Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

Staigmena grupės „Queen“ gerbėjams – dviguba premjera!

$
0
0
Jau lapkričio 17 d. pirmąkart mūsų šalyje koncertuosianti grupė „Queen“ paruošė dvigubą staigmeną. Didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengsianti legendinė roko grupė pristatė dvigubą premjerą. Pirmą kartą pasaulis turi galimybę susipažinti su iki šiol niekur negirdėtomis „Queen“ hitų „We Will Rock You“ ir „We Are The Champions“ versijomis.

Bilietus į „Queen“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt

Viena geriausių pasaulyje roko grupių šiemet švenčia klasika tapusio albumo „News Of The World“ 40-metį. Šią progą įamžins ruošiamas specialus albumo leidimas, kuris gerbėjus pasieks „Queen“ koncerto Lietuvoje dieną – lapkričio 17-ąją. Šiame albume atsidurs ir iki šiol niekur negirdėtos bene didžiausių „Queen“ hitų „We Will Rock You“ ir „We Are The Champions“ versijos.

Nors albumas pasirodys tik lapkritį, „Queen“ gerbėjai gali džiūgauti jau dabar. Šį šeštadienį sukaks lygiai 40 metų kaip pasirodė originalus grupės dvigubas singlas su abiejomis dainomis. 1977 m. spalio 7 d. muzikos įrašų parduotuves pasiekė „Queen“ singlas, kuriame atsidūrė Freddie Mercury sukurta daina „We Are The Champions“ ir grupės gitaristo Briano May parašytas kūrinys „We Will Rock You“. Abi dainos puikiai išreklamavo albumą „News Of The World“ – singlas pasiekė 4-ą ir 2-ą vietas Amerikos ir D.Britanijos perkamiausių hitų sąrašuose. Nuo tada „We Are The Champions“ ir „We Will Rock You“ tapo neatsiejamomis nuo „Queen“ skambesio.

„Queen“ – „We Will Rock You“:



„Queen“ – „We Are The Champions“:



Naujai išleidžiamas „Queen“ jubiliejinis albumas „News Of The World“ išsiskirs įspūdingu turiniu. Specialioje pakuotėje melomanai ras 3 CD: originalų albumą, iš alternatyvių dainų versijų sudarytą albumo versiją „Raw Sessions“ ir papildomą CD su iki šiol niekur neskelbtais įrašais. Daugelį „Queen“ gerbėjų nustebins „Raw Sessions“ albumo versija, kurioje atsidūrė naujai suskambėjusios visos 11 originalaus albumo dainų. Daugumoje kūrinių skambės iki šiol negirdėtos vokalo partijos ir instrumentuotės.

„Queen“ jubiliejiniame leidinyje taip pat bus analoginiu būdu perrašyta originali albumo vinilo plokštelė, kurio įamžinti neapdoroti įrašai iš analoginiu būdu įrašytų juostų. Didžiausi grupės fanai džiaugsis trimis plakatais ir 60 puslapių bukletu su nuotraukomis, kurių dauguma nebuvo skelbtos. Taip pat, jubiliejiniame albume bus ir DVD diskas, kuriame įamžintas valandos trukmės dokumentinis filmas iš grupės gastrolių Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Queen“ : The American Dream“.

Pasaulinių „Queen“ gastrolių koncertą Kaune pristato Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis populiaraus britų atlikėjo Stingo, amerikiečių grupės „Future Islands“, žymaus gitaristo Chris Rea, populiaraus mūsų scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“, Radistų 10-mečiui skirtą „Radistai Live Arena Show“ ir kitų ryškiausių muzikos žvaigždžių koncertus.





Progresyviojo roko grupė „Saulės laikrodis“ pristato naują dainą ir kviečia į albumo pristatymus

$
0
0
Kokybiškai muzikai laikas nepavaldus ir tai įrodo progresyviojo roko pradininkai Lietuvoje – grupė „Saulės laikrodis“. Šių metų pradžioje po beveik trisdešimties metų leidybinės tylos sėkmingai į sceną grįžęs kolektyvas šį rudenį kviečia į naujo albumo pristatymo koncertus bei pristato singlą „Ones and Zeros“ iš būsimo albumo „Subliminal Messages“.

Spalio 21 dieną Klaipėdos koncertų salėje ir spalio 28 dieną gyvos muzikos klube „Tamsta” pristatomą albumą sudarys dešimt kūrinių, penki kurių – instrumentiniai.

„Norime, kad šis albumas užpildytų ilgai trukusią grupės tylą bei nepaskęsti šiandienoje, visomis prasmėmis“, – teigia „Saulės laikrodžio“ nariai.

Šiandien grupė tylą nutraukia nauja daina iš būsimo albumo – „Ones and Zeros“. „Norėjau parašyti dainą apie meilę, o pavyko apie robotus“, – pirmąjį albumo singlą pristato Gintautas Rakauskas.

Kviesdami į naujo albumo pristatymo koncertus, grupės nariai nedaugžodžiauja. „Mūsų ir visų susirinkusių laukia smagūs vakarai su gera roko muzika, draugiška aplinka, profesionaliu įgarsinimu bei apšvietimu - kaip ir priklauso švenčiant albumo atsiradimą“, - sako jie.

Per visus kūrybinės veiklos metus aplink save ir tarpusavyje subūrę komandą, kuria gali pasitikėti, „Saulės laikrodžio“ nariai daugumą su leidybine ir koncertine veikla susijusių darbų nuveikia patys, tačiau leisdami naują albumą „Subliminal messages” dėkoja ir kitiems, prisidėjusiems prie dar vieno grupės kūrybos etapo.

„Grupės nariais jau laikome ir už tai esame be galo dėkingi Kastyčio Narmonto šviesų ir garso komandai, prisidedančiai prie renginių techninio įgyvendinimo, o už galimybę lengviau išleisti albumą dėkojam asociacijai LATGA, muzikos agentūrai M.P.3 bei Dovydui Bluvšteinui“, – sako grupės „Saulės laikrodis“ nariai.

Naujo albumo pristatymo koncertai ir progresyviojo roko gerbėjų šventės įvyks spalio 21 dieną Klaipėdos koncertų salėje ir 28 dieną gyvos muzikos klube „Tamsta“, Vilniuje.

„Saulės laikrodis“ - „Ones and Zeros“:



„Music.lt“ LT Top 30: „Arbata“ su daina „Iliuminacija“ debiutuoja 2-oje vietoje

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. spalio pirmoje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uko pirmoje vietoje ir toliau išsilaiko Marija Akelan su daina „Meilė“ (4 savaitė). Antroje vietoje debiutuoja grupės „Arbata“ darbas „Iliuminacija“. Trečioje vietoje išsilaiko Jurga su daina „Reikalingi“ (7 savaitė, aukščiausia vieta – 1).

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? „Deeper Upper“ su daina „Summer We Lost“ (2 savaitė, aukščiausia vieta – 4) 8 laipteliais kilsteli į 4-ąją vietą. Atlikėja migloko su daina „Sacred Tears“ pirmąją savaitę pasiekia 13-ąją vietą. „Sheep Got Waxxed“ su kūriniu „Handwriting“ (aukščiausia pasiekta vieta – 6) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. „Without Letters“ su daina „Malaria“ (10 savaičių. Aukščiausia vieta – 7) 10 laiptelių kilsteli aukštyn į 17-ąją poziciją. Donatas Blanka su daina „Žingsniai“ pirmąją savaitę pasiekia tik 20-ąją vietą, o Andrius Jovarauskas su kūriniu „Tik tavęs“ debiutuoja 28-oje vietoje. Topą užbaigia „BichtCraft“ su daina „18 milion“ (9 savaitė, aukščiausia vieta – 6).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: „E.G.O.“ su kūriniu „Opapa“ (3 savaitės tope, aukščiausia vieta – 14), Sinage su daina „Liga“ (6 savaitės, aukščiausia vieta – 2). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

[topas928]

Pasaulio rekordininkai iš Australijos „Twelve Foot Ninja“ šeštadienį koncertuos Vilniuje

$
0
0
Australija gali pasirodyti ne tokia ir tolima šalis. Spalio 14 d. (šeštadienį) iš šio žemyno pirmą kartą į Lietuvą atvyksta ypatingai originalaus skambesio roko grupė “Twelve Foot Ninja“, lydima kitų rokerių „The Interbeing“ iš Danijos. Jie surengs vienintelį koncertą „Rock River Club“ Vilniuje.

Bilietus į grupės “Twelve Foot Ninja“ koncertus platina „Tiketa“ kasos ir internetu.

Iš Melburno kilusi grupė „Twelve Foot Ninja“ savo kūryboje sėkmingai derina modernaus ir progresyvaus roko skambesį su djent ir funk muzika, be to, jų kūryboje girdime ir jazz, lotynų šokių, reggae bei dar kitokių muzikos stilių elementų. Balansuodami tarp lengvo klasikinio roko ir sunkesnio metalo skambesio, grupė kuria itin originalaus skambesio dainas, kurios patraukia įvairaus skonio melomanų dėmesį.

Penkių žmonių komanda susibūrė 2008 metais ir nė karto nepakeitė savo sudėties. Tai Kin Etik – vokalas, Stevic Mackay – gitara, Rohan Hayes – gitara, Damon McKinnon – boso gitara ir Shane „Russ“ Russell – mušamieji. Per pirmuosius tris gyvavimo metus grupė išleido 2 EP, o 2012 metais - debiutinį pilną studijinį albumą „Silent Machine“, kurio įrašai sukėlė didžiulį susidomėjimą youtube erdvėje ir pelnė itin palankius melomanų bei muzikos kritikų įvertinimus. 2014 metais „Twelve Foot Ninja“ laimėjo prestižinį „Golden Gods Award“ apdovanojimą „best new talent“ kategorijoje ir pasiekė „crowdfunding“ principu muzikiniam vaizdo klipui surinktų lėšų pasaulio rekordą. Tuomet, net neturint leidybinės sutarties su kuria nors garsia įrašų kompanija, šio australų kolektyvo populiarumas ėmė sparčiai augti. Jie leidosi į koncertinius turus su žymiomis grupėmis, buvo kviečiami į daugelį JAV festivalių, o 2014 metais debiutinis albumas buvo išleistas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2016–aisiais pasirodė antrasis ir kol kas paskutinis „Twelve Foot Ninja“ studijinis darbas „Outlier“. Jis pasiekė 6 vietą geriausių Australijos albumų (ARIA) sąraše, o singlai iš jo renka šimtatūkstantines ar net milijonines peržiūras youtube kanale. 2017 metų pradžioje „Twelve Foot Ninja“ pirmą kartą kaip pagrindinė grupė leidosi į „Sick“ gastroles Australijoje, o vėliau taip pat debiutavo savo pačių koncertinėse gastrolėse Europoje. Pavasarį D. Britanijoje bilietai į daugelį grupės koncertų buvo išparduoti, taip pat didelis susidomėjimas buvo grupės pasirodymais Olandijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Italijoje. Spalio 14 dieną, šeštadienį, „Twelve Foot Ninja“ ir kiti modernios sunkiosios muzikos gerbėjai pirmą kartą turės progą pamatyti grupę scenoje ir Lietuvoje, vieninteliame koncerte „Rock River Club“ Vilniuje.

TWELVE FOOT NINJA – Sick:



TWELVE FOOT NINJA – One Hand Killing:




Nauja Sauiaus Prūsaičio daina apie tai, ko trokštame visi

$
0
0
Saulius Prūsaitis pristato naują dainą „Komplimentas“ iš būsimojo albumo. „Žmonės sako, kad pasaulį į priekį varo meilė ir neapykanta, bet aš sakyčiau, kad pasaulį suktis verčia komplimentai. Visi mes jų norim, visiems mums jų nuolat trūksta. Išgirdę kažką gero ir gražaus apie save - užsiauginam sparnus“, – sako S.Prūsaitis. Dainoje „Komplimentas“ vėl galima išgirsti dainininko taip mėgstamus „NI&Co“ styginius instrumentus.

Po itin intensyvios koncertinės vasaros S.Prūsaitis pasinėrė į naujojo albumo kūrybos procesą. „Aš dabar negaliu niekur eiti – tik į įrašų studiją ir į parduotuvę (ok, dar į kavinę pusryčiaut). Ir man daugiau niekur nesinori. Taip jaučiuosi kurdamas šį albumą! Ir tai yra nuostabu“, – sako jis.

Daina „Komplimentas“ yra čia:


Helovino naktis Kaune suplanuota: 2 scenos, 15 didžėjų ir „skrajojantis Olandas“

$
0
0
Spalio pirmosiomis dienomis buvo kalbama apie du dalykus – į kaulus besiskverbiantį šaltį bei kiek šiurpias Visų šventųjų dienos išvakares. Diskusijose apie 31-os šio mėnesio dienos planus klausimai skamba dažniausiai tie patys: kokį kostiumą pasiruošti šių metų Helovino šventei ir kur bus suorganizuoti trankiausi šokiai?

Gandai ir Facebook sukurtas renginys teigia, kad atsakymas į pastarąjį klausimą slypi dviejuose pavadinimuose – „G-LOFT“ ir „Halloween Ceremonia 2017“. Lojalūs vakarėlių dalyviai, elektroninės muzikos gerbėjai žino, kad Kauno rotušėje įkurtas "G-LOFT" savo duris dabar atveria tik ypatingomis progomis. Šį kartą dingstimi į klubą sukviesti naktinio gyvenimo ambasadorius bei kokybiškos elektronikos mylėtojus, savaime suprantama, tapo visame pasaulyje minimas amerikietiškasis Helovinas.

Dvi scenos, penkiolika atlikėjų, populiarus didžėjus bei prodiuseris iš Olandijos, šiurpiai atrodanti, bet kraują užkaitinanti atmosfera – „Halloween Ceremonia“ organizatoriai, ruošdami renginio programą, niekada nesismulkina.Taigi, kiek lakoniškai, bet įsimenamai pavadintose „A“ ir „B“ erdvėse Lietuvos elektroninės muzikos sceną atstovaus tokie atlikėjai kaip Kastis Torrau ir Donatello, balansuojantys tarp progressive house ir techno ritmų, šokius visuomet užvedantys Kandy Killers vaikinai, techno barikadų pusėje tvirtai stovinčios damos Anna Hanna bei Samanta, daugeliui puikiai žinomas ROSHIM ir kiti. Bet svarbiausia „G-LOFT“ suplanuotų šokių vinimi scenoje „A“ taps svečias, atvyksiantis tiesiai iš Amsterdamo – Olivier Weiter.

Keletą kartų išgirdus Olivier grojamą muziką, atpažinti jo skambesį nėra sudėtinga: ritmiškas, bet minkštas ir melodingas techno skambesys tapo šio olando vizitine kortele. Per gana trumpą laikotarpį tarptautinę gerbėjų armiją surinkęs, pripažinimo sulaukęs didžėjus bei prodiuseris savo vardą jau užsirekomendavo tokio dydžio renginiuose kaip Awakenings Festival, Welcome to the future, Tomorrowland Brazil, Timewarp NL, puikią reputaciją taip pat įgijo viename geriausių Berlyno klubų „Sysiphos“ ar Kopenhagos „Bar25“. Tai tik keletas labiausiai traukiančių akį pavadinimų unikalaus atlikėjo biografijoje. Dabar Olivier Weiter ne tik groja didžiausiose scenose ir turi savo leidybinę kompaniją, bet ir nuolatos organizuoja vakarėlius Olandijoje bei turi savo vardu pavadintą dienos festivalį „Weiter festival“.

Beje, „Halloween Ceremonia 2017“ rengėjų komanda ne tik specialiu kviestiniu atlikėju, šventės dydžiu ar aktualių didžėjų sąstatu, bet ir intriguojančiais žodžiais vilioja šokėjus prisijungti: „Nuo nakties baimės iki rytinės laimės. Sudrėkusios sienos ir išblyškę veidai. Parduotos sielos ir pasiklydę draugai. Tiesa, kurią žinoti privalai: spalio 31-ąją, dviejose „G - LOFT“ scenose, devynias valandas girnas suks net 15 atlikėjų.“

Tiesa, atvykimas į legendinį rudens vakarėlį daugeliui šalies klubinėtojų jau tapo tradicija, tačiau renginio auditorija auga kasmet. Svarbi žinia ištikimiausiems dalyviams: svečių kiekis šokių aikštelėse šiemet bus labai ribojamas. Išankstinių bilietų – tik 500. Taigi, greičiausiai derėtų vadovautis posakiu „kas greitesnis – tas gudresnis“.

Vidas Bareikis meta tris kortas: pasirodo nauja daina, naujas klipas, naujas albumas!

$
0
0
Lapkričio 29 d. Vilniaus „Lofte“ kūrybingasis Vidas Bareikis vėl turės dėl ko išsipilti ant galvos butelį vandens: jo sproginėjanti energija sugulė į naują albumą „KATUKAVAKARE?“. Ar V. Bareikio leksikone dažnai skamba toks klausimas-pasiūlymas, galintis išvirsti į nelimituotos trukmės vakarėlį? Vargu, juk šimtadarbiui Vidui kasdien stinga bent „Pusvalanduko“. Ir kaip tik taip vadinasi jo nauja daina, kuriai ką tik buvo susuktas „trumpiausias ir geriausias“ vaizdo klipas.

„Ši daina yra visiškai apie tai, kuo dabar gyvenu. Atrodo, kad kiekvienoje akimirkoje mums trūksta tiek nedaug, vos „pusvalanduko“, bet dažniausiai tai lemia visų dienos planų griūvimą. Pagalvojau, kas būtų jei turėtume tą papildomą pusvalandį. Gal viskas būtų kitaip? Nors žmogui gyvenime juk visada ko nors negana: tai pinigų, tai laimės, tai laiko su artimaisiais, galiausiai – viso gyvenimo, – svarsto žinomas režisierius, dainų autorius ir atlikėjas, priverstas kasdien multitaskinti. – Štai klausau naujos savo dainos ir galvoju, kaip ją dar patobulinti, o tuo pat metu skaitau kažkokias naujienas. Vienintelė sfera, kurioje neleidžiu sau multitaskinti – yra bendravimas su artimaisiais. Manau, bet jiems reikia atsiduoti šimtu procentų. Žinoma, net ir tam kartais trūksta nelemto „Pusvalanduko“, bet stengiuosi jį pagauti!“

Dainą, kurios pavadinimą V. Bareikis tyčia rašo kilmininko linksnyje, jis jau išbandė keliuose koncertuose ir pajuto, kad šis kūrinys suras kelią pas klausytojus: žmonės greitai atpažino artimą temą ir nuotaiką.

„Tada pradėjau galvoti apie vaizdo klipą. Šiuo metu kartu su Ieva Jūraite ir visa „StepDraw“ komanda kuriame mano naujųjų dainų vizualizacijas. Gimė idėja nusifilmuoti prie „green screen‘o“, visaip pasilinksminti ir palikti laisvę improvizacijai montažinėje. Pamatęs pirmąjį rezultatą, buvau maloniai nustebintas: supratau, kad tai yra per trumpiausią laiką nufilmuotas geriausias mano klipas, – juokiasi V. Bareikis. – Jis toks geras, kad kol kas nesu tikras, – ar jį pamėgs visi, ar atvirkščiai.“

Netrukus jis pristatys jau 4-ąjį savo albumą, kurį pavadino „KATUKAVAKARE?“. Tiek kuriant dainą „Pusvalanduko“, tiek visą albumą jam talkino Artiomas Penkevičius.

Vidas aiškina, kad albumo nuotaiką ir koncepciją padiktavo nuotaika, patirta vasarą vykusiuose muzikos festivaliuose: „Kiekviename jų pavyko užkurti dar neregėtą vakarėlį. Todėl nusprendžiau sukurti Vakarėlių albumą Nr.1. Iš jo galima tikėtis daug linksmybių, ritmų, begalinės energijos ir net 10 naujų dainų.“

V. Bareikis neleidžia abejoti: geriausias vakarėlis Lietuvoje vyks lapkričio 29 dieną menų fabrike „Loftas“, kur jis ir pristatys naujausią darbą „KATUKAVAKARE?“. „Ruošiu specialią programą su savo bendražygiais „2 drummers“. Taip pat pristatysiu visiškai naują įvaizdį ir pasikviesiu net keletą netikėtų svečių. Galiu sakyti, kad šio albumo link judėjau visus septynerius metus – nuo pat „Pandos“ pasirodymo. Su šiuo įdirbiu bei užtaisu norisi žiūrovams sukurti dar nematytą šventę, – sako Vidas. – Vasarą vykusiuose mano koncertuose kartu kūrėme nerealią atmosferą ir iki šiol detaliai atsimenu kiekvieną vietą ir nuotaiką. Todėl dabar iki pilnos laimės trūksta tik pilno „Lofto“ dainuojančių ir besišypsančių žmonių, o visu kitu aš pasirūpinsiu”.

Bilietus į Vido Bareikio koncertą lapkričio 29 d. menų fabrike „Loftas“ bus galima įsigyti jau nuo spalio 11 d. Pirmieji 300 bilietų pigesni. Bilietus platins „BILIETAI.LT”. Daugiau informacijos Vido Bareikio Facebook profilyje.

Vidas Bareikis „Pusvalanduko“:






RENGINIO RECENZIJA | Vienuolika tūkstančių ir britas (+ FOTO GALERIJA)

$
0
0
Beveik sausakimša „Žalgirio arena“ antradienio vakarą subūrė visus norinčius išgirsti „The Police“ bei solinės Sting'o karjeros hitus. Sting'as, dar žinomas tikruoju savo vardu Gordon Matthew Thomas Sumner, nuo 1977-ųjų iki 1986-ųjų aktyvioje grupėje „The Police“ atlikęs vokalo ir boso partijas nusprendė nutraukti grupės šeštojo albumo įrašus ir pradėti solinę karjerą – grupės tolimesnė veikla jo nebedomino. Tiesa, 2007-aisiais, grupės trisdešimtmečio proga Sting'as atkūrė ketveriukės veiklą. Kiek daugiau nei metus trukęs turas sulaukė didelio susidomėjimo ir atnešė daugiau nei 360 milijonų dolerių pajamų. 1986-aisiais nutrūkusi „The Police“ karjera suteikė progą kvartetui pradėti solines karjeras – šia proga geriausiai pasinaudojo lyderis Sting'as. Šiuo metu jis puikuojasi 10 „Grammy“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“, „BRITs“ apdovanojimais. Iš Newcastle miesto Didžiojoje Britanijoje kilęs Sting'as Lietuvoje lankosi šeštąjį kartą – šį kartą jis pristatė 12-ąjį savo albumą „57th & 9th“. Šis atlikėjo albumas lyg grįžimas į savąją praeitį prie kiek užmirštų roko muzikos šaknų.




Koncertą arenoje pradėjo atlikėjo sūnus Joe su grupe. Sykį Joe jau lankėsi Lietuvoje – tą kartą taipogi apšildė tėvą, tačiau koncertavo su senąja savo grupe „Fiction Plane“. Antradienio vakarą atlikėjui akomponavo „The Last Bandoleros“. Pusvalandžiui užėmęs sceną Joe susirinkusiems prakalbo lietuviškai – „Labas vakaras, Kaunas. Mano tėvas sako, kad aš galiu kalbėti lietuviškai“. Šie žodžiai susirinkusiems neprasprūdo pro ausis, J.Sumner susilaukė audringų ovacijų. Likus ketvirčiui valandos iki devynių į sceną grįžęs 40-metis Joe užėmė vietą kiek atokiau nuo pagrindinio mikrofono – jam buvo patikėtas vienas iš dviejų „back“ vokalo darbų. Sting'o koncertą pradėjo naujausio albumo darbas „Heading South on the Great North Road“. Vėliau sekė „The Police“ kūrinys „Synchronicity II“. Hitų ilgai laukti neteko – „If I Ever Lose My Faith in You“ ir „Englishman in New York“ atlikti jau pirmajame grojaraščio ketvirtyje.



Naujausio albumo pristatymui Sting skyrė dar tris dainas – „I Can't Stop Thinking About You“, „Petrol Head“ ir „50000“. Įpusėjus koncertui vokalisto darbą perėmė Joe – jis atliko David Bowie kūrinį „Ashes to Ashes“. Vėliau, sugrįžus Sting, šis „tribute“ persikūnijo į „50000“. Dar dvi dainos ir pasigirdo puikiai žinomi „Desert Rose“ rytietiški motyvai – buvo aišku, jog koncertas artėja prie pabaigos. Iškart po šios arena sužibo raudonai – suskambo superhitas „Roxanne“. Sting'as vis delsė užbaigti dainą, vis įterpdavo nedidelius bosinės gitaros solo, o jo lūpos ilgai nepaleido „Roxanne“ priedainio eilučių, kol galiausiai pasigirdo Bill Withers „Ain't No Sunshine“. Puikiai suskambusi daina staiga nutilo – scenoje vėl aidėjo „Roxanne, you don't have to put on the red light“ žodžiai. Dar keliasdešimt sekundžių 1978-ųjų „The Police“ hito ir scena užtemo. Nekantriausi puolė rūbinės link, tačiau Sting'as ilgai neerzino - grįžo dar keletui dainų. Viso 21 vieną dainą atlikęs 66-erių Sting „The Police“ kūrybai skyrė beveik pusę laiko – be jau minėtų skambėjo „Every Little Thing She Does Is Magic“, „Spirits in the Material World“, „Walking on the Moon“, „So Lonely“, „Next to You“ ir superhitai „Message in a Bottle“ bei „Every Breath You Take“. Būtent „Every Breath You Take“ išjudino visas sėdimas vietas, susirinkusieji pakilo iš jų ir nesivaržydami šoko. Tai galėjo tapti paskutine koncerto daina, aukščiausiu tašku, tačiau Sting'as dar sykį grįžo ir vakarą užbaigė antrojo solinio albumo „…Nothing Like the Sun“ daina „Fragile“. Britas dėkojo publikai ir žadėjo sugrįžti, taip užbaigtamas 2016-aisiais išleisto „57th & 9th“ albumo pristatymo koncertą Kaune.

Renginyje lankėsi ir vertino Viktorija Armonavičiūtė, fotografavo Mantas Daleckis.






Benjaminas Clementine‘as Vilniuje pristatys savo naujausią albumą

$
0
0
Benjaminas Clementine‘as Vilniuje pristatys savo naujausią albumą. 28-erių britų muzikos kūrėjas Lietuvoje lankysis jau antrą kartą. Apie pirmąjį jo koncertą Vilniuje iki šiol netyla kalbos. Tada „Mercury“ prizo laimėtojas Lietuvos publikai pristatė debiutinį albumą „At Least For Now“ ir surengė bene labiausiai įsimintiną metų koncertą. O netrukus, lapkričio 15 d., atliks visiškai naują programą.

Naujos idėjos, naujas šou, didelė muzikantų palyda, naujo albumo medžiaga ir visi geriausi dalykai iš šio ilgapirščio britų muzikos burtininko.

Sakoma, kad antrasis albumas kiekvienam muzikantui yra sunkiausias. Juk į debiutą sudedi visą širdį ir sielą. Tačiau tiems, kuriems vis dėlto pavyksta rasti naujų įkvėpimo šaltinių ir įrašyti ne mažiau stiprų antrąjį albumą, visada pranašaujama ilga ir šlovinga karjera. Akivaizdu, kad Benjaminas šį išbandymą įveikė.

Nesunku įsivaizduoti muzikos įrašų leidyklos vadovų reakciją, išgirdus naująjį jo darbą. 11 kūrinių albumas „I Tell A Fly“ yra konceptualus albumas, pasakojantis apie dviejų musių meilę geopolitinių įtampų fone. Dainose jautriai reaguojama į pabėgėlių krizę, bombarduojamą Alepo miestą ir patyčių problemą. Negana to, albumas skamba lyg avangardinė roko opera.

Pats Benjaminas interviu „The Guardian“ prisipažino, kad buvo priverstas kovoti už savo muzikinę idėją. Leidybinės kompanijos „Virgin EMI“ vadovai nusileido tik tada, kai kūrėjas pagrasino verčiau grįšiąs groti ten, kur pradėjo – į Paryžiaus metro.

Tačiau klausytojai tegali džiaugtis, kad Benjaminas Clementine‘as ryžtingai atsisakė tiesiog kartoti pats save ir bet kokia kaina siekti kuo didesnio populiarumo. Naujasis jo albumas – stulbinantis ir visiškai nenuspėjamas. „Nepaprastai užtikrinta ir poetiškai unikali vizija“, – rašė žurnalas „Uncut“. Muzikantas nepaiso nuvalkiotų popmuzikos reikalavimų ir kuria remdamasis vien savo vidiniu jausmu. „Tai menininkas, kurio sunku nepastebėti ir dar sunkiau apibūdinti“, – teigia kritikai.

Kritikai, bandydami apibūdinti B. Clementine‘ą, jį lygina su Nina Simone, Antony Hegarty bei Davidu Bowie. „The New York Times“ rašė, kad „jo tenoras skamba lyg iš kito pasaulio“. Jo muzikos savitumą bandoma aiškinti griežtu katalikišku auklėjimu. Tėvai draudė vaikams klausytis popmuzikos, tad Benjaminas turbūt buvo vienintelis moksleivis, labiau už viską mėgęs operą.

Benjamin Clementine – Phantom Of Aleppoville



Operos dramatiškumo šiame albume tikrai nemažai. Su jam būdingu teatrališkumu kūrėjas pasakoja istorijas apie tai, ką išvydo klajodamas po pasaulį. Sirijos gyventojų skausmas tampa asmeniniu skausmu, kai Benjaminas prisimena mokykloje patirtas patyčias. Pabėgėlių patirtys primena, kaip jis pats miegodavo Paryžiaus gatvėse.
O kaip dėl tų dviejų musių? Jos – tai tiesiog du įsimylėjėliai, ieškantys užuovėjos nuo kasdienių audrų. Todėl jo muzika yra garso takelis ne vien globalinėms politikos problemoms, bet ir kiekvieno žmogaus giliausiems išgyvenimams.

Apie Benjaminą sakoma, kad jis nepanašus į nieką kitą. Šis albumas tai tik patvirtina. Kaip rašoma muzikos portalo „The Line of Best Fit“ recenzijoje, „ekspansyvi albumo prigimtis leidžia Benjaminui laisvai judėti tarp skirtingų žanrų, tyrinėjant intriguojančias ir iki šiol jokio kito kompozitoriaus neatrastas teritorijas“.

Jo muzikoje suskamba daugybė skirtingiausių kontekstų iš tolimų šalių ir laikų. Čia girdisi ir Afrikos ritmai, ir bažnytinės giesmės, ir Brodvėjaus miuziklų linksmybės, ir impresionistų sonatos fortepijonui, ir trūkčiojantys elektroniniai triukšmai. Viskas tikra, vientisa ir dera.

Benjamin Clementine – I Won‘t Complain



Bet paslaptingu būdu visa tai aprėpia įvairiapusė, keista ir į nieką nepanaši Benjamino Clementine‘o asmenybė. Tad klausytojui belieka pasiduoti jo režisūrai ir drauge klajoti kafkiškais muzikos labirintais.

Vienintelis Benjamino Clementine‘o pasirodymas Baltijos šalyse šiais metais įvyks lapkričio 15 d. „Compensa“ koncertų salėje. Tai bus turbūt labiausiai lauktas užsienio atlikėjo koncertas šį rudenį. Koncertas, kuriame ne gėda lieti ašaras.

Įvertinkite: Tėčio gimtadienio proga Vilija Matačiūnaitė pristato naują dainą „Viskas”

$
0
0
Žavią šypseną, galingą sodrų balsą ir beprotišką energijos užtaisą turinti atlikėja Vilija Matačiūnaitė klausytojams pristato naujausią savo dainą „Viskas“. Jautri, jausminga iš ramių skambesių nerianti į dramatiką daina - bendras Vilijos ir muzikos prodiuserio Vitalijaus Rodevičiaus kūrybinis darbas.

„Sukurti dainą man užtruko labai nedaug, gal kokį pusvalandį ir tai yra natūralu. Bet ją sulipdyti ir gauti tokį rezultatą, kuris mus su prodiuseriu tenkintų abu, - kita kalba. Šiame procese užtrukom kelis mėnesius. Be abejo, kaltas ir abiejų užimtumas.” - atviravo atlikėja.

Klausant Vilijos dainų ją girdime spalvingą nuo Jazz interpretacijų iki elektronikos eksperimentų, todėl šis kūrinys privers suklusti jos muzikos klausytojus: „Manau, jog su šia daina pradedu artėti prie savo tikrojo stiliaus, prie jo atradimo ar formavimo - lėliukės fazės. Dažnai klaidžioju tarp daugybės pasirinkimų, eksperimentuoju ar iš smalsumo, ar nežinojimo, kas iš tiesų esu, ar didelio noro išsibandyti save kuo įvairesniuose muzikiniuose stiliuose. Nors iš tikrųjų, tiesiog bendradarbiavimas su skirtingais muzikos prodiuseriais daro įtaką mano skambėjimui ir krypčiai. Turiu įtarimą, jog ši daina man pagelbės pasidedant pamatus ir patarnaus kaip kelrodė žvaigždė ateities kūrybai ir jos realizavimui.”

Kartu su naujos dainos atsiradimu Vilija įsiamžino fotosesijoje, kurios pagrindinis akcentas - paprastumas. „Nesu iš tų moterų, kurioms patinka pozuoti, fotografuotis, todėl labai svarbu, kas stovi už objektyvo. Fotosesija kartu su fotografu Vytautu Dranginiu man yra svarbi, nes dirbau su žmogumi, kuris yra nuostabus plačiąja prasme! Nuoširdūs pokalbiai, maloni aplinka, stebuklinga šeštadienio popietė - tai geros nuotraukos formulė” - išdavė Vilija.

„Visa gyvenimą ieškome: ieškome būdų, nuotykių, formų, garsų. Ieškau ir aš. Įvertinkite tai, ką radau - Viską!”




Stiliaus chameleonė Nelly Furtado: nuo hipės iki femme fatale

$
0
0
Netrukus pirmą koncertą Lietuvoje surengsianti Kanados popžvaigždė Nelly Furtado pramogų pasaulyje vadinama stiliaus chameleone. Pradėjusi nuo hipiško įvaizdžio, dainininkė virto tikra vilioke ir ne kartą stebino savo pokyčiais.

Boho stiliaus ilgas sijonas, „Adidas“ sportiniai bateliai, į dvi kasas surišti plaukai – romantiškas, vėjavaikiškas ir hipiškas įvaizdis N. Furtado lydėjo karjeros pradžioje. Tai matyti pirmo jos singlo „I‘m like a bird“ vaizdo klipe. Šiek tiek atviresnis įvaizdis jau pastebimas jos antrame klipe „Turn off the lights“, kuriame atlikėja dėvi aptemptą palaidinę, o vėliau ją pakeičia ryškiaspalviais sportiniais drabužiais.

N. Furtado niekada nebuvo prisirišusi prie vieno įvaizdžio ir, priklausomai nuo nuotaikos ar muzikos stiliaus, jį drąsiai keisdavo – nuo griežtos klasikos iki sportinio. Kai kurie mados žinovai sako, kad ji įvaizdį keitė dažniau nei pati popkaralienė Madonna. Hiphopo įtaka juntama ne tik populiariausiame N. Furtado albume „Loose“, bet ir išvaizdoje: ryškus makiažas, išsiskiriantys stambūs papuošalai, besiplaikstančios garbanos. Boho įvaizdį ji iškeitė į trumpas palaidines ir seksualias sukneles. Didžiausių savo hitų „Meaneater“ ir „Promiscuous“ klipuose dainininkė šoka pasipuošusi dailią figūrą išryškinančiais džinsais, aukštakulniais ir pilvą atidengiančia trumpa palaidine, kituose klipuose akis pridengia ir paslaptingumo suteikia ilgi kirpčiukai, N. Furtado dėvi trumpas sukneles. Dainoje „Do It“ dainininkė išsiskiria papuošalų gausybe, atvira palaidine ir ryškiu vakariniu makiažu.

Vyrų akis tokia N. Furtado transformacija išties pradžiugino, tačiau atsirado ją kritikuojančių pavyduolių. „Kritikai gėlė, kad mano įvaizdis yra per daug seksualizuotas. Ar tikrai? Juk aš neapsinuoginau, nesisukau aplink stulpą. Vis dar manau, kad jis kartais yra per saldus. Tai, kad užsivilkau labiau aptemptą suknelę, susigarbanojau plaukus, dar nereiškia, kad padariau kažką drastiško“, – stebėjosi dainininkė.

Visą karjerą N. Furtado nuolatos eksperimentavo ir su šukuosenomis. Tamsių plaukų savininkė iš pradžių turėjo pusilgius plaukus, kuriuos surišdavo į uodegą arba į dvi kasas. Vėliau atlikėja pamėgo plaukus susegti aukštai viršugalvyje arba sugarbanodavo valiūkiškomis bangomis. Dar ji nustebino kirpčiukais ir tiesiais ilgais plaukais. Dainininkė buvo tapusi ir blondine bei trumpai nusirėžusi savo ilgus plaukus. Visgi ji vis sugrįždavo prie natūralios tamsios plaukų spalvos. Paskutiniu metu N. Furtado dar kartą buvo nusikirpusi plaukus, tačiau juos vėl pradėjo auginti.

Dailių veido bruožų pietietiškų šaknų turinti kanadietė visada mėgo ryškų makiažą. Mėlynas akis išryškindavo juodu pieštuku, šešėliais. Preciziškai atliktas makiažas – svarbi popžvaigždės įvaizdžio dalis.

Ant raudonojo kilimo ir kituose oficialiuose renginiuose N. Furtado dažnai rinkdavosi klasikinį stilių ir ilgas suknele, prie jų derindavo subtilius papuošalus, o plaukus dažniausiai sukeldavo ant viršugalvio.

Šiuo metu dainininkė renkasi kiek brandesnį stilių: moteriškesnes sukneles, klasikinio sukirpimo kelnes ir palaidines, ant naujojo albumo „The Ride“ viršelio ji pasipuošusi tautiniais motyvais išmarginta palaidine. Rugsėjo pabaigoje N. Furtado Monte Karle dalyvavo viename oficialiame renginyje, kuriame pasipuošė graikiško stiliaus suknele ir tokios pat stilistikos plaukų aksesuarais.

Kaip ji atrodys koncerte Kaune, – jos gerbėjams yra tikra mįslė, mat niekada negali žinoti, ko laukti iš ne kartą įvaizdžius scenoje ir gyvenime keitusios dainininkės. Pirmas ir vienintelis N. Furtado koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks spalio 24 d.




Į Vilnių atvykstantis Mike‘as Sternas – gitaros virtuozas, galintis groti abiem sulaužytom rankom

$
0
0
Tai atsitiko 2016-ųjų vasarą. Gracingas 64-erių niujorkietis Mike‘as Sternas bėgo į taksi, kad spėtų į oro uostą: laukė turo koncertai. Nelaimei, vidury gatvės krito ir susilaužė abi rankas. Ką tokio lygio gitaristui, kuris net 6 kartus nominuotas „Grammy“, reiškia dvi sulaužytos rankos, gali suprasti nebent aukščiausios lygos sportininkai. Ką gi darė M. Sternas? Grojo toliau... Lapkričio 10 d. šis virtuozas su kitomis JAV muzikos legendomis surengs išskirtinį koncertą Vilniaus Kongresų rūmuose.

Lieka vos mėnuo iki susitikimo su žmogumi, kuris yra talento, meistriškumo, pozityvumo ir amžino judėjimo sinonimas. Tai nebus tiesiog koncertas. Tai bus žvaigždėtas vakaras, kurio blogiausia dalis – ta, kad anksčiau ar vėliau jis baigsis, nors nieku gyvu nesinorės. Tai bus lapkričio 10-oji, penktadienis – diena, kai vienoje scenoje savo akimis bus galima pamatyti legendinę JAV ketveriukę: be minėtojo M. Sterno, gros būgnininkas Dave‘as Wecklas, saksofonistas Bobas Malachas ir bosistas Tomas Kennedis.

Visi jie – geri draugai, kartu ir atskirai sukūrę daug gražių dalykų įrašų studijose, festivaliuose, džiazo koncertuose. Dave‘as buvo tas, kuriam po patirtos traumos M. Sternas pranešė, kad neketina kabinti gitaros ant vinies ir laukti, kol rankos sugis.

„Žinojau, kad gyjimo procesas bus ilgas. Dešinė ranka kaip reikiant streikavo, bet radau būdų, kaip ją perkalbėti. Su kaire buvo lengviau. Ko gero, sportininkai išmano geriau nei gitaristai, kaip dirbti po traumos, – šyptelėdamas pasakojo M. Sternas. – Žinote, reikia dvasios stiprybės, kad norėtum tą daryti. Net kai esi visiškai sveikas, privalai norėti kaskart būti tuo šauniu kareiviu, kuris vos gavęs iškvietimą šoka į kelią. Tiesą sakant, kelionės ne visada yra smagus dalykas, jose prireikia didžiulės ištvermės. O tada tu susilaužai abi rankas... Kai esi per sprindį nuo turo ir albumo įrašų... Man pasisekė, kad gavau neįtikėtiną gydytoją, rankos ir plaštakos specialistą, pas kurį lankosi visa Niujorko filharmonija ir simfoninis orkestras, daugybė gitaristų, muzikantų. Sutarėme, kad viskas yra įmanoma. Daug dirbau su savimi. Žinau, kad visi, net labai talentingi muzikantai, mėgsta atsikalbinėti: šiandien nėra nuotaikos, man depresija, neprivalau groti kasdien ir panašiai. Bet iš tiesų turi dirbti kiekvieną mielą dieną, tik taip išlaikysi gerą formą. Nuo to tik geriau bus pasauliui ir kiekvienam iš mūsų.“

„Nerealu, kad Mike‘ui pavyko! Ir tai dar kartą įrodo, kad muzika gydo, ji turi stebuklingo pozityvo!“ – praėjus porai mėnesių po bičiulio traumos džiūgavo perkusininkas D. Wecklas.

„Neįtikėtina ir tai, koks buvo žmonių palaikymas! Aš pats nesu vaikinas iš Facebooko ar Twitterio. Šiuo klausimu esu įstrigęs tamsiuose viduramžiuose. Bet mano žmona (taip pat žinoma gitaristė Lenny Stern, – aut. past.) su visais komunikavo. Ne tik draugai, bet ir nepažįstami žmonės mane labai palaikė. Ir man tai reiškia labai daug. Ačiū visiems! Jūs neįsivaizduojate, kokia man šventė groti vėl“, – pasinaudodamas Dave‘o vaizdo kamera tąkart dėkojo M. Sternas.

Ko gero, Mike‘o draugų pernelyg nenustebino faktas, kad vos apsigydęs žaizdas, jis jau sėdėjo savo studijoje ir lygiomis jėgomis su visais įrašinėjo albumą. „Žmonės sako, kad jie nejaučia, negirdi jokio skirtumo. Bet aš žinau, kad įraše yra kelios skaudžios vietos. Vis dėlto, galiu tik džiaugtis, kad esu pajėgus groti tuo pačiu tempu ir laikytis švarių natų. Tai visada buvo mano arkliukas: groti greitai, bet artikuliuotai“, – šypsosi pasaulinio garso gitaros virtuozas.

Šiandien jau net neįtartum, kad jis buvo patyręs tokią traumą, ir todėl ypač verta pasiskubinti į lapkričio 10-osios koncertą, – pasiklausyti džiazmenų išminties, kurią jie perduoda kartu su fantastiškai atliekama muzika, begaline meile, ryškiausia vidine šviesa. Ir niekas nesustabdys jų. Ir jūsų... M. Sterno, D.Wecklio, B. Malacho ir T. Kennedžio jungtinio koncerto bilietus platina tiketa.lt. Bilietai brangs.

RENGINIO RECENZIJA | 12 pėdų ūgio nindzės ar nindzės su 12 pėdų?

$
0
0
Mano kolega kartą paklausė: tai vis tik jie yra 12 pėdų aukščio nindzės ar jie yra nindzės, turinčios 12 pėdų? Atsakymas jūs šokiruos, todėl nenorintiems stipraus emocijų antplūdžio siūlau šio skaitinio nebeskaityti! Aš irgi norėjau išsiaiškinti, dar visai rimta žmonių minia taip pat, todėl būrėmes eilinį lietingą šeštadienio vakarą „Rock River Club“ pasiklausyti sunkaus metalo su priedais.

Vakarą pradėjo lietuvių grupė „Phrenetix“, kuri atliko lygiai šešias savo kūrybos dainas. Pirmasis įspūdis išvydus ir išgirdus grupę buvo tikrai ne pats palankiausias: atrodo kaip eilinė garažinė grupė, rėkianti mergina ir trys vyrukai, o ir groja muziką, kuri iš garažinio metalo lygmens nelabai „išeina“. Bent jau instrumentai skambėjo labai šiurkščiai, net ausis užgulė. Matyt, dalis kritikos turėtų šioje vietoje tekti ir žmonėms, kurie sėdi prie aparatukų ir užtikrina gerą garsą. Kai kurios dainos vis tik buvo kompleksiškesnės, sudėliotos iš savitų fragmentų ir matėsi, kad bosistas savo pirštais kuria ne pačius standartiškiausius akordus, tačiau klausimas, koks buvo bosinės gitaros indėlis į bendrą garsą.

Tačiau jau nuo pat pirmojo pasirodymo buvo lengva pastebėti, kad publika nusiteikusi šėlti (nors dar ir negausiai) bei megzti dialogą su grupe. Po pirmos „Phrenetix“ dainos priekinėse eilėse jau šaukė „kala į klyną“, nors grupės lyderė tai išgirdo kaip „kava į klyną“ — tokių komiškų epizodų tą vakarą pradėjo daugėti eksponentiškai.

Po „Phrenetix“ pasirodymo, kuris paliko daugiau neigiamų įspūdžių nei teigiamų, į sceną po tam tikrų pertvarkymų užlipo danai „The Interbeing“, kurie sugrojo net dvejomis dainomis daugiau nei lietuvaičiai. Į akis iškart krenta ryškus visos grupės, o ypač frontman‘o įvaizdis bei charizma, muzikantų entuziazmas ir judesio ant scenos dinamika (matytumėt, koks šlapias bosistas buvo jau per vidurį pasirodymo). Skambesys irgi smarkiai pagerėjo — grupė atliko ganėtinai stipraus, ryškaus skambesio dainas, kurių stilistinį braižą sunku apibūdinti net ir perklausius visas jų dainas — kažkas link industrinio metalo (a la modernesni „Rammstein“) su tam tikra metalcore, o gal vietomis ir nu metal gaidele. Bet skambėjo efektingai, nors galbūt kompozicijos yra sunkiai įsimintinos, o ypač jų pavadinimai (publikos veidai bene marmuriniai pasidarė išgirdus vokalistą, kuris ištarė dainos „Spiral Into Existence“ pavadinimą). Tarp kitko, gitaristas, kuris vietomis atliko antrojo vokalo vaidmenį, su savo labai aukštu balsu taip iškrisdavo iš konteksto, kad net pajusdavai diskomfortą. Nežinau, ar tai dėl prasto garso sureguliavimo, ar vien tembrų skirtumas tokį efektą sukėlė. Bendras įspūdis — ganėtinai solidi grupė, žinanti, kaip išnaudoti savo potencialą pasirodyme gyvai. Jei ne tas inžinierinis minusėlis, kad šviestuvai kas penkias sekundes atsisukdavo tiesiai į stebėtojų akis, viskas būtų visas gerai.

Ir štai jau minia dar šiek tiek pagausėjo (nors vargu, ar nindzėmis susidomėjo triženklis žmonių skaičius – jis buvo panašesnis į didelį dviženklį), prasidėjo „Twelve Foot Ninja“ laukimas, kuris baigėsi sutvarkius tam tikrus techninius reikalus keliomis minutėmis vėliau 22 valandos. „Twelve Foot Ninja“ atėjo pasirengę ne pačią ilgiausią 14 dainų programą, kuri trunka gal kiek ilgiau nei valandą. Bet patikėkite, pasirodymo turinys yra bene edukacinės vertės kitoms grupėms, kurios koncertuoja panašioje aplinkoje ir surenka panašius būrius žmonių. O didelis faktorius čia buvo ir smarkiai išaugęs publikos entuziazmas — galvų kratymas bene harmonizavosi tarp visų stebėtojų. Tarp dainų buvo labai įdomių bei juokingų momentų, pradedant įvairiais juokeliais apie „being busy“, pereinant prie ganėtiniai vulgarių juokelių apie ilgius (kurie natūraliai gimsta iš grupės pavadinimo), grupės narių leipimo juokais po keisto gerbėjo klyksmo, galų gale publikos riksmų „wtf“, kai grupė išėjo pasiruošti bisui. Prieš vieną dainą grupė pasikvietė savo inžinierių (nu tą, kuris instrumentus „surinkinėja“), kurie kartu su gitaristu pademonstravo šokio judesius ir prašė publiką prisijungti. Visa tai labiau priminė masinius pritūpimus. O per bisą grupė dėkojo „Phrenetix“ bei „The Interbeing“ sugrodami atsitiktinius rifus (čia net kilo įtarimai, kad būgnininkas yra užvalgęs tam tikrų grybų), o iš publikos pasikvietė ir savanorį paniūniuoti savo rifą, kurį norėtų, kad grupė sugrotų. Ir sugrojo. Šitą bendravimo su publika paskaitėlę būtų galima tęsti ir tęsti... Žinoma, buvo momentas, kurio galėjo ir nebūti — eilinis kartas, kai kažkokia grupė kalbino sėdinčius prie staliukų kelti užpakalius, bet laiku pasitaisė į taktiškesnę pastabą „mums gerai, jei jums tik patogu“.

Atrodytų, kad visas spektaklis nustelbė pagrindinį interesą, dėl ko visi susirinko — muziką. Ir taip atrodė iš pat pradžių. Galbūt pirmas dainas dar norėjosi stipraus „The Interbeing“ skambesio, galbūt grupės dainos pasirinktos ne pačios stipriausios (na, „Mother Sky“ ir „Vanguard“ kažkaip studijiniame įraše nuskambėjo stipriau). Vėliau, ties 5 ir 6 dainomis, „Oxygen“ ir „Point of You“, kurios yra vienos charakteringiausių naujojo albumo „Outlier“ dainų, kuriose gražiai susiplaka regio ar džiazo manieros alternatyviojo metalo fone, būtent šios dvi dainos turėjo prablaivinti ir įtikinti visus, net jei kai kurie jau leipo dėl itin karšto klimato baro viduje (tiesiogine prasme). Toliau atmosfera ir skambesys tik stiprėjo. Prieš bisą grupė nusprendė sugroti dvi bene galingiausias savo repertuaro dainas „Dig For Bones“ ir „Invincible“. Bisui grupė pasiliko žymiausias abiejų albumų dainas: „Coming For You“ ir „One Hand Killing“, kurios nuskambėjo labai gerai. Taigi, muzikantai su savo užduotimi susidorojo tikrai neblogai, tik yra vienas bet — vokalistas vietomis užrėkdavo taip, kad apkursdavai, o vietomis visai nesigirdėdavo. Šitą dalyką grupės lyderiui linkiu patobulinti.

Ir visa tai sutilpo į kiek daugiau nei valandą! Jei apie muzikinius niuansus galima diskutuoti, tai publika ir grupės nariai sukūrė fantastišką atmosferą — būtent šiuo aspektu jie ir „nunešė“ „The Interbeing“ pasirodymą, jau nekalbu apie „Phrenetix“. Ir atsakant į įžangos klausimą: nei vienas nėra nei 12 pėdų ūgio, nei turi 12 pėdų, tačiau visa grupė su inžinieriumi turi 12 pėdų! Tai jie šešiese gal ir yra viena nindzė! Kur ten juos suprasi...

Renginyje lankėsi ir vertino Einaras Sipavičius.



Skandalingoji festivalio „Galapagai“ žvaigždė Tommy Cash atvyksta į Vilnių!

$
0
0
Jam į viską nusispjauti, - kyla pirmas įspūdis, peržiūrėjus Estijos žvaigždės Tommy Cash vaizdo klipus, kurie pritiktų reklamuoti tą vietą, kur rūko keulės. Jam niekas neįstatys jokių lubų, - šauna, stebint Tommy Cash ant scenos. Superhitų „Euroz Dollaz Yeniz“ ir „Winaloto“ autorius praėjusią vasarą laimėjo festivalio „Galapagai“ loteriją ir namo išsivežė nepadoriai daug įsimylėjusių širdžių. Lapkričio 25 d. Tommy Cash grįš į Vilnių ir surengs koncertą sostinės salėje „Vakaris“.

Jeigu „Galapaguose“ ir buvo žmogus, iki festivalio nesusidūręs su Tommy Cash viral‘ais, tai ir jis Zarasuose gavo progos išvysti tai, kas patraukė ne tik Baltijos šalių muzikos festivalių, bet ir tokių banginių kaip Jungtinės Karalystės „Glastonbury“ ar Olandijos „Eurosonic“ organizatorių dėmesį.

Tommy Cash turi nesveiką humoro jausmą, žudančią fantaziją ir romantišką tikslą – tapti Kanye Eastu. Jis bliūvauja su siaubingu Rytų Europos akcentu ir savo performanse prasuka „Na, palauk!“ dainelę, kuri tokiame kontekste skamba kaip Černobylio sirenos.

Savo klipų Tommy Cash nefilmuoja Komo ežero paplūdimiuose, vietoj to guliveriškais pirštai gašliai siekia prasibrauti į vaiduokliškus chruščioviškų virtuvių langus. Jis yra toks bravūriškas, toks įžūlus, toks piktas ir toks nuostabus, kad suabejoji, kur jo pasaulyje baigiasi Talino priemiesčiai ir prasideda Marilyno Mansono dvaras.

Galima išgirsti, kad kontraversiškąjį vaikiną mėlynais treningais, baltomis kojinėmis, plonais ūsiukais ir žvilgsniu, kuris gali ir nurengti, ir padegti, kai kurie klausytojai vertina įtariai ar net paniekinančiai. Tačiau tokių – vienetai, lyginant su minia žmonių, mintinai mokančių ne tik kiekvieną jo dainos žodį, bet ir kiekvieną fonetinį kirtį.

Trečiai – susilaikiusiųjų kategorijai šis artistas tapo didžiausiu festivalio „Galapagai“ atradimu, nes atmosfera, kurią Tommy Cash sukūrė ant scenos vienas, buvo verta visų pabirusių ištiktukų. Komplimentų jam nestokojo ir pasirodymą stebėję pripažinti lietuvių kūrėjai Žygimantas Kudirka-Mesijus ar Vidas Bareikis. Abiems atlikėjo šou festivalyje paliko įspūdį.

Savo ruožtu Tommy Cash „Galapaguose“ svaigo nuo taip gerai jį priėmusių lietuvių. „Jūs kada nors ateisite į mano koncertą Vilniuje, ar ne?“ – atsisveikindamas publikos paklausė jis, ir ši išrėkė, kad žinoma ateis, be abejo, argi galėtų būti kitaip? Kas gi nenorėtų vėl atsidurti velniškai karštame vakarėlyje, kuriame Liuciferis smalą verda, samtį pasikabinęs ant savo baltutėlių „Calvin Klein“ apatinių gumos, o aplink katilą šoka taip, lyg būtų apsiavęs Berlyno juodųjų klubų užtaisytus reivo batelius. Ir nors žinotum, kad su juo susidėjus laukia galas, vis tiek norėtųsi dar vieną kartą pagyventi būtent taip.

Siautulingas renginys „Galapagai“ pristato: Tommy Cash“ vyks lapkričio 25-ąją Vilniaus koncertų salėje „Vakaris“ („Pramogų bankas“). Bilietai jau prekyboje, jų bus tik 600. Bilietus galima įsigyti galapagai.lt.





„Future Islands“ koncertą Vilniuje pradės psichodelinio indie roko grupė „Zack Mexico“

$
0
0
Jau spalio 26 d. viena sėkmingiausių JAV elektroninio roko grupių „Future Islands“ koncertuos Lietuvoje. Po dvejų metų pertraukos į Europą grįžtančios grupės pirmasis gastrolių koncertas įvyks „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Šiandien paaiškėjo, kad „Future Islands“ pasirodymą pradės sparčiai populiarėjanti amerikiečių psichodelinio indie roko grupė „Zack Mexico“.

Bilietus į „Future Islands“ koncertą Vilniuje galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

Nedidelį Šiaurės Karolinos valstijos miestelį Kill Devils Hills atstovaujančią eksperimentinio roko grupę 2011 m. įkūrė Johnas Saturley, Jamie Brumbeloe, Joey LaFountaine ir TJ Harrington. Netrukus prie grupės prisijungė Matt Weintz, Josh Martier, Stephen Brown ir Tyler Byers, kurių dėka „Zack Mexico“ sugebėjo atkreipti į save scenos naujokams padedančios muzikos platformos „Reverbnation“ dėmesį.

2016 m. įrašų kompanija „WarHen Records“ ribotu tiražu išleido „Zack Mexico“ vinilo plokštelę „Get Rich and Live Forever“, kurios buvo pagaminta vos 300 kopijų. Muzikos kritikai ir melomanai iškart atkreipė dėmesį, kad grupėje groja du būgnininkai, dėl ko „Zack Mexico“ kūryba stipriai išsiskiria iš daugelio kitų pradedančių muzikos kolektyvų.

„Future Islands“ – „Seasons (Waiting On You) “:



Grupė „Future Islands“, kuriai liaupsių negaili ne tik melomanai, bet ir grupės „Nirvana“ prodiuseris Butch Vig ir grupės „Coldplay“ lyderis Chris Martin, Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje atliks didžiausio populiarumo sulaukusius kūrinius ir pristatys naują albumą „The Far Field“. Praėjuių metų pavasarį pasirodžiusį įrašą muzikantai kūrė padedami keleto kviestinių žvaigždžių – tarp jų yra ir legendinės grupės „Blondie“ dainininkės Debbie Harry. Visas 10 naujų dainų „Future Islands“ įrašė su prodiuseriu Chris Coady, kuris anksčiau dirbo su „Yeah Yeah Yeahs“ ir „Grizzly Bear“.

„Future Islands“ hitas „Ran“:



JAV elektroninio roko žvaigždžių „Future Islands“ koncertą rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis klasikinės muzikos chuliganų „Dagamba“, žymaus gitaristo Chris Rea, legendinės britų grupės „Queen“ ir Adam Lambert, mūsų scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertus ir Radistų 10-mečiui skirtą „Radistai Live Arena Show“.

„Zack Mexico“ – „Call Me Back“:




„Daddy Was A Milkman“ pristatė naują dainą „Rich Or Poor“

$
0
0
Pirmą žiemos dieną – gruodžio 1-ąją – didžiausią karjeros koncertą „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje surengsiantis „Daddy Was A Milkman“ pristato naują dainą. Pernai „Metų proveržio“ ir „Metų elektronikos“ apdovanojimus „M.A.M.A.“ ceremonijoje laimėjęs pseudonimu „Daddy Was A Milkman“ prisistatantis Ignas Pociūnas gerbėjams dovanoja iki šiol niekur negirdėtą kūrinį „Rich Or Poor“.

Pristatomos dainos premjera įvyks ir Latvijoje, nes šiandien „Daddy Was A Milkman“ svečiuosis populiariausiose mūsų „braliukų“ latvių radijo stotyse. Lapkričio 10 d. atlikėjas surengs koncertą „Palladium“ klube Rygoje. Pernai jis čia grojo sausakimšame klube – tada į pasirodymą buvo išpirkti visi bilietai.

„Dainą įkvėpė sutuoktuvių ceremonija bažnyčioje, kuomet ėjome sveikinti mūsų garso režisieriaus Tomo su pačia. Buvo nuostabu – paprasta, bet intymu, skoninga ir be galo gražu. Belaukiant jaunųjų rinkosi ir patyliukais šnabždėjosi jų šeimos nariai, artimieji, draugai. Buvimas ten virto labai jaukia būsena, kuomet nejučia pastebi ir išdykaujančius vaikus, ir tėvų džiaugsmo ašaras, tuo pačiu girdi muziką ir stebi pro langą krintančius saulės spindulius. Juose šoka dulkės, o mano galvoje – nuostaba. Kaip vis dėl to gražu, kaip kažkada buvę visai svetimais žmonėmiss, vyras ir moteris, nebegali nebūti kartu“, - apie naujausio kūrinio atsiradimo aplinkybes sako Ignas Pociūnas. „Norėjosi, kad daina kuo aiškiau perteiktų tą gėrio bombą, kurią, atrodė, kad galėjai užčiuopti, paliesti ranka. Nieko nelaukę iš bažnyčios išskubėjome tiesiai į studiją, kur jau tą patį vakarą įrašėme „Rich Or Poor“ pavadintą dainą“.

Naujausia „Daddy Was A Milkman“ daina – „Rich Or Poor“:



Bilietus į gruodžio 1 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje vyksiantį „Daddy Was A Milkman“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

„Daddy Was A Milkman“ koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis amerikiečių grupės „Future Islands“, žymaus gitaristo Chris Rea, legendinės britų grupės „Queen“ ir Adam Lambert, taip pat Radistų 10-mečiui skirtą „Radistai Live Arena Show“ ir kitų ryškiausių muzikos žvaigždžių koncertus.

„Lilo ir Innomine“ koncertams ruoštis padeda ir mokslininkai

$
0
0
Metų pabaigoje koncertiniu turu Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos arenose albumą „Leisk man šlykštėtis“ pristatysiantis hiphopo duetas „Lilas ir Innomine“ nesibaido netradicinių sprendimų. Šį kartą būsimiems atlikėjų koncertams ruoštis padeda ir mokslininkai – su jų pagalba grupės nariai kuria muzikos instrumentą, tapsiantį pasirodymų dalimi.

Anot dueto, naujasis instrumentas – tai atviro kodo platforma, kurios dėka galima persiųsti tam tikrus jutiminius impulsus ir paversti juos garsais.

„Tai yra ant kūno dedamas įrenginys. Jis turi daug jutiklių, kurie reaguoja į prisilietimą, judesius ar kitus kontaktus. Dėl to juo gali groti, pavyzdžiui, šokdamas“, – paprasčiau idėją aiškina Konstantinas Kiveris-Lilas.

Rolandas Venckys-Innomine, universitete studijavęs muzikos technologijas, neslepia – panaši mintis jam kirbėjo jau seniai. „Dar studijų laikais teko stažuotis Italijoje, „Arduino“ gimtinėje. Jau nuo tada norėjosi šią sistemą kur nors pritaikyti, tačiau vis neatsirasdavo tinkama forma. Praėjus beveik dešimčiai metų, kai jau nebelaukiau ir nebesitikėjau, tokia galimybė atsirado“, – pasakoja Innomine ir priduria, jog pradžioje buvo nusprendęs šį įrenginį sukurti pats.

„Schema, brėžiniai, dalys... Galiausiai supratau, kad visa tai nėra taip paprasta – teko kreiptis į kolegas iš vienos aukštojo mokslo įstaigos. Kadangi jie turi laboratorijas ir reikalingą įrangą, darbai vyko daug sklandžiau“,– sako jis.

Duetas tikina, jog pats instrumento veikimo principas nėra naujiena – panašių įrenginių pasaulyje yra daug. Tačiau būtent tokio, koks bus naudojamas artėjantiems pasirodymams – nėra, jį teko sukurti patiems muzikantams.

Nors šis instrumentas yra sukurtas būtent „Leisk man šlykštėtis“ turui, pas muzikantus jis, matyt, užsibus ir ilgiau.

„Manau, jog tikrasis instrumento įprasminimas prasidės tik po turo – įsivaizduoju Innomine su šiuo įrenginiu studijoje šokant liūdnais vakarais“, – šypsosi Lilas.

„Lilas ir Innomine“ turo „Leisk man šlykštėtis“ koncertai įvyks lapkričio 24 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 8 d. – Vilniaus „Siemens“ arenoje ir gruodžio 15 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Bilietai į koncertus brangsta spalio 15 d. Bilietus platina TIKETA.




Didelio susidomėjimo sulaukusiame „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro projekte - papildomas koncertas

$
0
0
Likus pustrečios savaitės iki pirmojo „Untold Story“ koncerto, viena geriausių Lietuvos roko grupių „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras džiaugiasi išparduotu koncertu sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje ir skelbia papildomą pasirodymą lapkričio 3 dieną.

Rugsėjo pradžioje apie bendradarbiavimą ir du išskirtinius koncertus Vilniuje ir Šiauliuose paskelbusi grupė ir orkestras buvo daugiau nei maloniai nustebinti dideliu susidomėjimu.

„Gavę pasiūlymą bendram projektui mes svarstėme, kad teoriškai – projektas turėtų būti sėkmingas, bet tikrai negalvojome, kad pasisekimas bus toks didelis! Labai džiaugiamės savo sprendimu – išdrįsti sukurti kažką naujo ir išskirtinio, rizika visiškai pasiteisino“, – teigia Šv. Kristoforo orkestro dirigentas, būsimas orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas.

Maloniai nustebę ir „Colours of Bubbles“ muzikantai, jau anksčiau minėję, jog koncertai su orkestru be išimties perkelia muziką į kitą lygį. „Didelis žmonių palaikymas įrodo, jog šį žingsnį žengėme ne be reikalo“, – sako grupės vokalistas Julijus Aleksovas.

Kartu su Modesto Barkausko vedamu orkestru koncertų „Untold Story“ metu bus atliktos dainos iš abiejų grupės albumų „Inspired by a True Story“ (2014) ir „She Is the Darkness“ (2016). Specialiai šiam projektui jau paruoštos naujos „Colours of Bubbles“ kūrinių aranžuotės, o visas koncertų detales tiek grupės nariai, tiek orkestras derina iki menkiausių smulkmenų.

„Mums tai – svajonės išsipildymas, kuriam atsakingai ruošiamės. Mūsų muzika savyje talpina daugybę orkestrinių elementų ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dėka dainos skambės taip, kaip yra sumanytos ir kaip dar niekada neskambėjo“, – teigia „Colours of Bubbles“ nariai.

Lapkričio pradžioje galinga roko muzika su didingomis orkestro melodijomis susijungs Vilniuje ir grupės gimtuosiuose Šiauliuose. Lapkričio 3 ir 4 dieną „Colours of Bubbles” ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su „Untold Story“ programa pasirodys Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, lapkričio 5 dieną – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“. Bilietais į papildomą koncertą Vilniuje pradėta prekiauti šiandien.

„Colours of Bubbles“ - „Rusty Trombone“ (LIVE) :



GJan pristato albumą „Do It“

$
0
0
„Do It“ – taip vadinasi pirmasis GJan albumas, kuris pasaulinėse muzikos platformose pasirodo šiandien, spalio 18 d. „Do It“ vadinasi ir titulinė albumo daina. „Tai kūrinys apie suvokimą, kad viskas, ką turėjai su artimu žmogumi, sugriuvo. Nebeįmanoma nieko susigrąžinti ir reikia praeitį paleisti“, – sako GJan.

Albumo „Do It“ dainos atspindi pastarųjų metų GJan kūrybą. „Daugelis dainų yra apie tai, kaip mes užstringam nesuprantamose ir nemielose situacijose. Apie pokyčius, kurių bijom, bet privalom susiimt ir „padaryti tai“ („do It“). Nuoširdžiai tikiu ir tikiuosi, kad žmonės atras save mano parašytose istorijose“, – sako GJan.

Albume - 10 dainų, dvi jų – su kviestiniais atlikėjais. „Love Triangle“ – su labai gražaus balso savininku, dainų autoriumi ir atlikėju Williamu Jarrattu, iš australų roko grupes „Storm The Sky“. Daina „Mountains“ – su amerikiete repere, slapyvardžiu „Gizzle“. „Nežmoniškai džiaugiuosi, kad turėjau tokią galimybę ir kad ji sutiko prisidėt prie mūsų dainos. Man tai labai daug reiškia, nes ji turi dainas su tokiais atlikėjais kaip G-Eazy, Puff Daddy, Lupe Fiasco, Delta Goodrem... O dabar ir su GJan“, – nusišypso dainininkė.

Albumą „Do It“ galima paklausyti „Spotify“, „iTunes“, ir jau greitai – GJan oficialiame „YouTube“ kanale.



Mantas pristato: naują dainą, vaizdo klipą, albumą ir žiemos koncertus

$
0
0
Mantas pristato romantišką ir švelnią dainą „Jau ruduo“ ir visus savo mielus gerbėjus kviečia į akustinius žiemos koncertus. „Įsivaizduokite speiguotą žiemos vakarą prie židinio, jaukiai įsisupus į minkštą pledą su aviečių arbatos puodeliu rankose, gražia muzika ir mielu pokalbiu su bičiuliu. Tokį šiltą, jaukų, kai ir kūnas ir siela – visiškai atsipalaidavę. Štai tokios nuotaikos norėčiau savo akustiniuose žiemos koncertuose“, – sako Mantas.

Manto žiemos akustiniai koncertai vyks: lapkričio 28 d. Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“, 29 d. – Panevėžyje, Bendruomenių rūmuose, 30 d. - Kaune, VDU salėje, gruodžio 2 d. – Marijampolėje, Kultūros centre, 6 d. – Klaipėdoje, „Žvejų rūmuose“, 7 d. - Telšiuose, „Žemaitės“ dramos teatre, 13 d. – Vilniuje, „Compensa“ arenoje, 29 d. - Alytuje, Kultūros ir komunikacijos centre.

Koncertuose skambės gražiausių Manto dainų akustinės versijos, kurias jis sukūrė drauge su talentingu gitaristu Domu Bajorūnu.

Per pastaruosius metus dainininkas atrado labai artimą ir šiltą ryšį su žiūrovais. „Mano noras – ištrinti ribą tarp „ant scenos“ ir „salėje“, sugriauti barjerą tarp dainininko ir žiūrovo. „Aš noriu artimo santykio, kad žmonės jaustųsi, lyg susitikę su senais draugais. Noriu, kad jie man papasakotų, kuo gyvena. O aš, savo ruožtu, papasakosiu, kuo gyvenu pats“, – sako jis.

Akustinių žiemos koncertų metu gerbėjų laukia staigmena – širdžiai mielų, iki šiol neišleistų, dainų albumas „Vienas saloje“. Jame – 12 kūrinių. Naujausias – „Jau ruduo“, taip pat – „Šiandien tu man graži“, „Melagė“, „Ryto durys“, „Drugeliai laisvi“ – iš to paties pavadinimo muzikinio spektaklio, „Dangus tau dovanojo aukštį“ ir „Kaukės stebuklas“ – iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, „Duok man jėgų“ – iš filmo „Pakeliui“ ir kiti.

Naujausios dainos „Jau ruduo“ vaizdo klipas:



Viewing all 7370 articles
Browse latest View live