Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

„Kings of Leon“ dainose – vaiduokliai, skaudžių įvykių atgarsiai ir ilgesys

$
0
0
Dažnai, klausydami savo mėgstamiausių kūrinių nesusimąstome, kaip jie atsirado. Birželį į Lietuvą atvykstantys „Kings of Leon“ yra išleidę septynis albumus ir daugiau nei šimtą dainų, todėl nenuostabu, kad kai kurios iš jų buvo sukurtos itin įdomiomis aplinkybėmis. Susipažinkite su keliomis iš jų – visos šios dainos atliekamos „Kings of Leon“ koncertiniame ture „WALLS“, kurį ir išgirsime Vilniaus „Siemens“ arenoje.

„Sex On Fire“ (iš 2008 m. albumo „Only for the Night“)

Patyręs peties traumą, grupės vokalistas Calebas Followillas ilgą laiką vartojo stiprius nuskausminamuosius vaistus. Atlikėjas neslepia, jog tuo laikotarpiu jis sunkiai orientuodavosi erdvėje ir kartais net neatsimindavo, kaip parašydavo vienas ar kitas dainas.

„Du mėnesius gydytojai man buvo uždraudę groti gitara, tačiau aš jų neklausiau, – pasakojo Calebas. – Sunkiai galėdavau pajudinti ranką, tad grodavau tik viršutinėje gitaros grifo dalyje. Bene pirma melodija, kurią sukūriau po operacijos, buvo „Sex on Fire“ gitaros partija.“

Tačiau net turėdamas šią melodiją, vokalistas niekaip negalėjo sugalvoti jai žodžių.

„Kartą, repeticijos metu, pradėjau juokaudamas dainuoti „this sex is on fire“ – man atrodė absurdiška, tačiau grupės nariams nuskambėjo puikiai. Jiems reikėjo gerokai pasistengti, kad įkalbėtų mane įrašyti šią kūrinio versiją“, – stebėjosi muzikantas.



„WALLS“ (iš 2016 m. albumo „WALLS“)

Titulinė septintojo albumo daina Calebo mintyse gimė turo metu, o muzikantas ją vadina tikra Dievo dovana.

„Dainos melodiją pačiam sau netikėtai pradėjau groti garso patikrinimo metu. Visi buvo nustebę ir sužavėti. Kai grįžome iš turo, atėjau į studiją, pravėriau burną ir žodžiai tiesiog savaime pradėjo lietis! Tai buvo labai geras gyvenimo laikotarpis“, – džiaugėsi vokalistas dar viena daina apie meilę.



„Use Somebody“ (iš 2008 m. albumo „Only for the Night“)

Hitas „Use Somebody“ taip pat buvo parašytas Calebo reabilitacijos metu, veikiant nuskausminamiesiems. Tačiau ši daina gimė ne namuose, o kelyje – kaip įprasta, grupė tuo metu daug keliavo.

„Tuo metu leidau būti sau atviras ir pripažinau, kad man reikia artimų žmonių. Dainą parašiau vėlią naktį, vienu prisėdimu, – mintimis dalinosi atlikėjas. – Šis kūrinys yra apie ilgesį, buvimą toli nuo namų. Nežinau, ar tai apie saugumo jausmą, ar apie žmogų, ar netgi apie Dievą, tačiau tuo metu viduje man kažko labai trūko.“



„Find Me“ (iš 2016 m. albumo „WALLS“)

Kūrinys „Find Me“ slepia gana neįprastą reikšmę – ši daina yra apie meilę vaiduokliui. Dainą sukurti įkvėpė Calebo žmona, „Victoria‘s Secret“ angelas Lily Aldrige, kuriai kurį laiką teko gyventi nejaukiame Los Andželo viešbutyje.

„Gal nuskambės keistai, bet Lily buvo įsitikinusi, jog tame viešbutyje vaidenasi. Kiekvieną kartą, kai ji pasakoja šią istoriją, man per kūną laksto šiurpuliukai!“ – pasakojo Calebas ir pridūrė, jog šį atsitikimą pavertė meilės istorija.



„Pyro“ (iš 2010 m. albumo „Come Around Sundown“)

Parašyti dainą „Pyro“ rokerius įkvėpė istorija apie tariamo rasisto Randy Weaver paauglio sūnaus ir žmonos nužudymą susirėmime su FTB. Šis kontraversiškas įvykis grupės narius sukrėtė dar vaikystėje.

„Ši daina yra apie žmogų, praradusį tikėjimą pasauliu. Jis netiki, kad pasaulis yra toks tobulas, kokiu jį laiko kiti. Pasaulis yra bjaurus, tad tas žmogus nusprendžia jį sudeginti“, – atviravo Calebas. Lotynų kalba „pyro“ reiškia ugnį.



„The Bucket“ (iš 2004 m. albumo „Aha Shake Heartbreak“)

Kūrinys „The Bucket“ skirtas jauniausiam grupės nariui, bosistui Jaredui Followillui. Nuo pat 17 metų jam teko susidurti su didele grupės sėkme, kuri turėjo ne vien teigiamų pusių – jaunuoliui teko skaudžiai mokytis, ką reiškia būti žinomu, ir stengtis atrasti save. Dainoje netgi yra žinutė apie savižudybę – frazė „I'll swing my legs“ reiškia pasikorimą. Laimei, Jaredas iki tokių drąstiškų sprendimo nepriėjo.



Ketvirtadienio vakarą „Vasaros Terasos” vartus naujam sezonui atvėrė „Beissoul & Einius”

$
0
0
Ketvirtadienio vakarą sostinėje pirmą kartą šiemet savo vartus atvėrė „Vasaros Terasa”, į kurią nepabūgę ne itin vasariško oro susirinko gausus ištikimiausių Mokytojų namų kiemelio gerbėjų būrys. Šįkart, jau dvyliktąjį, sezoną gyvos muzikos terasoje atidarė elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius”.

„Vasaros Terasa mums asocijuojasi su vasaros festivalių pradžia, čia, tarsi, sostinės pakilimo takas į gyvą muziką ir vasarą,” – nuo scenos su susirinkusia minia sveikinosi Artūras Žabas-Beissoul.

Kad vasara sostinėje primins vieną nesibaigiantį festivalį, pritaria ir „Vasaros Terasoje” koncertus organizuojančios muzikos agentūros „Damn Good” vadovės – pasak jų Mokytojų namų kiemelyje planuojami net 80 gyvi pasirodymai ir atskleidė, jog kitą ketvirtadienį kiemelio lankytojai turės galimybę išgirsti muzikos viltimi tituluojamą ir savo pasirodymais gerbėjų dažnai nelepinančią atlikėją GJan.

„Džiaugiamės, kad startuojame su tokiais stipriais atlikėjais. Žinome, kad GJAN gerbėjai itin kantriai laukia jos naujojo debiutinio albumo pasirodymo šiais metais, o vakaras terasoje – bus tarsi atpildas jiems už tą kantrybę,” – pasakojo„Damn Good” įkūrėja Greta Lechavičiūtė.

„Vasaros terasos” komanda žada greitu laiku atskleisti ir kitus populiarių grupių ir atlikėjų, vasarą džiuginsiančių lankytojus, vardus bei užsimena apie ir vėl startuosiančius, lankytojų seniai pamėgtus renginių ciklus.

Keli jų – tai sekmadienio tradicija tapusios „Blusturgio” popietės, taip pat jau paskutinįjį gegužės pirmadienį prasidėsianti „Minimal Mondays“ serija, kurią pristato festivalio „Sūpynės“ organizatoriai „Minimal.lt“, nuo birželio startuojantis „High Heels” vakarėlių ciklas su žavingąja Anna Hanna bei sezono naujiena – iš radijo stoties ZIP FM po atviru dangumi persikelsianti elektroninės muzikos serija „Tylios naktys”. [nuotrauka2]

Be to, į „Vasaros Terasos” renginių kalendorių ir vėl grįžta antradienio koncertų serija „Mažieji atradimai“, suteikianti erdvę pradedantiems, didelių scenų nepažįstantiems, tačiau daug žadantiems atlikėjams.

„Pirmąjį „Mažųjų Atradimų” antradienį, įvyksiantį gegužės 16-ąją, simboliškai skirsime #laisvėrokenrolui judėjimo palaikymui – jaunų, talentingų ir drąsių muzikantų grupę „Timid Kooky” terasos lankytojai galės išgirsti bei atrasti nemokamai. Mūsų komandą, daug metų dirbančią tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų mėgautis ir džiaugtis muzika – šiandieninis politinis fonas, suplakantis šalies alkoholio problemą kartu su muzika ir jos renginiais, neslėpsime – žeidžia, “ – apmaudo neslėpė „Vasaros Terasos” komanda. [nuotrauka3]

Vis tik organizatoriai džiaugiasi numatoma turininga programa ir kviečia kartu mėgautis kultūringo laisvalaikio sostinėje sezonu, o informaciją apie būsimus planus, renginius bei muzikinius atradimus sekti jų socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.


Prie Seimo rengiamas taikus koncertas prieš siūlomus įvesti naujus draudimus

$
0
0
Gegužės 16 d. nuo 16 valandos prie Seimo (Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje) rengiamas vienas didžiausių taikių koncertų per pastaruosius metus – „Laisvė rokenrolui“. Kaip skelbia koncerto organizatoriai, jų tikslas – garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų.

Koncerte už laisvę rinktis, prisiimti atsakomybę ir spręsti patiems pasisakys kultūros atstovai, festivalių ir koncertų organizatoriai, taip pat visuomenės veikėjai. Tikimasi sulaukti ir politikų palaikymo.

Vieni pirmųjų prie koncerto prisijungė grupės „G&G Sindikatas” ir „Bix“. Pastarosios grupės lyderis Saulius Urbonavičius – Samas kalbėjo, kad rokas nugriovė ne vieną valdžią: „Manau, kad jokia valdžia nepasieks jokių rezultatų, jei nesikalbės su savo piliečiais. O šiandien viskas vyksta kitaip – kažką kažkas susitarė, kažką išmetė į viešą erdvę, susprogdino granatą ir paskui visi aiškinasi, ką draus, o ko ne. Kas laukia toliau? Išsivaikščiojusi Lietuva ir nepatenkinti žmonės, nes su jais elgiamasi kaip su karvėmis“. Muzikantas sako, kad jis yra gyvas pavyzdys, kaip galima gyventi kitaip, kadangi alkoholio nevartoja jau 11 metų. Tačiau S. Urbonavičius-Samas nieko neturi prieš žmones, kultūringai vartojančius alkoholį, ir pasisako už asmeninį kiekvieno pasirinkimą.

Koncerto organizatoriai jau pranešė ir daugiau atlikėjų, prisijungsiančių prie taikaus koncerto. Tarp tokių – grupės „Baltasis Kiras“, „Solo ansamblis“ ir „The Station“. Koncerte ant scenos lips ir atlikėjas Benas Aleksandravičius - ba., jau anksčiau griežtai pasisakęs prieš valdančiųjų siūlomas neadekvačias priemones kaip mažinti alkoholio prieinamumą. Už laisvę rinktis ir spręsti patiems dainuos bei specialią dainą pristatys Vidas Bareikis, pasirodymą surengs ir Leon Somov su Jazzu.

Organizatoriai primena, kad „Laisvė rokenrolui“ – taikus koncertas, todėl prašoma visų dalyvių laikytis tvarkos bei nesinešti alkoholinių gėrimų: „Šiame koncerte mes renkamės linksmintis be alkoholio, nes vis dar turime laisvę rinktis. Parodykime, kad mokame švęsti atsakingai!”.

Gegužės 16 d. nuo 16 valandos ateik ir tu į Nepriklausomybės aikštę (prie Seimo) Vilniuje ir kartu garsiai pasakykime, kad mes esame už laisvę!

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja -

$
0
0
62-ajame Europos dainų konkurse nugalėjo Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis su daina „Amar Pelos Dois“. Portugalo daina surinko 758 taškus ir pirmavo jau nuo pat pradžių. Antroje vietoje liko Bulgarija, o trečioje – Moldova.

Gegužės 13-ąją Kijeve įvykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale pasirodė 26-ių šalių atstovai - po 10 dalyvių buvo atrinkta kiekviename iš pusfinalių, vykusių antradienį ir ketvirtadienį, o finale prie jų prisijungė Italijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Prancūzijos bei praėjusių metų nugalėtojos Ukrainos atstovai. Deja, Lietuvos atstovų šįkart finale nepamatėme.

Kaip įprasta, renginys prasidėjo tradiciniu visų dalyvių paradu. Renginio metu savo pasirodymus atliko 2004 m. „Eurovizijos“ nugalėtoja Ruslana ir atliko dainą „It’s Magical“. Vėliau pasirodė ukrainiečių atlikėja Onuka kartu su Nacionaliniu akademiniu Ukrainos tradicinių instrumentų orkestru. Žinoma, pasirodė ir praėjusių metų nugalėtoja Jamala, kuri kartu su atliko kūrinį „I Believe in U“.

Šiais metais šalių profesionalų komisijų ir žiūrovų balsai vėl buvo skelbiami atskirai. Lietuvos žiuri 12 balų skyrė Portugalijai, 10 - Norvegijai, 8 - Italijai, 7 - Bulgarijai, 6 – Švedijai, 5 – Austrijai, 4 – Belgijai, 3 – Armėnija, 2 – Nyderlandams, 1 – Australijai. Lietuvos žiūrovai skyrė 12 balų Portugalijai, 10 – Belgijai, 8 – Moldovai.

Portugalija pirmavo jau nuo pirmos balsų skelbimo minutės, tačiau dėl pirmos vietos vyko įtempta kova.

Štai kaip pasiskirstė žiūrovų ir žiuri balai geriausiųjų dešimtuke:

1. Portugalija
2. Bulgarija
3. Moldova
4. Belgija
5. Švedija
6. Italija
7. Rumunija
8. Vengrija
9. Australija
10. Norvegija

Kviečiame susipažinti su galutine finalo lentele.

[topas872]


Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja - Portugalija

$
0
0
62-ajame Europos dainų konkurse nugalėjo Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis su daina „Amar Pelos Dois“. Portugalo daina surinko 758 taškus ir pirmavo jau nuo pat pradžių. Antroje vietoje liko Bulgarija, o trečioje – Moldova.

Gegužės 13-ąją Kijeve įvykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale pasirodė 26-ių šalių atstovai - po 10 dalyvių buvo atrinkta kiekviename iš pusfinalių, vykusių antradienį ir ketvirtadienį, o finale prie jų prisijungė Italijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Prancūzijos bei praėjusių metų nugalėtojos Ukrainos atstovai. Deja, Lietuvos atstovų šįkart finale nepamatėme.

Kaip įprasta, renginys prasidėjo tradiciniu visų dalyvių paradu. Renginio metu savo pasirodė 2004 m. „Eurovizijos“ nugalėtoja Ruslana ir atliko dainą „It’s Magical“. Vėliau pasirodė ukrainiečių atlikėja Onuka kartu su Nacionaliniu akademiniu Ukrainos tradicinių instrumentų orkestru. Žinoma, pasirodė ir praėjusių metų nugalėtoja Jamala, kuri kartu su atliko kūrinį „I Believe in U“.

Šiais metais šalių profesionalų komisijų ir žiūrovų balsai vėl buvo skelbiami atskirai. Lietuvos žiuri 12 balų skyrė Portugalijai, 10 - Norvegijai, 8 - Italijai, 7 - Bulgarijai, 6 – Švedijai, 5 – Austrijai, 4 – Belgijai, 3 – Armėnija, 2 – Nyderlandams, 1 – Australijai. Lietuvos žiūrovai skyrė 12 balų Portugalijai, 10 – Belgijai, 8 – Moldovai.

Portugalija pirmavo jau nuo pirmos balsų skelbimo minutės, tačiau dėl aukščiausios pozicijos vyko įtempta kova. Tai pirmoji Portugalijos pergalė „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Štai kaip pasiskirstė žiūrovų ir žiuri balai geriausiųjų dešimtuke:

1. Portugalija - 758
2. Bulgarija - 615
3. Moldova - 374
4. Belgija - 363
5. Švedija - 344
6. Italija - 334
7. Rumunija - 282
8. Vengrija - 200
9. Australija - 173
10. Norvegija - 158

Kviečiame susipažinti su galutine finalo lentele.

[topas872]

Rudenį turu po Lietuvą gerbėjus džiugins „Apocalyptica“

$
0
0
Spalio pabaigoje suomių metalo titanai „Apocalyptica“, virtuoziškai apjungę simfoninius instrumentus ir sunkiąją muziką, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje atliks populiariausią savo programą, skirtą legendinės grupės „Metallica“ kūrybai.

Grupės „Apocalyptica“ istorija prasidėjo studentų bendrabutyje, kuomet „Metallica“ fanais buvę studentai nusprendė violončelėmis draugams sugroti keletą mėgstamos grupės kūrinių. Neįtikėtina keturių violončelininkų sėkmė studentų tarpe lėmė sprendimą pradėti koncertinę veiklą – taip gimė grupė „Apocalyptica“, studentų stovyklų sceną iškeitusi į milžiniškas koncertų arenas.

Suomių atlikėjai nuo pat karjeros pradžios pelnė liaupses už nestandartinį „Metallica“ muzikos kūrinių interpretavimą, ekspresyvų bei emocingą kūrinių pateikimą. 1995-aisiais įvyko tai, apie ką jaunuolių kolektyvas negalėjo nė pasvajoti – „Apocalyptica“ tapo apšildančia grupe „Metallica“ koncertų ture Suomijoje. Po šio koncertinio turo „Apocalyptica“ ėmėsi įrašinėti debiutinį albumą, kurio laukė neįtikėtina sėkmė. Prieš 20 metų išleistas albumas „Apocalyptica Plays Metallica by Four Cellos“ vos per kelias dienas studentus pavertė pasaulinio garso žvaigždėmis. Muzikos kritikai grupę vadino „metų atradimu“, „svarbiausiu metų albumu“ ir tikino, jog tai – „naujiena sunkiojo metalo scenoje“. Sulaužę stereotipą, jog „Apocalyptica“ – tai violončelėmis apsiginklavusi „Metallica“ jaunuoliai tęsė muzikinę veiklą imdamiesi groti ne tik roko hitų koverius, tačiau ir atlikdami savo kūrinius bei klasikinės muzikos kompozicijas priversdami suskambėti roko natomis.

Šiandien „Apocalyptica“ sąskaitoje – daugiau nei 2 milijonai parduotų albumų, bendradarbiavimas su pasaulinio garso grupėmis ir atlikėjais (HIM, „The Rasmus“, „Guano Apes“, „Sepultura“), koncertai drauge su „Rammstein“, „Metallica“ koncertinių turų apšildymas ir aibė gerbėjų visame pasaulyje.

Nuo žvaigždėmis juos pavertusio albumo išleidimo praėjus dviem dešimtmečiams, į Lietuvą atvykstanti grupė grįžta prie savo ištakų ir klausytojams pristato koncertinę programą, sudarytą iš jų mėgstamiausios grupės „Metallica“ hitų. Programą, kurią „Apocalyptica“ spalio 30 dieną atliks Vilniaus koncertų salėje „Compensa“, spalio 31 dieną – Kauno Žalgirio arenoje ir lapkričio 2 dieną – Klaipėdos Švyturio arenoje, sudarys ne tik kadaise į muzikos Olimpą grupę atvedę kūriniai, tačiau ir atnaujintos jų versijos, bei įspūdingas šou, atskleisiantis beribes grupės violončelių valdymo galimybes.

Apocalyptica koncertai vyks:
Spalio 30 dieną - Vilniaus koncertų salėje „Compensa“
Spalio 31 dieną - Kauno Žalgirio arenoje
Lapkričio 02 dieną - Klaipėdos Švyturio arenoje


„Music.lt“ LT Top 30: Monika Linkytė su daina „Leisk Man Pasiklyst“ debiutuoja 4-oje vietoje.

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. gegužės antroje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uko pirmoje vietoje išsilaiko „Lemon Joy“ su daina „Willkommen“ (10 savaičių tope). Į antrąją vietą pakyla Jurga su daina „Bro“ (7 savaitės, aukščiausia vieta – 2). Į trečiąją vietą nukrito „Autism“ su daina „Brittle Bones“ (11 savaičių tope, aukščiausia pasiekta vieta – 2).

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? Gjan su daina „Wasn‘t Easy“ (5 savaitė, aukščiausia vieta – 6) 13 laiptelių pakyla aukštyn į 6-ąją vietą. „Au-Dessus“ su daina „VI“ debiutuoja 8-oje vietoje. „Abudu“ su daina „Pavargau“ pirmąją savaitę pasiekia 13-ąją poziciją. Atlikėja Monique su kūriniu „Nauja istorija (ft. Mark Les)“ debiutuoja 15-oje vietoje. „Arklio Galia“ su daina „Antakalnis“ debiutuoja 19-oje vietoje. „Pekla“ su kūriniu „Dreams in the Witch-House“ (aukščiausia pasiekta vieta – 4) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. Topą užbaigia Mesijus su kūriniu „Rojuje tu“ (6 savaitė, aukščiausia vieta – 10).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: Ruta Loop su kūriniu „Noras“ (1 savaitė tope, aukščiausia vieta – 12), Pushaz su daina „1997“ (2 savaitės, aukščiausia vieta – 24), Laisva – „Meilė griauna sienas“ (8 savaitės, aukščiausia vieta – 11), MAYA – „Nelyja“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 27. Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

Gegužės trečiąją savaitę į LT-TOP-30 bandys patekti nauji kūriniai: „8 Kambarys“ – „Tyloj“, „Mango“ – „Sustabdykim laiką“, „DAR“ – „Noriu būt kaip mama“, Linas Adomaitis ir Pushaz – „Smėlio laikrodis“ ir „The Roop“ – „Dream On“.

[topas873]

„Foje“ gerbėjai Vingio parke paminės grupės išsiskyrimo 20-metį

$
0
0
Šį trečiadienį, gegužės 17 d., sueina 20 metų nuo oficialaus grupės „Foje“ išsiskyrimo. Šia proga kolektyvo gerbėjai kviečiami į Vilniaus Vingio parką – vietą, kurioje prieš dvidešimtmetį paskutiniu koncertu baigėsi legendinio šalies kolektyvo gyvenimas.

Renginys Vingio parke, kaip ir 1997-aisiais, prasidės 20 val. Čia susirinkę žmonės galės pabendrauti su kolektyvo nariais, pamatyti „Foje“ atributikos parodą ir drauge su gerbėjais peržiūrėti paskutinį koncertą.

1997-ųjų metų gegužės 17 d. įvykęs „Foje“ koncertas – didžiausias visų laikų Lietuvos grupės renginys. Paskutinio vilniečių pasirodymo sostinėje tada klausėsi daugiau kaip 60 tūkst. žmonių. Šio pasiekimo iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei.

Vienos populiariausių Lietuvos grupių gyvenimas prasidėjo daugiau kaip prieš 33 metus Antakalnio vidurinėje mokykloje. Čia Andrius Mamontovas drauge su bendraminčiais sukūrė grupę „Sunki muzika“, kuri neilgai trukus buvo pavadinta „Foje“. Per 14 savo gyvavimo metų kultinis šalies kolektyvas išleido 9 studijinius, 3 koncertinius ir kelis geriausių dainų albumus. „Foje” laimėjo visus įmanomus to meto muzikinius apdovanojimus. Iki šiol oficialiai yra parduota daugiau kaip 100 000 šios grupės albumų kopijų - tai yra vienas geriausių visų laikų rezultatų Lietuvoje.

Išsivaikščiojus „Foje“, idėjinis grupės lyderis Andrius Mamontovas ir toliau išliko aktyvus šalies muzikinės scenos dalyvis. Gruodžio mėnesį savo 50-mečio koncertą „Siemens arenoje“ surengsiantis atlikėjas per savo muzikinę karjerą išleido 13 studijinių solinių albumų ir pelnė dar 21 muzikinį apdovanojimą.



Kaune naują kūrybą pristatys keturios jaunosios kartos juodojo metalo grupės

$
0
0
Šį penktadienį, Kaune, klube „Largo“ įvyks koncertas „Nostalghia“, kuriame pasirodys keturios jaunos, perspektyvios, savo įrašus pristatysiančios sunkiosios muzikos grupės. Išskirtinai juodajam metalui (angl. black metal) skirtą renginį organizuoja nepriklausoma eksperimentinės muzikos organizacija „Ghia“.

Vieni iš pasirodysiančių - kauniečių kvartetas „Extravaganza“, šių metų pradžioje pristatęs savo pirmąjį albumą. Grupė savo kūrybą apibūdina kaip depresyvų, eksperimentinį juodąjį metalą. Jaunuolių muziką spėjo įvertinti ne tik vietos melomanai - paskelbta, jog kauniečiai neseniai pasirašė leidybinę sutartį su JAV įrašų kompanija „Razed Soul Productions“ ir išleido savo albumą „Priepuoliai“ užjūryje.

Pasirodymą taip pat surengs neseniai debiutavusį vilniečių grupė „Erdve“. Pogrindyje gerai žinomų muzikantų ketveriukė prieš mažiau nei mėnesį taip pat išleido savo pirmąjį albumą „Vaitojimas“. Išskirtiniu brutalumu ir grubia sociopolitine kritika pasižymintį kūrinį prieš mažiau nei mėnesį pristatė renginio organizatoriai „Ghia“. Itin riboto tiražo albumas pasirodė netipiniu magnetinės kasetės formatu.

Pasirodysiantį albumą pristatys Vilniaus grupė „Sisyphean“. Atmosferišką muziką kuriantys muzikantai debiutinį albumą žada turėti rankose dar šiemet. Jie prasitarė, kad jau suderino detales su žymia Europos juodojo metalo leidybine kompanija. Albumas bus išleistas ne tik vinilinės plokštelės formatu: kūrinį „Illusions of Eternity“ bus galima įsigyti ir kompaktinės plokštelės, magnetinės kasetės formatuose.

Renginį užbaigs itin retai pasirodymus rengiantys kauniečiai - „Amžius“. Beveik dešimt metų gyvuojanti grupė per savo karjerą surengė vos keletą pasirodymų, kurių paskutinis įvyko prieš kelerius metus. Tradicinį juodąjį metalą grojantis kolektyvas teigia, kad intensyviai ruošiasi sugrįžimui į sceną ir dar šiemet ketina išleisti antrąjį pilną albumą „Perspekteva“.

Koncertas įvyks gegužės 12 d., jaukioje koncertų erdvėje su unikalia miesto panorama - klube „Largo“. Organizatoriai į buvusios radijo technikos gamyklos pastate įsikūrusią renginių erdve kviečia jau penktąjį kartą. Renginio metu bus galima įsigyti atlikėjų atributikos ir įrašų. Daugiau informacijos galima rasti organizatorių „Facebook“ paskyroje ir internetiniu adresu www.ghia.lt.

„Music.lt“ Top 40: Pirmasis trejetukas su „Erasure“, Enigma ir „Stone Sour“

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Dainų Top-40-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. gegužės antrąją savaitę sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ TOP-40-uko pirmoje vietoje išsilaiko „Erasure“ su daina „Love You to the Sky“ (8 savaitės tope). Į antrąją vietą vėl pakyla Enigma su kūriniu „Amen“ (11 savaičių tope, aukščiausia vieta – 1). Į trečiąją vietą nukrenta „Stone Sour“ su daina „Fabuless“ (2 savaitės tope, aukščiausia pasiekta vieta – 2).

Kaip sekėsi „Music.lt“ TOP-40-uke kitiems kūriniams? Tom Chaplin su daina „Still Waiting“ (aukščiausia pasiekta vieta – 5) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. „Gorillaz“ su daina „We Got the Power (feat. Jehnny Beth)“ (2 savaitė, aukščiausia vieta – 7) net 39 laipteliais kilsteli aukštyn į 7-ąją vietą. „Seether“ su daina „Nothing Left“ (2 savaitė, aukščiausia vieta – 10) 37 laipteliais kilsteli aukštyn į 10-ąją poziciją. „Kings of Leon“ su daina „Reverend“ (aukščiausia pasiekta vieta – 2) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. Dar penki kūriniai palieka topą, kuriame išbuvo jau 12 savaičių – Jamiroquai su daina „Automation“ (aukščiausia pasiekta vieta – 12), „Xiu Xiu“ su daina „Jenny GoGo“ (aukščiausia pasiekta vieta – 10), „Alcest“ ir jų darbas „Kodama“ (aukščiausia pasiekta vieta – 12), Bonobo su daina „No Reason“ (aukščiausia pasiekta vieta – 18) ir Robbie Williams su kūriniu „Love My Life“ (aukščiausia pasiekta vieta – 3).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ Top-40-uko: Sean Paul su kūriniu „Body (ft. Migos)“ (1 savaitė tope, aukščiausia vieta – 14), Ed Sheeran su kūriniu „Castle on the Hill“ (6 savaitės tope, aukščiausia vieta – 9), Father John Misty su daina „Ballad of the Dying Man“ (5 savaitės, aukščiausia vieta – 28), Iggy Azalea – „Mo Bounce“ (4 savaitės aukščiausia vieta – 6), „The Kooks“ – „Be Who You Are“ (2 savaitės, aukščiausia vieta – 32), „Paramore“ – „Hard Times“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 39). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ Top-40 – atiduodami savo balsą.

Gegužės trečiąją savaitę į Top-40 bandys patekti nauji kūriniai: „Biffy Clyro“ – „Friends and Enemies“, „Red Hot Chili Peppers“ – „Goodbye Angels“, Katy Perry – „Bon Appétit (ft. Migos)“, „Sunstroke Project“ – „Hey Mamma“, Kristian Kostov – „Beautiful Mess“, Salvador Sobral – „Amar Pelos Dois“, Blanche su daina „City Lights“ ir kt.

[topas874]

„Foo Fighters“: 47 dalykai, kurių nežinojote apie Dave‘ą Grohlą

$
0
0
Jau birželio 21 d. ant Dauguvos upės krantų, po atviru dangumi, koncertą surengs rokeriai „Foo Fighters“. Viena sėkmingiausių muzikos istorijoje roko grupių surengs koncertą Rygoje, Lucavsalos saloje. Pirmame ir vieninteliame „Foo Fighters“ koncerte Baltijos šalyse, svečių teisėmis taip pat gros škotų roko grupė „Biffy Clyro“ ir anglų-amerikiečių duetas „The Kills“.

Bilietus į vienintelį Baltijos šalyse „Foo Fighters“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

Kol gerbėjai laukia didžiausiu metų roko koncertu vadinamo reginio, supažindiname su „Foo Fighters“ lyderiu Dave‘u Grohlu: 47 dalykais, kurių nežinojote.

01. Davidas Ericas Grohlas gimė 1969 m. sausio 14 d. Warreno mieste, Ohajo valstijoje (JAV).

02. „The Jackson 5“ pasirodymas buvo pirmasis jo aplankytas koncertas. Jam buvo vos dveji metai.

03. Punk muziką pirmąkart išgirdo sulaukęs 13-os metų – pusseserė Tracy nusivedė jį į grupės „Naked Raygun“ koncertą.

04. Tuo metu jis jau grojo koverius atliekančioje grupėje. Įsimintiniausias šios grupės koncertas buvo surentas slaugos namuose, kur jie atliko „The Rolling Stones“ hitą „Time Is On My Side“.

05. Išgirdęs Edgaro Winterio instrumentinį kūrinį „Frankenstein“, jis suprato, kad nori tapti muzikantu.

Edgar Winter Gourp – „Frankenstein“:

Embed Code:

06. Pirmasis jo herojus buvo Jimas Craigas, 1980-ųų JAV ledo rinktinės vartininkas iš Masačusetso valstijos. Kai jo komanda nugalėjo Rusijos rinktinę, Dave‘as norėjojįasmeniškai pasveikinti, todėl paskambino visiems Jimams Craigams, kurių telefonus rado Masačusetso telefonų knygoje. Muzikantas ir sportininkas galų gale susitiko po daugelio metų vykusioje Žiemos olimpinių žaidynių metu.

07. 1997 m. jis prodiusavo du reperio P.Diddy hito „All About The Benjamins“ roko remiksus.

P.Diddy – „All About The Benjamins“ (Rock Remix I produced by Dave Grohl):



08. Vienas pirmųjų „Foo Fighters“ koncertų buvo alaus gamintojų „Miller Genuine Draft“ rengto „Aklo pasimatymo“ šou dalyviams. San Franciske vykusiame koncerte šou nugalėtojams buvo dalinamas nemokamas alus ir picos.

09. „Grammy“ apdovanojimą statulėlę, kurią gavo už abumą „There Is Nothing Left To Loose“, jis ilgą laiką naudojo miegamojo durims priremti. Dabar statulėlė stovi ant lentynos.

10. D. Grohlas yra nusifilmavęs TV seriale „The X-Files“ – „Foo Fighters“ lyderį galima pamatyti 1996 m. sukurtame epizode „Pusher“.

„Foo Fighters“ – „Walking After You“ (iš kino filmo „The X-Files“):



11. Dave‘as yra didelis šaudymo į skriejančius taikinius gerbėjas.

12. 2000 m. festivalyje „Summersault“ „Foo Fighters“ būgniningas Tayloras Hawkinsas buvo paskelbtas seksualiausiu muzikantu. D.Grohlas užėmė 4-ą vietą.

13. Pirmasis instrumentas, kuriuo Dave‘as išmoko groti, buvo trombonas.

14. Mokykloje besimokęs Dave‘as svajojo užaugęs dirbti neatpažintų skraidančių objektų (NSO) tyrėju.

15. Gimtasis D.Grohlo Warrenas yra dukart jį pagerbęs: mieste yra jo vardu pavadina alėja, o miesto centre galima pamatyti beveik 410 kg sveriančias dvi būgnų lazdeles. [nuotrauka2]

16. Vaikystėje jis svajojo pilotuoti helikopterį.

17. „Foo Fighters“ muzikantai yra pamišę dėl barbekiu: 2002 m. vykusių gastrolių metu kartu su grupe keliavo ir barbekiu ir grilio specialistas.

18. Sulaukęs 10-ties metų, Dave‘as pirmą ir vienintelį kartą išmėgino nusikalstamą veiklą – būsimas muzikantas nugvelbė kramto tabako. Grįžęs namo, jis užsidarė vonios kambaryje, kur pasislėpęs pabandė kramtyti. „Man pasidarė taip bloga, kad aš daugiau gyvenime nekramčiau tabako ir nebevogiau“, - prisimena muzikantas.

19. „Tom Petty“ – toks buvo darbinis 2002 m. išleisto „Foo Fighter“ albumo „One By One“ pavadinimas.

20. Pirmųjų 1999 m. albumo „There Is Nothing Left To Lose“ kopijų viršelyje buvo pavaizduota raidžių „FF“ tatuiruotė, kokią ant kaklo yra pasidaręs D.Grohlas. Australijoje albumo viršelis buvo visai kitoks – jame atsidūrė Michaelo Klimo nuotrauka, kurioje australų plaukimo žvaigždė įamžintas su tokia pat tatuiruote.

21. Dave‘as ir būsimas „Foo Fighters“ boso gitaristas Nate‘as Mendelas pirmą kartą susitiko Helovino vakarėlyje, kuris vyko mitais apipintame name. Vėliau paaiškėjo, kad okultinių sugebėjimų turinčių asmenų skleidžiami gandai nebuvo be pagrindo – tame name kadaise buvo paaukotas kūdikis.

22. Pats pirmasis „Foo Fighters“ koncertas įvyko 1995 m. sausio 8 d. roko grupės „Pearl Jam“ lyderio Eddie Vedderio radijo laidoje, kur muzikantai buvo pristatyti, kaip Dave‘o Grohlo grupė.

23. Po grupės „Nirvana“ iširimo, Dave‘as ir bosistas Kristas Novoselicas kartu įrašė keletą bendrų kūrinių ir vos nesubūrė naujos grupės.

24. 2000 m. Dave‘ui buvo atimta teisė vairuoti Australijoje, kur jis buvo sulaikytas girtas vairavęs motorolerį. „Jeigu ir galima ko nors pasimokyti iš šios istorijos, tai moralas būtų toks: nevairuok išgėręs kelis bokalus alaus, net jeigu ir manai, kad sugebėtum“, - sako Dave‘as Grohlas.

25. Dave‘as groja būgnais 1994 m. išleistame muzikiniame kino filme „Backbeat“, kuris pasakoja apie „The Beatles“ karjeros pradžią. Garso takelio įrašuose taip pat dalyvavo: Thurstonas Moore‘as („Sonic Youth“), Mike‘as Millsas (R.E.M.), Gregas Dulli („The Afghan Whigs“), Dave‘as Pirneris („Soul Asylum“) ir kiti žinomi muzikantai.

26. Baigiantis praėjusio šimtmečio 9-am dešimtmečiui, Dave‘as kurį laiką dirbo Niujorko muzikos įrašų parduotuvėje „Tower Records“.

27. Dave‘as yra labai didelis grupės „The B-52‘s“ gerbėjas: „Foo Fighters“ dainoje „Wattershed“ jis imituoja mėgiamos grupės lyderį Fredą Schneiderį.

28. 1995 m. Dave‘as prisijungė prie grupės „Pearl Jam“ gastrolių: viešnagės Australijoje metu jis trijuose koncertuose lipo į sceną, kur kartu su grupe atliko keletą kūrinių.

29. 1997 m. „Foo Fighters“ gastroles pradėjusiai grupei „Verbana“ nusišypsojo laimė – Dave‘as Grohlas sutiko prodiusuoti debiutinį muzikantų albumą „Into The Pink“.

30. Tais pačiais metais Dave‘as susipažino su garsiuoju Davidu Bowie. Tapęs artimu draugu, Dave‘as grojo D.Bowie 50-mečio gimtadienio šventėje, o vėliau abu muzikantai kartu įrašė Neilo Youngo dainos „I’ve Been Waiting For You“ koverį, kuris buvo išleistas 2002-ųjų Davido albume „Heathen“.

David Bowie - „I’ve Been Waiting For You“ (su Dave Grohl):



31. Dave‘as taip pat prodiusavo 1996 m. išleistą Niudžersio grupės „Rye Coalition“ albumą „Curses“.

32. Andrew WK buvo pakviestas pradėti „Foo Fighters“ gastroles po to, kai Dave‘as atsitiktinai pamatė šio atlikėjo nuotrauką. D.Grohlas neslepia, kad iki tol nebuvo girdėjęs Andrew WK muzikos, tačiau nuotrauka, kurioje atlikėjas įamžintas su kruvina nosimi, jam paliko didžiulį įspūdį.

33. Muzikanto pažintis su „LSD“ nebuvo smagi. „Aš tris valandas bėgiojau ratais aplink visą kvartalą, nes haliucinacijose mačiau mažus dinozaurus, kurie visiems kramtė kojų kelius. Jaučiausi labai suknistai“, - prisimena Dave‘as.

34. Kartą, kaip Kalėdinę dovaną, Dave‘as savo tuometinei draugei įrašė dainą. Buvo išleista tik viena šio įrašo kopiją, o dainos originalą muzikantas sunaikino.

35. 2011 m. vykusių „Foo Fighters“ gastrolių techninių parametrų „rideris“ buvo išleistas spalvinimo knygos formatu.

36. Dave‘o susirašinėjimo draugu kadaise buvo Johnas Reisas, amerikiečių muzikantas žinomas kaip Speedo. Susirašinėjimas virto į tai, kad 1998 m. Speedo grupė „Rocket from the Crypt“ buvo pakviesta pradėti „Foo Fighters“ koncertus.

37. Neseniai Dave‘as pareiškė, kad korėjiečių atlikėjo PSY hitas „Gangnam Style“ yra „viena jo mėgiamiausių dainų iš pastarojo dešimtmečio“.

PSY – „Gangnam Style“:



38. Nežinote, kaip teisingai paruošti šparagus? Klauskite Dave‘o, kuris neseniai pareiškė: „Šparagai yra paruošti, tada, kai jie atrodo kaip suglebęs penis“.

39. 2012 m. dukart apsilankęs Filadelfijos „Rittenhoouse“ viešbučio bare „Smith & Wollensky“, Dave‘as abu kartus paliko po 1000 JAV dolerių arbatpinigių.

40. Mėgiamiausia Dave‘o knyga, kurią parašė garsusis knygų ir filmų vaikams autorius Dr. Seussas, yra „If I Ran The Rainforest“.

41. 1997 m. Dave‘as sukųrė ir įrašė kino filmo „Touch“ muzikinį garso takelį, kuriame atsidūrė ir du jo kartu su grupės „Veruca Salt“ dainininke Louise Post įrašyti kūriniai.

42. Dave‘o motina Virginia ir Kurto Cobaino motina Wendy pirmą kartą susitiko „Nirvana“ pasirodymo populiariame TV šou „Saturday Night Live“ 1992 m.

43. Jis nėra televizinių muzikos konkursų gerbėjas. „Kas gali pasakyti, kur geras, o kur blogas balsas? „The Voice“? Įsiviazduojate šiame šou dainą „Blowing‘ In The Wind“ atliekantį Bobą Dylaną, kurį vertina Christina Aguilera“, - festivalyje „SXSW“ sakė Dave‘as.

44. Dave‘as palaiko benduomeninę organizaciją „whiteknot.org“, kuri pasisako už tos pačios lyties asmenų vedybas.

45. Jis sukūrė pagrindinį „Nirvana“ albume „In Utero“ (1993 m.) įrašyto kūrinio „Scentless Apprentice“ gitaros rifą, nors tuo metu grojo tik būgnais.

Nirvana - „Scentless Apprentice“:



46. 2015 m. vasarą Švedijoje vykusiame „Foo Fighters“ koncerte Dave‘as nukrito nuo scenos ir susilaužė dešinę koją. Nepaisant to, muzikantas netrukus grįžo į Geteborgo stadiono „Ullevi“ sceną ir tęsė koncertą. Likusią pasaulinių gastrolių dalį Dave‘as koncertavo sėdėdamas specialiame soste.

Dave‘o Grohlo skrydis nuo scenos:



47. Remiantis „YouTube“ kanalu, Dave‘as iš savo gerbėjų tikisi sulaukti tik paties geriausio: „the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best the best... of you“.

„Foo Fighters“ – „The Best Of You“:




Dienos šviesą išvydo paskutinis grupės „Foje“ vaizdo klipas

$
0
0
Ketvirtadienis, gegužės 18 d. (Vilnius). Vakar paminėję Foje“ paskutinio koncerto 20-metį, šiandien grupės gerbėjai sulaukė malonios staigmenos. Andrius Mamontovas pasidalino paskutiniu, dar niekada neišleistu kolektyvo vaizdo klipu dainai „Paskutinis traukinys“.

Pasak grupės lyderio Andriaus Mamontovo, dainos „Paskutinis traukinys“ vaizdo klipas buvo nufilmuotas „Foje“ kelionės Budapešte metu. Viskas vyko 1996-ųjų pavasarį – likus lygiai metams iki paskutinio grupės koncerto. Pasak muzikanto – tai paskutinis dar neišleistas prieš 20 metų išsiskyrusios grupės vaizdo klipas.

„Paskutinis traukinys“ – daina iš 1996 m. grupės „Foje“ albumo„1982“. Šis įrašas – paskutinė oficiali pilna kolektyvo plokštelė, išleista dar grupei neišsiskyrus.

Kūrinį „Paskutinis traukinys“ Andrius Mamontovas iki šiol atlieka ir savo soliniuose koncertuose. Šią dainą bus galima išgirsti ir gruodžio 17 d. „Siemens“ arenoje vyksiančiame muzikanto išskirtiniame pasirodyme „AM 50“. Renginys, į kurį išpirkti beveik visi bilietai, organizuojamas Andriaus Mamontovo 50-ojo gimtadienio proga.



Pažintis su „Foals“: 10 būtinų išgirsti roko grupės dainų

$
0
0
Liepos 31-ąją į Vilnių atvykstanti viena svarbiausių šiandienos roko grupių britai „Foals“ per dvylikos metų karjerą sukūrė dainų-perlų, su kuriomis būtina susipažinti norint jų šou patirti pilna jėga. „Foals“ viešnagę Vilniuje pristatanti muzikos agentūra „8 Days A Week” dalinasi savo rekomendacijomis.

Alternatyvų roką, „matematinį“ roką ir artimus žanrus jungiantys oksfordiečiai yra išleidę keturis vienas kitą gražiai papildančius albumus. Iš pradžių atrodę it dar viena „indie“ grupė iš Britanijos, „Foals“ aplenkė kolegas. Nuolat atsinaujindami ir žiūrėdami į ateitį šiandien jie yra britų roką simbolizuojanti grupė, grojanti didžiausių festivalių scenose.

Kaip nepasiklysti grupės albumuose ir kokias dainas būtina perklausyti, norint suprasti, kokia yra „Foals“ muzikos idėja? Koncerto organizatoriai dalinasi 10 dainų iš savo stovyklos.

„What Went Down“ (iš albumo „What Went Down“)

Titulinė naujausio grupės albumo daina, įkūnijanti visą šiandieninių „Foals“ galią. Muzikinis triumfas. Ypač kūrybiškas alternatyvios muzikos hitas, išlaikęs ankstyvąjį grupės skambesio dinamiškumą, bet sujungiantis jį su sprogstama roko energija. „Kai matau žmogų, matau liūtą“, – dainuoja šio kūrinio metu pas žiūrovus šokantis grupės vokalistas Yannis Philippakis. Kai matai Yannį ją atliekant, irgi matai liūtą.



„My Number“ (iš albumo „Holy Fire“)

Jeigu žodis „catchy“ būtų daina, tai būtų „My Number“. Šį kūrinį lengva pamėgti per pirmas penkias sekundes. Išsiskyrimo daina, kurią Yannis Philippakis parašė po to, kai jį paliko mergina. Daina įrodo, kad „Foals“ gali būti lengvi it vasaros vėjas ir verčiantys kojas nevalingai judėti. Įkvėpta funk'o tradicijos, 70-ųjų gitarų skambesio ir Curtiso Mayfieldo nuotaikos. Išleista 2013-aisiais, „My Number“ skambėjo visur nuo šokių aikštelių iki BBC reportažų iš Glastonberio festivalio (buvo titulinė laidos daina) ir kompiuterinio futbolo žaidimo „FIFA’14“ garso takelyje.



„Spanish Sahara“ (iš albumo „Total Life Forever“)

Ši daina jau yra klasika. Kaip melancholišką septynių minučių roko baladę paversti masiškai mylimu kūriniu? Duokit šį darbą „Foals“. Tai buvo pirmoji antrojo grupės albumo „Total Life Forever“ daina, nustebinusi gerbėjus ramiu, jautriu, subrendusiu skambesiu. Daugelis grupių „antrojo albumo sindromą“ išgyvena sunkiai. „Foals“, kiek pakeitę skambesį, kilstelėjo save į A lygą. Apie išgyventą traumą pasakojanti „Spanish Sahara“ tapo geriausia britų žurnalo NME metų daina. Ji taip pat buvo panaudota kompiuterinio žaidimo „Life is Strange“ garso takelyje ir turi puikų „Mount Kimbie“ remiksą. Kritikų ji laikoma naujųjų laikų britų roko himnu. Iki „Spanish Sahara“ „Foals“ buvo jūsų vakarėlių grupė. Po „Spanish Sahara“ jie tapo grupe, kurios klausote ir draugams išėjus.



„Hummer“ (į jokį albumą neįtrauktas singlas)

Garsiausia grupės daina iki jiems dar išleidžiant debiutinį albumą. „Matematiškas“ grojimas, hiperdinamika, žaismingumas, jaunatviškumas – tokia buvo grupės istorijos pradžia ir „Hummer“ ją tobulai įamžino. Šį kūrinį išgarsino jau pamirštas „Mypace“. Nenuostabu, kad dainą nusižiūrėjo Britanijoje kultiniu tapęs paauglių serialas „Skins“ – tokie kūriniai nesimėto. Vienas šio serialo epizodas buvo filmuojamas Lietuvoje ir jame vaidino lietuvių aktoriai. Įdomi detalė – specialiame 10 minučių epizode filmavosi ir visas „Foals“ penketas. Yannis Philippakis ir kompanija lig šiol groja „Hummer“ koncertuose, prisimindami savo paauglystę ir jos neišsižadėdami.



„Inhaler“ (iš albumo „Holy Fire“)

Daina, pasauliui pristačiusi naujus – sunkesnius, griaunamąją energiją sukaupusius „Foals“. Magiški akordai stulpelyje ir po jų ateinantis priedainis, pažadinantis iš miego net lavoną. Britų muzikos metraštininkai NME išrinko „Inhaler“ geriausia 2012-ųjų daina. Šis kūrinys padarė tai, ko nepavyksta daugeliui puikių Europos roko grupių – atvėrė duris ir į Amerikos topus, pakildamas į 20-ąją „Billboard“ alternatyvių dainų sąrašo vietą. Su dramatišku vaizdu, kurį režisavo Dave'as Ma. Esame 100 % tikri – jos priedainį šauks visi Kalnų parke.



„Black Gold“ (iš albumo „Total Life Forever“)

Jūs galbūt neįsiminėte „Black Gold“ taip, kaip kitų „Foals“ dainų, tačiau į ją verta įsiklausyti. Daug šansų, kad po ilgos pertraukos, ši daina gyvai nuskambės Vilniuje. 2017-ųjų koncertuose grupė nori sugroti dalį kūrinių, kuriuos buvo apleidę. „Black Gold“ yra vienas jų. „Tai visada buvo mano mėgstamiausia daina iš pirmų poros albumų. Grojome ją kelis kartus, kai pristatinėjome „Total Life Forever“. Bet dabar noriu atiduoti šiai dainai deramą pagarbą“, – prasitarė Yannis šią savaitę kalbėdamas britų radijui. „Black Gold“ – krautrokiška, matematiška septynių minučių kelionė, jau klasikinio „Foals“ skambesio pavyzdys.



„Late Night“ (iš albumo „Holy Fire“)

Meistriški „Foals“: paima dainą ir ją išaugina iki dangoraižio aukščio. Ne mažiau už muziką intriguoja Rumunijoje nufilmuotas dainos vaizdo klipas. Kol grupė groja scenoje, viešbučio svečiai išgyvena gyvenimo ciklą, nuo gimimo iki mirties. Klipą režisavo Nabilas Elderkinas, taip pat kūręs klipus grupei „Bon Iver“, Kanye West’ui, Frankui Ocean’ui. Dainą meistriškai remiksavo bosnių DJ’ėjus Solomun. Elektrifikuota jo „Late Night“ versija panaudota filme „Criminal“ su Ryanu Reynoldsu. Perklausytas virš 17 milijonų kartų, tai yra populiariausia „Foals“ daina „YouTube“.



„Mountain at My Gates“ (iš albumo „What Went Down“)

Britpop’iškiausias „Foals“ veidas. Arčiausiai populiariausios muzikos esantis „Foals“ kūrinys, neišduodantis grupės skambesio, o priešingai – atvėręs jį naujiems klausytojams Europoje ir Amerikoje. Daina pakilo iki 1-osios vietos JAV alternatyvios muzikos tope ir, jau tradiciškai, buvo panaudota „FIFA“ kompiuteriniame žaidime, 2016-ųjų versijoje. Kompanija „GoPro“ ir „Foals“ vieni pirmųjų pasaulyje panaudojo 360 laipsnių technologiją ir sukūrė puikų dainos video klipą.



„Cassius“ (iš albumo „Antidotes“)

Viena pirmųjų dainų, pasauliui pristačiusi „Foals“. Tai buvo visai kita grupė, nei matome dabar Jie grojo fank-pankiškai, vokalistas Yannis atrodė it „emo“ vaikas, o priedainyje gali išgirsti net pučiamuosius. Sunku patikėti, kur grupė nuėjo per 10 metų – tačiau „Cassius“ daugeliui gerbėjų visada išliks pirmąja „Foals“ meile ir turės vietą jų širdyse ir „Spotify“
grojaraščiuose. Daina gali skambėti paprastai, bet išties ji turi filosofinę potekstę. „Cassius“ simbolizuoja asmenybės susidvenijimą. Cassius Clay buvo pirmasis kultinio amerikiečių boksininko vardas prieš jam atsiverčiant į islamą ir tampant Mohammadu Ali. Šiandien „Foals“ „Cassius“ nebegroja, bet galbūt 2017-aisiais jie nuspręs koncertuose atgaivinti ir
šią dainą. Pirštai sukryžiuoti.



„Two Steps Twice“ (iš albumo „Antidotes“)

Daina, kurią reikia išgirsti gyvai. Finalinis „Foals“ koncertų kūrinys, euforijos viršūnė, sukurta dar pirmajame grupės albume ir iki preciziškumo ištobulinta koncertuose. Momentas, po liepos 31-osios ilgai liksiantis Lietuvos gerbėjų atmintyje. Ji ir šiandien skamba novatoriškai. Štai kaip grupė pernai dainą atliko Redingo festivalyje Britanijoje:



Kokius „Foals“ kūrinius išskirtumėte jūs?

„Granatos Live“ skelbia hiphopo scenos atlikėjus

$
0
0
Muzikos festivalis „Granatos Live“, rugpjūčio 4–6 d. vyksiantis Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, skelbia hiphopo muzikos atlikėjus, pasirodysiančius festivalyje. „Granatos Live“ jau trečią kartą šios muzikos kultūros talentams pristato atskirą sceną, kurioje pasirodys dvylika grupių ir atlikėjų.

Šiemet į LNK Go scena pavadintą erdvę lips grupė Skoolz – grupės „Fist2Fist Clik“ projektas, kurį sudaro du prodiuseriai (SLJ & HDZ) bei du MC (Regis, Sol'o). Praėjusiais metais Skoolz pristatė savo debiutinį albumą „Reliktas“, o Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimuose buvo pripažinti „Metų spurtu“ bei nominuoti metų grupės ir metų albumo nominacijose.

Scenoje pasirodys hiphopo muzikos sensacija krikštijamas komedijinės muzikos atlikėjas Šventinis bankuchenas. M.A.M.A muzikos apdovanojimuose laimėjęs metų dainos ir metų vaizdo klipo kategorijose, atlikėjas gali didžiuotis dainos „Lietuvos istorijos repas“ pasiekimu – „Youtube“ platformoje jos vaizdo klipas peržiūrėtas beveik 3 milijonus kartų.

Ironvyto koncertų metu ant scenos būna trys asmenys – prodiuseris Tioma, vokalistė Raminta ir pats Vytautas. Tokia sudėtimi jie atvyks ir į „Granatos Live“. Ironvytas ne kartą nominuotas tiek Lietuvos hiphopo, tiek M.A.M.A. apdovanojimuose. Šiuo metu yra išleidęs du albumus „1“ ir „2“. Trise scenoje pasirodys ir „Mad Money“. Grupės tekstų autorius ir pagrindinis vokalistas Gediminas (tuo metu MNFST) 2011 m. išleido debiutinį albumą „Progresas“. Vėliau, 2011 m., kartu su MTW pristatė savo mixtape‘ą „Ish tamsos“. Kartu su muzikos prodiuseriu Innomine išleidus singlą „Tau tai patinka“ atlikėjas pakeitė slapyvardį į „Mad Money“. Šiuo metu tai yra didžiausią sekėjų bei peržiūrų skaičių „Youtube“ kanale turinti lietuviška grupė/atlikėjas. Po penkių grupės veiklos metų prie jos prisijungė JSK bei sparčiai tobulėjantis prodiuseris D-Christian. Kartu jie išleido du studijinius albumus ir EP („Viskas arba nieko, „Baltas varnas“, „Nuoga(s)“). Grupė ne kartą nominuota tiek Lietuvos hiphopo muzikos, tiek M.A.M.A. apdovanojimuose.

Į „Granatos Live“ grįžta unikalus ir analogų Lietuvoje neturintis kolektyvas „Jama&W“, gyvų instrumentų skambesį pinantis su freestyle eilutėmis, fanko, roko ir regio skambesiu. Prieš keletą metų pasirodymus pradėję apsiginklavę tik akustine gitara, šiandien „Jama&W“ vadina save mini orkestru ir kuria improvizuotus šou, į kuriuos įtraukiama pati publika. 2014-aisiais M.A.M.A. apdovanojimuose geriausios metų hiphopo grupės statulėlę pelnęs kolektyvas savo sąskaitoje turi du solinius albumus „Gilumon“ ir „Albumas iš ateities“.

Gyvi instrumentai nesvetimi ir „Willie Valo“, kurie tikina festivaliui besiruošiantys ypatingai kruopščiai. Koncerto metu grupė žiūrovus kvies susipažinti su rudenį pasirodysiančio debiutinio albumo kūriniais, o pasitelkę gyvo garso grupę festivalio auditoriją ketina pamaloninti hiphopo ir gyvos muzikos sinteze.

„Despotin Fam“ – grupė, įžengusi į Lietuvišką hiphopo sceną dar pirmame XXI amžiaus dešimtmetyje, pirmą bendrą albumą išleido tik 2010 metais. Grupę sudaro prodiuseris ir aranžuotojas Vitalijus Vaiper Despotin, garso inžinierius ir tekstų kūrėjas Paulius Shmekla Sugintas, freestyle čempionas Justas Liezhuvis Rudžianskas ir repo metraštininkas Vytas Laikrodis Endriulaitis. Visi jie gyvena skirtinguose Europos didmiesčiuose ir muziką kuria per atstumą. Daugiau nei penkerius metus klausytojų lauktą antrąjį albumą „Vienas“ pristatė pernai ir Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimuose pelnė geriausio albumo apdovanojimą. Kertinei albumo dainai „Nemiriau“ sukurtas vaizdo klipas tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ apdovanotas pagrindiniu komisijos prizu.

Visiška priešingybė ilgus metus ant scenos esantiems „Despotin Fam“ – „Operatyvūs“ – jauniausia repo grupė Lietuvoje. Grupės nariai – Trec (Pijus Vasiliauskas) ir DomDee (Domantas Jazgevičius) pasižymi neįtikėtinu brandumu, repo žodžiuose apstu perkeltinių prasmių, gyvenimiškos patirties, pakilimų ir nuopuolių.

„Granatos Live“ scenoje pasirodys ir JBC – lietuvių hiphopo muzikos grupė iš Šiaulių. Grupės nariai regioniniame „Saulės radijuje“ vedė laidą apie hiphopą „Juoda balta“, iš čia kilo ir grupės pavadinimas (Juoda Balta Crew). Šiemet grupė atsikūrė su nauja programa, susidedančia iš senai visiems žinomų dainų, kaip „Sijonėlis“ ir „Epizodai“, bei naujų išleistų kūrinių.

Septynerius metus muziką kuriantis atlikėjas MEANDI, tikina pastaruoju metu esąs smarkiai įkvėptas vakarietiško hiphopo, trap ir RnB. Šiuo metu dirba ties debiutiniu albumu „Yellow“, prie kurio prisidėjo ir keletas JAV prodiuserių.

„Ra x Slem x Alko“ – dviejų MC ir vieno didžėjaus susibūrimas. Hiphoperis Radvilas, kitaip žinomas kaip RA, lengvai atpažįstamas dėl švelnaus ragga prieskonio vokale, susivienijo su rusakalbiu reperiu Slem, turinčiu Lietuvos freestyle kovų karūną, ir DJ Alko – „Street Up“ komandos vedliu.

Panašiai – dviejų atlikėjų sambūriu – prisistato ir „Micro One x Themyouandm3“, teigiantys, kad grupės muzikoje susiduria du miestai ir du skirtingi charakteriai, kuriuos vienija viena vizija.

Daugiau festivalio atlikėjų „Granatos Live“ žada paskelbti jau netrukus. Bilietus į rugpjūčio 4–6 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiantį festivalį platina BILIETAI LT.



Bam! Festivalis „Roko naktys“ keliasi į Klaipėdą, pristatomi pirmieji headliner’iai

$
0
0
Kaip jau buvo pranešta praėjusią savaitę, šiais metais laisvos ir klajokliškos dvasios festivalis „Roko naktys 2017“ paliks svetingą Zaraso ežero salą ir nuleis inkarą naujoje vietoje, kad galėtų parodyti dar kitokį, naują savo veidą. Šiandien skelbiama, kur tai vyks ir atskleidžiami pirmieji festivalio vardai.

Antradienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, festivalių rengėjai ir muzikantai gitaromis ir būgnais budino sveiką protą prie Seimo rūmų. O rugpjūčio 11-12 dienomis roko laivas iškeliaus į Klaipėdą. Tiesa, šįkart – ne protestuoti, o linksmintis.

„Roko naktų 2017“ organizatoriai praneša, kad šių metų festivalio vieta – Klaipėdos laivų remonto dokas, centrinė miesto erdvė prie kruizinių laivų terminalo. Ši aplinka tobulai tiks laisvo ir amžinai jauno festivalio headliner‘iams – indie roko grupei „Blood Red Shoes“ iš Jungtinės Karalystės.

Tai – stulbinančiai energingas, stilingas ir kiek mistifikuotas duetas, šį mėnesį grosiantis didžiajame Braitono festivalyje „The Great Escape“. Grupės vokalistė ir gitaristė – Laura-Mary Carter, antrasis vokalistas ir būgnininkas – Stevenas Ansellis.

„Kas mus jaudina? Mirtingumas, psichozės, neurozės, seksas, sapnai, ateitis, susvetimėjimas, pabėgimas, masinės šventės, atlaidumas, viltis ir daug kitų dalykų, – sako duetas, pasivadinęs „kruvinai raudonais bateliais“ amerikietės aktorės ir šokėjos, Fredo Astaire‘o partnerės Ginger Rogers garbei. – Tebūnie tai reminiscencija jos baltiems bateliams, kuriais trypė tiek, kad jie permirko krauju.“

Laura ir Stevenas nedaugžodžiauja, bet jų kūryba pasako viską apie šiuos beprotiškai įdomią muziką transliuojančius jaunus žmones, kurie savo pirmąjį EP sugebėjo išparduoti vos per dvi savaites. Tai jau istorija, bet ji tik įrodymas, kad „Blood Red Shoes“ gimė laiku. O jų naujausias darbas – singlas „Eye to eye“ galutinai viską sustatė į vietas.

Lietuvių muzikantų kompanija šių metų „Roko naktyse“ taip pat verta visų nykščių į viršų. Pirmiausia norisi išskirti M.A.M.A 2016 ir M.A.M.A 2014 geriausias roko grupes – „Freaks on Floor“ ir „Colours of Bubbles“, kurios surinko įkvepiančią minią šiuolaikinio roko mėgėjų į stulbinančios energijos koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje. Šįkart Vilniaus ir Šiaulių roko grupių fanai galės pašėlti su „freaksais“ ir „coloursais“ Klaipėdoje.

Dar viena grupė – duoklė teisingoms tradicijoms – BIX, „rokuose“ grojanti nuo pat pirmųjų festivalio dienų. Šiemet 30-metį švenčiantys „bixai“ sako, kad bus šaunu pradėti gimtadienio vakarėlį dar vasarą, nors tikroji jubiliejaus šventė „Siemens‘e“ vyks lapkričio 16-ąją.

„Einame su ta žinia į festivalį ir dalinamės džiaugsmu, o kartu ruošiamės savo didžiajam koncertui, kuris vadinsis „Kaip paskutinį kartą“. Rugpjūtį Klaipėdoje, „Roko naktyse“ mes priminsime, kokią galingą patirtį BIX turi scenoje ir kiek visko gali duoti: ir senų, ir naujų dainų. Labai džiaugiuosi sprendimu šiemet rokui suteikti truputį industrinės aplinkos. Gal net roko dvasiai geriau bus skleistis ten, negąsdinant kurmių ir žiogelių“, – juokiasi Samas.

Industrinės šių metų festivalio nuotaikos puikiai derės ir prie „Frank Fitts“ – garažinio roko krypčiai priskiriamos grupės, kuri prieš metus išleido debiutinį EP „Everything‘s Fine“ ir pernai jau spėjo sugroti 4 dideliuose vasaros festivaliuose. O jų ką tik pasirodžiusio pirmojo pilno albumo „You‘re Lonely“ pristatymas viename sostinės senamiesčio klube subūrė šios jaunos grupės gerbėjus iš visos Lietuvos.

Rugpjūtį jie galės mėgautis savaitgaliu prie jūros kartu su „Frank Fitts“. O taip pat – jų mylimų draugių, feministinio pankroko grupe „Crusial Features“. Tai yra visiškai atgaiva tiems, kurie Lietuvos roko scenoje ilgėjosi kietos dailiosios lyties. Tiesa, pačios „Crusial Features“ neskirsto muzikantų pagal lytį, o jų dainose aštriai plakami seksistai, homofobai, sovietinio mąstymo atgyvenos ir strigę siauro matymo koridoriuose.

„Dabar skambės daina vegetarams, kuriems mama neleidžia būti vegetarais“, – sako merginos, ir scenoje pagamina žiauriai skanų, puikiai iškeptą, pankroko „steiką“.

Klaipėdos laivų remonto doke vyksiančiame festivalyje „Roko naktys 2017“ šios grupės gros rugpjūčio 11-12 dienomis. Atlikėjų sąrašas dar bus papildytas. Bilietus galima įsigyti tik rokonaktys.lt. Bilietų skaičius ribotas, o jų kainos – simbolinės. Dviejų festivalio dienų kaina – tik 19.99 eur, šeštadienio bilietas – 14.99 eur.




Dueto „SillyCut” laukia antrasis koncertinis turas Kinijoje

$
0
0
Bertos Timinskaitės ir Artiomo Penkevičiaus duetui „SillyCut” šypsosi sėkmė. Vasarį Kinijoje šešių koncertų turą surengusi grupė pakviesta sugrįžti į Aziją. Šįkart jų lauks dar didesnis iššūkis ¬–dvi savaitės ir dešimt koncertų.

Elektroninės muzikos duetas Šanchajaus, Pekino ir kitų didžiųjų Kinijos miestų klausytojams vasarį pristatė debiutinį savo albumą „The First Cut”. Grupė iš karto sulaukė didžiulio susidomėjimo iš koncertų organizatorių bei muzikos vadybininkų.

„Žinoma, džiaugėmės gautu dėmesiu, tačiau išgirstų raginimų grįžti nesureikšminome. Dabar, kai jau pasirašėme sutartį su leidybine kompanija bei įsigijome skrydžių bilietus, galime pasidalinti savo laime ir su gerbėjais Lietuvoje”, – pasakojo grupės vokalistė Berta.

Turo Kinijoje metu išleistą albumą ir koncertinę programą „The First Cut” sudaro dešimt dainų, kurias kūrė patys dueto nariai.
„Jeigu manęs paklaustų, ar teko suaranžuoti dainą, kuri patiktų ne tik jos kompozitoriui-atlikėjui, bet ir man, turbūt atsakyčiau, kad esu sukūręs net visą albumą. Didžiuojuosi kiekvienu „The First Cut” kūriniu, skambesiu, įrašytu instrumentu. Tai – albumas, kurį statyčiau lentynoje greta kitų mėgstamiausių savo atlikėjų darbų”, – kalbėjo „SillyCut” narys ir prodiuseris Artiomas.

Bertos Timinskaitės teigimu, „The First Cut” yra jausmų, įvairių patirčių, stilių bei vokalinių atspalvių rinkinys.
„Ši grupė mus su Artiomu augino tiek kaip kūrėjus, tiek kaip bičiulius. Vienas kitą muzikoje supratome be ilgos preliudijos, o vėliau tapome ir geriausiais draugais. Pati mėgaujuosi savo balsu įrašuose, tad Artiomui esu be galo dėkinga už šį jausmą, jo talentą ir laiką. Man labai pasisekė”, – sakė Berta.
Duetas taip pat praneša, kad visos „The First Cut” dainos jau prieinamos ir melomanams Lietuvoje.

„Gana keista, kad pirmiausia albumą pristatėme Kinijoje, tačiau po turo svečioje šalyje norėjome jį patobulinti. Dabar galiu drąsiai sakyti, kad tai – vienas išbaigčiausių albumų, ties kuriuo teko dirbti. Didžiuojamės, kad vasarą pasitinkame gerbėjams dovanodami savo pirmagimį”, – pasakojo Artiomas.




Grupė „Au-Dessus“ pristato debiutinį albumą „End Of Chapter“

$
0
0
Nors sunkiosios muzikos scena Lietuvoje yra nedidelė, kuo didžiuotis tikrai turime – vilniečių juodojo metalo kolektyvas „Au-Dessus“ mūsų šalies vardą garsina visoje Europoje. Retai Lietuvoje koncertuojanti grupė šeštadienį, gegužės 20 dieną, Vilniaus klube „Pelėda“ pristatys debiutinį studijinį albumą „End Of Chapter“.

„End Of Chapter“ skamba visiškai kitaip, nei 2015-aisiais išleistas mini albumas „Au-Dessus“ – šį kartą mūsų muzikoje girdisi daug daugiau eksperimentų bei agresijos. „End Of Chapter“ yra pirmojo mini albumo temos tęsinys, kartu uždarantis ir tam tikrą kūrybinį etapą“, – pasakojo „Au-Dessus“ vokalistas Mantas Gurkšnys.

Jau kelis mėnesius albumo pristatymo koncertui rimtai besiruošiantys muzikantai klausytojus žada nustebinti itin stipriais scenografiniais bei vizualiniais sprendimais.

„Neplanuojame turo po Lietuvą, tad šis koncertas bus vienintelis „End Of Chapter“ pristatymas mūsų šalyje. Pasiruošimui atiduodame visas jėgas, tad miegas pastaruoju metu jau tampa prabanga“,– kalbėjo grupės gitaristas Simonas Motiejūnas.

Muzikantai džiaugėsi, jog tą vakarą turės ir ypatingų svečių – ant scenos lips ir albumo išleidimą kartu su jais švęs prancūzų juodojo metalo grupė „Glorior Belli“. „Au-Dessus“ nariai pripažįsta, jog šis kolektyvas padarė išties didelę įtaką jų kūryboje, o „Glorior Belli“ kūriniai ne retai skamba ir pačių vilniečių grojaraščiuose.

2014 metais susibūrę, tačiau jau didžiajai daliai Europos savo muziką pristatę „Au-Dessus“ nariai išduoda, jog šie metai jiems bus darbingi ir tikrai įdomūs. Prižiūrimi prancūzų įrašų kompanijos „Les Acteurs de l'Ombre Productions“, vaikinai rudens pradžioje vėl leisis į europinį turą – jie jau pakviesti groti Rumunijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, ir tai – tik dalis patvirtintų pasirodymų.

Naujausias „Au-Dessus“ kūrinys „VI“ iš albumo „End Of Chapter“:



Alice Cooper grupė koncertavo su originalios sudėties muzikantais

$
0
0
Jau liepos 31 d. išskirtinį koncertą Trakų pilyje surengsiantis Alice Cooper koncertavo su originalios sudėties muzikantais. Sekmadienį (gegužės 14 d.) legendinis amerikiečių rokeris koncertavo Nešvilyje, kur grojo su trimis nariais iš grupės originalios sudėties – bosistu Dennisu Dunaway, būgnininku Nealu Smithu ir gitaristu Michaelu Bruce‘u.

Įspūdingas pasirodymas vyko „Tennessee Performing Arts Center's Andrew Jackson Hall“ salėje, kur grupės pirmosios sudėties muzikantai kartu su Alice Cooper atliko net penkias dainas. Sausakimšoje salėje susirinkę roko gerbėjai šėlo skambant klasika tapusiems hitams „I‘m Eighteen“, „Billion Dollars Babies“, „No More Mr. Nice Guy“, „Muscle Of Love“ ir „School‘s Out“. Kartu su grupės originalios sudėties muzikantais grojo dabartinės Alice Cooper grupės gitaristai Ryanas Roxie ir Tommy Henriksenas, bosistas Chuckas Garricas ir būgnininkas Glenas Sobelas

Alice Cooper – „Scool‘s Out“ (live): http://bit.ly/2qqjUHv



Bilietus į vienintelį Alice Cooper koncertą Baltijos šalyse, kuris liepos 31 d. įvyks Trakų pilyje, dar galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

Alice Cooper koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šįmet sostinėje surengsiantis vienos dienos festivalį „Summer In The City“ su legendiniu norvegų elektroninės muzikos duetu „Royksopp“ ir daugeliu kitų žvaigždžių; Trakų pilyje vyksiantį „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“ ir lietuvių scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertą; didžiausią metų šou – Robbie Williamso pasirodymą Vilniaus Vingio parke; Italijos superžvaigždės Zucchero, amerikiečių rokerių „Future Islands“ ir garsiojo britų rokerio Chris Rea koncertus bei legendinių „Queen“ ir Adam Lambert pasirodymą Kaune.

„Music.lt“ LT Top 30: Pirmasis trejetukas su „Lemon Joy“, Jurga ir Monika Linkyte

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. gegužės trečioje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uko pirmosios vietos neužleidžia „Lemon Joy“ su daina „Willkommen“ (11 savaičių tope). Antroje vietoje išsilaiko Jurga su daina „Bro“ (8 savaitės, aukščiausia vieta – 2). Į trečiąją vietą pakyla Monika Linkytė su daina „Leisk Man Pasiklyst“ (2 savaitės tope, aukščiausia pasiekta vieta – 3).

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? „Man-go“ su daina „Sustabdykim laiką“ debiutuoja 7-oje vietoje. „The Roop“ su kūriniu „Dream On“ pirmąją savitę pasiekia 10-ąją poziciją. Erica Jennings su kūriniu „Black is the Colour“ (7 savaitė, aukščiausia vieta – 3) 12 laiptelių kilsteli aukštyn į 13-ąją vietą. „8 Kambarys“ su daina „Tyloj“ debiutuoja 14-oje pozicijoje. Linas Adomaitis kartu su Pushu pristatė kūrinį „Smėlio laikrodis“ – debiutas 26-oje vietoje. Grupė „DAR“ su daina „Noriu būt kaip mama“ pirmąją savaitę pasiekia 28-ąją vietą. Topą užbaigia „Pikaso“ su daina „Kritome“ (3 savaitė, aukščiausia vieta – 21).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: Mesijus su kūriniu „Rojuje tu“ (6 savaitės tope, aukščiausia vieta – 10), „Abudu“ su daina „Pavargau“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 13), „Arklio Galia“ – „Antakalnis“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 19), „69 Danguje“ – „Gilyn“ (2 savaitės, aukščiausia vieta – 5). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

Gegužės ketvirtąją savaitę į LT-TOP-30 bandys patekti nauji kūriniai: „Lemon Joy“ – „Mūsų nepakeis“, „HIT“ – „50 atspalvių“ ir „Baltic Balkan“ – „Foxtrot“.

[topas875]

Britų atlikėjas JP Cooper pristatė naują vaizdo klipą

$
0
0
Jau birželio 16 d. vienos dienos muzikos festivalyje „Summer In The City“ Vilniaus Kalnų parke koncertuosiantis JP Cooper pristatė naują vaizdo klipą. Populiarių hitų „Perfect Stranger“ ir „September Song“ autorius ir atlikėjas savo gerbėjams dovanoja naujausios dainos „Passport Home“ video.

JP Cooper atstovaujanti įrašų komanija „Republic Records“ išleido naują muzikos kritikų pripažinto dainų autoriaus ir atlikėjo singlą „Passport Home“. Tai yra pirmasis singlas iš kitąmet turinčio pasirodyti muzikanto debiutinio studijinio albumo.

Naujos dainos išleidimas sutapo su šią savaitę prasidėjusiomis JP Cooper gastrolėmis Europoje – antradienį atlikėjas koncertavo Vokietijos sostinėje Berlyne. Birželio 16 d. britų muzikantas pirmą kartą svečiuosis mūsų šalyje – JP Cooper yra viena pagrindinių festivalio „Summer In The City“ žvaigždžių.

Festivalyje „Summer In The City“ taip pat koncertuos Norvegijos elektroninės muzikos legenda „Royksopp“, didžiausia Estijos šokių muzikos viltis Noep, populiarusis „Daddy Was A Milkman“ ir sėkmingai debiutavęs „Solo ansamblis“.

Bilietus į Vilniaus Kalnų parke vyksiantį muzikos festivalį „Summer In The City“ galite įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt

JP Cooper vaizdo klipas „Passport Home“:




Viewing all 7370 articles
Browse latest View live