Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

Nostalgiškas Rasos ir Filmik kūrinys – apie mūzas ir žmogiškosios prigimties paslaptis

$
0
0
Apie kūrybą, keistą laiko tėkmę ir už kiekvieno kampo mūsų laukiančias mūzas – būtent apie tai pasakoja naujas buvusios grupės „Sofa Nr. 42“ vokalistės Rasos ir vienintelio lenkiškai repuojančio atlikėjo Lietuvoje Filmik kūrinys „P. M.“. Dvi kalbos, du skirtingi stiliai ir dvi skirtingos emocijos susijungė į vieną švelniai nostalgišką dainą, kurios prasmių ir interpretacijų atlikėjai klausytojams siūlo ieškoti patiems.

Keletą metų pažįstami muzikantai bendradarbiauti sugalvojo praėjusiais metais, kai kartu sudalyvavo projekte „Sin.Cos.Tan.Rap.“. Beveik valandą be pertraukos trukusioje programoje skambėjo ir kūrinys „Prisimink mane“ – prieš keletą metų Rasos įrašytas singlas, kuriam muziką kūrė reperis Alhi, dabar geriau žinomas kaip projekto „Gatvės gyvos“ sumanytojas, gidas Albertas Kazlauskas. Atradę šioje dainoje erdvės šviežioms idėjoms, Rasa ir Filmik nusprendė kūrinį atnaujinti – taip jame atsirado naujas, lenkų kalba repuojamas tekstas, iš naujo įrašytas vokalas, o muzikinę dalį papildė improvizuota saksofono partija, kurią atliko Wojciechas Orszewskis.

„Rašydamą tekstą šiai dainai, galvojau apie kartais apimantį keistą jausmą, kai, būdamas vienas, vis vien jauti kito buvimo šalia. Tas kitas – nėra realus asmuo, veikiau kito, kažko ypatingai artimo idėja, tarsi prisiminimas iš praeities, senesnės už tave patį. Tokie pajautimai sąlygoja ypatingą kūrybinį įkvėpimą, išlaisvina įdomiausias idėjas, apie kurias savo tekstu pasakoja Karolis“, – dainos idėja dalijosi vokalistė Rasa.

Parengę dainos įrašą, atlikėjai pagalvojo, kad reikėtų jį papildyti ir vaizdu. „Nekūrėme klipo, šios dainos video dalis veikiau – vaizdinė improvazija dainos tema, kuria siekiama dar įtaigiau perteikti kiek nostalgišką, apmąstymus skatinančią kūrinio nuotaiką“, – pasakojo Filmik.

„Ši daina nėra ambicingas naujų išraiškos priemonių, naujo skambesio ieškojimas. Veikiau – tai šiltas, natūralus pasipasakojimas apie kūrybinį procesą ir žmogiškosios prigimties viduje slypinčias, ne visuomet lengvai suvokiamas paslaptis“, – pasakoja dainos kūrėjai.





Duetas „Erasure“ išleido 17-ąjį studijinį albumą

$
0
0
Gegužės 19-ąją populiarus britų muzikos duetas „Erasure“ išleidžia naują albumą „World Be Gone“. Trečiadienį Niujorke (JAV) įrašų kompanija „Mute USA“ surengė specialų albumo pristatymo vakarą. Čia susirinkę gerbėjai buvo pirmieji pasaulyje, kurie išgirdo visas naujo dueto albumo dainas. Ilgai lauktą 17-ąjį studijinį grupės darbą pristatė pirmuoju singlu tapusi daina „Love You To The Sky“.

„Erasure“ – „Love You To The Sky“:



Ženkliai didesniam gerbėjų ratui naują savo kūrybą „Erasure“ pristatys gegužės pabaigoje Glazge, Mančesteryje ir Londone vyksiančiuose koncertuose. Visi bilietai į šiuos koncertus buvo išpirkti likus kelioms savaitėms. Vėliau „Erasure“ prisijungs prie britų superžvaigždės Robbie Williamso, su kuriuo surengs grandiozines gastroles „The Heavy Entertainment Show Tour“.

Šių gastrolių metu duetas užsuks ir į Lietuvą – R. Williamso ir „Erasure“ šou Vilniaus Vingio parke įvyks rugpjūčio 16 d. Bilietus į vienintelį R.Williams ir „Erasure“ koncertą Baltijos šalyse galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

„Pop-tobulybė“, – taip naują dueto albumą apibūdina įtakingas muzikos žurnalas „Mojo“. „Naujas emocinės popmuzikos autorių testamentas“, – rašo elektroninei muzikai skirtas leidinys „Electro Sound“.

„Erasure“ nariai Andy Bellas ir Vince‘as Clarke‘as, kurie neseniai pažymėjo bendro muzikavimo 30-ties metų jubiliejų, nebejaučia įtampos ir tikisi, kad naujas dainas gerbėjai sutiks pozityviai.

„Suprantama, dabartinė politinė situacija diktuoja labai daug įvairių idėjų“, – ironiškai ir trumpai pasisakė A.Bellas.

„Manau, kad nemažai žmonių išgyvena savotišką prabudimo stadiją. Tikiuosi, kad mūsų muzika bus sutikta pozityviai“, – jam pritarė V.Clarke‘as.

Prestižiniais „BRIT“ ir „Ivor Novello“ apdovanojimais įvertintas duetas viso yra sukūręs ir įrašęs daugiau nei 200 dainų. Pasaulyje parduota per 35 mln. „Erasure“ albumų.

„Erasure“ daina „Still It's Not Over“:




„Music.lt“ Top 40: Francesco Gabbani su kūriniu „Occidentali's Karma“ debiutuoja 1-oje vietoje

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Dainų Top-40-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. gegužės trečiąją savaitę sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ TOP-40-uko pirmoje vietoje debiutuoja „Eurovizijos“ atstovas Francesco Gabbani su daina „Occidentali's Karma“. Antroje vietoje debiutuoja „Red Hot Chili Peppers“ su daina „Goodbye Angels“. Trečioje vietoje dar vienas debiutas – „Biffy Clyro“ su daina „Friends and Enemies“.

Kaip sekėsi „Music.lt“ TOP-40-uke kitiems kūriniams? Enigma su daina „Amen“ (aukščiausia pasiekta vieta – 1) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. „Die Antwoord“ su daina „Love Drug“ debiutuoja 6-oje vietoje. Atlikėja Katy Perry su kūriniu „Bon Appétit (ft. Migos)“ pirmąją savaitę pasiekia 8-ąją poziciją. Šiųmetinės „Eurovizijos“ nugalėtojas Salavador Sobral su daina „Amar Pelos Dois“ debiutuoja tik 12-oje vietoje. „Sunstroke Project“ su kūriniu „Hey Mamma“ pirmąją savaitę užkopia į 14-ąją vietą. Lana Del Rey su daina „Love“ (aukščiausia pasiekta vieta – 2) atsisveikina su topu, kuriame jau išbuvo 12 savaičių. Topą užbaigia „Gorillaz“ su kūriniu „We Got the Power“ (3 savaitė, aukščiausia vieta – 7).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ Top-40-uko: „Lacuna Coil“ su kūriniu „Blood, Tears, Dust“ (6 savaitės tope, aukščiausia vieta – 20), „Avenged Sevenfold“ su kūriniu „God Damn“ (2 savaitės tope, aukščiausia vieta – 15), „Future Islands“ su daina „Ran“ (4 savaitės, aukščiausia vieta – 17), „Of Mice & Men“ – „Unbreakable“ (2 savaitės aukščiausia vieta – 13), „Incubus“ – „Nimble Bastard“ (3 savaitės, aukščiausia vieta – 36). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ Top-40 – atiduodami savo balsą.

Gegužės ketvirtąją savaitę į Top-40 bandys patekti nauji kūriniai: „Triana Park“ – „Line“, PSY – „I LUV IT“, „The Rasmus“ – „Paradise“, „The National“ – „The System Only Dreams in Total Darkness“, Tom Chaplin – „See It So Clear“, „Muse“ – „Dig Down“, Isaiah su daina „Don‘t Come Easy“ ir kt.

[topas876]

Naujų albumų radaras: ką muzikos pasaulis pasiūlys gegužės mėnesį?

$
0
0
Muzikos pasaulis kas savaitę pateikia visą eilę naujų albumų, muzikos rinkinių bei kitokių įrašų, kuriuos susekti muzikos mėgėjui gali tapti tikru iššūkiu.

Svetainė "Music.lt" pateikia jums naujai išleidžiamų albumų apžvalgą, kurioje pristatomi svarbiausi šį mėnesį pasirodysiantys įrašai.

Tai - geriausia vieta atrasti naują muziką ir nieko nepraleisti įtemptame muzikiniame kalendoriuje.





[topas877]

Ieškote albumų išleidimo chronologine tvarka? Viską rasite čia:

| Neseniai išleisti albumai |

| Būsimi albumai |

| Žymiausi 2017 m. balandžio mėnesio albumai |

Kažką praleidome? Labai prašome jūsų aktyvumo komentaruose - tiek papildant straipsnį naujais albumais, tiek ir pažymint savo favoritus bei įdomiausius šių įrašų kūrinius.


{lang: 'lt'}

{lang: 'lt'}

{lang: 'lt'}

Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertą surengs pagrindinis „Hot Chip“ vokalistas Alexis Tayloras

$
0
0
Vasaros koncertų kalendorius pildosi toliau. Tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week“ skelbia, kad rugpjūčio 27 d. į Vilnių prisiviliojo garsų britų atlikėją ir grupės „Hot Chip“ balsą Alexį Taylorą.

Paskutinį vasaros sekmadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje ant scenos užsilips tik vienas, bet pagrindinis „Hot Chip“ narys. Tai bus solinis britų muzikos žvaigždės koncertas ir pirmoji jo viešnagė Lietuvoje. Jis + mikrofonas + fortepijonas. Lietuvos melomanų laukia visiškai intymus Alexio Tayloro pasirodymas. Vieta, artistas, nuotaika. Jo balsas ir švelniai vilnijanti fortepijono melodija užpildys visą erdvę. Tikėtina, kad kertiniai „Hot Chip“ kūriniai čia taip pat ras savo vietą.

Alexis Taylor – I Never Lock That Door



„Alexis Tayloras yra vienas didelis komplimentas. Su niekuo nesupainiojamas, visada veiklus ir niekada nenuviliantis. Mažai kas geba dainuoti taip, kaip šis personažas, dainų autorius ir idėjinis „Hot Chip“ vadas. Tyrai – per menkas epitetas. Jis myli muziką, yra puikus multi-instrumentalistas ir labai muzikali siela. Gal po šio koncerto pavyks atsivežti ir visą „Hot Chip“ kompaniją, kas žino?“, - sakė muzikos agentūros „8 Days A Week“ partneris Martynas Butkevičius.

Alexio Tayloro sąskaitoje – trys soliniai albumai ir dar šeši su „Hot Chip“, galybė remiksų, koverių, kompiliacijų, vaizdo klipų ir projektų su kitais kūrėjais. Jis patikrintas didžiųjų festivalių ir rimtų leidybinių kompanijų. Jo grupės daina buvo nominuota „Grammy“, albumas – „Mercury“ prizui. Net animacinio serialo „Simpsonai“ kūrėjai panaudojo „Boy From School“ įrašą savo garso takelyje. Britų atlikėjas savo stalčiuje turi dainų keliems albumams į priekį ir laikas yra jo pusėje.

Hot Chip – Boy From School



Moksliukai „Hot Chip“ nusipelno medalio už nuopelnus muzikai ir atstovaujamai muzikos scenai. Kitų grupės narių didžėjų talentą Lietuvos klubinėtojai jau pažįsta. Ši britų muzikos grupė jau ne kartą įsirašė į muzikos istoriją. Alexis Tayloras – centrinė jos figūra. Jo balsas skamba beveik visuose šios kultinės grupės įrašuose.

Pats Alexis Tayloras ne taip seniai į pasaulį paleido jau trečiąjį solinį albumą. Jis atsisakė visų kitų instrumentų, efektų, įrašų studijos „magijos“ ir taip įrašė visiškai gryną albumą. Jame skamba tik jo skaidrus balsas ir pianinas. 12 kūrinių albumas „Piano“ yra įkvėptas tėvų skyrybų ankstyvoje vaikystėje ir amerikiečių muzikanto Alexo Chiltono albumo, kuris taip niekada ir nebuvo išleistas. Albume labai daug jausmų, prisiminimų, kitų žmonių ir įkvėpimų. Yra ir praradimų. Šio albumo autorius labai paprastomis muzikos raiškos priemonėmis parodė tikrąjį jos grožį ir atskleidė kitą savo pusę.

Alexis Taylor live from Old Granada Studios



Šį albumą taip pat įkvėpė su „New Order“, „Elbow“, „Bonobo“ ir Jonu Hopkinsu dirbusio muzikanto Vince‘o Sipprello savižudybė. Šis talentingas muzikantas ir geras Alexio Tayloro bičiulis pasitraukė iš gyvenimo savo noru ir nebespėjo įrašyti styginių instrumentų šiame albume. Taip ir nesužinosime, kaip šis albumas galėjo skambėti su jo talentais. Tiesa, viena šio albumo daina „Just For A Little While“ yra jo brolio parašytas kūrinys, o pats Vince‘as planavo jį dainuoti.

Alexis Tayloras visada garsėjo eksperimentais. Jis pasielgė netipiškai ir šiais metais išleido išskirtinį leidinį. Albumų „Rubbed Out“ ir „Await Barbarians“ autorius pasikvietė į pagalbą dar 10 skirtingų kūrėjų ir pasiūlė jiems sukurti muziką, kuri papildytų jau išleistą „Piano“ įrašą. Taip „Moshi Moshi“ leidykloje šį pavasarį buvo išleisti dar du albumai – „Listen with Piano“ ir „Listen with(out) Piano“. Tai albumai, kurių galite klausyti ir vienu metu, ir atskirai. Abu įrašai dera ir yra viena. Taip muzikos gurmanai gavo net tris albumus – vieną tik su Alexio vokalu, kitą albumą, kuriame tik kitų kūrėjų instrumentinė muzika, ir albumą, kuriame suvesti abu įrašai. Lungas Dartas, Beatrice Dillon, Susumu Mukai, Betsy Taylor, Jennifer Herrema ir kiti muzikantai padėjo išpildyti tokį originalų kūrėjo sumanymą.

Alexis Taylor – I Never Lock That Door



Rugpjūčio 27 d. Alexis Tayloras pirmą kartą atvyks į Vilnių, vaikščios lietuviška žeme ir pristatys savo naujausią albumą. Šv. Kotrynos bažnyčioje erdvės ne tiek ir daug - tik 396 sėdimos vietos. Koncerto organizatoriai ragina bilietais pasirūpinti iš anksto. Bilietais jau prekiauja „Bilietai LT“, jų kiekis itin ribotas.


#laisverokenrolui organizatoriai susitiko su S. Skverneliu ir steigs asociaciją saikingo alkoholio vartojimo skatinimui

$
0
0
Iniciatyvos „Laisvė rokenrolui" atstovai šiandien abipuse iniciatyva susitikę su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu išdėstė savo pasiūlymus dėl svarstomų Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų. Organizacijų, kurios nepagrįstai nukentėtų dėl numatomų neracionalių draudimų, atstovai ragina valdžios atstovus nesiimti abejotinų, visuomenę skaldančių ribojimų ir pradėti skirti dėmesio piktnaudžiavimo alkoholiu prevencijai, tam pasitelkiant visą Lietuvos kultūros ir sporto infrastruktūrą.

Iniciatyvos autoriai taip pat pristatė steigiamą asociaciją „Saikinga Lietuva". Jos steigėjais, kaip planuojama, taps Lietuvos festivalių aljansas, Lietuvos barų ir kavinių asociacija, Lietuvos someljė asociacija, Muzikos verslo asociacija, „Vyno dienos", festivalis „Mados infekcija", prisijungti planuoja ir daugiau kultūros ir sporto asociacijų, tarp jų – Lietuvos krepšinio lyga (LKL). Prie organizacijos kviečiamos prisijungti organizacijos, kurios netiki, kad alkoholizmas prasideda nuo pirmo gurkšnio, ir piktnaudžiavimui priešpastato saikingą vartojimą bei atsakingo alkoholio vartojimo kultūrą.

„Nors mūsų į dialogą dėl alkoholio prevencijos anksčiau niekas nekvietė, mes norime būti sprendimo dalimi. Visi pripažįsta, kad problemų dėl alkoholio Lietuvoje daug ir jas reikia spręsti, tik nesutinkame, kad tą reikia daryti priimant nepamatuotus sprendimus, žlugdant kultūrą ir pasitelkiant tik draudimus be jokio švietimo. Daug kultūros žmonių nori ir gali prisidėti prie prevencijos iniciatyvų, tam galime pasitelkti visą festivalių, kitų kultūros ir sporto renginių infrastruktūrą. Kviečiame valdžią dirbti kartu, o ne priimti vienašališkus sprendimus", – teigė festivalių organizatorius Algirdas Barniškis.

„Saikinga Lietuva" sieks formuoti ir saugoti sąmoningą, informuotą, išsilavinusį vartotoją, kuris rinksis alkoholį vartoti saikingai. Tai įmanoma alkoholį ne uždraudžiant ar demonizuojant, bet prekybą derinant su švietimu ir piktnaudžiavimo prevencija. Būtent tokią veiklą vykdome, o planuojami įstatymo pakeitimai ne tik neskatintų edukacijos, bet ir ją apribotų kartu su mūsų veikla. Nenorime, kad būtų užkirstas kelias per švietimą ir informavimą keisti vartojimo įpročius, pereiti nuo stipresnio prie silpnesnio alkoholio, nuo kiekybės prie kokybės. Esame pasirengę prisidėti prie saikingos kultūros puoselėjimo, o, kalbant apie šiuo metu Seimo rankose esančius ribojimus, tikimės, kad bus atsižvelgta į mūsų anksčiau išsakytą kreipimąsi ir, jei reiks, kaip patarė Premjeras – rinksime parašus ir siūlysime naujus įstatymus, grįstus švietimu, o ne draudimais", – sakė „Vyno dienų" organizatorė Rasa Starkus.

Asociacijos nariai Ministrui Pirmininkui pristatė abejones dėl Alkoholio kontrolės pakeitimų projekte numatytų ribojimų:

Mažinamas saikingą vartojimą skatinančios informacijos pateikimas – uždraudžiama pateikti informaciją apie alkoholį renginiuose ir prekybos vietose;
Draudžiama informuoti apie alkoholio gamintojų rėmimus, ir taip skurdinamas kultūrinis gyvenimas, nors rėmėjų logotipų nėra alkoholio vartojimą skatinanti reklama, kaip ją apibrėžia Pasaulio sveikatos organizacija.
Mechaniškai apribojant alkoholio pardavimą suaugusiems 18-20 metų žmonėms, jie stumiami į nelegalų vartojimą, nors toks amžiaus ribojimas prieštarauja bendrai Europoje paplitusiai praktikai.
Nesigilinant į probleminio vartojimo įpročius apribojamas prekybos laikas.
Nepagrįstai ribojamas viešas vartojimas nestacionariose prekybos vietose, nors lauko kavinių infrastruktūra padeda mažinti gerokai žalingesnį vartojimą namuose.
Nemokamų ir mokamų renginių atskyrimas uždraudžiant pirmuosiuose prekybą alkoholiu mažins tokių renginių skaičių ir kultūros sklaidą, ypatingai regionuose, kur kultūros renginių prieinamumas ir taip yra mažesnis.

„Dabar akivaizdu, kad nei visuomenėje, nei valdžios institucijose nėra sutarimo dėl įstatymo pataisų. Jį bandoma priimti skubotai ir nesitariant. Kritiški balsas tapo girdimi tiktai garsios muzikos dėka. Dabar Seimui pateikta labai daug pataisų, todėl beveik neįmanoma prognozuoti, kaip atrodys vienas ar kitas įstatymo straipsnis. Tikimės, kad įstatymas bus grąžintas tobulinti ir jo pataisos bus derinamos su visomis susijusiomis pusėmis, taip pat ir su mumis. Susikūrusi asociacija užtikrins, kad šitų klausimų neapleisime. Tikimės, kad Ministras Pirmininkas laikysis savo žodžio ir, jei įvyks blogiausias scenarijus ir ketvirtadienį Seime bus priimti griežčiausi siūlomi ribojimai, Vyriausybė atsižvelgs į bendrą situaciją ir pasirengimą šių ribojimų įgyvendinimui bei reikalui esant svarstys šių ribojimų įsigaliojimo atidėjimą", – sakė muzikos vadybininkas Lauras Lučiūnas.

INTERVIU | Į sceną sugrįžusios grupės „Saulės laikrodis“ įkūrėjas Gintautas Rakauskas: „Tokia muzika Lietuvoje nekuriama arba negrojama“

$
0
0
Metų pradžioje sėkmingai į Lietuvos muzikos sceną grįžęs ir pirmąją vinilo plokštelę „Lauke ir viduj“ išleidęs progresyviojo roko kolektyvas „Saulės laikrodis“ gegužės 18 dieną, po trisdešimties metų pertraukos leidosi į koncertų turą.

Grupė, gimusi praeitame amžiuje ir kitokioje santvarkoje, savo laikmečio klausytojus prisijaukino nesunkiai. Nuo 1979 metų studentų roko grupė, pasivadinusi „Saulės laikrodžiu“, sugebėjo išlaikyti savo muzikos aktualumą iki šių dienų.

1983 metais įrašytas „Saulės laikrodžio“ albumas „Lauke ir viduj“ metų pradžioje muzikos agentūros M.P.3 kartu su „Vinilo studija“ buvo išleistas vinilo plokštelės formatu ir visose skaitmeninėse platformose, o ištikimiausi grupės gerbėjai ir melomanai albumą jau spėjo išgirsti gyvai. Šiandien „Saulės laikrodis“ – tai Vaclovas Augustinas (klavišiniai, vokalas), Saulius Didžiulis (klavišiniai), Robertas Vilčinskas (būgnai, perkusija) ir Gintautas Rakauskas (gitara, bosinė gitara, vokalas).

Pasikalbėti apie „laikrodininkų“ dabartį ir ateitį sutiko grupės įkūrėjas Gintautas Rakauskas.

- „Saulės laikrodis“ į sceną grįžta su dainomis, sukurtomis prieš tris dešimtmečius. Kodėl jūsų tuomet kurta muzika turėtų būti aktuali šiandien?

Pirmiausia, „Saulės laikrodis“ grįžta ir su naujo albumo kūriniais, kurį tikimės užbaigti dar šiemet.
Antra, „Saulės laikrodis“ turi muzikines tradicijas, kurias tęsime, sujungdami nutrūkusį laiką tarp 1983-ių ir 2017-ųjų.
Trečia, tokia muzika paprasčiausiai nekuriama arba negrojama Lietuvoje.

- Koncertams pasirinkote Anykščius, Kauną ir Klaipėdą. Ar šių miestų scenoms turite ypatingų sentimentų?

Anykščiuose buvo vienas pirmųjų mūsų koncertų, Norėjome grįžti į tą tašką. Koncertinė programa taip pat primins senų laikų albumą „Lauke ir viduj“, vėliau pereisime prie naujos „Saulės laikrodis“ kūrybos. Visai smagu atsigręžti į praeitį ir įvertinti kaip toli šiandien nužengėme, kas yra svarbu ir kas išliko.

- Ko klausydavote ir ko klausotės kelyje į koncertus?

Kelyje į koncertus neklausau nieko. Nebent reikia apmąstyti ar aptarti būsimas detales.
Man muzikos klausymas yra klausymas, be kojos mušimo į taktą ar dainavimo. Priklausomai nuo susikaupimo, jis dažnai trukdo vairavimui.

- Grįžtate pas Lietuvos klausytojus su vinilo plokštele „Lauke ir viduj“, išleista trisdešimt keturiais metais vėliau, nei planavote. Ar patys perkate ir klausote vinilų?

Ne, vinilų nekolekcionuoju, turiu tik archyvą, prie kurio prisidėjau - „Anties“, „Ažuoliuko“, Vytauto Babravičiaus (Simo), Viačeslavo Ganelino, „Saulės laikrodžio“. Visą muziką stengiuosi pirkti, tuo palaikydamas autorius. Paskutinis pirkinys – Giedriaus Balčiūno-Jumbo albumas „Ritual zone“. Nesu vinilo fanas ir šiandien dažniausiai klausau skaitmeninį audiosrautą. Aišku, labai šildo dūšią prisiminimai, kuomet kosminiais keliais gauta grupės „Yes“ vinilo plokštelė „Tales from Topographic Oceans“, dedama ant „Accord“ patefono, prieš tai uždėjus naują adatą, o per rankas siunčiamas nuostabus Richardo Deano meno kūrinys – viršelis, verčiami tekstai.

- Ar palaikėte ryšius su kitais grupės nariai tą trisdešimtmetį, kol grupė nevykdė jokios veiklos?

Palaikėme, bet dabar sakau – per mažai. Giedrius Kubilius (gitara) ir Robertas Griškevičius (klavišiniai) išėjo per anksti – dar galėjome nemažai nuveikti kartu. Mėgstu nuoseklų vystymąsi, tačiau atsidūrus ekonominių formacijų sandūroje, sunku išsaugoti viską, tuo labiau – nuoseklumą. Išlikimas ima viršų ir aš suprantu muzikantus, kurie groja „ne savo“ ir už pinigus. Turiu padėkoti aplinkybėms, kurios iš vienos pusės mane apsaugojo nuo šito, iš kitos – tai kainavo trisdešimt metų buvimo muzikos kūrybinėse dulkėse. Kartais pamąstau, kas būtų, jeigu būtų? Jei LTSR kompozitorių komisija nebūtų išformavusi „Saulės laikrodžio“ 1984 metais, tikrai būtume įrašę dar du albumus, kadangi daug dirbome. Manau, būtume įgavę virtuoziškumo ir tuo būdu pakėlę lietuvišką roko kartelę aukštyn, o gal būtume prasigėrę ir nusivalkioję. Kaip dainuoja mėgstamas Davidas Coverdale’as – „Who knows where the cold wind
blows...“

- Ką visi veikėte pauzėje tarp seno ir atgimusio „Saulės laikrodžių“?

Man muzikavimas yra hobis, kasdieną aš dirbu vadovo darbą ir tik laisvalaikiu muzikuoju. Kiti „Saulės laikrodžio“ nariai prisidėjo prie kitų grupių veiklos. Paminėsiu keletą – Vytauto Kernagio „Dainos teatras“, „Foje“, „Antis“.

- Vinilo plokštelės pristatymo koncertas, o kartu – ir „Saulės laikrodžio“ sugrįžimas įvyko šį vasarį, muzikos klube „Tamsta“. Kokios publikos reakcijos sulaukėte?

Pilna salė, daug plojimų, geri plokštelės pardavimai bei daug autografų. Šilti publikos žodžiai, kad esame aktualūs – motyvuoja.

- Ar titulas „progresyviojo roko pionieriai“ įpareigoja?

„Pionieriai“ – ne, o „progresyviojo roko“ – taip, todėl kad šiame stiliuje – mažai atsitiktinių žmonių. Groti progresyvų roką Lietuvoje neapsimoka, bet reikia, todėl ir grojame. Turime sąjungininkę – grupę „The Skys“. Turėsime ir daugiau.

- Kokie „Saulės laikrodžio“ ateities planai 2017-iems?

Norime atvežti truputį saulės į Lietuvos miestus, o metų gale tikimės išleisti naują albumą. Jei viskas seksis, rudenį surengsime gala koncertą didesnėje Vilniaus salėje.

Artimiausi „Saulės laikrodžio“ sugrįžimai į sceną – gegužės 25 dieną Kauno „Renginių oazėje“, birželio 1 dieną Klaipėdos koncertų salėje.

Į Vilnių atvyksta švedų žvaigždės „Arch Enemy“

$
0
0
Švedų melodic death metalo grupė „Arch Enemy“ su nežemiško balso vokaliste Alissa White-Gluz priešakyje rugsėjo 27 dieną grįžta į lietuvių gerbėjų glėbį. Jų koncertas vyks sostinės menų fabrike „Loftas“.

Grupė, kurios gabalai „Youtube“ svetainėje surenka iki 25 milijonų peržiūrų, gali didžiuotis pasiekta fantastine karjera. Pasaulis – jų kišenėje. Japonijoje šie švedai yra tikri metalo dievai. Per Azijos ir Australijos turus (prie progos aplankė ir Naująją Zelandiją, vėliau – Pietų Korėją) jų sekėjų legionas stulbinančiai išaugo.

Festivalyje „Dubai Desert Rock Festival“ jie dalijosi scena su „Opeth“, „Chimaira“ ir „Motörhead“, o „Loud park“ festivalyje švedai pasirodė su „Megadeth“, „Judas Priest“, „Slayer“ ir „Anthrax“. Pernai „Wacken Open Air“ festivalyje „Arch Enemy“ parodė tokį šou, kad net patys jį paskelbė visų laikų geriausiu koncertu.

Panašu, kad grupei sekasi su moterimis, – ankstesnė vokalistė Angela Gossow, kuri buvo įtraukta į pasaulio geriausių roko atlikėjų moterų TOP 10, prieš kelis metus pasitraukė į grupės vadybos sektorių. Tuomet ją pakeitė Alissa White-Gluz, ir ši rokiruotė pasiteisino: 32-ejų Alissa yra tikra ugnis, o ilgi bastymaisi gastrolių autobusais jos nė kiek neišvargina.

Kovo pabaigoje grupė pasakojo, kad jau du metus nebuvo namie, ir sprendė, kad po tokių didelių ir velniškai brangių projektų, koks buvo jų „As The Stages Burn!“ šiek tiek poilsio nepakenktų. Tačiau lygiagrečiai „Arch Enemy“ kompanija dega noru pristatyti savo naujausią studijos darbą.

Tai galės padaryti Vilniuje rugsėjo pabaigoje. Jų koncertą pristato „Roko naktys“. Bilietus galima įsigyti rokonaktys.lt. Pirmieji bilietai – nuo 29,99 eurų.





Unikalus elektroninės muzikos projektas „Girių Dvasios“: vieni pagal jo muziką šoka, kiti su ja užmiega

$
0
0
Už paslaptingo pseudonimo „Girių Dvasios“ stovintis Evaldas Azubkauskas muziką kuria nuo pat paauglystės, o išleistų albumų skaičių jau pats sunkiai atsimena. Tiesa, jis jų ir skaičiuoti nemėgsta, lygiai taip pat kaip ir žvalgytis į praeitį – jo variklis yra nuolat kuriami nauji projektai ir ėjimas pasitikti ateities.

Šią vasarą elektroninės muzikos festivalyje „Revolution Festival 2017“ pasirodysiantis unikalus elektroninės muzikos projektas įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, persipinančios su modernia dub, techno stiliaus muzika pradėtas prieš aštuonerius metus. „Girių Dvasių“ pasirodymas psytrance scenoje festivalio lankytojus panardins muzikos gelmėse, į pagalbą pasitelkiant ambient bei bass charakterio skambesius.

Girių Dvasios – Ratu [Full Album]:



Kodėl „Girių Dvasios“?

Esu elektroninės muzikos kūrėjas, išbandęs įvairius žanrus, anksčiau kūriau su „SoulSonic“ pseudonimu, tačiau „Girių Dvasios“ – mano sėkmingiausias projektas. Taip pat turiu ir savo leidyklą pavadinimu „Cold Tear Records“, kurioje leidžiu ir savo, ir kitų atlikėjų – daugiausia užsieniečių – muziką. Kai pradėjau kurti dub techno muziką, pajutau, kad ji netinka prie mano senųjų pseudonimų, nutariau ieškoti naujo vardo. Norėjau, kad jis būtų susijęs su gamta, nes muzika man visuomet siejasi su gamta. Bandžiau įvairius vardus ir „Girių Dvasios“ labiausiai atitiko ne tik mano kuriamą muziką, bet ir mano paties ryšį su gamta.

Kiek laiko kuri muziką? Kaip prasidėjo tavo muzikinė kelionė?

„Girių Dvasios“ egzistuoja nuo 2009 metų, o pirmieji muzikiniai bandymai prasidėjo kai man buvo apie 13 metų. Namuose atsiradus kompiuteriui pradėjau žaisti juo žaidimus, išbandydavau įvairias programas, natūraliai į akiratį pakliuvo ir muzikinės programos. Man labai patiko tiesiog kurti muziką, o idėja, kad namuose galiu sukurti tokią pačią kokybišką muziką kaip girdimą aplinkoje, mane labai žavėjo.

Kaip apibūdintum savo muziką?

Turbūt kaip universalią, nes skirtingose vietose ir skirtingu laiku ji atsiskleidžia skirtingai. Kartais kas nors kam nors papasakoja, kad mano muzika yra rami ir prie jos galima miegoti, o žmogus ateina į renginį ir šoka.

Neseniai išleidai savo naują albumą „Tyla“. Kelintas tai tavo albumas?

Iš „Girių Dvasių“ – 8, tačiau esu išleidęs albumų ir kitais vardais.

Kuo išsiskyrė šis albumas?

Man kūryba – kažkas spontaniško, ji kyla ne iš intelekto, o iš intuicijos, todėl sunku apibūdinti albumus. Kiekvienas albumas atspindi kažkokį gyvenimo etapą, įspūdžius ir jausmus, dėl to kiekvienas albumas įgauna skirtingus jausmus ir temą. Aš tikiuosi, kad ir mano klausytojai albumus pajaučia, galbūt ir kiekvienas savaip, kitaip negu aš. Naujojo albumo pasiklausyti galima https://giriudvasios.bandcamp.com.

Kokią žinutę tavo kūryba neša klausytojams?

Nemėgstu kūrybos, kurios tikslas yra kažką pasakyti ar paliesti kažkokią temą. Mane domina kūryba, kuri pačiam autoriui kartais iki galo nesuprantama. Man svarbu, kad žmogus, klausydamas mano muzikos, prisimintų gamtą ir atkurtų savo ryšį su ja, nes kartais atrodo, kad žmonės gamtos nebejaučia ir atitolsta nuo jos. Aš tikiuosi, kad klausydami mano muzikos žmonės prisimena gamtą ir netgi suartėja su ja.

Dažnai „Girių Dvasių“ vardas yra siejamas su etnokultūra. Koks iš tiesų tas ryšys?

Dar prieš išleidžiant albumą „Ratu“, kurio pagrindinė tema yra sutartinės ir apskritai Lietuvos etnokultūra, žmonės jau pradėjo mane sieti su etnokultūra. Albumas „Ratu“ buvo pats sėkmingiausias ir daugiausiai dėmesio susilaukęs iš visų mano albumų. Jį išleidęs intuityviai tapau senovinės lietuvių pasaulėžiūros populiarintoju ir man tai yra be galo malonu, manau, kad žmonės, ieškodami dvasinio peno žvalgosi kažkur toli ir dažnai pamiršta savo baltišką pasaulėžiūrą, kuri taip pat turi išskirtinį filosofinį elementą ir yra daug kuo įdomi, patraukli ir mums, kaip baltams ir lietuviams, turėtų būti labiau ir lengviau suprantama.

Kas tave paskatina nesustoti kurti?

Mano dabartinis gyvenimas ir kūryba man yra labai natūrali būsena. Aš kuriu, nes man tai labai patinka.
Labiau mėgsti kurti ar pristatyti savo kūrybą kitiems?
Tai du skirtingi dalykai. Kūryba vyksta viduje ir asmeninėje erdvėje, o grojant man labiausiai patinka jausti grįžtamąjį ryšį iš publikos, todėl visuomet stengiuosi ne nuleidęs galvą užsiimti savo reikalais, bet pajausti publiką ir aplinką. Muziką išgyvenu ne vienas sau, tai yra bendra visų salėje esančių žmonių patirtis.

Kiek laiko užtrunka sukurti vieną kūrinį?

Kūryba yra labai spontaniškas procesas, nemėgstu užsisėdėti prie kūrinių, jei vieną dieną pradedu kurti, tai tą pačią ir užbaigiu. Tiek daug malonumo iš kūrybos patiriu būtent todėl, kad kuriu taip laisvai ir niekada negrįžtu prie senų kūrinių, man tai nėra darbas.

Kas tau svarbu pasirodant?

Norėčiau, kad į mano pasirodymus atėję žmonės neturėtų išankstinių nusistatymų, lūkesčių, nemanytų, kad muzika yra įpareigojanti kažką daryti, o viską priimtų atvirai ir kūrybą išgyventų natūraliai. Kad suprastų, jog tai nėra muzika, skirta kažkokiems intelektualiniams apmąstymams, kad tai būtų šios akimirkos patirtis. Aš noriu, kad žmonės kaip galima natūraliau išgyventų mano kūrybą, nes aš kaip galima natūraliau stengiuosi ją kurti.

Koks buvo netikėčiausias įvykis, nutikęs tavo muzikinėje kelionėje?

Kai pradėjau projektą „Girių dvasios“, pats nebuvau tas žmogus, kuris nuolatos eitų į gamtą ar ją apmąstytų, o kurdamas muziką, kadangi ji nuolatos provokuoja gamtos vaizdinius mano vaizduotėje, pats pradėjau artėti ir iš naujo pamilti gamtą. Įdomu tai, kad šis projektas tarsi pats atėjęs į mano gyvenimą ir kažkur mane nuvedęs. Kartais jaučiuosi lyg pradėti „Girių Dvasių“ projektą nebūtų mano sąmoningas sprendimas, bet jis atėjo į mano gyvenimą ir pradėjo mane vesti. Pats kartais galiu sukurti kūrinį ir juo stebėtis, stebėtis tuo, kur aš apskritai gyvenime atsidūriau. Taigi, „Girių dvasios“ man – gyvenimo kelionė, kuri daug ką įdomaus atnešė į mano gyvenimą.


Įrašų kompanija „Warner Music UK“ pasirašė sutartį su Radistais

$
0
0
Radistai DJs pasirašė sutartį su viena didžiausia įrašų kompanija pasaulyje „Warner Music UK“. Populiariausias Lietuvoje elektroninės muzikos DJ‘ų duetas Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius išskirtinį kontraktą pasirašė šiandien (gegužės 19 d.).

Radistai DJs antraisiais namais tapusi kompanija „Warner Music UK“ rūpinasi pačių ryškiausių muzikos pasaulio žvaigždžių įrašų leidyba. Būtent ji leidžia Ed Sheeran, Dua Lipa, „Green Day“, Timo Maas, „New Order“, „Red Hot Chili Peppers“, Rita Ora, Skrillex, Tiësto, „Twenty One Pilots“ ir daugelio kitų muziką.

„Didžiuojamės, kai Lietuvos muzikos talentai būna pastebėti užsienyje. Sutartis su viena didžiausių pasaulio įrašų studijų yra puikus ilgo ir nuoseklaus Radistų darbo rezultatas“, – sakė Radistų atstovų „Live Nation Lietuva“ vadovas Deividas Afarjanc. „Tai yra tik mažas žingsnis „Warner Music UK“ kompanijai, tačiau didelis pasiekimas mūsų šalies muzikos industrijai“.

Sutartis su „Warner Music UK“ pradeda naują, tarptautinės Radistai DJs karjeros etapą. Kontrakto pasirašymo data sutapo su Radistai DJs albumo „On Road“ vienerių metų sukaktimi – jis buvo išleistas taip pat gegužės 19 d.

Radistai DJs – „On Road“:



„Gali būti, kad tai nėra paprastas sutapimas, juk sakoma, kad atsitiktinumų nebūna. Nepaprastai džiaugiamės, kad iš visų Baltijos šalių „Warner Music UK“ pastebėjo būtent mus“, – sako J.Nainys.

„Tokio puikaus rezultato nebūtume pasiekę be mūsų gerbėjų pagalbos. Jūs esate fantastiški, todėl jau pačiu artimiausiu metu padovanosime jums puikią dovaną“, – teigė R.Mackevičius.

Geriausiu DJ’ų duetu tituluojami Radistai DJs jau 9-erius metus yra tikraisiais elektroninės muzikos vėliavnešiais. Pernai niekada nestabdančių J.Nainio ir R.Mackevičiaus surengti „Radistai Village“ ir „Radistai Castle“ festivaliai, kiti šou ir pasirodymai sutraukė daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų.

Radistai DJs oficialiame „YouTube“ kanale buvo užfiksuotas rekordinis peržiūrų skaičius: 2011 m. veiklą pradėjęs kanalas pernai buvo žiūrėtas daugiau nei 5 mln., o per visą laikotarpį – beveik 20 mln. kartų. Socialiniuose tinkluose Radistai DJs taip pat turi didžiulę sekėjų armiją: „Facebook“ – 250 tūkst., „Instagram“ – 150 tūkst. gerbėjų.

Šiemet liepos 21-22 d. vyksiančiame „Radistai Village’17“ festivalyje kartu su J.Nainiu ir R.Mackevičiumi gros Brooks, „DubVision“, Gil Glaze, Riton, Sam Feldt, Sikdope, Steve James, Watermät – viso beveik 50 puikiai žinomų didžėjų ir atlikėjų. Be to, jau labai greitai bus paskelbta informacija apie Trakų pilyje planuojamą surengti vienos dienos festivalį „Radistai Castle 2017“.


Naktiniai šokiai Karklėje: vienas festivalis – dvi skirtingos koncepcijos

$
0
0
Likusius tris mėnesius iki starto skaičiuojantis festivalis „Karkle Live Music Beach-2017“ džiaugiasi ištikimais savo gerbėjais, kurių dėka jis oficialiai grįžo į populiariausių Lietuvos renginių topo viršūnes pagal bilietų pardavimus.

Tuo metu pats festivalis lieka ištikimas savo sukurtoms tradicijoms bei pajūrio atmosferai, kuri lemia jo unikalumą ir išskirtinumą Lietuvos renginių fone.

Vienas iš skiriamųjų Karklės festivalio bruožų yra ir tai, kad jo organizatoriai visuomet skiria daug dėmesio elektroninei šokių muzikai, kuri kasmet turi savo atskirą sceną ir savą publiką.

Ne išimtis ir šie metai, skirtumas tik tas, kad šiai vasarai yra parengtos net dvi skirtingos koncepcijos, kaip išlaikyti festivalio dalyvius ant kojų aušros, ir abi jos bus įgyvendintos.

Pasak šių metų Karklės festivalio elektroninės muzikos scenos programą kuruojančio Tito Motuzo, pirmąją festivalio naktį, rugpjūčio 18-ąją, šokių muzikos palapinė pavirs tarsi itin populiaraus pasaulinio muzikinio projekto „Boiler Room“ filmavimo aikštele.

Scena bus įrengta palapinės viduryje, o publikai bus sudaryta galimybė šokti aplink didžėjus.

„Tokia koncepcija nulėmė ir muzikinę programą, į kurią įtraukėme daugiausiai „indie dance“ žanro pasirodymus. O tai reiškia, kad laukia lėta, tamsi ir klampi pirmoji festivalio naktis“, - intriguoja Titas.

Vienas garsiausių šio žanro atstovų Lietuvoje – sostinės klubo „Opium“ rezidentas Manfredas, kuris ne tik artimai bičiuliaujasi su žinomiausiais pasaulio „indie dance“ didžėjais, bet ir pats groja populiariuose Europos klubuose. Būtent jis yra ir „klampiųjų“ renginių serijos „Smala“ pradininkas, išpopuliarinęs šį stilių Lietuvoje.

Tą pačią naktį elektroninės muzikos palapinėje publika sulauks svečio iš Prancūzijos Markus Gibb, kurio stilius apibūdinamas kaip galingas bei modernus, nors ir įkvėptas to, kas buvo geriausia devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Markus Gibb groja intelektualią techno muziką, bet kartu garsėja tarsi netyčia sukeliamais incidentais scenoje, kurie jo pasirodymams suteikia tam tikro disbalanso ir papildomų emocijų publikai.

Pirmosios festivalio nakties atlikėjų sąraše taip pat yra ir ilgamečio radijo stoties ZIP FM balso Liudo Lazausko audiovizualinis projektas „Roe Deers“, Kauno ir Vilniaus naktinių klubų “Anna Mesha” rezidentai Justy ir Titas Motuzas, „Narcizai“, „Kandy Killers“, Kastis Torrau ir Donatello ir kt.

Pasak T. Motuzo, antroji Karklės festivalio naktis elektroninės muzikos palapinėje jau bus visai kitokia, ir publika galės pasijusti tarsi visiškai naujame renginyje.

„Į palapinę grąžinsime klasikinę naktinio klubo atmosferą, muzikos ritmas taps daug greitesnis, o jos stilių įvairovė – platesnė“, - sako Titas.

Viena didžiausių šios nakties staigmenų – į programą įtrauktas Lietuvoje tiesiog garbinamų „Radistų“ šou. Praėjusiais metais išleidę albumą „On Road“, ir taip populiarume maudęsi Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius sulaukė dar didesnės sėkmės bei ženkliai padidino gerbėjų ratą. Tiek Karklės festivalio rengėjai, tiek patys „Radistai“ džiaugiasi, kad pavyko suderinti jų pasirodymą šią vasarą pajūryje. „Tai vienas mylimiausių mūsų festivalių“, - sako „Radistai“.

Kitas garsus antrosios festivalio nakties vardas – britų didžėjus iš Londono Weiss. Jo kūryba puikiai pažįstama elektroninės muzikos gerbėjams Lietuvoje, ji dažnai skamba lietuviškų radijo stočių eteryje. Užtenka prisiminti hitus „My Sister“ ar „Man Gone“.

Išgarsėjęs 2013-aisiais, Weiss kasmet didina savo populiarumą ir šiuo metu yra vienas iš dažniausiai kviečiamų dalyvauti didžiuosiuose Europos festivaliuose didžėjų.

Tačiau festivalio naktys ilgos, todėl elektroninės muzikos scenos programoje yra ir daugiau žinomų ar kylančių vardų.

Vienas jų – „Embody“, sėkmingą karjerą Londone kuriantis lietuvis Karolis, dirbantis su daugybe pasaulinio lygio atlikėjų ir kartu besireiškiantis kaip neįtikėtinai sėkmingas prodiuseris bei remiksuotojas. Jo remiksuoti pasauliniai hitai įvertinti dešimtimis milijonų peržiūrų youtube kanale.

Taip pat sąraše – sostinės „Opium Club“ rezidentas „The Sneekers“, „Curly Music“, „RockyRocky“, „G – Spot DJs“ ir kiti.

Pasak „Karkle Live Music Beach“ rengėjų, tai kol kas visos naujienos iš elektroninės muzikos scenos, tačiau jų tikrai pakanka, kad abi festivalio naktys būtų „užimtos“ šokiais iki ryto geriausių Europos naktinių vakarėlių dvasia.

Žvelgdami kiek toliau į ateitį organizatoriai žada netrukus paskelbti ir kitų scenų atlikėjus bei hedlainerius.

Žinia, jau anksčiau kaip Karklės festivalio svečiai buvo įvardyti muzikos kūrėjas ir prodiuseris, reperis, dainininkas bei didžėjus „AronChupa“ iš Švedijos, Turkijos didžėjus Mahmud Orhan, islandų elektroninės „dream-pop/indie“ muzikos kolektyvas „Vök“, Lietuvos scenos grandai Leon Somov & Jazzu, “Lilas ir Innomine”, grupės „Biplan“, „Lemon Joy“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, atlikėjas Vidas Bareikis ir kt.

Bilietus į festivalį platina Tiketa.lt. Tačiau kai kas gali pasinaudoti galimybe jame dalyvauti nemokamai, nes „Karkle Live Music Beach“ organizatoriai yra paskelbę festivalio savanorių atranką. Norintieji jau gali kreiptis į rengėjus ir siūlyti savo kandidatūras.

Tuo metu patys organizatoriai, prisimindami praėjusius metus, kai festivalis neįvyko, šiandien jau džiaugiasi, kad jiems pavyko išsklaidyti praktiškai visas publikos abejones dėl šiųmetinio renginio, todėl dabar visas jėgas jie gali nukreipti į kūrybą, technines bei menines festivalio detales.

„Karkle Live Music Beach-2017“ – rugpjūčio 18-20 dienomis, kaip visada – ant jūros kranto, Karklėje.



„Weekend Baltic“ festivalyje - superžvaigždė Bebe Rexha

$
0
0
„Weekend Baltic“ festivalis, kuris vyks Rugpjūčio mėnesį, patvirtino gražios ir seksualios atlikėjos Bebe Rexha dalyvavimą, kuri dirbo kartu su G-East, David Guetta ir Martin Garrix. Milijono žmonių mėgstama daina „In The name of Love“ gimė kartu su prodiuseriu Martin Garrix. Kartu į atlikėjų sąrašą jungiasi Nyderlandų DJ ir prodiuseris R3hab, taip pat Valentino Khan, kuris festivalio organizatoriams, savo reikalavimų sąraše nurodė, jog užkulsiuose privalo būti dvi patrauklios merginos su godzilos ir driežo kostiumais. Taip pat festivalyje pasirodys perspektyvus Suomijos duetas The Second level ir Stig Rästas' su nauju projektu Kisma.

Prieš tai „Weekend Baltic“ festivalis patvirtino šiuos atlikėjus:
Alan Walker, Alesso, Alex Mattson, Alma, Andres Puusepp, Alok, Armin van Buuren, Bass Modulators, Bombossa Brothers, Brennan Heart, Camo & Krooked, Cartoon, The Chainsmokers, Chase & Status, Cheat Codes, Clean Bandit, Coverk x Byte, deadmau5, Don Diablo, Futuristik, Flux Pavillion, GTA, Jauz, Kristjan Hirmo, Kungs, Macky Gee, Madison Mars, Martin Garrix, MHKL, Matrix & Futurebound, NOËP, Proteus, Púr Múdd, Radical Redemption, Rae Sremmurd, Sub Focus, Syn Cole, Tchami ning Tungevaag & Raaban, Wild Motherfuckers ja [Ex] Da Bass. Kita atlikėjų skelbimo banga vyks gegužės 29 dieną.






Atlikėja Justė Starinskaitė pristato naujausią savo darbą „Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“

$
0
0
Solinį etapą pradėjusi Justė Starinskaitė toliau džiugina savo klausytojus naujomis melodijomis. „Didžioji dalis mano kūrybos yra apie laimingą meilę, tačiau ši daina – visiškai priešinga“, – taip savo naująjį kūrinį „Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“ pristato atlikėja, daugeliui puikiai pažįstama kaip grupės „Saulės Kliošas“ vokalistė.

„Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“ kūrinyje pasakoju apie dviejų žmonių meilę, kuria rūpinasi ir kurią puoselėja tik vienas iš jų. Apie meilę, kuri nebeturi vilties. Šį kartą tai išties yra liūdna istorija“, – neslepia Justė, tačiau priduria, jog daina kartu įkvepia pagaliau paleisti žmogų, o kartu su juo svajones, iliuzijas bei prisirišimą, vardan ateityje laukiančių gražių, dar neatrastų akimirkų.

„Man nėra taip paprasta parašyti dainą, – pripažįsta atlikėja. – Tačiau kai užsibrėžiu tikslą, pamažu ateina toks momentas, kai giliai savyje randu tam tikrus jausmus ir išgyvenimus, kuriais noriu pasidalinti. Tikiu, kad daina turėtų surasti ir paliesti klausytoją, ji yra labai gyvenimiška.“

„Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“ – jau ketvirtasis išleistas įrašas iš šių metų pabaigoje planuojamo pristatyti debiutinio solinio albumo. Dainininkė neslepia, jog šiuo metu tai jos svarbiausias tikslas ir svajonė, tuoj tapsianti realybe. „Darau viską, kad pirmasis mano albumas būtų pripildytas spalvingos, gyvos muzikos, tikrų jausmų bei istorijų“, – pasakoja Justė.

Nors atlikėja šiuo metu dirba su savo soliniu albumu, grupės „Saulės Kliošas“, kurioje dainuoja jau 10 metų, palikti neplanuoja.

„Grupėje dainuoju nuo 15 metų, tad „Saulės Kliošas“ yra mano šeima. Su ja aš augau, mokiausi, patyriau ir vis patiriu begales gražių akimirkų. Tačiau visuomet augo ir mano muzikiniai siekiai, troškimai bei vizijos, kurias siekiu išpildyti savarankiškai. Viena iš jų yra solinio albumo įrašymas, – atskleidžia dainininkė. – Džiaugiuosi, kad visa tai vyksta ir nekantrauju klausytojams pristatyti šio darbo rezultatus.“

Dar niekur gyvai neskambėjusį kūrinį „Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“, kaip ir praėjusių metų pabaigoje pristatytas naujausias atlikėjos dainas, muzikos mylėtojai galės išgirsti artimiausiame jos soliniame pasirodyme, festivalyje „Galapagai“.




Legendiniai Mike Stern ir Daves Weckl koncertuos Vilniuje

$
0
0
Lapkričio 10 dieną džiazo gerbėjai jau dabar turi apsibraukti savo kalendoriuose: tądien Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks vienas didžiausių džiazo koncertų Lietuvoje, kurio afišose – legendiniai vardai – „Mike Stern & Dave Weckl Band“.

Mike’as Sternas yra vienas žymiausių džiazo gitaristų pasaulyje. Jis net 6 kartus nominuotas „Grammy“, o taip pat turi aibę kitų prestižinių apdovanojimų, tarp jų – ir gyvos legendos prizą.

Visą dėmesį į džiazą jis sutelkė studijuodamas pasaulio muzikos žvaigždžių kalvėje – Berklio koledže Bostone. 1976-aisiais Mike‘as tapo grupės „Blood, Sweat & Tears“ nariu ir su jais įrašė du albumus: „More Than Ever“ ir „Brand New Day“. Po kelių metų jis ėmė groti su Billy’iu Cobhamu, o vėliau – su Miles Davis bei Jaco Pastoriusu. Tai buvo beprotiškas laikas, kai muzikantai svaiginosi visomis priemonėmis. Ir Mike‘as buvo vienas tokių. Jo biografijoje ir daugiau neįtikėtinų, filmus primenančių faktų, pavyzdžiui – mylimos gitaros „Fender Telecaster“ (1950-1960 hibrido) vagystė, įvykdyta Bostone ginkluoto apiplėšimo metu.
Šiandien M. Stern’o dienos – kur kas ramesnės, jei neskaičiuosime jo su žmona, taip pat gitariste Lenny Stern, nuolat lankomų protesto mitingų prieš JAV prezidentą Donaldą Trumpą.
Beje, įspūdinga 60-metė šviesiaplaukė L. Stern, perėjusi visą pasaulį su bosine gitara, persimesta per petį, neseniai su savo Afrikos trio koncertavo Vilniuje. Jau tąsyk ji užtikrino, kad Mike‘as labai šiltai atsimena mūsų šalį ir svarsto galimybę čia surengti koncertą. Ir štai – jis grįžta į Lietuvą, o negana to – kartu su Dave‘u Weckle‘u, kurį gerbėjai, pasekėjai ir tarptautinė muzikantų bendruomenė jau 25 metus pripažįsta vienu svarbiausių ir įtakingiausių būgnininkų pasaulyje.

Dave’as būgnų lazdeles į rankas pirmą kartą paėmė 8-erių, 16-os jau dirbo profesionaliai, o 19-os persikėlęs į Rytų pakrantę, pelnė visuotinį pripažinimą ir pajuto šlovės skonį. Šiandien D. Weckle‘as daugeliui – ne tik neprilygstamas, velniškai dinamiškas muzikantas, bet ir gerbiamas mokytojas. Jo vaizdo kamera įamžintos pamokos itin populiarios internete.

Šių legendų koncertas Vilniuje džiazo mėgėjams turėtų būti ypač svarbus ir dėl to, kad kartu su jais pasirodys saksofono korifėjus Bobas Malachas, grojęs su galybe pasaulinio garso pop, roko ir soul muzikantų, tokių kaip Stanley‘us Clarke‘as, Robbenas Fordas ar Stevie Wonderis.

Savo patirtimi ir statusu jam nenusileidžia kitas grupės narys – boso virtuozas Tomas Kennedy. Gimęs profesionalaus trimitininko šeimoje nuo 9-erių jis grojo brolio – džiazo pianisto Ray’jaus atsitempta boso gitara. Vos sulaukęs pilnametystės, Tomas jau grojo su Dizzy‘iu Gillespie’u, Stanu Kentonu, Eddie Harrisu, George‘u Russellu, Natu Adderley’umi ir dešimtimis kitų žvaigždžių.

Prieš du dešimtmečius persikėlęs į Niujorką T. Kennedy pasinėrė į progresyvų džiazą ir koncertavo su Steve‘u Khanu, Bucky‘iu Pizzarelliu, Billiu Connorsu, Al Di Meola ir tuo pačiu Mike‘u Sternu.

Pastarojo suburta komanda yra visiška žvaigždžių rinktinė, o ją pamatyti Vilniaus Kongresų rūmuose – daugiau nei svajonė. Koncerto bilietus platina „Tiketa“. Pirmieji bilietai – už simbolinę kainą – 19,99 euro. Koncertą organizuoja kompanija „Overdraivas“, viena aktyviausių renginių organizavimo agentūrų Lietuvoje, turinti 10 metų patirtį ir glaudžianti po savo sparnu festivalius „Galapagai“, „Roko naktys“ ir „Bliuzo naktys“.


Debiutinio albumo pristatymo metu Jurgis Brūzga iškoduos skaičius „175“

$
0
0
Šį pavasarį ypatingą kūrybinį pakilimą išgyvenęs ir klausytojus geromis muzikinėmis naujienomis „Padaryk tai!“ ir „Atsiprašau” lepinęs Jurgis Brūzga, rytoj Vilniaus klausytojams „Vasaros terasoje” pristatys pirmąjį solinį albumą, kurį užkodavo trimis skaičiais „175“.

„Šie metai man ypatingai svarbūs – į pasaulį paleidau labai ilgai brandintą albumą ir visai netrukus gims mano vaikelis - visus kūrinius skiriu jam. Taigi pristatymo koncertas bus nepaprasta šventė. Užkursime stiprų vakarėlį, labai nekantrauju“,- džiaugsmu dalinasi atlikėjas.

Toks kaip ir pats muzikantas – drąsus, veržlus, nesuvaldomas yra ir jo dešimt dainų suvienijęs kūrinys „175“. Tai melomanus nusebinsiantis lietuviško pop funk muzikos albumas. Šio stiliaus muzika – vizitinė scenoje visada energingo, pozityvaus ir ryškaus Jurgio Brūzgos kortelė. Dešimt albume skambėsiančių dainų įrašyti ir tvirčiausią skambesį pasiekti padėjo būrys scenos profesionalų: prodiuseris, pianistas Marius Leskauskas, tekstų autorius ir būgnininkas Andrius Kairys, Juozas Martinkėnas, Domas Žostautas ir kiti.

Jurgis Brūzga kol kas neišduoda, ką ženkliną trijų skaičių kodas „175“ – „paslaptis išaiškės jau rytoj koncerte“ – intriguoja atlikėjas ir kviečia į albumo pristatymo koncertą, kuris vyks gegužės 25 dieną „Vasaros terasoje” Vilniuje.





„Betsafe Radistai Village'17“ skelbia papildomą 13-os atlikėjų desantą

$
0
0
Liepos 21–22 dienomis Obuolių saloje vyksiančio „Betsafe Radistai Village'17“ festivalio žvaigždžių sąraše – papildomas atlikėjų desantas. Šiandien paaiškėjo, kad kartu su didžiausiais festivalio vardais Brooks, DubVision, Gil Glaze, Riton, Sam Feldt, Sikdope, Steve James ir Watermät taip pat gros dar 13 žinomų elektroninės muzikos scenos atlikėjų ir DJ’ų.

Bilietus į „Betsafe Radistai Village'17“ festivalį galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

Priešpaskutinį liepos savaitgalį dvi dienas ir dvi naktis griaudėsiančiame festivalyje šėlsiančius dalyvius džiugins beveik 50 puikiai žinomų didžėjų ir atlikėjų. Trijose scenose bus sumontuotos įspūdingos dekoracijos, didžiuliai ekranai ir galingi lazeriai, pati moderniausia įgarsinimo ir apšvietimo technika, spec. efektai. Lankytojų lauks begalė pramogų ir gera nuotaika.

Visą naktį veiksiančioje „Techno scenoje“ išskirtinį pasirodymą surengs žinomas Vokietijos DJ‘us ir prodiuseris Daniel Bortz. Gimęs Berlyne, tačiau beveik 20 m. gyvenantis Bavarijos Augsburgo mieste, atlikėjas teigia: „Gali būti, kad jūs nežinojote, bet tikrai girdėjote mano sukurtą ar prodiusuotą muziką“. Būtent D.Bortz prodiusavo didžiulės sėkmės sulaukusį James Blake hito „Limit To Your Love“ remiksą; gerai žinomi ir garsiausi jo paties kūriniai „Steady Note“, „Hot In The Fridge“, „Boyz 2 Men“ ir „Can't Sleep At Night“. Vos 14-os metų DJ‘auti pradėjusį D.Bortz dvejus metus iš eilės į geriausių pasaulio DJ‘ų šimtuką išrinko įtakingas elektroninei muzikai dedikuotas žurnalas „Resident Advisor“.

Daniel Bortz pasirodymas „Boiler Room“:



Kita „Betsafe Radistai Village'17“ festivalio „Techno scenos“ žvaigždė yra tikra elektroninės muzikos veteranė – legendinė Moderna. Iš Los Andželo kilusi atlikėja, kurios vardas Missy Livingston, išgarsėjo būdama 15-os metų, kada prisijungė prie grupės „The Static Cult“. Jaunai atlikėjai kontraktą pasirašyti pasiūlė įtakinga elektroninės muzikos įrašų leidėja „Ghostly International“. Netrukus DJ‘a tapo tarptautine žvaigžde, bendradarbiaujančia su Tycho, „Telefon Tel Aviv“ ir Matthew Dear. Moderna, kurią išgirsite pačiuose geriausiuose Europos, Meksikos, Azijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų klubuose, dažnai groja su Levon Vincent, Tensnake, JTC ir Fort Romeau. Be to, ji aktyviai dalyvauja elektroninės muzikos grupės „The Deep“ veikloje.

Moderna – „Asesino Psicótico“:



Dar viena „Techno scenos“ žvaigždė – Few Nolder pseudonimu besivadinantis „Silence“ šeimos narys Linas Strockis. Šiandien jis yra vienas geidžiamiausių Lietuvos elektroninės muzikos atlikėjų. Neseniai dar niekam nežinomas atlikėjas mėgaujasi pripažinimu visoje Europoje. 2008 m. pradžioje Few Nolder singlą „No Mo“ išleido daugelio elektroninės muzikos kūrėjų svajone laikoma britų įrašų kompanija „Planet Mu“. Ji taip pat išleido ir debiutinį Few Nolder albumą „New Folder“.

Few Nolder x Kurak – „My Senses“:



Išskirtinį pasirodymą „Betsafe Radistai Village'17“ festvalio „Techno scenoje“ ruošia ir Lietuvos vardą pasaulyje garsinanti DJ Samanta. Pergalę tarptautiniame didžėjų konkurse „Burn Residency“ iškovojusi Samanta Savickytė nugalėjo daugiau nei 7000 pretendentų iš 133 pasaulio šalių ir laimėjo 100 tūkst. eurų prizą.

DJ Samanta triumfas „Burn Residency“ konkurse:



Specialų pasirodymą „Techno scenai“ ruošia projektas „Roe Deers“. DJ‘ų ir prodiuserių Liudo ir Oskaro projektas jau kurį laiką traukia įrašų kompanijų „NEIN“, „OmniDisc“ ir „Rotten City Records“ dėmesį. „Roe Deers“ grojamą muziką kiekvieną pirmadienį girdi radijo stoties „Zip FM“ laidos „ZIP Clubbing“ klausytojai.

Roe Deers – „Kukushka“:



Taip pat „Betsafe Radistai Village'17“ festivalio „Techno scenoje“ gros patyręs diskotekų vilkas ir muzikos blogo „Rembo Music“ įkūrėjas Modestas „Rembo“ Švoba. Scenoje taip pat pasirodys Kauno ir Vilniaus klubų „Anna Mesha“ rezidentai, sėkmingos „Narcizai“ serijos ir nurauto stogo „Buiteko“ vakarėlių autoriai Justy ir Titas Motuzas. „Techno scenoje“ taip pat gros populiariausio šalyje techno klubo „Opium“ rezidentai Anna Hanna, Tadas Kani ir John Patter. Scenoje išvysime ir muzikiniu ansambliu prisistatyti mėgstantį DJ'ų duetą „Kandy Killers“, kuris taip pat turi savo šou radijo stotyje „Zip FM“. Taip pat gros Monocell pseudonimu prisistatantis DJ‘us Saulius Jurgelevičius, reguliariai grojantis geriausiuose šalies techno klubuose, grojęs su Marc Romboy, Troy Pierce, Gardens Of God, Fabio Florido, Mario Basanov ir daugeliu kitų.

„Betsafe Radistai Village‘17“ festivalį kartu su Radistais rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“.

Britai „Hurts“ pristato naują albumą „Desire“ ir lapkritį sugrįžta į Vilnių

$
0
0
Lapkričio 10 d. į Vilniaus koncertų salę „Compensa“ grįžta stilingas britų elektroninės muzikos duetas „Hurts“. Populiari grupė šiandien visiems savo gerbėjams pranešė net keletą labai svarbių žinių: naujausias grupės albumas vadinasi „Desire“, oficiali jo išleidimo data yra 2017 m. rugsėjo 29 d., o rudenį „Hurts“ iškeliaus į didelį koncertinį turą, kurio metu užsuks ir į Vilnių.

Vos prieš mėnesį duetas pristatė savo naujausią singlą ir vaizdo klipą „Beautiful Ones“, jau turintį daugiau kaip pusantro milijonų peržiūrų internete. Patys „Hurts“ šį darbą apibūdina kaip „individualumo triumfą“, klipas yra provokuojančiai gilus, persunktas meilės ir neapykantos, brutalumo ir grožio temų.






Pirmą kartą apie grupę garsiai pradėta kalbėti 2009 m., kai britų nacionalinis dienraštis “The Guardian” ją išrinko kaip “Band of the Day”, o netrukus BBC televizija savo konkurse “Sound of 2010” jai skyrė 4-ąją vietą. Duetą sudaro dainininkas Theo Hutchcraftas ir klavišininkas Adamas Andersonas. 2010 m. išleidę savo debiutinį albumą „Happiness“, talentingi britai šovė ne tik į milijonų merginų širdis, bet ir pelnytai atsidūrė pačioje populiarumo viršūnėjė – albumas yra parduotas daugiau kaip 1 mln. kopijų tiražu, o kūriniai „Wonderful Life”, „Better Than Love”, „Stay”, „Sunday” ir daugelis kitų sulaukė didžiulės sėkmės visuose kontinentuose.

„Hurts” laikoma viena geidžiamiausių grupių didžiausiuose Europos festivaliuose, tokiuose kaip „Rock Im Park“ ir „Rock Am Ring“ Vokietijoje, „Glastonbury“, „Oxygen“, „T In The Park“, „V Festival“ Didžiojoje Britanijoje, „Sziget“ Vengrijoje, o taip pat Ukrainoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. 2011 m. „Glastonbury“ festivalyje, kuriame apsilankė 135 tūkstančiai žmonių, „Hurts” pasirodymas buvo pripažintas geriausiu ir aplenkė net tokias festivalio žvaigždes kaip „U2“, Beyonce ir „Coldplay“.



Koncertas vyks 2017 m. lapkričio 10 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Bilietai prekyboje nuo 2017 m. birželio 2 d.
Bilietų platintojas: www.bilietai.lt
Išankstinė prekyba MEDUSA CONCERT klubo nariams su kodu – nuo gegužės 29 d.
Koncertą organizuoja www.medusaconcert.lt


Andriaus Mamontovo dienoraščiai: pristatoma dainos „Pabėgimas“ istorija

$
0
0
1987 VASARIO PIRMOS DIENOS

Žmonės kartais įsivaizduoja, kad tarnauti kariniame orkestre yra labai lengva ir paprasta. Tačiau jie nesupranta, kad būtent todėl, jog visi taip galvoja, orkestro muzikantai nuolat siunčiami atlikti keisčiausių darbų.

Tarnaudamas orkestre, be nesibaigiančių žygiavimo pratybų, repeticijų, kėlimosi anksčiau už visus ir grojimo 6-ą ryte, kai kitų dalinių kareiviai atlieką mankštą, kartais dar kasu griovius, dirbu virtuvėje, einu į sargybą ir groju laidotuvėse. Afganistane vyksta karas ir į mūsų dalinį Guseve dažnai atveža cinkinius karstus su žuvusiaisiais Beje, laidotuvėse groti nori visi orkestro muzikantai, nes po laidotuvių visada duoda pavalgyti namų maisto, o prie kapo pagal rusų tradiciją atkemša degtinės butelį.

Kadangi mušu būgnus - dalyvauju visur. Šalia viso to kiekvieną dieną 18 valandą besikeičiantiems sargybiniams aikštėje groju maršą. Pirmoje dienos dalyje kasdien einu į paštą, nes čia turiu ir paštininko pareigas. Bet maloniausia dalis - šeštadieniai ir sekmadieniai, kai su orkestro estradine grupe grojame šokiuose karininkų kultūros namuose. Guseve yra vien kariniai daliniai ir lengvosios pramonės technikumas. Kareiviai į šokius ateina negausiai, tačiau salė visada pilna technikumo studenčių.

Neseniai, per Naujų metų šventes buvau paskirtas seniu šalčiu, todėl turėjau karininkų vaikams visą savaitę vesti eglutę. Porą kartų per dieną. Kelis kartus apsivilkęs raudona mantija ir užsidėjęs barzdą ėjau į miestą pasivaikščioti nevalingai sveikindamas visus praeivius su naujais metais. Pasveikinau net karinį patrulį, kurio darbas - gaudyti tokius kaip aš. Tuos, kurie be leidimo išėjo į miestą. Deja, patrulis nematė kareivio. Jis matė senį šaltį, todėl pakibęs ant šios mano meškerės lyg vaikas pasveikino ir mane su naujaisiais...

1987 VASARIO 7

Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta filmo „Kažkas atsitiko" premjera. Kaip aš noriu jį pamatyti!


1987 VASARIO 11

Vakar mane ir mano orkestro draugą Audrių Naką paskyrė būdėti Gusevo divizijos štabo kontroliniame punkte. Pasakė, kad čia praleisime visą savaitę. Budėsime dviese.

Galvoje gimsta planas...


1987 VASARIO 12

Nuo kontrolinio punkto iki geležinkelio stoties - keli kvartalai. Pasiskolinau civilius drabužius. Kiek per dideli, bet man nėra jokio skirtumo. Aš noriu pamatyti „Kažkas atsitiko".

Kontroliniame punkte yra telefonas, į jį galima paskambinti net ir iš Vilniaus. Tai nėra sudėtinga. Reikia tik žinoti slaptažodį. Skambini divizijos štabo komutatoriaus telefonu ir pasakai "apelsin". Tada pasakai, su kuo tave turėtų sujungti ir jie sujungia.

Su Audriumi sutarėm veiksmų planą: aš naktiniu traukiniu važiuoju į Vilnių, būnu ten visą dieną, pasižiūriu filmą, kitą naktį paryčiais grįžtu į Gusevą. Kelis kartus skambinsiu Audriui pasiteirauti, ar manęs niekas neieško. Savo ruožtu Audrius skambins mano tėvams iškart jeigu manęs kas pasiges.Važiuoju.

Naktis. Apdulkėjusiame lange matau savo atspindį. Tai, ką aš darau yra draudžiama ir jeigu mane pagaus, geriausiu atveju pasodins kelioms paroms į hauptvachtą. Blogiausiu - teistų už dezertyravimą. Bet labai noriu pasižiūrėti filmą ir kaip jame atrodo mūsų grupė.
Negaliu to praleisti.


1987 VASARIO 13

Vilnius. Vasario vidurys. Drėgna ir šlapia. Pats depresyviausias metų laikas. Bet aš einu į „Planetos" kino teatrą. Nusiperku bilietą antroje salėje. Laukiu, kada baigsis kino žurnalas po kurio rodys „Kažkas atsitiko".

Nedidelė salė pilna žmonių. Tai pirmasis lietuviškas filmas, sukurtas kaip video klipas. Visoje Lietuvoje, visose kino teatrų salėse žmonės išgirs ir pamatys Vytautą Kernagį, Egidijų Sipavičių, „Antį" ir mus - „Foje".

Pirmoji filmo dalis - Vytautas Kernagis ir „Dainos teatras". Komiški, nebylaus kino stiliumi nufilmuoti klipai. „Kaip gražu miške", „Santechnikas iš Ukmergės"... Šių dainų dar mokykloje klausiau šimtus kartų. Labai smagu.

Antra filmo dalis - mes koncertuojame Kalnų parke. Pernai, 1986-ų spalį mane išleido iš kariuomenės nusifilmuoti. Atvažiavo žmonės iš Lietuvos kino studijos, davė divizijos politrukui porą butelių viskio ir tas išleido mane atostogų. Ne viską atsimenu iš to koncerto, nes ten man visiškai nurovė stogą. Niekada nemačiau tokio kiekio žmonių. Juolab, kad atvažiavau iš kariuomenės ir kontrastas tarp kareivinių ir pilno stadiono ošiančių žmonių buvo neįtikėtinas. Nuskamba „Distancija" ir „Laužo šviesa".

Labai keista, kad į filmą nepateko Egidijus Sipavičius, kuris taip pat filmavosi tame koncerte. Jis ten šoko breiką ir atliko savo „Breikas valdo mus kaip mašinas". Hmmm...

Toliau „Antis". Panašu, kad į jų klipus buvo įdėta daugiausiai darbo, nors į pabaigą man kiek prailgo.

Užsimaukšlinu kepurę ir kartu su visais žiūrovais išeinu iš kino teatro. Niekas manęs neatpažįsta.

Visą dieną, kas pusvalandi iš telefono būdelės skambinu namo ir klausiu, ar man neskambino Audrius iš Gusevo. Kol kas ramu.

Mano tėtis pasisiūlo mane nuvežti atgal į Gusevą savo zaporožiečiu, nors ir murma nepatenkintas, kad taip rizikuoju.

Parvežu Audriui naminio maisto. Niekas manęs neieškojo. Visas šitas nuotykis atrodo, kaip sapnas.

1987 VASARA

Tarnyba orkestre turi kelis labai didelius privalumus. Visų pirma, esame 20 jaunuolių, gyvenančių atskiroje kazarmoje. 12 lietuvių. Visą laiką turiu galimybę kalbėti savo gimtąja kalba. Kitas privalumas - čia yra labai daug skirtingų muzikos instrumentų. Išmokau net saksofonu sugroti „Summertime". Kasdien praktikuojuosi mušamaisiais instrumentais. Yra net du pianinai ir kelios gitaros. Varinių pučiamųjų net neskaičiuoju.

Šiandien sekmadienis - laisviausia diena. Vaikštinėju po orkestro studiją pasikabinęs neįjungtą elektrinę gitarą ir brazdinu tuos kelis akordus.

Radau naują akordų rūšį. Savaip sustačiau pirštus ir gavosi tai, kas man patinka. Turbūt kas nors jau yra atradęs tai, tačiau šie akordai nuo šiol yra mano ir niekieno kito.

Jaučiu, kad gimsta nauja daina. Ritmas primena traukinį.


1987 SPALIS

Guliu karo ligoninėje Černiachovske.

Mane šiandien operavo. Venų išsiplėtimas. Pjovė ten, kur apendiksas, tik kairėje pusėje. Man regis, chirurgas buvo lengvai įkalęs. Dar buvo jausmas, kad nelabai nuskausmino, nes praktiškai viską jaučiau.

Kitą dieną po operacijos, toje pačioje palatoje irgi po operacijos gulintis baltarusis staiga pradėjo šaukti, kad "jūs lietuviai visi esate fašistai ir per karą mūsiškius žudėte". Netrukus jis puolė muštis. Susikibome. Pajutau, kad siūlės tuoj plyš. Gerai, kad tą akimirką įėjo seselė ir mus išskyrė.

Kažkodėl man visa tai buvo juokinga.

Naktį ligoninėje visiškai tylu. Girdisi tik apie pirmą valandą nakties pravažiuojantis traukinys. Galbūt jis važiuoja į Vilnių?

Aš taip siaubingai noriu namo.


1988 VASARIS

Prisiminiau kaip pernai buvau pabėgęs dienai, kad pamatyčiau „Kažkas atsitiko". Prisiminiau traukino garsą už ligoninės lango. Prisiminiau savo atspindį dulkėtame naktinio traukinio lange.

Jaučiu, kad manyje jau yra nauja daina. Apie traukinį ir pabėgimą.

1995 BIRŽELIS

Pradėjau įrašinėti savo pirmą solinį albumą. Turiu kelias naujas dainas ir kelias tokias, kurias kažkada parašiau, tačiau niekur niekada nepanaudojau. Kūrinius „Tu būsi toli" ir „Pabėgimas" parašiau dar tarnaudamas kariuomenėje.

Jau žinau, kad albumas vadinsis „Pabėgimas". Taip ir yra. Man norisi pabėgti nuo savęs tokio, koks esu grupėje „Foje", atrasti naujų spalvų. Tik reikės užrašyti ne „Andrius Mamontovas", o „Andriaus Mamontovo", kad gautųsi "Andriaus Mamontovo Pabėgimas". Tarytum atlikėjo vardas ir albumo pavadinimas tampa neatskiriama žodine konstrukcija.

1995 RUGPJŪTIS

Albumas įrašytas. Nuėjau šiandien į muzikos parduotuvę ir apžiūrinėjau lentynas. Pastebėjau vieną dalyką: visi labai spalvingi diskų viršeliai susilieja į bendrą masę. Bet jeigu vidury labai margaspalvių albumu guli toks, kuris yra vienos spalvos, tai jis tame margumyne tampa tartum sala, kurios ieško akys. Nuspręsta - „Pabėgimo" viršelis bus vienos spalvos.

Atėjau pas Ezopą iš grupės „ŽAS”, kurią neseniai prodiusavau. Jis dirba reklamos agentūroje ir moka maketuoti kompiuteriu. Visą dieną maketuojame kelis variantus.

Atsispausdiname.

Parsinešu namo, išdėlioju ant grindų ir klausiu Ingos, kuris pirmiausiai krenta į akis.

Ji parodo į juodą viršelį su balta kaukole.

1998 GEGUŽĖ

Birželio 1 dieną Vingio parke antrą kartą surengsime koncertą „Parama”. Tai bus mano pirmasis pasirodymas po paskutinio grupės „Foje" koncerto toje pačioje vietoje prieš metus.

Jaudinuosi. Kol kas dar neturiu savo pastovios grupės. Repetuoju su „Lemon's Joy" ir styginių kvartetu „Chordos". Igoris Kofas pasakė, kad negročiau gitara nes jis perims visas mano partijas, kad turėčiau laisvas rankas ir galėčiau būti „tikra žvaigždė". Juokiuosi.

Pagrosiu šiandien kelias visiškai naujas, kelias senas dainas ir, žinoma, „Pabėgimą". Juk tai kol kas vienintelis mano išleistas solinis albumas.

Visus metus jau keliauju su „Hamletu". Gastrolių grafikas nesibaigia ir numatytas dar mažiausiai dviems metams į priekį. Ką tik grįžau iš turo po Kanadą, o po „Paramos" važiuosiu į Austriją.

Inga jau devintame mėnesyje. Liko kelios savaitės, kai antrą kartą tapsiu tėčiu.

1998 BIRŽELIO 1

Grojam „Pabėgimą". Vingio parke susirinkę žmonės atidžiai klauso. Suprantu, kad dar laukia ilgas kelias, kol mane nustos lyginti su tuo Andriumi, kuris grojo „Foje". Tačiau kito kelio aš neturiu.







„Music.lt“ LT Top 30: Ketvirtoje vietoje debiutuoja „Lemon Joy“ daina „Mūsų nepakeis“

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2017 m. gegužės ketvirtoje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uko pirmoje vietoje išsilaiko „Lemon Joy“ su daina „Willkommen“ (12 savaičių tope). Antroje vietoje taip pat išsilaiko Jurga su daina „Bro“ (9 savaitės, aukščiausia vieta – 2). Trečiosios vietos neužleidžia Monika Linkytė su daina „Leisk Man Pasiklyst“ (3 savaitės tope, aukščiausia pasiekta vieta – 3).

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? „Abudu“ su daina „Pavargau“ (2 savaitės tope, aukščiausia vieta – 5) 27 laipteliais pakyla į 5-ąją poziciją. „Beissoul & Einius“ su daina „Pill“ (8 savaitės tope, aukščiausia vieta – 6) 21 laipteliu pakyla aukštyn į 8-ąją vietą. „Baltic Balkan“ su daina „Foxtrot“ debiutuoja 9-oje vietoje. „HIT“ su daina „50 atspalvių“ pirmąją savaitę pasiekia 22-ąją poziciją. Topą užbaigia merginų grupė „69 Danguje“ su daina „Gilyn“ (3 savaitės tope, aukščiausia vieta – 5).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: Linas Adomaitis su kūriniu „Smėlio Laikrodis“ (1 savaitė tope, aukščiausia vieta – 26), Erica Jennings su daina „Black is the Colour“ (7 savaitės, aukščiausia vieta – 3), Svaras – „O jeigu aš numirčiau“ (5 savaitės, aukščiausia vieta – 9), Pushaz – „1997“ (3 savaitės, aukščiausia vieta – 24) ir „DAR“ – „Noriu būt kaip mama“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 28). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

Gegužės pab. Ir birželio pradžioje į LT-TOP-30 bandys patekti nauji kūriniai: Justė Starinskaitė – „Mūsų Meilę (Mylėjau Viena)“, Rasa Murauskaitė – „P. M. (ft. Filmik)“, „Condor Avenue“ – „Noir“, „Golden Parazyth“ – „Open Windows“ ir Ten Walls su daina „Balboa“.

[topas878]

Stingas naują albumą ir geriausius hitus pristatys išskirtiniame koncerte Kaune!

$
0
0
Išleidus ilgai lauktą naują Stingo albumą „57th & 9th“, koncertų rengėjai „Live Nation“ patvirtino, kad atlikėjas dar šiemet surengs grandiozines gastroles Šiaurės Amerikoje ir Europoje. Šiandien oficialiai paskelbta, kad vienintelis Stingo koncertas Lietuvoje įvyks spalio 10 d. didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune. Britų superžvaigždė, kurios tikrasis vardas Gordonas Sumneris, atvyks su savo grupe, kurioje groja gerai žinomi muzikantai: gitaristas Dominicas Milleris, būgnininkas Joshas Freese‘as ir gitaristas Rufusas Milleris. Koncertą pradės Stingo sūnus Joe Sumneris ir grupė „The Last Bandoleros“.

Bilietus į Stingo koncertą visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu www.bilietai.lt bus galima įsigyti jau nuo šio penktadienio (birželio 2 d.) 10 val. ryto. Pirmieji bilietai bus parduodami už ypatingą, mažesnę kainą – 49,00 Eur. Dviem dienomis anksčiau, gegužės 31-ąją, bilietus galės įsigyti „Live Nation Lietuva“ koncertų klubo nariai. Užsiregistruoti į „Live Nation Lietuva“ klubą galima čia: http://bit.ly/2fcs67K

Stingo dvyliktasis studijinis albumas „57th & 9th“, kurį išleido įrašų kompanija „A&M / Interscope Records“, yra pirmas naujas atlikėjo solo darbas per daugiau nei dešimtmetį. Dešimties naujų dainų kolekcija puikiai atspindi platų Stingo muzikinės kūrybos potencialą: pradedant pirmuoju singlu „I Can‘t Stop Thinking About You“ ir baigiant išskirtinėmis kompozicijomis „Petrol Head“ bei „50.000“.

Albumo, kurį prodiusavo Martinas Kierszenbaumas, įrašai tęsėsi kelias savaites. Stingui studijoje talkino ilgametis bendražygis Dominicas Milleris (gitara) ir Vinnie Colaiuta (mušamieji), taip pat su roko grupėmis „Nine Inch Nails“ ir „Guns ‘N Roses“ grojęs būgnininkas Joshas Freese‘as, gitaristas Lyke‘as Workmanas ir grupė „The Las Bandoleros“.

Kompozitorius, dainų autorius ir dainininkas, aktorius, rašytojas ir aktyvistas Stingas gimė Newcastle‘o mieste Anglijoje. 1977 m. jis persikėlė gyventi į Londoną, kur su Stewartu Copelandu ir Andy Summersu subūrė grupę „The Police“. Viena populiariausių pop-roko muzikos grupių pasaulyje išleido penkis studijinius albumus, pelnė šešis „Grammy“, du „BRITs“ apdovanojimus ir 2003 m. buvo įtraukta į „Rock‘n‘roll šlovės muziejų“.

Pradėjęs solo karjerą, Stingas tapo vienu geriausių mūsų dienų muzikantų ir atlikėjų planetoje. Jo solinė kūryba yra įvertinta dešimčia „Grammy“, dviem „BRITs“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimais. Stingas taip pat buvo triskart pristatytas „Oscar“ ir kartą nominuotas „Tony“ apdovanojimams. Muzikantui prestižinį „Century“ apdovanojimą įteikė muzikos biblija vadinamas žurnalas „Billboard“, o 2004 m. „MusiCares“ ceremonijoje Stingas buvo paskelbtas „Metų persona“.

Stingui, kuris yra „Dainų autorių šlovės muziejaus“ narys, 2014 m. buvo įteiktas aukščiausias ir labiausiai prestižinis kultūros srities apdovanojimas Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Kenedžio centro“ apdovanojimas. Per visą įspūdingą savo muzikinę karjerą Stingas yra pardavęs daugiau nei 100 mln. įrašų.

Vienas sėkmingiausių muzikantų istorijoje yra didelis žmogaus teisių gynėjas, aktyviai dalyvaujantis „Amnesty International“, „Live Aid“ ir kitų organizacijų veikloje. 1989 m. Stingas su žmona Trudie Styler įkūrė labdaros organizaciją „Rainforest Fund“. Šis fondas rūpinasi drėgnaisiais atogrąžų ir vidutinių platumų miškais bei čia gyvenančiais žmonėmis.

„Rainforest Fund“ jau surengė 17 didelių koncertų, už kuriuos gautas lėšas skyrė labdarai. Artimiausią labdaros koncertą planuojama rengti šių metų gruodį prestižinėje „Carnegie Hall“ salėje Niujorke. Šiuo metu „Rainforest Fund“ vykdo veiklą trijuose kontinentuose, daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių.

Koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune pradės Stingo sūnus Joe Sumneris. Tai bus antrasis jo vizitas Lietuvoje – kartą jo grupė „Fiction Plane“ jau dalyvavo Stingo gastrolėse ir koncertavo Vilniuje. Šių metų sausio mėnesį J.Sumneris išleido debiutinį solo singlą „Jellybean“. Koncerte taip pat gros kvartetas iš Teksaso – „The Last Bandoleros“ – gitaristo ir prodiuserio Jerry Fuenteso ir Manhattano muzikos piligrimo, dainų autoriaus ir prodiuserio Dereko Jameso grupė.

Stingo turo „57th & 9th“ koncertą Kaune pristato Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šįmet sostinėje surengsiantis vienos dienos festivalį „Summer In The City“ su legendiniu norvegų elektroninės muzikos duetu „Royksopp“ ir daugeliu kitų žvaigždžių; Trakų pilyje vyksiančius: vienintelį Baltijos šalyse amerikiečių rokerio Alice Cooper koncertą, grandiozinį „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“ ir lietuvių scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertą; didžiausią metų šou – Robbie Williamso pasirodymą Vilniaus Vingio parke; Italijos superžvaigždės Zucchero, amerikiečių rokerių „Future Islands“ ir garsiojo britų rokerio Chris Rea koncertus bei legendinių „Queen“ ir Adam Lambert pasirodymą Kaune.





Viewing all 7370 articles
Browse latest View live