Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

Artėjant 62-ajam „Eurovizijos" dainų konkursui pristatomi visi dalyviai (+ balsavimas)

$
0
0
Iki pirmojo „Eurovizijos" dainų konkurso pusfinalio liko kiek daugiau nei savaitė, o jau gegužės 13-ąją dieną Kijeve paaiškės, kas taps 2017 m. „Eurovizijos" dainų konkurso nugalėtoju.

Kiek anksčiau, gegužės 9 d. ir 11d. vyks „Eurovizijos" pusfinaliai, kurių antrajame pasirodys ir Lietuvos atstovai „Fusedmarc" su daina „Rain of Revolution". Lietuvai atstovaujanti grupė antrajame pusfinalyje pasirodys 16-u numeriu.

Iš viso konkurse išgirsime 42-iejų šalių atstovus. Šiais metais „Eurovizijos" dainų konkurse neišvysime praėjusiais metais dalyvavusių Bosnijos ir Hercegovinos, kuriai teko pasitraukti dėl finansinių problemų, bei Rusijos, kuri pasitraukė dėl Ukrainos draudimo į šalį atvykti jų išrinktai atlikėjai Yuliai Samoylovai. Vis dėlto į konkursą sugrįžta Portugalija ir Rumunija.

Galimybę konkursą surengti Kijeve Ukrainai praėjusiais metais pelnė atlikėja Jamala su daina „1944". „Eurovizijos" dainų konkursas Ukrainoje vyks jau antrą kartą. Pirmą kartą konkursas Kijeve vyko 2005 m., po to, kai šaliai pergalę pelnė Ruslana su daina „Wild Dances".

Konkursas vyks Kijevo Tarptautiniame Parodų Centre, kuris talpina apie 11 tūkst. žmonių. Šių metų „Eurovizijos" šūkis - „Celebrate Diversity".

Kviečiame jus įvertinti visus dalyvius ir atiduoti balsą už labiausiai patikusius kūrinius.

[topas864]

{lang: 'lt'}

{lang: 'lt'}

{lang: 'lt'}

Dvidešimtoji „Mėnesio Juodaragio" sakmė - apie Perkūną ir „Wardruna"

$
0
0
Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivaliui „Mėnuo Juodaragis" ateinanti vasara bus itin karšta. Paskutinį rugpjūčio savaitgalį įvyks dvidešimtasis, jubiliejinis festivalis, kurio temą balčiausiomis žaibų rykštėmis nutvieks griausmavaldis Perkūnas, o muzikinę programą vainikuos, ko gero, žymiausia šių laikų Šiaurės tradicijų grupė „Wardruna" iš Norvegijos. Festivalio rengėjai taip pat skelbia kitus garsius užsienio svečius.

Itin glaudžiai su baltų kultūra, nuo kurios atsispiria renginio idėja, susijusi tema bus juntama beveik visose festivalio srityse, kurių gausa ir įvairumu „Mėnuo Juodaragis" išsiskiria iš kitų vasaros festivalių. „Kelių praėjusių festivalių tematika buvo pakankamai rami, sėsli, tad dvidešimtmetį nusprendėme pašvęsti smarkiam ir veržliam simboliui. Perkūnas – ne tik pagrindinis senojo baltų panteono dievas, bet ir sąvoka, žyminti įvairias šiuolaikines išraiškas, kurias kūrybiškai atskleis šių metų šventės programa," – teigia festivalio vadovas Ugnius Liogė. [nuotrauka2]

Senovėje griausmo dievaitis laikytas teisingumo ir darnos globėju, valdovų ir karių dievu, kūniškos meilės ir šilumos nešėju, gyvybės ir judėjimo skatintoju. Greta atmosferos reiškinių energingojo Perkūno prasmių laukui festivalio rengėjai priskiria ir elektrą (kuri tarpukariu Lietuvoje dar vadinta gintra), mokslo pažangą, dvasinį nušvitimą bei trankią muziką, kurios „Mėnesio Juodaragio" vyksme žada būti gausu.

Savo atitikmenį Perkūnas turi visų indoeuropiečių tautų mitologijoje. „Mėnesio Juodaragio" dvidešimtmečio scenoje baltiškasis Perkūnas sutiks savo skandinaviškąjį brolį Torą, kurį didinga muzika, persmelkiančia runų ritualais ir išjaustu protėvių palikimu, pagerbs viena žymiausių Šiaurės šalių grupių – „Wardruna".



Norvegijos kolektyvas „Wardruna" yra ryškiausias muzikinis reiškinys visoje šiandieninėje vikingų gerbėjų kultūroje, per 15 gyvavimo metų sukūręs išskirtinai savitą skambesį. Grupės muzika užburia nežemiška balsų ir choralų derme, kuriai pritaria seniausi norvegų instrumentai – elnio odos būgnai, kraviklyra, tagelharpa, dambreliai, ragai ir didingi raityti senovės karo trimitai luros. Taip pat jų kūryboje įpinami gamtos garsai – medžių, akmenų, vandens, ledo ir ugnies šnabždesiai. Pats „Wardruna" pavadinimas reiškia „skambančias runas", - senosios Europos paslaptingų maginių simbolių palikimą.

Pasaulinį pripažinimą grupei pelnė 2009 – 2016 metais išleistų albumų trilogija, o pastaruoju metu „Wardruna" tapo itin plačiai žinoma dėka svaraus muzikinio indėlio ir kolektyvo įkūrėjo Einar Selvik vaidmens populiariame „History Channel" televiziniame seriale „Vikings". Koncertiniai „Wardruna" pasirodymai gan reti, tačiau visuomet ypatingi ir klausytojų itin laukiami.

Festivalis „Mėnuo Juodaragis" šiemet vyks keturias dienas, per kurias Lietuvos ir užsienio atlikėjų muzika skambės ketveriose scenose. Renginys pasižymi bene plačiausia ir įvairiausia muzikinių stilių palete – pagrindinėse erdvėse pasirodo žymūs roko, postfolkloro, populiariosios ir klasikinės muzikos kolektyvai, o dvi atskiros scenos skiriamos tradiciniam folklorui, dainuojamajai poezijai bei alternatyviai elektroninei muzikai. Visas keturias dienas savo originalia kūryba dalinsis apie 60 skirtingų grupių bei garso projektų, tarp kurių bus itin savitų užsienio svečių.

Festivalį aplankys aukščiausio lygio samių dainininkė Elle Marja Eira, kurianti modernią roko bei elektroninę muziką, kuri neša pasauliui žinią apie itin savitą Šiaurės tautą. Kitas įspūdingas world music duetas – Karolina Cicha & Bart Palyga iš Lenkijos, atliekantys dainas net 13 skirtingų kalbų bei savo žavesiu ir muzikiniais žaidimais prikaustantys klausytojus. [nuotrauka3]

Į dvidešimtmečio sceną sugrįžta ir legendiniai danai „Of The Wand And The Moon". Viena įdomiausių šių dienų neofolk grupių po 8 metų pertraukos Lietuvoje pasirodys pilna sudėtimi ir su gerokai sunkesne, ekspresyvia post-rock stilistikai artima programa. „Mėnesio Juodaragio" programoje išgirsime ilgametį atmosferinės ethno-ambient muzikos projektą „Nest", kuriantį didingus epinius pasakojimus suomiškomis kanklėmis kantele ir moderniais garso efektais.

Nestandartinės muzikos mėgėjus turėtų įaudrinti pašėlę psichodelinio kraut-rock meistrai iš Austrijos „Der Blutharsch and the Infinite Church of the Leading Hand", kurių priešakyje – kultinė industrial scenos asmenybė Albin Julius. Vieni paslaptingiausių festivalio svečių – grupė „Death In Rome", jų atliekami klasikiniai neofolk perdirbiniai galbūt ne vienam sukels šypseną, tačiau jie dažnai suskamba smarkiau ir įdomiau nei originalai. O sunkiosios muzikos fanai mėgausis mistišku ir galingu juoduoju metalu, kurį iš Italijos atgabens grupė „Selvans". [nuotrauka4]

Tuo tarpu elektroninės „Eglyno" scenos įžangoje griaudės „Of The Wand And The Moon" vėliavnešio Kim Larsen bei industrial grupės „Die Weisse Rose" lyderio Thom Bojden projektas „Vril Jäger", taip pat laukia žymaus Vokietijos viduramžių kolektyvo „Faun" muzikanto Niel Mitra pasirodymas bei debiutuojantis ramios ir subtilios ur-folk kūrybos projektas „Aurinkopyörä" iš Suomijos.

Tradiciškai gausiai „Mėnesio Juodaragio" šventėje prisistatys rinktiniai svečių kolektyvai iš kaimyninių šalių – rugpjūčio 25-ąją, Ukrainos nepriklausomybės dieną sceną drebins etninio roko smarkuoliai „Drymba Da Dzyga", šiuolaikinę Baltarusijos muziką atstovaus vieni geriausių jos atstovų „Irdorath", iš Estijos atvyks garsus duetas Malva & Priks, o baltišku skambesiu džiugins broliai latviai - postfolkloro grupė „Daba San", bei dūdmaišių ir būgnų energija plieskiantys „Auli" su pritrenkiančiai žaviu merginų choru „Tautasmeitas".

„Dar niekad „Mėnuo Juodaragis" nebuvo toks gausus svečiais, – sako festivalio rengėjai. – Ne mažiau nustebins ir jubiliejinei programai patvirtintos Lietuvos grupės, kurių daugelis ruošia šiai progai ypatingas, išskirtines programas. Akivaizdu, kad šventė bus ryški, griausminga ir pilna išradingo trenktumo. Juk pamišėlius ir keistuolius dažnai vadiname trenktais, t.y. Perkūno žymėtais, gerąja prasme."

Dvidešimtasis festivalis „Mėnuo Juodaragis" vyks 2017 m. rugpjūčio 24 – 27 d. Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone. Renginio bilietus galima įsigyti festivalio svetainėje internetu, arba muzikos ir dovanų parduotuvėje „Ragainė" Vilniuje (Skapo g.3).
„Mėnuo Juodaragis" yra vienas seniausių ir didžiausių vasaros renginių Lietuvoje, kurį kasmet aplanko apie 5000 – 6000 žmonių. Festivalis pradėtas rengti 1995 m., jo programa jungia prigimtinės baltų kultūros tradicijas, amatus, meną, pažintines veiklas ir šiuolaikinę kūrybą, bei alternatyvią muziką. Festivalį organizuoja nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus".


„Granatos Live” scenoje pasirodys Vidas Bareikis ir ba.

$
0
0
Penktą kartą organizuojamas muzikos festivalis „Granatos Live“, rugpjūčio 4–6 d. vyksiantis Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, skelbia, jog festivalyje koncertuos Lietuvos muzikos žvaigždės – grupė „ba.“ bei atlikėjas Vidas Bareikis. Muzikantai gros kartu su tokiais atlikėjais kaip Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, Leon Somov & Jazzu, „G&G Sindikatas“.

Scenoje pasirodysianti grupė „ba.“ vadinama „Granatos Live“ tradicija, atvykstanti čia kasmet nuo pat festivalio pradžios, 2013-ųjų. Vienu perspektyviausių atlikėjų Lietuvoje vadinamas grupės įkūrėjas Benas Aleksandravičius laužo visuomenėje nusistovėjusius standartus ir ryžtasi atlikti muziką, kuri jam patinka, peržengdamas bandymus įtikti publikai ir atlikti pop kūrinius. Taip „ba.“ kūryboje atgimsta naujosios kartos alternatyvaus roko ir elektroninės muzikos mišinys, o kūrėjai neretai vadinami lietuviško roko viltimi.
2015-ųjų vasarį „ba.“ išleido pirmąjį savo studijinį albumą „Rasti/Pasiklysti“, vėliau sekė antrasis - „SAULĖSUŽTEMIMAS“, bei vinilo pavidalu išleistas albumas „Garsiai mąstau“. Išskirtinį formatą naujausiam savo albumui pasirinkusi grupė neprašovė pro šalį – grupės populiarumą liudija puikūs albumo pardavimai, kuriais ketveriukė pasidžiaugė šiemet vykusioje Knygų mugėje. Muzikos kritikai negailėjo pagyrų „Garsiai mąstau“ – jų nuomone, įstabu, kuomet vos keturias dainas (vinile - 6) turintis albumas gali skambėti taip subtiliai ir kelti išbaigtumo pojūtį.

Pirmąsyk į Rumšiškes atvyks alternatyvios muzikos atlikėjas, kompozitorius Vidas Bareikis. 2007-aisiais kartu su Ainiu Storpirščiu įkūręs alternatyvios muzikos grupes „Suicide DJs“ bei „Stipriai kitaip“, jau netrukus žmogumi-orkestru pramintas vyras pradėjo solinę karjerą ir jau 2012-aisiais išleido pirmąjį albumą „Panda“. Sėkmės muzikinėje Lietuvos scenoje sulaukęs atlikėjas, giriamas už autorinę kūrybą ir originalumą, po dvejų metų klausytojus apdovanojo antruoju albumu „Žmogus, bet šuo“ ir M.A.M.A

apdovanojimuose buvo pripažintas geriausiu metų alternatyvios muzikos atlikėju. 2015-aisiais V. Bareikis pateikė dar vieną staigmeną – naują albumą „Klausimai“. „Auksiniame balse“ suspindęs ir gerbėjų ratą išplėtęs atlikėjas šiemet surengė akustinį „Auksinį turą“ po Lietuvą, kurio pabaiga žymės naujo albumo įrašų pradžią. „Turas buvo toks intensyvus, kad netgi jo metu gimė keletas naujų dainų. Bendraudamas su publika, gyvai improvizuodamas, kartais leidžiu sau net ir koncerto eigoje pradėti kurti naują dainą. Kartais tai būna netikėtos ir smagios būsimųjų rimtų kūrinių užuominos. Kelis naujus kūrinius pristatysiu ir baigiamajame turo koncerte. Vėliau kibsiu į albumo įrašų ir prodiusavimo darbus. O dabar norisi džiugiai pabaigti šį etapą ir keliauti toliau“, – kalbėjo V. Bareikis, dėl fenomenalaus savo populiarumo „kaltinantis” televiziją, kurioje, kaip pats tikina, atsidūrė laiku ir vietoje. Šiandien populiariausius atlikėjo kūrinius „Babkės“, „Trys Kanados“, „Žmogus orkestras“ iš pirmų akordų atpažįsta dauguma vyro talentą vertinančių klausytojų ir nieko nebestebina į koncertus plūstančios šeimos, vaikai ir net jų seneliai.

Kartu su lietuvių atlikėjais šiemet „Granatos Live“ sceną drebins ir būrys pasaulinio garso žvaigždžių – vienintelius koncertus Rumšiškėse surengs pirmąsyk į Lietuvą atvykstantys Ellie Goulding, Kungs, Alan Walker, Anne-Marie ir kiti, kurių pavadinimai bus paskelbti netrukus. Bilietus į 2017 m. rugpjūčio 4–6 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiantį festivalį platina BILIETAI LT.




Monika Linkytė pristato naują dainą „Leisk man pasiklyst"

$
0
0
Prasidėjus paskutiniam pavasario mėnesiui, Monika Linkytė pristato šiltą ir jausmingą kūrinį „Leisk man pasiklyst", kurį papildė Lietuvos pajūryje filmuotais vaizdais.

„Apie viltį, apie tą laiką, kai viskas nesvarbu, tik tie drugeliai, kuriuos jauti širdy", - naują kūrinį pristato dainininkė. „Tą vakarą, kai sukūriau šią dainą, galvoje sukosi kažkas mielo, romantiško ir svajingo, o viską, ką jaučiau, norėjau sudėti į ją", - pasakoja Monika Linkytė.

„Leisk man pasiklyst" muziką sukūrė kompozitorius Vytautas Bikus, su kuriuo Monika Linkytė ruošia ir naują albumą. „Žaviuosi jo talentu, visiškai juo pasitikiu, todėl muzikinį kūrybinį darbą palikau Vytauto rankose ir buvau užtikrinta, jog rezultatas man tikrai patiks. Taip ir buvo", - teigia dainininkė.

Šiuo metu daug laiko Monikai Linkytei praleidžiant Anglijoje, kur ji kremta muzikos kūrimo mokslus, o ne Lietuvoje, atlikėja visuomet džiaugiasi galimybe grįžti ir džiaugtis gimtuoju pajūriu. Šis įamžintas ir naujai dainai skirtuose vaizduose, kuriuos užfiksavo Andrey Motorichev.

„Vos pradėjus svarstyti apie klipą, žinojau, kad tai bus Lietuvoje, prie Baltijos jūros. Jūra man visada asocijuojasi su viltimi, esu kilusi iš pajūrio, todėl kitų minčių, kur įamžinti šią dainą vaizdu, nė nekilo", - pasakoja dainininkė.

Paklausta apie filmavimo užkulisius, Monika Linkytė prasitaria, jog vienintelis didžiausia jų ypatybė – lietuviškas pavasaris. „Kai filmavome, lauke buvo gal šeši laipsniai šilumos, o dar jūros vėjas.. Sunku tai net pavadinti pavasarine gaiva", - prisimena dainininkė ir prideda, jog nuotaikingos komandos ir karštos arbatos dėka viskas pavyko taip, kaip planuota.

Monika Linkytė - „Leisk man pasiklyst":


Lietuviai Holivude pripažinti geriausia metų alternatyvaus roko grupe

$
0
0
Sėkmingu koncertu Vilniuje metus pradėjusi grupė „The Skys“ toliau tęsė intensyvius pasiruošimus įrašams Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurie įvyko balandžio mėnesio pabaigoje. Šį kartą grupė pasirinko žymiąją NRG studiją, kurioje taip pat dirbo Alicia Keys, „No Doubt“, „Foo Fighters“, „Motörhead". Joje dienos šviesą išvydo daug multiplatininių albumų, tame tarpe ir komercinės šlovės susilaukę „Linkin Park“ „Hybrid Theory“, „Korn“ „Follow The Leader“ ar„ Limp Bizkit“ „Significant Other“. Lietuvių grupės Los Andžele įrašytas singlas „Communication“ planuojamas išleisti spalio mėnesį. Šį kartą „The Skys“ bendradarbiavo su amerikiečių prodiuseriu Rocco, dirbusiu su „Velvet Revolver“ (buvusių „Guns N’Roses" narių grupė) bei SLash, „Stone Temple Pilots“, „Pearl Jam“ nariais. Naujajame „The Skys“ single, kuris pasirodys jau rudenį, išgirsite ir JAV talentų šou „The Voice“ 2015 metų pusfinalio dalyvės Indijos Carney balsą. Šios ypatingai talentingos dainininkės mentore buvo žymi atlikėja Christina Aguilera.

Po įrašų grupė keliavo į Holivude vykusį Gala renginį, žengė raudonu kilimu ir triumfavo net dviejose kategorijose – pelnė mėnesio geriausios roko dainos apdovanojimą už kūrinį „Love of Life“ bei laimėjo geriausios metų alternatyvaus roko grupės kategorijoje. Publiką ir komisiją sužavėjęs „Love of Life“ - kūrinys iš naujausio grupės albumo „Journey Through The Skies“. Jis įkvėptas aukso ieškotojų, kuriuos atlikėjai sutiko prieš kelis metus koncertuodami Kanados šiaurės vakaruose, o tiksliau Dosone (Dawson City), išgarsėjusiame dėl XIX a. Klondaiko aukso karštligės.

Balandį Hollywoode įteikti apdovanojimai, tai ne vienintelis šių metų grupės įvertinimas už Atlanto. Amerikiečių muzikos bendruomenė JPF Awards atrinko „The Skys“ iš 17000 albumų ir 240000 dainų ir nominavo grupę geriausio roko albumo kategorijoje bei geriausios roko dainos kategorijoje. Šiuose apdovanojimuose 2004 bei 2009 metais buvo įvertinta ir kita garsi lietuvių grupė – „Skamp“.

Gana įtemptoje dienotvarkėje atlikėjai rado laiko ir pramogoms. Kelionės metu jie aplankė Las Vegasą, stebėjo banginius Ramiajame vandenyne bei tiesiog mėgavosi Los Andželo saule ir paplūdimiais, susitiko su muzikos verslo atstovais.



Legendinis Chris Rea koncertuos Lietuvoje

$
0
0
Garsus dainų autorius, atlikėjas ir gitaristas Chris Rea patvirtino surengsiantis gastroles Europoje. Koncertinis turas „Road Songs For Lovers“ prasidės spalio mėnesį ir tęsis iki gruodžio pabaigos. Vienintelis Chris Rea koncertas mūsų šalyje įvyks lapkričio 11 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Gastrolėse legendinis britų muzikantas pristatys naują albumą „Road Songs For Lovers“, kuris bus išleistas rugsėjo mėn.
Bilietus į šį išskirtinį Chris Rea koncertą visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu www.bilietai.lt bus galima įsigyti jau nuo šio penktadienio (gegužės 5 d.) 10 val. ryto. Pirmieji bilietai bus parduodami už ypatingą kainą – nuo 49 Eur. Dieną anksčiau, gegužės 4-ąją, bilietus galės įsigyti „Live Nation Lietuva“ koncertų klubo nariai..

Chris Rea – „The Road To Hell (Part 2)“:



Kaip visi didieji menininkai, Chris Rea iš kitų muzikantų išsiskyrė tuo, kad visada buvo ištikimas savo vizijai ir savarankiškai rinkosi kelią. Artistas ir tapytojas, dėl automobilių lenktynių galvą pametęs bliuzo muzikos žinovas, filmų kūrėjas ir Italijos dvasia persmelktos klasikinės muzikos kompozitorius, eklektiškas ir stebuklingas tuo pačiu metu – taip yra apibūdinamas muzikantas, pasaulyje pardavęs per 30 mln. įrašų.

Chris Rea – „On The Beach“:



Pastaraisiais metais Chris Rea nemažai laiko skyrė savo aistroms: dviejų savo režisuotų kino filmų projektui „Santo Spirito“, kuriam pats sukūrė ir įrašė muziką, studijiniam albumui „Blue Guitars“, trumpametražiams dokumentiniams filmams apie legendinį lenktynininką Wolfgangą Von Trippsą ir 70 puslapių savo tapybos darbų ir fotografijų knygai. Nepaisant to, menininkas rado laiko naujoms roko baladėms, kurias rasime dar šiemet rugsėjį pasirodysiančiame naujame studijiniame albume „Road Songs For Lovers“.

Chris Rea – „Looking For The Summer“ :



Christopher Anton Rea, gimęs 1951 m. šiaurės rytų Anglijos mieste Midlsbro, debiutinį studijinį albumą išleido 1978 m. Melomanams ypač patiko pirmasis albumo kūrinys „Fool If You Think It‘s Over“, tapęs hitu Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pirmos sėkmės Chris Rea sulaukė 1983 m., kai išleido penktą savo albumą „Water Sign“. Didesniu nei 500 tūkst. tiražu išpirktą albumą pristatė Europoje išpopuliarėjusi daina „I Can Hear Your Heartbeat“. Netrukus muzikanto gerbėjų armija pradėjo sparčiai augti – Chris Rea gastrolėse grojo pilnose arenose, tačiau savo tėvynėje jis vis dar nebuvo pripažintas.

Chris Rea – „Auberge“:



Didžiosios sėkmės Chris Rea sulaukė 1989 m. išleidęs albumą „The Road to Hell“. Nors prieš tai išleistus hitus „Josephine“, „On the Beach“, „Let's Dance“ ir garsiąją kalėdinę dainą „Driving Home For Christmas“ iki šių dienų mėgsta viso pasaulio melomanai, tačiau tikrąją šlovę atlikėjui atnešė singlas „The Road To Hell (Part II)“. Daina pasiekė populiariausių D. Britanijoje hitų dešimtuką, o to paties pavadinimo albumą britai išpirko net šešiskart platininiu tiražu. Atrodė, kad Chris Rea populiarumo niekas nebesustabdys, tačiau 2000 m. atlikėjui buvo diagnozuotas kasos vėžys, kuriam nugalėti prireikė labai daug jėgų ir laiko.

Chris Rea – „Girl In A Sports Car“:



Šiuos metus Chris Rea užbaigs ten, kur jaučiasi geriausiai – didžiosiose Europos koncertų salėse. Išsiilgusiems gerbėjams muzikantas pristatys roko baladžių albumą „Road Songs For Lovers“, kurį įrašų kompanija „BMG“ planuoja išleisti rugsėjo mėnesį.

Chris Rea koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šįmet sostinėje surengsiantis vienos dienos festivalį „Summer In The City“ su legendiniu norvegų elektroninės muzikos duetu „Royksopp“ ir daugeliu kitų žvaigždžių; Trakų pilyje vienintelį Baltijos šalyse vyksiantį amerikiečių rokerio Alice Cooper koncertą; lietuvių scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertą; didžiausią metų šou – Robbie Williamso pasirodymą Vilniaus Vingio parke; Italijos superžvaigždės Zucchero ir amerikiečių rokerių „Future Islands“ koncertus bei legendinių „Queen“ ir Adam Lambert pasirodymą Kaune.


Koncerto Vilniuje belaukiant: kodėl „Foals“ yra viena geriausiai koncertuojančių grupių pasaulyje

$
0
0
„Nėra sukurta pakankamai būdvardžių, apibūdinti „Foals“ koncertą“, – rašė įtakingas muzikos žurnalas „DIY Magazine“. Paskutinę liepos dieną į Vilnių atvykstančios „herakliškos“ britų roko grupės pasirodymai laikomi vienais geriausių pasaulyje šiandien. Kur „Foals“ paslaptis?

2015-aisiais prestižinis britų muzikos žurnalas „Q“ išrinko „Foals“, nei daugiau nei mažiau: geriausia šiuo metu pasaulyje esančia grupe. Į visus klausimus atsakantis apdovanojimas, kurį anksčiau šis žurnalas yra atidavęs tokioms grupėms kaip „Radiohead“, „Oasis“ ar „Coldplay“.

Foals - Two Steps, Twice (Readingo festivalis 2016)



Po metų penketas iš Oksfordo patvirtino, kad tokio pripažinimo yra verti, surengdami didžiausius karjeros koncertus. Iš pradžių jie grojo Londono „Wembley“ arenoje, kur „Foals“ pamatyti susispaudė 12,500 tūkstančių klausytojų minia – daugiau tiesiog nebūtų tilpę. Vėliau grupė sugrojo jų statusą aukščiausioje lygoje galutinai įtvirtinusius koncertus milžiniškų britų festivalių Leedso ir Readingo pagrindinėse scenose. Anksčiau čia buvo groję tokios kultinės grupės kaip „Metallica“, „The Cure“ ar „Green Day“.

Dar 2013-aisiais „Q“ apdovanojimuose „Foals“ buvo išrinkti geriausia gyvai grojančia grupe, o kito įtakingo britų žurnalo „NME“ apdovanojimuose jie du kartus buvo nominuoti šios kategorijos prizui. „Foals“ yra išleidę koncertinį filmą „Live At The Royal Albert Hall“, keturi jų koncertai buvo išleisti kaip albumai. Muzikos apdovanojimai „Brit Awards“ praėjusiais metais jiems taip pat nusilenkė ir nominavo geriausios britų grupės kategorijoje. Čia „Foals“ varžėsi su „Blur“, „One Direction“, „Years & Years” ir jau minėtais „Coldplay“. Praėjusią vasarą jie išpildė savo seną svajonę ir pasirodė legendinėje Glastonberio festivalio Piramidės scenoje – aukščiau tą vakarą buvo tik „Muse“.

Foals - What Went Down (Glastonberio festivalis 2016)



Liepos 31-ąją, apkeliavę Europą ir Ameriką, „Foals“ savo šou parodys Lietuvai ir koncertuos Kalnų parke įrengtoje scenoje. Tai bus pirmasis 13 metų grojančios roko grupės koncertas Baltijos šalyse. Nors „Foals“ jau keletą kartų šokdino apleistame Gdynios oro uoste vykstančio „Open'er“ festivalio publiką, Lietuvą žemėlapyje pasižymėjo pirmą kartą.

„Foals“ koncertų ašis yra jų vokalistas Yannis Philippakis, kurio požiūrį į pasirodymus geriausiai atspindi jo paties frazė: „Tiesiog noriu lipti ant scenos ir išprotėti.“ Afrikietės ir graiko sūnus niekada nesvajojo būti dainininku – manė, jog neturi tam reikiamos charizmos, nepasitikėjo savimi. Viso labo norėjo groti gitara. Tačiau atsitiko tradicinė istorija: grupėje tiesiog nebuvo kam dainuoti, tad Philippakis nedrąsiai atsistojo prie mikrofono.

Šiandien scenoje jis yra žvėris: kiekvieną dainą stengiasi atlikti it paskutinę gyvenime, o koncertų neužbaigia be šuolio į publiką. Kartą, kai scenos apsaugos darbuotojas norėjo neleisti jam šokti, nedaug trūko iki muštynių. Gerbėjai „Foals“ vokalistui yra šventas dalykas ir jis nori juos ne tik matyti, bet ir dalintis prakaitu.

Kiti grupės nariai, tarp kurių reikia išskirti būgnininką-mašiną Jacką Bevaną, deramai palaiko vokalisto energiją. Nors šiandien groja ramiau, „Foals“ muzikantai atėjo iš alternatyvios scenos, buvo artimi pankroko idėjoms, kurias vystė ankstesnėse savo grupėse. Jie įprato groti nedideliuose vakarėliuose, greitai, garsiai, be jokių barjerų tarp grupės ir klausytojų. Šiandien jie groja tūkstančiams, tačiau intymų santykį su klausytojais muzikantams pavyko išlaikyti. „Namų vakarėliai arenose“, – apie „Foals“ koncertus atsiliepia kritikai.

„Foals“ - Mountain At My Gates (Later... with Jools Holland)



Žinoma, svarbiausias komponentas yra pati muzika. Išleidę keturis albumus „Foals“, turi įspūdingą dainų katalogą, kuriame sudėti ir svajingi, euforiški numeriai kaip „Spanish Sahara“, ir šokių muzikai artimi hitai kaip „My Number“, bei alternatyvaus roko kryptį įkūnijantis „Inhaler“ ar triuškinantis „What Went Down“. Tai daugiasluoksnės dainos, sukurtos kreipiant dėmesį į kiekvieną detalę. Kaip pastebėjo leidinys „The Line of Best Fit“, „Foals“ muzikoje gali matyti atskirų snaigių grožį, bet tada jos tave užpuola su sniego audros energija. Kontekstas, balansas tarp greito ir lėto bei skirtingų roko muzikos krypčių derinimas padaro „Foals“ koncertus įdomius ir neprailgstančius.

Yra tos grupės, kurių gyvai geriau neišgirsti, nes gali susigadinti įspūdį– ir yra tos, kurias gyvai pamatyti būtina, norint pajusti visą jų jėgą. „Foals“ yra prie antrųjų. Jų albumai puikūs, įvertinti tiek kritikų, tiek klausytojų. Paskutinis, 2015-ųjų „What Went Down“ pateko į dešimtukus šešiose šalyse, tarp jų Britanijoje ir Australijoje. Tai didelis pasiekimas roko grupei, dabartinėje solo popmuzikos atlikėjų dominuojamoje muzikos scenoje. Tačiau koncertuose buvusieji vieningai sutinka: „Foals“ gyvi pasirodymai dainas atskleidžia taip, kaip įrašai negali to padaryti. Jau šią vasarą tuo galės įsitikinti unikalaus indie, math roko ir elektronikos gerbėjai Lietuvoje.


„Music.lt“ Top 40: „White Lies“ su daina „Don't Want to Feel It All“ debiutuoja 4-oje vietoje

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Dainų Top-40-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. balandžio mėn. pabaigoje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ TOP-40-uko pirmoje vietoje savo kelionę tope baigia „Depeche Mode“ su daina „Where‘s The Revolution“ (12 savaičių tope). Į antrąją vietą nukrenta grupė „Deep Purple“ su daina „Time for Bedlam“ (2 savaitė, aukščiausia vieta – 1). Trečioje vietoje išsilaiko grupės „Courteeners“ daina „No One Will Ever Replace Us“ (2 savaitė, aukščiausia vieta – 3).

Kaip sekėsi „Music.lt“ TOP-40-uke kitiems kūriniams? „Bon Jovi“ su kūriniu „Roller Coaster“ (aukščiausia pasiekta vieta – 2) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. „Hurts“ su daina „Beautiful Ones“ debiutuoja 9-oje vietoje. „Xiu Xiu“ su kūriniu „Jenny GoGo“ (10 savaitė, aukščiausia vieta – 10) 27 laipteliais kilsteli aukštyn į 10-ąją poziciją. „Gorillaz“ su daina „We Got the Power (feat. Jehnny Beth)“ debiutuoja 13-oje vietoje, o grupė „Seether“ su kūriniu „Nothing Left“ pirmąją savaitę pasiekia 14-ąją vietą. „EL VY“ su daina „Paul Is Alive“ (aukščiausia pasiekta vieta – 8) atsisveikina su topu jame jau išbuvę 12 savaičių. „Phantogram“ su daina „Same Old Blues“ debiutuoja tik 37-oje vietoje, o grupė „Incubus“ ir jų daina „Nimble Bastard“ debiutuoja 38-oje vietoje.

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ Top-40-uko: Alicia Keys su kūriniu „That‘s What‘s Up“ (3 savaitės tope, aukščiausia vieta – 33), Robbie Williams su kūriniu „Love My Life“ (10 savaičių tope, aukščiausia vieta – 3), Iggy Azalea su daina „Mo Bounce“ (3 savaitės, aukščiausia vieta – 6), „Glass Animals“ – „Pork Soda“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 34), „Kasabian“ – „You‘re In Love With A Psycho“ (4 savaitės, aukščiausia vieta – 7), „The Kooks“ – „Be Who You Are“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 32), „Royal Blood“ su kūriniu „Lights Out“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 33) ir kiti. Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ Top-40 – atiduodami savo balsą.

Gegužės pirmąją savaitę į Top-40 bandys patekti nauji kūriniai: „Stone Sour“ – „Fabuless“, „Avenged Sevenfold“ – „God Damn“, Kygo – „First Kiss (feat. Ellie Goulding)“, „Paramore“ – „Hard Times“, „Fall Out Boy“ – „Young And Menace“, „Nickelback“ – „Song On Fire“, „Goldfrapp“ su daina „Systemagick“ ir kt.

[topas864]

#Festivalis + Baltijos jūra = #Karkle Live Music Beach

$
0
0
Jau anksčiau pranešę, jog šią vasarą festivalis „Karkle Live Music Beach“ įvyks rugpjūčio 18-20 dienomis, šiandien šio ryškiausio muzikinio renginio Lietuvos pajūryje organizatoriai pateikia daugiau jo detalių.

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti sentimentalios lingvistinės lygtys „X + Baltijos jūra = Karkle Live Music Beach”, simbolizuojančios, kad šis festivalis – tai vienintelis tokio masto renginys šalyje, vykstantis ant jūros kranto ir galintis pasiūlyti ne tik muziką, bet ir paplūdimio pramogas, romantiškus saulėlydžius bei per daugelį metų susiformavusią „vudstokišką“ atmosferą.

„Iksas“ šiose lygtyse žymi grupes ir atlikėjus, kurie šią vasarą gros pajūrio scenose ir dalis kurių nuo šiandien jau yra žinomi.

Tai - muzikos kūrėjas ir prodiuseris, reperis, dainininkas bei didžėjus „AronChupa“ iš Švedijos, Turkijos didžėjus Mahmud Orhan bei islandų elektroninės „dream-pop/indie“ muzikos kolektyvas „Vök“, nepasididžiavęs peršokti iš pernykščio festivalio grupių sąrašo į šiųmetinį.

Pasak organizatorių, šiuo metu vyksta aktyvios derybos su kitomis užsienio grupėmis, kurios planuoja groti Karklėje. Kita vertus, rengėjai labai džiaugasi Lietuvos atlikėjų palaikymu. Jų sąraše šiuo metu yra Lietuvos scenos grandai Leon Somov & Jazzu, “Lilas ir Innomine”, „Radistai“, grupės „Biplan“, „Lemon Joy“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, atliėjai Vidas Bareikis, Kastis Torrau, Donatello.

Bilietai į festivalį pradedami platinti nuo gegužės 2 dienos per Tiketa.lt platformą.

„Skelbdami naujausią informaciją apie artėjantį septintąjį Karklės festivalį, nesiekiame ir nenorime sudaryti vaizdo, lyg pernai nebūtų nieko nutikę. Žinome savo įsipareigojimus ir dar kartą patvirtiname, kad visi pernai įsigyti bilietai galioja šių metų festivaliui. Maža to, iki gegužės 15 dienos turintieji pernykščius bilietus gali nupirkti papildomą bilietą draugui už lengvatinę 10 eurų kainą“, - pažadų nesikrato rengėjai.

Standartinė pirmųjų bilietų kaina trims festivalio dienoms (rugpjūčio 18-20 d.) šiuo metu yra 30 eurų (arba 35 eurai su nakvyne). Tradiciškai pirmieji bilietai yra pigiausi, artėjant renginio datai jie brangs. Beje, kaip dar vieną garantą būsimiems festivalio dalyviams organizatoriai pateikia susitarimą su bilietų platintojais - ilgamečiais „Karkle Live Music Beach“ partneriais Tiketa, - kad visi šiemet už bilietus sumokėti pinigai liks platintojo kasoje iki pat renginio.

Festivalio „Karkle Live Music Beach-2017“ rengėjai akcentuoja, kad jau dabar yra sudarytos sutartys bei sumokėti visi avansai įmonėms, kurios užtikrins techninį scenų aptarnavimą bei pasirūpins festivalio infrastruktūra. Įvairių patirčių turintis festivalis šį kartą rizikuoti nėra linkęs, todėl tam pasirinktos pajėgiausios savo sričių kompanijos, tarp jų -“MEX Pro”, „No Noise”, videoprojektai.lt ir “TOI TOI Lietuva” ir kt.







„Arklio Galia“ dalinasi daina iš būsimo tobulo albumo

$
0
0
„Albumą brandinome kokius 7 metus. Dainos kurtos ir lipdytos 16 kvadratinių metrų ploto garaže. Po įrašų ¾ grupės narių susirgo“, – naujo albumo „Antakalnis“ istorijomis dalinasi grupės „Arklio Galia“ nariai. Jį išgirsti gyvai grupė kviečia gegužės mėnesio pabaigoje.

Puikiai grojantys ne tik muzikos instrumentais, bet ir saviironija, „Arklio Galios“ muzikantai naują dešimtdainį „Antakalnį“ vadina paprasčiausiai visapusišku šedevru. „Ankstesni albumai buvo padaryti su meile ir netaupant jėgų, o šis – ne tik su meile ir netaupant jėgų, bet dar ir netaupant pinigų“, – pasakoja vokalą ir bosinę gitarą grupėje valdantis Žilvinas.

Išliaupsintas ne tik pačių grupės muzikantų, bet ir jų antrųjų pusių, albumas pasakoja išgalvotas istorijas apie Vilnių, Kauną, Nidą, mirtį ir pačius muzikantus. „Jis – apie įdomią lietuvišką realybę. Bandom išsiaiškinti, ar ji mums patinka.“

Visos dešimt dainų per kelias dienas buvo įrašytos su Tomu Verbaičiu už garso pulto, Kirtimų kultūros centre. „Jį įrašėm su eilinį kartą pasikeitusiu grupės sąstatu. Balsai įrašinėti atskirai, ir gerai – galėjome daug juoktis iš Žilvino vokalinių galimybių“, – prisimena muzikantai.

Ant scenos jau 11 metų nagrinėjantis lietuvišką roką „Arklio Galios“ penketas šiandien susideda iš Vidmanto Aškinio (elektrinė gitara), Žilvino Jagėlos (bosinė gitara, vokalas), Mariaus Juknevičiaus (mušamieji), Tomo Lučiūno (alto saksofonas, elektrinė gitara) ir Danieliaus Pancerovo (baritono saksofonas).

Atlikėjai, save vadinantys nepilnapročių/ nepilnadvasių jaunuolių grupuote, nebesuskaičiuoja, kiek tiksliai albumų spėjo išleisti per visą gyvavimo laiką: „keturi normalūs, daug nenormalių“.

Paklausti apie naujo albumo pristatymo koncertus grupės nariai įspėja: „įrašuose visa galia netelpa, tik koncertuose patirsite visą grupės energiją ir nuovargį. Netils gitarų solo, nenustygs vietoje žiūrovų kojų pirštai, o tarp dainų – vien anekdotai ir viktorinos su daiktiniais prizais!“

Į albumo „Antakalnis“ pristatymą ištikimi grupės fanai, kaip ir visus dešimt metų koncerte dar nespėję apsilankyti klausytojai, kviečiami gegužės 20 d. Vilniuje, Pavijone, gegužės 26 d. bare „Fenix“ Alytuje bei 27 d. Kauno menininkų namuose.

Pasiruošti koncertams „Arklio Galia“ kviečia iš anksto, žiūrint naują grupės vaizdo klipą „Antakalnis“, kurį, kaip ir naujojo albumo viršelį, kūrė pats grupės vokalistas Žilvinas Jagėla.



Didžėjus savo plokšteles dovanojo Lietuvai: vertė 3000 eur

$
0
0
Maždaug 3000 eurų – tiek vertinama praeityje vieno garsiausių Lietuvos didžėjų, dabar verslininko, Šarūno Karaliaus (DJ Karalius) 800 plokštelių kolekcija, kurią jis padovanojo M. Mažvydo bibliotekos Muzikos skyriui. Tai nuo 1991 iki 2010 metų kauptos plokštelės. Dabar jomis naudotis gali visi norintys.

„Plokšteles rinkau visą gyvenimą. Galų gale kolekcija pasidarė labai didelė, užėmė daug vietos, tapo sunku ją transportuoti. Aš jau senokai nebedidžėjauju, todėl reikėjo plokštelių kiekį namuose stipriai mažinti. Pirma mintis buvo dalį parduoti, bet paskui pamaniau, kad daug prasmingiau būtų padovanoti valstybei, kad jų galėtų klausytis visi. M.Mažvydo biblioteka po rekonstrukcijos turi fantastišką Muzikos skyrių. Vos jį pamatęs supratau, kad mano plokštelės nuo šiol turi gyventi čia“, – sakė Š.Karalius.

Kolekcijoje galima rasti pačios įvairiausios muzikos iš viso pasaulio: nuo elektroninės iki latino. Dalis plokštelių išleistos mažose nepriklausomose įrašų kompanijose ir nėra skaitmenizuotos, taigi tą muziką paklausyti galima tik iš originalaus vinilo. Jos – ypač retos ir jų rinkos kaina yra nemaža. Kolekcijoje galima rasti pripažintas žvaigždes: „Jazzanova“ ar Beanfield, šiuolaikinio džiazo atstovą Bugge Wesseltoft, technomuzikos kūrėjus Green Vevet ar James Ruskin, taip visiškai nežinomų kūrėjų labai įdomių ir savitų įrašų.

„Aš negaliu pasakyti, kuri plokštelė yra brangiausia ir kiek ji šiandien kainuoja, nes tam reikėtų profesionalaus įvertinimo. Aš net nenoriu vertinti pinigais. Man jos visos emociškai labai brangios. Tai buvo plokštelės, kuriomis aš grodavau. Jos keliaudavo su manimi po po visą Europą, po Jungtines Valstijas, buvo Turkijoje. Net Islandijoje. Pasimesdavo oro uostuose ir vėl grįždavo. Jos daug patyrė. Dabar jos ramiai gulės muzikos archyve ir tikėkimės paskatins jaunus žmones prisijaukinti muziką ir su ja gyventi“, – su begaline meile, kaip apie vaikus, apie vinilus pasakoja DJ Karalius.

Jis sako, kad dabar didžėjai po pasaulį keliauja visą muziką susikrovę į vieną USB raktą, o jis turėdavo net du kaustytus lagaminus pilnus plokštelių. Vieną priduodavo į bagažą, o kitą – mažesnį – pasiimdavo į lėktuvo saloną. „Tai būdavo savotiška apsauga: jei bagažas dings, tai bent iš bėdos turėsiu kuo groti“, – juokėsi jis.

Tiesa, jo dovanotoje kolekcijoje nėra nė vieno dueto „RyRalio“, kurio nariu drauge su DJ Lauriu Lee buvo DJ Karalius, įrašo. „Turiu tik po vieną savo įrašų plokštelę, kitas kažkaip išdovanojau, kaip ir daugumai muzikantų nutinka. Paskutinės liko namie, negaliu su jomis atsisveikinti, manau liks palikimu dukrai“, – sakė Š. Karalius.

Festivalis „Galapagai 2017“ pristato pagrindinį antrojo vakaro vardą

$
0
0
Muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai 2017“ organizatoriai, jau anksčiau pranešę, kad šiais metais pasikvietė šviežią pop ikoną Charli XCX, be to – DJ Netski, Tommy Cash ir kitus fantastinius atlikėjus, šiandien šauna dar vieną salvę ir pristato antrojo vakaro „headlinerius“. O tai yra – James‘o Lavelle‘s „UNKLE Live“.

James‘as Lavelle buvo vienas pagrindinių žaidėjų 1990-ųjų rinkoje. Įkūręs „Mo’ Wax Records“ ir „UNKLE“, jis dirbo petis į petį su tokiais laikmečio superherojais kaip DJ Shadow, Thomas Yorke, Richardas Ashcroftas ar „Massive Attack“.

Prieš dešimtmetį metęs Oksfordą dėl darbo muzikos parduotuvėje, galiausiai J. Lavelle sukūrė vieną prestižiškiausių įrašų kompanijų pasaulyje. Būdamas jos galva ir muzikos prodiuseriu, formuojančiu naują skonį rinkoje, per 90-uosius jis nešėsi kaip naktinis apuokas, ieškodamas muzikantų, dizainerių, filmų kūrėjų ir šiaip unikalių individų, su kuriais galėtų gimdyti idėjas ir dirbti kartu. Ir jis įsuko tai, kas tapo stipriausia balių ir inovacijų era nuo 1960-ųjų, o pats pelnė ypatingai kieto ir svarbaus vaikino statusą.

Visus 20 metų po „UNKLE“ debiuto J. Lavelle buvo produktyvus: jis sukūrė tris albumus – „Never Never Land“, „War Stories“ ir „Where Did The Night Fall“, galybę kritikų palaimintų filmų takelių ir kuravo seriją meno parodų, tarp jų – žvėriškai populiarų ciklą „Daydreaming With...“.

Rimtas menininkas jame prabudo 2014-aisiais, kai J. Lavelle buvo pakviestas kuruoti garsųjį Meltdown’o festivalį Londone. Taip jis papildė ilgą muzikos švietėjų vardų sąrašą, atsidurdamas greta Yoko Ono, Davido Bowie, „Massive Attack“ ar Nicko Cave’o. „Mo’ Wax“ ir „UNKLE“ užėmė pelnytą vietą legendinio Londono pasilinksminimo rajono – Southbank‘o šlovės galerijoje.

Šiaip jau Meltdown’o festivalis J. Lavelle’i turėjo tapti jo turtingos istorijos viršūne. Tačiau užuot mėgavęsis savo sėkme kaip atlikėjas, jis priėmė tai kaip įkvėpimą naujai kelionei. O nuojauta jo niekada nepavedė.

J. Lavelle jautė, kad kažkas atsitiks. Buvo 2014-ųjų birželis. Penktadienis, 13-ta. Ir jis turėjo atidaryti festivalį, supamas naujos kartos kūrėjų ir kai kurių senų draugų. ESKA, Keatonas Hensonas, Liela Moss, Philipas Shepherdas ir Markas Laneganas – visi tąnakt koncertavo su „UNKLE“. Ir visi uždegė James‘ą nenumaldoma aistra pradėti kurti kaiką gaivaus ir inovatyvaus: muziką, kuri karūnuotų nueitą kelią, bet kartu būtų viešnia iš ateities. Ir tada, po paties sėkmingiausio Meltdown‘o festivalio nuo pat jo pradžios, J. Lavelle ėmė kloti pamatus 5-ajam „UNKLE“ albumui „The Road pt 1“, stengdamasis sujungti eklektišką idėjų, žanrų ir kultūrų triukšmą ir iš to sukurti garsą, kuris tobulai iliustruotų šiandieninį daugiaveidį Londoną.

„Ilgai nebuvau prisėdęs prie įrašų, o „UNKLE“ reinkarnacija mane vėl į tai įvėlė. Aš buvau pačiu gryniausiu savimi ir troškau sukurti tai, ko anksčiau padaryti nepajėgiau. Aš grįžau prie savo šaknų, neiškeldamas kojos iš modernaus Londono“, – taip apie savo albumą pasakoja J. Lavelle, kuris liepos 29 dieną, šeštadienį, koncertuos viename didžiausių ir populiariausių festivalių Lietuvoje – „Galapagai 2017“, vykstančiame Zaraso ežero saloje. Bilietus galima įsigyti galapagai.lt arba „Tiketoje“, gegužės 15 d. bilietai brangs.



Festivalis „Radistai Village '17“ žvaigždžių rinktinę papildė Brooks ir Sikdope

$
0
0
Liepos 21–22 dienomis Obuolių saloje vyksiančio festivalio „Radistai Village '17“ atlikėjų sąrašą papildė dvi sparčiai kylančios elektroninės muzikos žvaigždės. Šiandien paaiškėjo, kad kartu su didžiausiais festivalio vardais „DubVision“, Gil Glaze, Riton, Samu Feldtu, Steve‘u Jamesu ir Watermät taip pat gros Olandijos prodiuseris Brooks ir vienas geriausių Lenkijos elektroninės muzikos atstovų Sikdope.

Priešpaskutinį liepos savaitgalį dvi dienas ir dvi naktis griaudėsiančiame festivalyje šėlsiančius dalyvius džiugins beveik 50 puikiai žinomų didžėjų ir atlikėjų. Trijose scenose bus sumontuotos įspūdingos dekoracijos, didžiuliai ekranai ir galingi lazeriai, pati moderniausia įgarsinimo ir apšvietimo technika, spec. efektai. Lankytojų lauks begalė pramogų ir gera nuotaika.
Bilietus į „Radistai Village ‘17“ galima įsigyti visose BILIETAI.LT kasose ir internete: www.bilietai.lt

Brooks – Nr. 1 DJ‘aus pasaulyje Martin Garrix bendražygis
Olandas prodiuseris ir DJ‘us Brooks (tikrasis vardas Thijs Westbroek) yra kilęs iš Eindhoveno miesto. Dėl išskirtinio kuriamos muzikos skambesio anksti pastebėtas atlikėjas netruko sulaukti pasiūlymų bendradarbiauti su didžiosiomis šokių muzikos žvaigždėmis. Vienas pirmųjų buvo geriausiu 2016 m. DJ‘umi pasaulyje pripažintas Martin Garrix. Būtent su jo įrašų kompanija „STMPD RCRDS“ kontraktą pasirašęs Brooks, išgarsėjęs jau su pirmuoju savo prodiusuotu remiksu – Azzido Da Bass hito „50.000 Watts (Brooks Remix)“. Šį kūrinį savo pasirodymuose dažnai grojo šokių muzikos gigantai Fedde Le Grand, Quintino, Showtek, Afrojack, David Guetta, Tiësto ir net Dimitri Vegas & Like Mike.

Showtek & Brooks „On Our Own“:



Šiemet festivalyje „Ultra Miami“ grojęs Martin Garrix pirmą kartą sugrojo patį naujausią savo ir Brooks hitą „Byte“. Diena anksčiau dainos ištrauka buvo paviešinta M.Garrix socialinio tinklo „Snapchat“ paskyroje. Geriausias DJ‘us pasaulyje taip pat pristatė ir kartu su dainininke Dua Lipa atlikto savo hito „Scared to Be Lonely“ remiksą, kurį taip pat prodiusavo Brooks.

Martin Garrix & Brooks „Byte“:



Skrillex ir Tiësto sužavėjęs Sikdope
Kita „Radistai Village ‘17“ žvaigždė – didžiausia Lenkijos elektroninės muzikos viltis Sikdope. Devynerius metus studijavęs geriausiose šalies muzikos mokyklose, Sikdope ne tik groja didžiuosiuose šokių muzikos klubuose, bet ir darbuojasi įrašų studijoje, kur mėgina revoliucionizuoti elektroninę muzikos kultūrą.

Borgore & Sikdope – „Unicorn Zombie Apocalypse“:



Gerą reputaciją pelniusio Sikdope paslaugomis naudojasi didžiausi vardai šokių muzikos industrijoje: „Blasterjaxx“, Borgore, Carnage, Calvin Harris, David Guetta, Dillon Francis, „DVBBS“, Dimitri Vegas & Like Mike, DJ Snake, Laidback Luke, „Nervo“, Nicky Romero, „R3HAB“, Skrillex, Steve Aoki, Tiësto ir daugelis kitų. Šiemet Sikdope grojo viename didžiausiame elektroninės muzikos festivalyje „Tommorowland“. Jo remiksuotus kūrinius savo pasirodymų metu pastoviai groja daugelis pagrindinių šokių muzikos žvaigždžių.

Sikdope – „Old School“:


„Vasaros Terasos” vartus atversiantys „Beissoul & Einius”: „Įkvėpimas ateina pamainomis mirkstant putų vonioje”

$
0
0
Scenoje ne tik muzika, šokių judesiais, bet ir įspūdinga scenografija bei kostiumais stebinantis elektronikos duetas „Beissoul & Einius” Lietuvoje tampa vis retesniais svečiais –menininkus, savo kūryboje gebančius apjungti madą, muziką ir stilių, graibsto pasaulinio garso renginiai, žurnalai ir konkursai. Todėl žinia, jog dar prieš išvykdami į į užsienio vasaros festivalius, vaikinai gegužės 11-ąją savo pasirodymu pradės naująjį „Vasaros Terasos” sezoną – maloniai nustebino gerbėjus gimtinėje. Šia proga apie tai, kas įkvepia, kas nutinka ilgų kelionių metu kartu ir kaip vyksta kūrybiniai procesai, kalbamės su Artūru Žabu-Beissoul ir Einiumi Jaručiu.

-„Beissoul & Einius” apibūdinti sunku – tai ir muzikinis, ir mados, ir performansų duetas, kuriantis kino filmus primenančius vaizdo klipus. Kaip save apibūdintumėte patys?

-Turbūt mus reikėtų vertinti kaip reiškinį, visiškai atvirą šiuolaikiniam bei ateities pasauliui, neturintį tabu, nesilaikantį dogmų ir šabloninių įsitikinimų apie dalykus, kurie iš esmės ir negali turėti ribų. Būtent todėl su mumis vis dažniau sveikinasi pasaulinio garso žurnalai, festivaliai, dienraščiai bei meno atstovai – tai nuostabus jausmas, įrodantis, jog mūsų kūrybą supranta.

-Kokiu būdu pasaulis Jus atranda?

-Tikrai nebūtina šaukti apie save gatvėje su transparantais rankose, apklijuoti miestų sienas plakatais ir rašyti ilgiausius raštus socialiniuose tinkluose, tam, kad būtum išgirstas, suvoktas ir, svarbiausia, taptum sektinu pavyzdžiu šiuolaikinio pasaulio kontekste. Mes naudojame savo menines formas ir išraiškas, kurių pagalba galime visapusiškai bendrauti su žmonėmis. Į juos prabylame mada, nuotraukomis, vaizdo klipais, tekstais, šokio judesiais ir žodžiais ištartais scenoje.

-Galbūt ketinate nesustoti ir ateityje prisijaukinti, išmėginti papildomų meno žanrų?

-Be jokios abejonės, mus domina viskas, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje, todėl tik pasitaikius progai, į savo pasirodymus integruosime naujus dalykus, jei tik jie padės išpildyti mūsų vizijas.

-Papasakokite, kaip vyksta kūrybinis procesas – ar sukuriate muziką ir tuomet jai skirtą įvaizdį bei scenografiją ar atvirkščiai? O gal viskas vyksta paraleliai?

-Visos vizijos gimsta panašiu metu, kartais darbų atspirties taškas būna įvaizdis, charakteris bei jo aštrumas, kartais viskas tobulai susipina iš atskirų segmentų ir eksperimentų, kol viskas įgauna vieną electrofashion pavidalą, tačiau muzika mūsų kūryboje visada būna pirmoje vietoje. Kartais kūrinys stalčiuje gali pragulėti ištisus metus, kaip pavyzdžiui darbas „Red Baron’’, kuris dabar dažnai vainikuoja mūsų koncertų pabaigas. Šis darbas jau niekada neturėjo išvysti dienos šviesos, patys sau pasakėme, jog, jei su juo nesusitvarkysime dar pusę metų , tiesiog išmesime lauk. Ir visai netikėtai, jis rodos pats integravosi į mūsų pasirodymą, visai kaip koks gyvas žmogus ar naujas grupės narys, kuris pasiprašo į grupę (juokiasi).

-Papasakokite, kas Jus įkvepia, kada gimsta geriausios idėjos? Galbūt turite autoritetų ar sektinų pavyzdžių?

-Jeigu atvirai, autoritetų neturime. Save įkvepiame patys, o geriausios mintys gimsta vonioje, todėl joje, pripildytoje vandeniu ir putomis, ir stengiamės sėdėti. Arba kartu tol, kol vienas neiškenčia ir išlipa užsakyti picos, arba pamainomis. O šiame netikėtumų kupiname pasaulyje, įkvėpti gali viskas – globalios aktualijos, problemos ir jų sprendimo būdai, gamta.

-Jūsų duetas skaičiuoja jau šeštus metus. Kaip apibūdintumėte šį laikotarpį? Koks jis buvo?

-Per šiuos metus labai daug išmokome: kaip sugyventi įtemptomis sąlygomis, ypač – ilgose kelionėse, kaip išsaugoti energiją iki koncertų, supratome, kodėl nereikia imti kolegos dantų šepetėlio arba paskutinių jo apatinių. Taip pat sužinojome, kas būna, kai bėgdamas į garso aparatūros patikrinimą, užtrenki kambario duris, o raktas lieka viduje, kas nutinka, kai oro uoste gerdamas mėgstamas sultis, pražiopsai skrydį, taip pat, kiek sluoksnių rūbų gali apsirengti, kad oro uosto patikros punkte nesukeltum įtarimų. Sykį net įsigudrinome 500 kilometrų įveikti tik su 5 litrais degalų, sukiurusia padanga ir bloga nuotaika (juokiasi). Vienareikšmiškai, šie metai mums buvo laikas paikas – taip, beje, pavadinome ir savo pirmąjį albumą, tarsi, nujausdami kad mūsų laukia labai įdomus gyvenimo etapas.

-Atskleiskite – kokia pasirodymų erdvė Jums artimiausia, labiausiai patinkanti? Po atviru dangumi, uždarose, o gal nestandartinėse erdvėse?

-Save laikome absoliučiai festivaline grupe, todėl mums patinka didžiulės atviros erdvės, stadionai, pievos ir beribiai laukai. Tokios platformos vilioja labiausiai.

-Ar todėl erdvėje po atviru dangumi - „Vasaros Terasoje” – ir surengsite paskutinį pasirodymą, prieš išvydami į vasaros festivalius? Ką Jūsų duetui reiškia ši Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje įsikūrusi koncertų vieta?

-„Vasaros Terasa” – tai tarsi sostinės pakilimo takas į vasaros festivalius, todėl labai džiaugiamės, kad koncertą organizuojanti „Damn Good” komanda šiemet mus pakvietė būti pirmaisiais šios erdvės ambasadoriais, o lankytojams siūlome būti atsargiems – kai terasos vartai prasivers, kelio atgal jau nebebus!

-Paskutinis klausimas prieš atsisveikinant – kokia yra „Beissoul & Einius” dueto bendra svajonė, tikslas, kurį pasiekus, galėtumėte pasakyti „na, dabar jau ramu”?

-Atsibusti lovoje su Madonna (garsiai juokiasi).


„Bliuzo naktyse“ – kovos menų meistro rokenrolas ir „Voice of USA“ dalyvio talentas

$
0
0
Jubiliejiniame festivalyje „Bliuzo naktys 2017“, kuris šiemet prie Lūksto ežero artimas sielas suburs jau 25 kartą, bus gausu unikalių muzikantų. Ne vienam įsimins tatuiruotas britas Krisas Barras, galintis pasigirti ne tik gausiai išmargintu kūnu, bet ir tokia pat marga biografija. Bus ir itališko bliuzo, kurį pripažįsta Misisipė bei estiškos elektronikos, o teksasietis Keeganas McInroe‘us šįkart pasirodys su savo jaunuoju kolega, kuris jau spėjo sublizgėti populiariame TV šou JAV.

„Kriso Barro pirštų galiukai turi tiesioginį kontaktą su siela“, – taip apie anglą muzikantą rašė vokiečiai iš „Rock Times“. Olandai jį vadino vienu žodžiu – „stulbinantis“. O liepos 7-8 dienomis K. Barrą pagaliau galės įvertinti ir lietuviai.
Artistas didžiojoje scenoje spėjo pasirodyti dar nė nesulaukęs 10 metų. Jau tada jam patiko Garry Moore‘as, kurį K. Barras laiko didžiausiu savo įkvėpėju. Šiandien Kriso muzika – tokia, kokios tiktų klausytis, klasikiniu „čioperiu“ skrodžiant Ameriką 66-uoju keliu: bliuzas su ryškia roko įtaka.

Pats K. Barras teigia, kad jo venomis teka rokenrolas. Jis – kietas riešutėlis, visomis prasmėmis. Pasirodo, šis unikalus gitaristas ir vokalistas šalia muzikos visuomet turėjo kitą, šalutinį darbą: 10 metų jis tęsė profesionalią mišrių kovos menų karjerą, sportavo Las Vegase, Tailande, Singapūre. K. Barro praeities kovų sąskaitoje: 14 pergalių, 2 pralaimėjimai ir 1 lygiosios.

„Žmonės mano, kad esu pamišęs, jei einu kautis į narvus, rizikuodamas pakenkti savo rankoms. Yra tiesos, bet kovos ringas man pasiūlė daugiau galimybių nei muzikos pramonė. Esu kovęsis prieš 8000 žiūrovų Azijoje. Jų akivaizdoje mieliau būčiau grojęs nei daužęs snukius!“ – juokiasi gitaristas, aktyvią sportininko karjerą jau baigęs.



Kitas intriguojantis šių metų festivalio pasirodymas – tarptautinis trio. Lietuvą jame atstovaus Aleksandras Belkinas, o JAV – Mattas Tedderis ir K. McInroe‘us.

Matto amžių lengva pamiršti, klausantis jo balso. Daugelis sako, kad jis turi seno žmogaus sielą, nes M. Tedderio kūryba stipriai primena Tomą Waitsą ar Jacksoną Browną, jam patinka Ray‘us Charlesas ir „The Rolling Stones“. Kita vertus, scenoje Mattas apsigyveno anksčiau nei kiti bendraamžiai: 14-os jau buvo įkūręs profesionalią muzikos grupę, su kuria koncertavo Valstijose, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, yra pasirodęs ir legendiniame Orfėjaus teatre.

Auksinis biografijos faktas: M. Tedderis yra velniškai populiaraus TV šou „The Voice of USA“ žvaigždė, kuriam atsisuko pats Adamas Levine!

Su Mattu atvykstantis raudonplaukis Keeganas jau yra koncertavęs „Bliuzo naktyse“. Muzikantas tuomet stipriai pamilo Lietuvą ir festivalį, kuris turi savo dvasią. Įdomu tai, kad Teksaso universitete jis pats yra baigęs religijos ir filosofijos studijas. Būdamas studentu grojo baruose ir net įkūrė grupę „Catfish Whiskey“, bet tai – jau istorija. Vėliau Keegan‘as pradėjo solo karjerą. Pastaraisiais metais jis bemaž pusmetį praleidžia Europoje, važiuoja per festivalius. Senasis kantri, bliuzas ir folkas – šie trys šaltiniai malšina jo troškulį.



Jei tai, kad teksasiečiai groja bliuzą, skamba visiškai natūraliai, tai italai, atrodytų, toliau estradinio San Remo festivalio nėra pažengę. Tačiau šiemet į „Bliuzo naktis“ su savo grupe atvykstantis italas Marco‘as Pandlofis – lūpinės armonikėlės ir gitaros virtuozas – tokį mitą paneigs akimirksniu.

Daugiau nei 20 metų bliuzą grojantis muzikantas yra didžiai gerbiamas šio žanro žvaigždžių. Marco muziką suka amerikiečių radijo stotys, o jo įrašus aptaria tokie autoritetingi leidiniai kaip „Blues Revue“, „Soul Bag“ ar „Blues Britain Magazine“. Na, o kartą „Delta Groove All Star Blues Revue“ festivalyje Misisipėje jis apskritai buvo vienintelis svečias iš Europos.



Na, ir visiška staigmena jubiliejinėse „Bliuzo naktyse“ – estai „Argo Vals Band“. Jų programa gerokai atitolusi nuo bliuzo standartų. Nepaisant to, šis elektroniniais prieskoniais papildysiantis projektas puikiai tiks festivalio nuotaikai palaikyti.

Pats Argo Valsas – jaunas gitaristas ir kompozitorius, ne kartą įvertintas gimtojoje Estijoje ir svetur, sulaukęs reveranso iš „The Guardian“ ir daugybės kitų Europos muzikos žurnalistų. Jo muzika gimsta naktį, likus kelioms sekundėms iki saulėlydžio, tad iš Argo galima tikėtis ir žvaigždėtos nakties romantikos, ir jausmingos audros.



Jubiliejinis festivalis „Bliuzo naktys 2017“ Varniuose vyks liepos 7-8 dienomis. Bilietus platina bliuzonaktys.lt.


Pasaulinė techno muzikos žvaigždė Norman Nodge – pirmą kartą Lietuvoje: atkeliauja į festivalį „Revolution Festival“

$
0
0
Elektroninės muzikos festivalis „Revolution Festival“ apie revoliucingą požiūrį Lietuvos muzikinėje padangėje skelbia ne tik pavadinimu, tačiau ir nuolat pildomu festivalyje pasirodysiančių garsiausių pasaulio elektroninės muzikos žvaigždžių sąrašu.

„Šių metų festivalis išaugs ne tik savo trukme, scenų skaičiumi ir veiklų spektru, bet ir labai ryškiu atlikėjų kokybės šuoliu bei jų pasirodymų išskirtinumu. Šiemet festivalyje pasirodys daugiau nei 100 atlikėjų iš viso pasaulio, tačiau auginame ne tik skaičius, bet ir kokybę. Labai džiaugiamės, kad šiemet į festivalį atvežame išskirtinai daug pasaulinio lygio elektroninės muzikos žvaigždžių“, – pasakoja festivalio organizatoriai.

Pirmą kartą į „Revolution Festival“ techno muzikos atlikėjų sąrašo viršūnę stoja tokia techno muzikos žvaigždė iš Vokietijos kaip Norman Nodge. Savo karjerą pradėjęs devintajame dešimtmetyje kaip DJ ir nedidelių vakarėlių organizatorius, dabar jis jau subrendęs ir tvirtas atlikėjas, stovintis garsiausių pasaulio techno muzikos kūrėjų gretose. Jau 12 metų Norman Nodge kiekvieną mėnesį pasirodo Berlyno klube „Berghain“, tituluojamame pasauline techno muzikos sostine. Atlikėjas nuolat rengia pasirodymus įvairiose šalyse, o dėl savo išskirtinių kūrybinių sprendimų yra atpažįstamas kaip vienas iš išskirtiniausių bei unikaliausių techno muzikos autorių. Kaip savo stiprybę Norman Nodge įvardija gebėjimą suderinti seną ir naują, švelnią bei šiurkščią muziką kartu: „Mano kaip DJ tikslas yra priversti žmones šokti ne pagal naujausių tendencijų muzikinius kūrinius. Aš noriu, kad šokdami pagal mano muziką žmonės jautriai priimtų neįprastus, senus ir naujus garsus.“ Tai bus pirmoji galimybė išgirsti Norman Nodge Lietuvoje.

Norman Nodge:



Pagrindinėje festivalio scenoje, kurioje karaliaus jungle ir reggae garsai, puikią nuotaiką ir karštą vakarėlio dvasią užtikrins MC Jman iš Jungtinės Karalystės. Šis savo trykštančia energija ir pozityvumu pasižymintis atlikėjas festivalio scenoje bus matomas nuolatos, kadangi savo vokalu nuspalvins daugelio kitų atlikėjų pasirodymus, o užlipti į sceną ir imti mikrofoną į rankas galės tiesiog pajutęs, kad publikai reikia daugiau energijos. MC Jman visame pasaulyje yra žinomas dėl savo daugialypio stiliaus bei nepriekaištingų gyvų pasirodymų ir visa tai jis pažada įrodyti ir „Revolution Festival“ lankytojams. Kūryba jam – pats didžiausias malonumas, o jei ji patinka ir kitiems žmonėms – tai tik suteikia dar daugiau džiaugsmo.

MC Jman:



Dar vienas pagrindinės scenos okupantas ir dar vienas mikrofono virtuozas Mr. Multiplex iš Nyderlandų. Atlikėjas, priversiantis šokti net ramiausią festivalio lankytoją. Pirmą kartą nelegaliame elektroninės muzikos vakarėlyje išgirdęs jungle muziką, jis ją iškart įsimylėjo ir tos meilės įkvėptas pradėjo kurti ir organizuoti vakarėlius. Šį atlikėją festivalio scenoje taip pat bus galima išvysti ne kartą – jis ne tik paruoš savo asmeninį pasirodymą, tačiau ir kitų atlikėjų pasirodymus pagyvins savo vokalu ir energija. Mr. Multiplex ankstesnė patirtis kaip punk/rock vokalisto bei jo žinios apie drum and bass ir jungle muziką įrodo, kad jis geba prisitaikyti prie kiekvieno pasirodymo. Mr. Multiplex yra pasirodęs tokiuose renginiuose kaip „Lowlands“ ir „Dominator Festival“, kur įpūsti ugnies turėjo 85 tūkst. žmonių auditorijai.

Mr. Multiplex:



Svajonių žemėje, kurioje skambės psytrance bei chill muzikos garsai, į pagrindinių atlikėjų gretas stoja ambient, electronic ir chill-out muzikos kūrėjas iš Lietuvos Stellardrone. Jau 10 metų kuriantis atlikėjas yra gerai žinomas ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Muziką jis kuria pasitelkdamas tik kompiuterio programinę įrangą ir virtualius sintezatorius. Atlikėjas nepripažįsta įrašų kompanijų ir jas laiko atgyvenusiomis ir absoliučiai nereikalingomis, o savo kūrybą platina internete laisvai ir nemokamai. Nors ir nėra išleidęs nė vieno albumo fiziniu pavidalu ir net nežada to daryti, Stellardrone virtualių albumų peržiūros „Youtube“ siekia beveik milijoną. „Revolution Festival“ lankytojams šis revoliucingas atlikėjas pristatys išskirtinį ir gyvai atliekamą ambient bei electronic muzikinį pasirodymą.

Stellardrone:



Jau anksčiau atskleisti didieji festivalio vardai: džiunglių liūtai DJ Vadim ir Radikal Guru kartu su Echo Ranks, techno dievai Vegim ir Helmut Kraft, paslaptingieji psytrance atlikėjai Hypereggs ir DJ Pollyfonika bei tamsiosios muzikos valdovai The Satan ir Switch Technique.

„Revolution Festival“ vyks liepos 6-9 dienomis. Bilietus platina Bilietai.lt. Iki gegužės 5 d. perkant 3 bilietus 4 bilietas – nemokamas.

Efektingai užbaigęs turą per Lietuvą, Martynas Levickis su komanda ilsisi Maltoje

$
0
0
Kelios dienos saldaus tingulio užtikrintoje Maltos saulėkaitoje, bangų ošimas, šviežias jūros maistas, o šalia – patikimiausia komanda, ką tik įvykusiame ture „Ekstremalus klasikos pliūpsnis“ buvusi lyg šeima. Toks planas akordeonistui Martynui Levickiui pasirodė tobulas. Todėl dviem galingais koncertais Kotrynos bažnyčioje Vilniuje šeštadienį pabaigęs turą per Lietuvą, jau kitą dieną kartu su bendražygiais jis sėdėjo lėktuve.

1 mėnuo, 15 Lietuvos miestų, 16 koncertų, tarp kurių dar įsiterpė ir kelios M. Levickio meistriškumo pamokos. Grafikas – aštrus, tačiau akordeonistas M. Levickis su specialiai šiam turui suburtu styginių kvartetu sugebėjo tai paversti didžiuliu, nepamirštamu nuotykiu. Niekas nenorėjo, kad tai baigtųsi. Net ir po papildomai surengto vėlyvo antrojo koncerto Kotrynos bažnyčioje. Net ir po neplanuoto antrojo biso jame...

„Atlikome programą, paskui bisą, atsisveikinome su publika. O tada dar kartą išėjome ant scenos tik dėl to, kad norėjome pasidaryti bendrą nuotrauką. Bet žmonės dar nebuvo išsiskirstę, ir tai netikėtai virto dar vienu bisu! Paskutiniame koncerte Vilniuje buvo tiek rokenrolo, tiek meilės ir tiek energijos, kad šitaip pabaigti turą yra tiesiog nerealu! – kalbėjo muzikantai, po visko susėdę vėlyvosios vakarienės. Jie dalijosi atminimo dovanomis, smagiais, net beprotiškais prisiminimais iš kelionės per Lietuvą ir prisiekinėjo vieni kitiems meilę, kuri yra neperkalbama, neatimama, – tokia, kokia gali būti meilė senam šuniui, ar savo kasdienei rutinai. – Tai buvo Kelionė. Niekada nežinojome, ką mums pavyks kartu sukurti jau repeticijose, koks bus kiekvienas koncertas. Pirmąjį pradėjome kiek nedrąsiai, bet tuoj pat taip įsisupome, kad nebegalėjome sustoti!“

M. Levickiui bene labiausiai įsiminė vienas pirmųjų turo koncertų Jurbarke. „Pirma, tai buvo absoliutus anšlagas, o antra – tai vyko visiškai sunykusioje salėje, kai groji bemaž avarinės būsenos pastate. Iš išorės jis atrodo gerai, bet viduje – 1960-ieji, – kalbėjo M. Levickis. – Turiu tokį įprotį: kiekvieną kartą per repeticiją nueinu pasiklausyti iš salės, atsisėdu bet kurioje kėdėje kaip eilinis klausytojas. Ir čia buvo toks patyrimas: atsisėdu – kėdė dengta gobelenu, bet paminkštinimas po juo – visiškai išdilęs, jo nėra. Ir tada tu groji koncerte, stebi žmones – o jie nė krust. Supranti, kad jie žiauriai nepatogiai sėdi, o taip įsitraukę į muziką! Tai labai stipriai įsiminė. Taip pat, kaip ir koncertas Tauragėje, man asmeniškai jis labai daug reiškė. Klaipėdoje vykęs koncertas buvo labai geras. Tenykštė koncertų salė savaime įpareigoja sugroti puikų koncertą. Ir ji nuostabiai skamba. O Vilnius išvis išnešė! Aš labai mėgstu vėlyvus koncertus, galiu groti ilgai, ir antrasis, papildomas turo koncertas Kotrynos bažnyčioje tikrai parodė, kad ten susirinko kitokia publika: ta, kuri eina į naktinius renginius. Tai nereiškia, kad „tuci tuci – duok žaidimų“. Tiesiog tai buvo publika, kuri tikrai gali pasigilinti į tai, ką tu transliuoji ir nuostabiai į viską reaguoti.“

Apvažiavęs mažuosius šalies miestus, M. Levickis jau užsimena, kad planuoja koncertus ir didžiosiose arenose. Tačiau dabar aktualus artimesnis renginių ciklas: tradicinė „Akordeono muzikos savaitė“.

„Tai bus koncertų serija netikėtose sostinės vietose. Viskas vyks rupgjūčio 27 – rugsėjo 3 dienomis. Šiemet mūsų devizas – „Muzika, nuo kurios nepabėgsi“. Pasistengėme, kad muzika išties būtų ten, kur įprastai ji neskamba: koncertai vyks pašte, traukinių depe, verslo centre, geležinkelio stotyje... Dvi vokietės atliks senąsias Hamburgo jūreivių dainas akordeonu ir fortepijonu, bažnyčioje skambės fantastinis renesansas, bet jau parašytas akordeonui, ir net Halės turguje vyks vargonų ir akordeono dialogas“, – pasakojo M. Levickis.

Nekyla abejonių, kad su visa savo komanda į Maltą pailsėti išvykęs akordeonistas grįš pilna galva naujų idėjų, ir jas netrukus įgyvendins Lietuvos koncertų salėse. Tačiau artimiausiu metu jo dar laukia koncertų ciklas Didžiojoje Britanijoje.

„Pink Floyd“ legenda Rogeris Watersas po 25 m. pertraukos išleis naują albumą

$
0
0
Rogeris Watersas pranešė po 25-erių metų pertraukos išleisiantis naują studijinį albumą. Ypač ilgai lauktas įrašas „Is This The Life We Really Want?“ melomanus pasieks jau birželio 2 d. Įrašų kompanijos „Columbia Records“ išleidžiamas albumas bus pirmasis muzikanto studijinis darbas nuo 1992 m. pasirodžiusio albumo „Amused To Death“ laikų.

Ištrauka iš R. Waterso albumo įrašų sesijos:



„Pastarasis Rogerio Waterso studijinis albumas „Amused To Death“ buvo šviečiamoji populiariosios kultūros studija, atradusi televizijos įtaką Pirmojo Persijos įlankos karo metu. Ilgai lauktas 2017-ųjų albumas „Is This The Life We Really Want?“ yra neatremiamas dabartinio pasaulio ir neramių laikų komentaras“ – teigiama oficialiame pranešime.

Naujosios R. Waterso kūrybos skambesys lyginamas su klasikiniais „Pink Floyd“ albumais „Animals“ ir „The Wall“. Įrašą, kuriame bus 12 naujų kompozicijų, prodiusavo Nigelas Godrichas. Garsusis įrašų studijos vilkas, kuris dar yra vadinamas neoficialiu „šeštuoju“ britų rokerių „Radiohead“ muzikantu, prodiusavo ne tik geriausius minėtos grupės albumus, bet ir sero Paulo McCartney, grupių „U2“, „R.E.M.“ bei daugelio kitų kūrybą.

Ištrauka iš R. Waterso albumo įrašų sesijos:



Naują albumą R. Watersas įrašė padedamas muzikantų Guso Seyfferto, Jonathano Wilsono, Joey Waronkerio, Rogerio Manningo, Lee Pardini, Lucius, Jessicos Wolfe ir Holly Proctor. Albumas, kurį jau galima užsisakyti, bus išleistas dvigubos vinilo plokštelės, kompaktinio disko ir skaitmeniniu formatais. Pirmuoju R. Waterso įrašą pristatančiu singlu tapo daina „Smell The Roses“.

Rogerio Waterso naujas singlas „Smell The Roses“:



Gegužės pabaigoje R. Watersas pradės grandiozines koncertines gastroles Šiaurės Amerikoje žemyne. Muzikantas su grupe Jugtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje iš viso surengs net 55 koncertus.

Rogerio Waterso albumas „Is This The Life We Really Want?“:

01. „When We Were Young“
02. „Déjà Vu“
03. „The Last Refugee“
04. „Picture That“
05. „Broken Bones“
06. „Is This The Life We Really Want?“
07. „Bird In A Gale“
08. „The Most Beautiful Girl“
09. „Smell The Roses“
10. „Wait For Her“
11. „Oceans Apart“
12. „Part Of Me Died“

„Colours of Bubbles“ pasirodymui Lenkijoje – tarptautinis pripažinimas

$
0
0
Vos spėjusius atsipūsti po vieno didžiausių pasirodymų karjeroje, „Siemens“ arenoje, grupės „Colours of Bubbles“ narius pasiekė džiugios naujienos – jų pasirodymas nominuotas tarptautinio projekto „BalconyTV“ apdovanojimuose.

Internetinio muzikinio vaizdo kanalo „BalconyTV“ komanda visame pasaulyje įamžina akustinius grupių ar atlikėjų pasirodymus, o praėjusį rudenį jų dėmesį patraukė ir Lietuvos indie roko vėliavnešiai „Colours of Bubbles“

Grupės pasirodymas šiame projekte buvo nufilmuotas praėjusį rudenį penketui lankantis Poznanėje ir pateko tarp dvylikos geriausių iš daugiau nei dviejų tūkstančių vaizdo klipų nufilmuotų praėjusiais metais.

„Tai mums netikėta, bet labai džiugi naujiena. Filmavimui rinkomės dainą „Wall of Death“, nes ji geriausiai skamba akustiškai, be to tai vienas stipriausių paskutiniojo albumo „She Is the Darkness“ kūrinių. Net galvojome taip pavadinti visą albumą“,– pasakojo grupės vokalistas Julijus Aleksovas.

Džiaugtis tikrai yra dėl ko, nominuotų lietuvaičių vardas turi galimybę puikuotis tarp ankstesnių metų laimėtojų – visame pasaulyje žinomų „The Script“, „Mumford and Sons“, „RoySeven“ ir kitų.

Geriausią „BalconyTV“ pasirodymą išrinks komisija, tačiau palaikyti „Colours of Bubbles“ gali kiekvienas grupės gerbėjas, kartą per dieną balsuodamas „BalconyTV“ tinklalapyje iki birželio 6 dienos (nuoroda į balsavimą – https://goo.gl/kMZMEs)

Jau kitą savaitę, gegužės 10 ir 11 dienomis, „Colours of Bubbles“ grįžta į Lenkiją, kur surengs koncertus Krokuvoje ir Varšuvoje. „Žinoma, lenkų futbolininkų pavardes jau išmokome ir pasikartojome, jei reikės, pasakysime jas ir koncertų metu“, – šypsojosi grupės vokalistas, prisiminęs „BalconyTV“ filmavimą.

Praėjusiais metais Lietuvos roko muzikos pasaulį albumu „She is the Darkness“ sudrebinę ir į vinilo plokštelę savo geriausius kūrinius sudėję „Colours of Bubbles“, pažada nesustoti ir jau vasarą nustebinti savo gerbėjus naujienomis, kurias atskleis kiek vėliau.

Colours of Bubbles – Wall of Death (BalconyTV):





Robbie Williamsas gerbėjams pateikė dvigubą staigmena

$
0
0
Rugpjūčio 16 d. sostinės Vingio parke didžiausią metų šou po atviru dangumi surengsiantis Robbie Williamsas savo gerbėjus nudžiugino dviguba staigmena: pristato vaizdo klipą titulinei albumo „The Heavy Entertainment Show“ dainai ir dovanoja prancūzų kalba atliktą kūrinį „Time On Earth“.

Vienas populiariausių visų laikų britų atlikėjų šiemet surengs grandiozines gastroles „The Heavy Entertainment Show Tour“, kurių metu aplankys daugelį Europos šalių. Visus R.Williamso koncertus, taip pat ir pasirodymą Vilniuje, pradės kita žinoma britų grupė – duetas „Erasure“.

Bilietus į Robbie Williamso ir „Erasure“ koncertą Vilniaus Vingio parke galima įsigyti visose BILIETAI.LT kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

„Filmuoti bokso tema paremtą klipą dainai „The Heavy Entertainment“ buvo labai smagu. Dabar dar labiau laukiu vasaros koncetų Europoje“, – sakė Robbie Williamsas.

Robbie Williams vaizdo klipas „The Heavy Entertainment Show“:



R. Williamso gastrolės „The Heavy Entertainment Show Tour“ prasidės jau birželio 2 d. pasirodymu „Etihad“ stadione Mančesteryje, Anglija. Viso yra suplanuota surengti 34 koncertus. Vilniaus Vingio parke populiarusis atlikėjas koncertuos rugpjūčio 16 d. Jau dabar didžiausiu 2017 m. koncertu tituluojamas šou bus vienintelis R. Williamso pasirodymas Baltijos šalyse.

Dainininkas išskirtinį dėmesį parodė savo gerbėjams, kalbantiems prancūziškai. R. Williamsas specialiai jiems įrašė naują dainos „Time On Earth“ versiją, kurią atliko prancūzų kalba. Tai nėra pirmas kartas dainininko karjeroje, kai jis uždainuoja prancūziškai. Prieš keletą metų ypač didelės sėkmės prancūziškai kalbančiose šalyse sulaukė speciali R. Williamso hito „Supreme“ versija.

Robbie Williams pranūziškai atlikta daina „Time On Earth“:



Robbie Williamso ir „Erasure“ koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šįmet sostinėje surengsiantis vienos dienos festivalį „Summer In The City“ su legendiniu norvegų elektroninės muzikos duetu „Royksopp“ ir daugeliu kitų žvaigždžių; Trakų pilyje vienintelį Baltijos šalyse vyksiantį amerikiečių rokerio Alice Cooper koncertą ir lietuvių scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertą; rudens sezoną sostinėje pradėsiančius Italijos superžvaigždės Zucchero ir amerikiečių rokerių „Future Islands“ koncertus, taip pat legendinių rokerių „Queen“ ir Adam Lambert koncertą Kaune.


Viewing all 7370 articles
Browse latest View live