Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

Tilto namų festivalis vasarą ir vėl atidarys su aktualia alternatyvia muzika

$
0
0
Birželio 2-3 dienomis „Downtown Forest“ hostelio pievose, Vilniuje vasarą vėl atidarys Tilto namų festivalis. Šiandien jo organizatoriai dalinasi geromis naujienomis ir skelbia ilgą atlikėjų sąrašą.

Jame – „Vilniaus Energija“, „Garbanotas Bosistas“, „Abudu“, „Fingalick“, „MIGLOKO“, „Parranda Polar“, „Džiazlaif“ ir „Kabloonak“, savaitgalio vakarais lipsiantys į pagrindinę festivalio sceną. Kita, ne mažiau svarbi muzikinė dalis – dieniniai koncertai hostelio garaže bei pavėsinėje. Mažose scenose žadama sutalpinti skirtingiausius muzikos žanrus.

Dienos koncertų metu pasirodys Šarukas Joneikis (grupės „Garbanotas Bosistas“ vokalistas), eksperimentinio roko duetas „Mekas duo“, būgnininkas ir elektroninės muzikos kūrėjas Vladas Dieninis, atlikėjas „Martin Wall“, Pijus Džiugas Meižis („Munpauzen“) su garsais iš moduliarinio sintezatoriaus, šių metų konkurse „Tamsta Garažas“ sužibėję „Avis Rara“. Vieša paslaptis – ant scenos lips ir klasikinės muzikos atstovai, ir vaikų ukulėlių ansamblis.

„Smagu, kad jau antrus metus viename festivalyje galima išgirsti beveik visas aktualiausias alternatyvios lietuviškos muzikos grupes. Dar smagiau, kad šiais metais išgirsim ir sintezatorius, ir violončeles, o dieną roko grupių atlikėjai ims į rankas akustines gitaras ir pasirodys mažu, jaukiu sąstatu. Stengiamės sukurti savotišką bendruomenės atmosferą, kur atlikėjai, nulipę nuo scenos, liktų klausyti kitų. Pavyko pernai, pavyks ir šiemet“, – pasakoja Gabrielė Tamutytė, muzikos agentūros „Tilto namai¬“ vadovė ir viena iš festivalio organizatorių.

Šiemet festivalis plečiasi ne vien į muzikos pusę. Vaikų ir tėvo dieną bus galima atšvęsti dalyvaujant įvairiose dieninėse veiklose. Lankytojų laukia pop-up kirpykla, garso generatorių dirbtuvės, komiksų ir iliustracijų kioskas, ukulėlių treniruotės, improvizuoti dainų tekstų skaitymai, vieša sporto treniruotė, šachmatai. Projektas „Ką žmonės dirba“ festivalyje pristatys trumpus pokalbius su muzikantais, o maisto dizaino studija „Less Table“ surengs kūrybines maisto dirbtuves.

Festivalio metu veiks turgus, bus galima išsikepti savo atsineštų gėrybių ant hostelio grilių. Lankytojai ypač laukiami su šunimis – jiems taip pat bus paskirtas atskiras šventės kampelis, kurį jo sumanytojai vadina tiesiog šunų baru.

Atidaryti vasaros Paupio gatvėje kviečiami ne tik sostinės gyventojai. Svečių iš kitų miestų bei šalių visą savaitgalį lauks „Downtown Forest“ hostelio kambariai. Vienas iš festivalio sumanytojų, hostelio „Downtown Forest“ vadovas Benas Terekas pasakoja: „prisimenant pernai metus, labai laukiame antrojo Tilto namų festivalio. Emocijos, muzika ir žmonių šypsenos iki šiol gyvena mūsų širdyse. Šiemet stengsimės būti dar geresni ir svetingesni kiekvienam. Mums didelis džiaugsmas būti šio festivalio dalimi. Ir ko gero, vieninteliu hosteliu, gal net pasaulyje, kurio durys yra taip plačiai atvertos muzikai ir laisvei.” Festivalis – draugiškas šeimoms, todėl vaikai iki 7 metų į renginius bus įleidžiami nemokamai.

Susipažinti su festivalio garso takeliu dar prieš jam prasidedant vilniečiai kviečiami ant dviračių. „Gegužės 2-ąją, likus lygiai mėnesiui iki festivalio, visus nepažįstamuosius, o taip pat ir Tilto namų draugus kviesime registruotis į muzikinį pasivažinėjimą, sėsti ant dviračio ir leistis nešamiems po Vilniaus miesto gatves kartu su festivalio grupių garsais“, – sako Tilto namų festivalio komanda. Naktinio žygio pradžia – Tilto g. 29, gegužės 2 d., 23 val. vakaro.

Bilietus galite įsigyti čia.

Renginys internete:
https://www.facebook.com/events/158219398209941/

Tilto namų festivalis’17:



Klube „Lizdas“ – vienas žymiausių Jungtinės Karalystės didžėjų Radio Slave

$
0
0
Paskutinį šio mėnesio vakarą, prieš nedarbingą Tarptautinė darbo dieną, Kauno klubas „Lizdas“ kviečia į neeilinį vakarėlį: antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą aplankys žymus Jungtinės Karalystės didžėjus ir prodiuseris Matthew Edwards, geriau žinomas slapyvardžiu Radio Slave.

Žmogus su daug vardų

Daugiau nei 20 metų grojantis Matthew Edwards karjerą pradėjo Londone. Nuo 1992-ųjų jis išleido net kelias dešimtis techno ir house muzikos įrašų prisidengęs bent 7 skirtingais slapyvardžiais, įkūrė 3 leidybines kompanijas ir pelnė žurnalo „DJ Mag“ geriausio Jungtinės Karalystės prodiuserio titulą.

Vienas dažniausiai minimų Matthew Edwards amplua – remiksų prodiusavimas. Jo muzikinėje biografijoje puikuojasi tokių kūrėjų kaip Armand Van Helden, „Slam“, „UNKLE“, DJ Hell, Josh Wink ar DJ Sneak kūrinių remiksuotos versijos, pelniusios jam pasaulinį žinomumą.

Anksčiau grojęs kultinėje Londono šokių aikštelėje „Ministry of Sound“, šiuo metu Radio Slave – vieno dažniausiai spaudoje minimų Europos klubų „Panorama Bar“ ir Paryžiaus „Rex Club“ rezidentas, savaitgaliais plokšteles sukantis geriausiose Londono, Tokijo, Ibizos, Frankfurto ir kt. miestų šokių aikštelėse.

Pirmas kartas Lietuvoje

Pirmasis kultinio prodiuserio pasirodymas Lietuvoje įvyks Kauno klube „Lizdas“. Čia jis atvyksta prisistatantis jau minėtu ir žinomiausiu slapyvardžiu Radio Slave, kurio debiutinis albumas, nepaisant anksčiau išleistų daugybės trumpesnių leidinių, pasirodė tik prieš gerą pusmetį jo paties leidykloje „Rekids“ ir buvo išliaupsintas muzikos kritikų.

Be 3 val. truksiančio „Radio Slave“ pasirodymo už pulto stos ir 4 vietiniai muzikantai. Gyvą pasirodymą surengs vienas Lietuvos techno muzikos lyderių Infektion, kurio muziką leidžia itin populiari Berlyno įrašų kompanija „Arts“. Taip pat pasirodys dažni „Lizdo“ svečiai Alex Krell bei The Nutcracker, o naktį uždarys vienas iš „Lizdo“ įkūrėjų Pakas.

Renginys įvyks jau pirmadienį, balandžio 30 d. Klubas „Lizdas“ laikosi nefotografavimo politikos, neįleidžia nepilnamečių ir nepageidaujamų asmenų.

Primename, kad antradienis – nedarbo diena.





Iki festivalio „Open‘er 2018“ liko kiek mažiau nei 3 mėnesiai – organizatoriai papildė grupių sąrašą 4-iais naujais vardais

$
0
0
Iki muzikos festivalio „Open‘er 2018“ liko kiek mažiau nei trys mėnesiai. Šiandien festivalio organizatoriai papildė line-up dar keturiais vardais. 2018 m. liepos 4-7 d. savo pasirodymus surengs synthpop trijulė „Chvrches“, hip-hop atlikėjas Yung Lean, elektroninės muzikos prodiuseris SG Lewis ir lenkų repo atstovas Otsochodzi.

2018 m. festivalio „Open‘er“ headliner‘iais paskelbti „Arctic Monkeys“, „Depeche Mode“, Bruno Mars ir „Gorillaz“. Jau anksčiau paskelbta ir apie šių grupių ir atlikėjų pasirodymus – „Massive Attack“, „Kaleo“, SEVDALIZA, „Fleet Foxes“, David Byrne, MØ, „Dead Cross“, „Migos“, „Nick Cave & The Bad Seeds“, „Superorganism“, Kali Uchis, „Young Fathers, „La Femme“, „Marmozets“, Sigrid, Vince Staples, Young Thug, „Glass Animals“, „Odesza“, „Years & Years“ ir kiti.

4-ių dienų festivalio bilietų kaina šiuo metu svyrauja nuo maždaug 137 eurų.

http://opener.pl/













Legendinė švedų grupė „ABBA“ sugrįžta po 35-erių metų pertraukos

$
0
0
Legendinė švedų pop grupė „ABBA“ pranešė apie sugrįžimą į sceną ir naujų kūrinių įrašymą. Jau anksčiau žiniasklaidoje buvę pasirodę įvairių spekuliacijų apie galimą „ABBA“ atsikūrimą, šiandien ši diena tapo išties reali. Grupė po 35 m. pertraukos į muzikos pasaulį išleis net du kol kas žinomus kūrinius – „Thank You for the Music“ ir „I Still Have Faith in You“. Tiesa, nauji kūriniai dienos šviesą išvys tik gruodžio mėnesį.

Grupės „ABBA“ pareiškimas:

„The decision to go ahead with the exciting ABBA avatar tour project had an unexpected consequence. We all four felt that, after some 35 years, it could be fun to join forces again and go into the recording studio. So we did. And it was like time had stood still and that we only had been away on a short holiday. An extremely joyful experience!“

Švedų grupė labiausiai išgarsėjo su daina „Waterloo“ laimėjus „Eurovizijos“ konkursą 1975 m. Jungtinėje Karalystėje. Per savo karjerą grupė yra pardavusi daugiau nei 500 mln. įrašų. 1981 m. pasirodė paskutinis „ABBA“ albumas „the Visitors“.







Festivalis „Betsafe Radistai Village'18“ skelbia „Electronic“ scenos žvaigždes

$
0
0
Didžiausias šalyje elektroninės muzikos festivalis „Betsafe Radistai Village‘18“ vyks liepos 20-21 d. Obuolių saloje. Neseniai patvirtinta, kad viena pagrindinių festivalių žvaigždžių taps populiaurusis olandas Sander van Doorn, o šiandien radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius gerbėjus supažindina su antroje pagrindinėje „Electronic“ scenoje grosiančiomis žvaigždėmis. Priešpaskutinį liepos savaitgalį (liepos 20 – 21 d.) tris dienas ir dvi naktis Obuolių saloje šėlsiančius festivalio „Betsafe Radistai Village‘18“ dalyvius džiugins per 50 gerai žinomų didžėjų ir atlikėjų.

Bilietus į „Betsafe Radistai Village‘18“ festivalį galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt.

„Kaip ir kiekvienais metais, kruopščiai rinkome pagrindinėse scenose grosiančius atlikėjus. Džiaugiamės, kad į festivalį pavyko pasikviesti gerai žinomas elektroninės muzikos žvaigždes iš viso pasaulio“, – pasakoja J. Nainys.

„Antroje pagal dydį „Electronic“ scenoje gros daugiau nei 10 žvaigždžių iš užsienio ir Lietuvos. Be to, čia vyks ir garsioji „Silent Disco“, kaskart sulaukianti vis didesnio populiarumo“, – sako R. Mackevičius.

Martin Eyerer feat. Kosheen – „Your Move“:



Viena pagrindinių „Electronic“ scenos žvaigždžių šiemet bus Martin Eyerer. Daugiau nei 20 metų didžiausiuose šokių muzikos klubuose ir festivaliuose grojantis vokiečių kilmės DJ‘us yra visame pasaulyje gerai žinomas prodiuseris. Su garsiomis kompanijomis „Rennaissance“, „Buzzin Fly“, „Great Stuff“, „Boxer“ ir „Audiomatique“ bendradarbiaujantis atlikėjas išleido daugiau nei 150 įrašų. Nuosavai įrašų kompanijai „Kling Klong“ vadovaujantis M. Eyerer sulaukė didelės sėkmės Australijoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikose bei Europos šalyse.

Karjerą pradėjęs būdamas vos 15-os metų, iš Štutgarto kilęs atlikėjas šiuo metu gyvena Berlyne, kur su kolegomis įkūrė net 1700 m² plotą užimantį įrašų studijų „Riverside Studios“ kompleksą, šalia kurio yra įsikūrę visi svarbiausi Berlyno naktiniai klubai „Berghain“, „Watergate“, „Kater Holzig“, „Tresor“, „Weekend“ ir daugelis kitų. Šios studijos paslaugomis naudojasi tiek žinomi šokių muzikos atlikėjai, tiek ir garsios įrašų kompanijos. Kita įdomi detalė, yra M. Eyerer domėjimasis antikvariniais muzikos sintezatoriais ir kompiuteriais. Neseniai jis pilnai restauravo trofėjinę „Amek M 3000“ konsolę, su kuria savo laiku grojo legendinė roko grupė „Pink Floyd“.

Third Son – „Generation“:



Kita didelė Radistų festivalio „Electronic“ scenos žvaigždė – britų kilmės DJ‘us ir prodiuseris Joseph Thomas Price, labiau žinomas Third Son pseudonimu. Užaugęs muzikalioje šeimoje, Joseph nuo pat vaikystės mokėsi groti ir pažino pačių įvairiausių muzikos žanrų pasaulį. Pradžioje jazz ir rock muziką klausęs atlikėjas netruko atrasti grupę „Radiohead“, kurios albumą „Kid A“ įvardina kaip labai didelę įtaką jam padariusiu įrašu. Third Son kūryba sudomino įrašų kompanijas „Cajual“. „Materialism“ ir „Sincopat“, DJ‘us yra reguliariai kviečiamas groti garsiuose klubuose „Space Ibiza“, „The Pickle Factory“ ir „Button Factory“. Šiuo metu Third Son vadovauja nuosavai įrašų firmai „Polymath“.

Antroje pagal dydį „Betsafe Radistai Village‘18“ scenoje „Electronic“ taip pat pasirodys geriausi Lietuvos DJ‘ai ir prodiuseriai. Mūsų šaliai atstovaus radijo stoties „Zip FM“ laidų autoriai „Kandy Killers“, kuriuos jau galima vadinti tikrais Radistų festivalio veteranais.

Išskirtinius pasirodymus festivaliui ruošia Morkus ir Gilė – pora ne tik gyvenime, bet ir už pulto. Morkus yra žinomas radijo stoties „Zip FM“ balsas, grojantis jau 15 metų. Gilė pernai laimėjo pasaulinį DJ‘ų konkursą „Burn Residency Lietuva“. Tarp aštuonių geriausių pretendentų finale Ibisoje patekusią lietuvaitę labai gyrė Pete Tong, Luciano, Seth Troxler ir kitos elektroninės muzikos žvaigždės.

„Electronic“ scenoje taip pat pasirodys nepailstantis Kauno DJ‘ų duetas Kastis Torrau & Donatello, kurį jau gerą dešimtmetį puikiai žino ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio šokių muzikos gerbėjai.

Išskirtinį pasirodymą festivaliui ruošia iš Maskvos kilusi elektroninės muzikos entuziastė Anna Hanna. Kurį laiką Azijoje gyvenusi DJ‘a grojo didžiuosiuose festivaliuose „Phnom Penh“ (Kombodža) ir „Goa“ (Indija). Vilniuje ją dažniausiai išgirsite „Opium“ klube. „Electronic“ taip pat gros St. Stereo ir Švoba.

Šie atlikėjai prisijungė prie įspūdingos „Betsafe Radistai Village‘18“ žvaigždžių rinktinės. Kaip jau buvo pranešta anksčiau, šiemet Radistų festivalyje gros populiarusis olandas Sander van Doorn, garsusis prancūzų DJ‘us Cédric Gervais, populiarus britų duetas „Third Party“, olandų muzikos prodiuserių duetas „Firebeatz“, britų DJ‘us ir įrašų prodiuseris D.O.D, žinomas Olandijos DJ‘ų ir prodiuserių kolektyvas „Mr. Belt & Wezol“, kartą Radistų festivalyje jau groję nutrūktgalvių olandų DJ‘ų duetas „The Antidote“ ir lietuviško kraujo turinti viena ryškiausių elektroninės muzikos žvaigždžių Šveicarijoje – Gil Glaze. Specialius pasirodymus festivaliui ruošia vienas garsiausių Norvegijos DJ‘ų Stisema, bene geriausias Estijos didžėjus Keven K, mūsų šalį užsienyje garsinantis lietuvis Embody ir DJ‘ų komanda G-Spot DJ‘s.

Akimirkos iš 2017 m. festivalio:



„Betsafe Radistai Village‘18“ kartu su Radistais pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“. Liepos 20-21 d. Obuolių saloje vyksiančiame festivalyje „Betsafe Radistai Village‘18“ gros daugiau nei 50 garsiausių muzikos atlikėjų ir grupių iš viso pasaulio ir Lietuvos. Trijose festivalio scenose bus sumontuotos įspūdingos dekoracijos, didžiuliai ekranai ir galingi lazeriai, moderniausia įgarsinimo ir apšvietimo technika, specialūs efektai. Žiūrovai dvi dienas ir dvi naktis mėgausis ne tik muzika, bet ir begale pramogų ir linksmybių.


„Music.lt“ LT Top 30: „The Roop“ su daina „Tu Ir Muzika“ debiutuoja 3-ioje vietoje

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2018 m. balandžio 4-oje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uke į pirmąją vietą kilsteli Junior a su daina „violent“ (3 savaitė). Į antrąją vietą kilsteli „The Roop“ su daina „Yes, I Do“ (aukščiausia pasiekta vieta – 1), tačiau tai tuo pačiu jau buvo paskutinioji 12-oji savaitė tope. Kitas „The Roop“ darbas „Tu Ir Muzika“ debiutuoja 3-ioje vietoje.

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? Nemažai dėmesio sulaukė OTREYA su daina „Pretty Little Liar“ – debiutas 4-oje vietoje. Atlikėja Marija Akelan su daina „Eternity of Dreams“ pirmąją savaitę debiutuoja 6-oje vietoje. Grupė „Deeper Upper“ neseniai pristatė naują dainą „Boys Don‘t Cry“ – jos debiutas 9-oje vietoje, o „Happyendless“ ir Giedrė su daina „Paryčiai“ pirmąją savaitę įsitvirtino 10-oje pozicijoje. Grupė „The Station“ su daina „Tik Tau“ surinko kiek mažiau balsų – debiutas 16-oje vietoje. Topą užbaigia Donatas Blanka su daina „Apie Tave“ (3 savaitė, aukščiausia vieta – 14).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: „Garbanotas Bosistas“ – „Keep Me There“ (6 savaitės, aukščiausia vieta – 3), „Ba.“ su daina „RANDAI=VEIKSMAI“ (5 savaitės, aukščiausia vieta – 6), „8 Kambarys“ su daina „Ženklai“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 18), „Laimingu Būti Lengva“ – „Pavasario Vėjas“ (1 savaitė, aukščiausia vieta – 25), „Biplan“ su daina „Meilė nesibaigia“ (7 savaitės, aukščiausia vieta – 12), Gabrielius Vagelis su daina „The Distant“ (11 savaičių, aukščiausia vieta – 6), Monika Marija su daina „The Truth“ (5 savaitės, aukščiausia vieta – 7). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

Balandžio pb. ir gegužės pr. į LT-TOP-30 bandys patekti nauji kūriniai: „Freaks on Floor“ – „Give You All My Love“, „Makchu Pikchu“ – „Royal“, Vaidas Baumila – „Suknelė“, „Lilas & Innomine“ – „Noriu grot“, Mato Nesimato – „Laužo Šviesa“.

[topas984]


Kviečiame savo nuomonę pareikšti jau dabar ir išrinkti kitos savaitės Music.lt TOP 30.

Šiandien Lietuva mini tarptautinę džiazo dieną

$
0
0
Koncertai vidury dienos, improvizacijos netikėtose vietose ir daugiau nei bet kada skambantis džiazas. Taip šiandien visoje šalyje, o ypač – sostinėje, švenčiama tarptautinė džiazo diena.

„Tarptautinė džiazo diena yra dar naujas reiškinys Lietuvoje ir kaip šventė tik pradedama minėti džiazo bendruomenėje. Tikimės, kad ši diena paskatins bendruomeniškumą muzikantų rate ir primins, jog turime būti vieningi ne tik vieną dieną per metus“, – sako jaunosios džiazo kartos atstovai, grupės „Džiazlaif“ nariai. Kaip ir daugelis šalies džiazo atlikėjų, muzikos šventę jie pasitiks scenoje.

Pirmieji džiazo dienos renginiai Rūdninkų knygyne bei Tauragėje įvyko dar prieš jai ateinant. Šiandien švęsti tarptautinės džiazo dienos Vilniuje prisijungia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo katedra, kuri 13 val. J. Karoso salėje surengs studentų ir dėstytojų koncertą. Vėliau, nuo 18 val. gyvas džiazas skambės kavinėje „Veranda“, 19 val. svečių namuose „Downtown Forest Hostel & Camping“, 21 val. džiazo klube „Jazz Cellar“. 20.30 val. Grupių „Džiazlaif“ ir „Ąžuoliniai berželiai“ pasirodymus iš baro „Paviljonas“ bus galima stebėti ir internetu.

Renginiai Vilniuje tuo nesibaigia – vidurdienį vyks Lietuvos džiazo federacijos (LDF) ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos rengiami Tarptautinei džiazo dienai skirti „Džiazo priešpiečiai“ (Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos kiemas, Šv. Jono 11, Vilnius). Jau tradiciniu tapusio renginio metu pasirodys projekto „Ethnic Mood“ atlikėjai, bus pristatomas naujas šiandieninio Lietuvos džiazo rinkinys „Jazz from Lithuania 2018”.

Būtent nuo balandžio 30 dienos albumas yra pasiekiamas visose internetinėse platformose: Pakartot.lt, Spotify, iTunes, Deezer. Šiandien taip pat atidaroma Dainiaus Labučio retrospektyvinė fotografijų paroda, skirta vienam ryškiausių Lietuvos džiazo renginių „Vilnius Mama Jazz 2012-2017“.

Be tradicinių renginių, šiemet džiazo mylėtojai bus nustebinti ir netikėtais muzikiniais performansais Vilniaus mieste. Pirmasis jų įvyks Vilniaus tarptautiniame oro uoste. Su džiazu šiandien netikėtai susidurs besilankantys Kultūros ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, prekybos centre „Europa”, kavinėje „Caffeine” Vilniaus gatvėje, „Vagos” knygyne prie LNDT, Vilniaus geležinkelio stotyje. Šiose vietose gros Remigijaus Rančio, Jievaro Jasinskio, grupių „Brave Nosies”, „Džiazlaif” suburti muzikantai, Dmitrijaus Golovanovo ir Veronikos Chi Chi duetas.

Į koncertus sostinės gyventojai šiandien taip pat gali vykti lydimi džiazo muzikos. Visą dieną, išsikvietę „JazzExpress“ taksi automobilį, vilniečiai gatvėmis riedės lydimi naujojo „Jazz from Lithuania 2018“ rinkinio, o taip pat – su šventine 10% nuolaida. Švęsti džiazą LDF kviečia ir nenorinčius kelti kojos iš namų: „sukūrėme specialų lietuviško džiazo grojaraštį spotify bei Pakartot.lt platformose, internetinėje erdvėje atsirado ir „Jazz from Lithuania 2018” rinkinys. Tikimės, kad jūsų kasdienybę šiandien vienaip ar kitaip ištiks džiazas.“

„Šios džiazo dienos išskirtinumas – koncertų salių ribas perkopianti muzika. Todėl pagrindinis akcentas šių metų programoje susijęs su netikėtais pasirodymais ir performansais. Labai svarbūs regionuose vykstantys renginiai. Beje, pirmieji džiazo dieną pradėjo švęsti Kėdainiuose. Naujausia iniciatyva džiazo dienai vyksta Alytuje, taip pat regioniniame mieste,” – pasakoja LDF prezidentas Julijus Grickevičius.

Klaipėdoje džiazo dienos proga bus įtektas tradicinis džiazo žvaigždės apdovanojimas, koncertuos diksilendas „Memeland”. „Kaunas Jazz“ šiai progai skiria savo didįjį koncertą, kurio puošmena – soulo ir ritmenbliuzo žvaigždė Laura Mvula. Kėdainių festivalis „Broma Jazz“ pristatys miesto muzikos mokyklos džiazo skyriaus mokinius. Dienos metu į Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją kviečia mokytojas Aurimas Povilaitis, vėliau Šiaulių džiazo muzikantai ir gerbėjai bursis kavinėje „Caffeine“. Pirmą kartą prie džiazo dienos prisijungia Alytaus muzikos mokykla.

Tarptautinė džiazo diena UNESCO organizacijos pastangomis visame pasaulyje pradėta minėti 2011 metais. Pasak šventės sumanytojų, džiazo diena – tai tarptautinis dialogas, sujungiantis žmones iš viso pasaulio. Šįmet pasaulinę džiazo dieną vainikuojantis „visų žvaigždžių” koncertas vyks Sankt Peterburge, kitais metais džiazo sostine paskelbtas Sidnėjaus miestas.

Džiazo dienos šventę Lietuvoje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Dauguma šiai šventei skirtų renginių – nemokami.

Daugiau apie tarptautinės džiazo dienos renginius Lietuvoje: www.facebook.com/events/341422589701775/

Daugiau apie tarptautinę džiazo dieną pasaulyje:
www.jazzday.com




„Jazz from Lithuania 2018“ kompiliacija internete:

www.pakartot.lt/album/jazz-from-lithuania-2018


Tarptautinės džiazo dienos Lietuvoje renginiai

VILNIUS
Balandžio 30 d., pirmadienis

12.00 val. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija (Šv. Jono 11)
Džiazo priešpiečiai su Andrėjaus Polevikovo projektu „Ethnic Mood“ ir Dainiaus Labučio fotografijų paroda „Vilnius Mama Jazz 2002–2017“
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Lietuvos džiazo federacija

13.00 val. LMTA J. Karoso salė (Gedimino pr. 42)
LMTA Džiazo katedros studentų ir dėstytojų koncertas
Įėjimas laisvas
Organizatorius: LMTA džiazo katedra

18.00–21.00 val. svetainė-baras „Veranda“ (Kęstučio g. 39)
Džiazas čia ir dabar: „Piano Jazz“ su Leonidu Mieldažiu
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Svetainė-baras „Veranda“

19.00 val. „Downtown Forest Hostel & Camping“ (Paupio g. 31A)
Olego Molokojedovo solo koncertas
Įėjimas laisvas
Organizatorius: „Downtown Forest Hostel & Camping“

20.30 val. (durys atidaromos 19.30 val.) Baras „Paviljonas“ (Pylimo 21B)
„Džiazlaif“, „Ąžuoliniai Berželiai“, Tomas Boo
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Lietuvos džiazo federacija

21.00 val. Džiazo klubas „Jazz Cellar 11“ (Aušros Vartų g. 11)
Jam Session
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Džiazo klubas „Jazz Cellar 11“

KAUNAS
19.00 val. Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Didysis „Kaunas Jazz“ festivalio koncertas
Laura Mvula (Didžioji Britanija)
Bilietus platina bilietai.lt
Organizatorius: festivalis „Kaunas Jazz“

KLAIPĖDA
20.00 val. muzikinis klubas “Bluez” (Žvejų g. 8)
Ieva in Quartet
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Muzikinis klubas „Bluez“

18.00 val. renginių salė Vakaris (Naujojo sodo g. 1)
Džiazo žvaigždės apdovanojimai, Klaipėdos diksilendas „Memeland“
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Klaipėdos pilies džiazo festivalis

ŠIAULIAI
15.00 val. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos III rūmų salėje (Vytauto g.23)
Mokytojų ir mokinių koncertas
Įėjimas laisvas
Organizatorius: mokytojaus Aurimas Povilaitis

19.00 val. Caffeine LT (Vilniaus g. 136, Šiauliai)
Andrej Pliaskin, Gediminas Brūzga, Agnė Michalenkovaitė, Gediminas Kalinas, Arnius Džei, Kęstutis Radavičius, Gintas Gascevičius JAM
Įėjimas laisvas
Organizatorius: VšĮ „Naktys“, Festivalis „Šiauliai Jazz“, UAB „GarsasLT“

KĖDAINIAI
17.00 val. Kėdainių muzikos mokykla (Didžioji g. 43)
Kėdainių muzikos mokyklos džiazo skyriaus koncertas
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Festivalis „Broma Jazz“

ALYTUS
17.00 val. Alytaus muzikos mokykla (Sporto g. 12)
„Jazz Do It“, „Trio ansamblis“
Įėjimas laisvas
Organizatorius: Alytaus muzikos mokykla

7.00 val. Alytaus vaikų globos namai (A. Juozapavičiaus g. 33)
Džiazo pusryčiai I Alytuje su grupe „The Ranch“ (Malta)




Jau šį ketvirtadienį roko grupės „SPLIN“ koncertas Vilniuje

$
0
0
Jau šį ketvirtadienį (gegužės 3 d.) koncertų salėje „Compensa“ koncertą surengs legendinė grupė iš Sankt-Peterburgo „Splin“ («Сплин»)!

Į Vilnių „SPLIN“ atsiveš tik geriausią! Tai yra visas savo geriausias dainas iš paskutinių sėkmingų albumų ir, (na kaip gi be šito!), visų gerbėjų džiaugsmui atliks ankstesnių albumų „auksinius hitus“, seniai tapusius roko muzikos lobynu!

SPLIN

Rusų grupė iš Sankt-Peterburgo. Jos amžinas lyderis — Aleksandras Vasiljevas. Grupė gimė 1994 metų gegužės 27-ąją.

Grupės pavadinimas atsirado rusų Sidabrinio amžiaus poeto Saša Čiornyj dėka, jo kūrinio pagrindu buvo sukurta daina „Pod surdinku“ («Под сурдинку») iš pirmojo grupės albumo („Pylnaja byl“ – «Пыльная быль»).

„Splin“ išsiskiria puikiais tekstais ir jiems (bei visoms Sank-Peterburbo grupėms) būdingu trapumu. Pagrindinės komandos savybės – natūralumas ir laipsniškumas. „Mūsų laimės žvaigždė slypi tame, kad mes vystomės natūraliai“, – kalba Saša. (Aleksandras Vasiljevas – nepakeičiamasis lyderis, vokalistas, „SPLIN“ dainių autorius).

Ne paslaptis, kad daug žinomų Rusijos roko grupių maksimaliai išnaudoja savo sukauptą meninį bagažą. Šiame fone „SPLIN“ atrodo malonia išimtimi – tai vienas iš nedaugelio kolektyvų, kuris nemiega „ant pelnytos šlovės laurų“, o reguliariai pristato naujus, kasmet vis įdomesnius darbus, patvirtinančius neišsenkamos kūrybos potencialą. Galima teigti, kad Aleksandras Vasiljevas, „SPLINO“ lyderis, taip toli pažengė nuo „Orbito be cukraus“ («Орбит без сахара»), kaip Tom Jork nuo „Creep“. Ši analogija neatsitiktinė, todėl, kad „SPLINO“ muzika taip pat su metais tapo daug išradingesnė ir novatoriškesnė, tuo tarpu dainų nuotaika pasikeitė nuo radijo–prieinamos iki ekzestencialiai–išmintingos.

Greičiausiai nerastume daugiau tokios grupės, kurioje viskas būtų taip harmoninga: lyderio charizma ir vokalas iš vienos pusės; puikūs muzikantai, itin vaizdinga poezija, melodiškumas, idealios aranžuotės, stulbinantys šou ir energija – iš kitos. Koncertuose grupė visiškai atsiduoda publikai, kartais atrodo, kad grupę ir jos lyderį palaiko kažkokie angelai–sargai, nes kitaip tokio lygio energetinės iškrovos ir emocijų apsikeitimo su žiūrovais nepaaiškinsi.

Dabar grupę sudaro: Aleksandr Vasiljev — vokalas, gitara, Nikolajai Rostovskij — klavišiniai, termenvoks, Vadim Sergejev — solo gitara, Dmitrij Kunin — boso gitara ir Aleksej Mesčeriakov — mušamieji.

Beje, А. Vasiljevo biografija susijusi su Lietuva (kas itin malonu).

Saša Vasiljevas gimė Sankt–Peterburge 1969 metais, tačiau beveik iš karto su gimtuoju miestu atsisveikino net septyneriems metams. Iš pradžių jo tėvai su mažu sūneliu išvažiavo į Vakarų Afriką, į Sierra–Leone, kur Sašos tėvas statė uostą, o mama mokė rusų kalbos mokykloje. Vėliau šeima dar porą metų praleido Lietuvos mieste Zarasai. Ir tik būdamas septynerių būsimasis „SPLIN“ lyderis sugrįžo į gimtąjį Piterį.

Vasiljevo karjera kaip muzikanto klostėsi analogiškai visiems Piterio roko talentams. Buvo ir „tusai“ Nevskij prospekte, ir legendinė „Кочегарка», ir grojimas gitara įžymiame „vamzdyje“ («трубa»), ir pirmosios repeticijos rūsyje, ir aistra piešti, ir Dostojevskio literatūra. Tačiau semdamas viską, kas Šiaurės sostinės filosofijoje buvo geriausia, Saša sugebėjo išlikti savitu ir įdomiu muzikantu bei poetu.

„SPLIN“ nuo pat pradžių buvo įvairialypė grupė, kurios kiekvienas kitas albumas visai nepanašus į prieš tai buvusį, kurios repertuare lengvai susigyvena „Orbit“ («Орбит…») ir „Karas“ («Война»), „Nauji žmonės“ («Новые люди») ir „Blokada“ («Блокада»). Todėl nereikia stebėtis nuolatinėmis metamorfozėmis Vasiljevo kūryboje, juolab kažkas svarbiausio ir neišreiškiamo, būdingo tik jo muzikai ir eilėms, visada lieka su juo..

Ir svarbiausioji jo daina neabejotinai dar ateityje…

Iki pasimatymo vieninteliame ir intriguojančiame legendinės grupės „SPLIN“ koncerte gegužės 3d. 19val. Vilniaus „Compensa“ salėje!







Hip hopo fanams atlikėjas MEANDI pristato savo debiutinį albumą

$
0
0
„YELLOW“ – taip vadinasi pirmasis hip hopo atlikėjo MEANDI albumas. Ištikimiausi jaunojo reperio klausytojai jo dainas jau galėjo išgirsti balandžio pradžioje Vilniuje įvykusiame albumo pristatymo koncerte, o nuo šiandien „YELLOW“ pagaliau pasiekiamas ir skaitmeninėse muzikos platformose.

„Geltona yra pati mėgstamiausia mano spalva. Ji man asocijuojasi su pozityvumu bei vasariška energija. Manau, kad ir muzika, kurią kuriu, puikiai atspindi šią spalvą, todėl didelių abejonių, kaip pavadinti pirmąjį albumą, nekilo”, - pasakojo atlikėjas.

3 metus kurtą albumą sudaro devynios dainos, kuriose klausytojai atras hip hopo, RnB bei džiazo elementų. Kaip teigia pats MEANDI, pagrindinis jo siekis yra įnešti spalvų į klausytojų gyvenimą.

„Kalbėdamas apie savo muzikos pozityvumą aš kalbu apie tikrą, nesuvaidintą pozityvią energiją. Kurdamas visada jaučiu teigiamą nuotaiką. Nei viena daina negimė bandant sumeluoti savo emocijas.

Dabar labai dažnai susiduriame su perdėtu pozityvumu. Tai dažniausiai matome socialiniuose tinkluose, kur žmonės nuolat šypsosi ir bando atrodyti laimingi tam, kad suburtų kuo didesnį gerbėjų ratą. Mano šypsena kyla iš vidaus, nenoriu nieko daryti per prievartą ir apsimetinėti savo kūryboje”, - kalbėjo MEANDI.

[nuotrauka2]

Prie „YELLOW“ atsiradimo prisidėjo ir nemažai užsienio kūrėjų. MEANDI dirbo kartu JAV prodiuseriais EATVICTOR, Juice Bangers, Mantra bei reperiais Sam Does ir AJ Taylor. Debiutinio albumo kūrimo procese dalyvavo ir naujausius Jurgos Šeduikytės, Vido Bareikio albumus prodiusavęs Artiomas Penkevičius.

Išgirsti naujausius reperio kūrinius nuo šiandien galima skaitmeninėse platformose spotify, itunes, deezer, bandcamp, tidal, youtube. Apčiuopiamu, CD pavidalu albumas jau netrukus bus parduodamas internetiniame MEANDI tinklalapyje.

MEANDI albumas „Yellow“:



FOTO GALERIJA | Akimirkos iš Rag’n’Bone Man koncerto Vilniuje

$
0
0
Gegužės 1-ąją pirmą kartą Lietuvoje koncertavo šių dienų britų pop žvaigždė Rag‘n‘Bone Man. Vilniuje „Compensa“ salėje skambėjo žinomiausios jo dainos – „Human“, „Skin“, „Wolves“, „The Fire“, „No Mother“ ir kt.

Renginyje lankėsi ir fotografavo Mantas Daleckis.












Rugpjūtį VU Botanikos sode „Rhye“ ieškos grožio ir dainuos apie meilę

$
0
0
Muzikos agentūra „8 Days A Week” yra ištikimi sau ir dovanoja dar vieną čia šiltai sutikto artisto sugrįžimą. Patvirtinta, kad šią vasarą į Vilnių atvyksta įsimylėjusių ir sudaužytų širdžių virpintojas - unikalaus balso savininkas Miloshas ir jo gyvenimo projektas „Rhye“.

Šįkart „Rhye“ kviečia į pasimatymą atvirame ore ir vietoje be stogo. Pats koncertas įvyks rugpjūčio 21-osios vakarą VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia Miloshas ir jį lydinti kompanija iš Los Andželo pristatys vasarį išleistą naują albumą „Blood“.

Prieš trejus metus „Rhye“ jau skambėjo menų fabrike „Loftas“. Lietuviams šio kūrėjo muzika labai artima – tąkart visi bilietai buvo tiesiog iššluoti. Tai dar vienas koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Nuo – iki. Liudininkai iki šiol dalinasi šiltais epitetais. Panašaus susidomėjimo tikimasi ir šiemet.


Rhye – NPR Music Tiny Desk Concert



Miloshas norėtų, kad jūs išvis nieko apie jį nežinotumėte. Jo albumas „Woman“ muzikos pasaulį sudrebino lyg audra ir sudraskė ne vieną kietą širdį. Klausytojai desperatiškai mėgino suprasti, kas gi čia dainuoja. „Rhye“ slėpė savo veidą, vardą ir tapatybę. Dauguma tik vėliau sužinojo, kad šis aukštas, jausmingas balsas priklauso ne moteriai, o vyrui. „Norėjome, kad žmonės tiesiog klausytųsi muzikos ir patys susikurtų savo patirtį“, – dabar sako Miloshas.

„Rhye“ per tą laiką nukeliavo labai toli. Šiemet jie sugrįžta iš šešėlių į didžiąsias scenas. Naująjį albumą jie pristatys koncertiniame ture, kurį pradės tolimojoje Japonijoje ir Pietų Korėjoje, aplankys tokius Europos festivalius kaip „Primavera“ Barselonoje ir „Pukkelpop“ Belgijoje. O kur dar gausybė pasirodymų valstijose ir Kanadoje.

Pernai „Rhye“ įrašė bendrą kūrinį „Break Apart“ su elektroninės muzikos žvaigžde Bonobo. Šis darbas Bonobo albume „Migration“ įrašytas antruoju numeriu. Pats albumas buvo nominuotas net dviem „Grammy“ apdovanojimams. Jo balsas taip pat skamba ir kito „Grammy“ nominanto J.Views albume „401 Days“.

Bonobo – Break Apart feat Rhye



Debiutinį „Rhye“ albumą „Woman“ 2013 m. išleido „Innovative Leisure“ ir „Polydor“ (jie rūpinasi tokių atlikėjų kaip Jamesas Blake‘as, Ellie Goulding ir Lana Del Ray leidyba). Jis buvo pristatytas „Polaris“ apdovanojimui kaip geriausias Kanados albumas ir pelnė visuotinį kritikų pripažinimą. „Pitchfork“, „The Guardian“, „Rolling Stone“, „Spin“, „Uncut“, „The Line of Best Fit“ – visi jie žavėjosi seksualios naktinės romantikos kupinu albumu.

Šis dešimties kūrinių albumas puikiai buvo sutiktas ir Lietuvoje. Tada muzikos žurnalistas Karolis Vyšniauskas apie „Rhye“ debiutą rašė taip: „Dar niekas apie meilę nedainavo taip tyrai.“

„Mane taip sujaudino jo trapumas, pažeidžiamumas, nuoširdumas. Tai tikra vyriškumo standartų griūtis. Ši muzika pakeitė mano gyvenimą – dabar aš pats save visiškai kitaip suvokiu“, – susijaudinimo neslėpė „Pitchfork“ kritikas.

Rhye – Open



Pagrindinis albumo singlas „Open“ šiandien „Spotify“ ir „YouTube“ platformose jau perklausytas beveik 100 milijonų kartų. Erotiški ir intriguojantys vaizdo klipai staiga tapo internetine sensacija. „Planavau su „Rhye“ pagroti kokius 15 koncertų. O baigėsi tuo, kad per 4 metus sugrojome beveik 500. Niekas su tuo pačiu albumu nekoncertuoja taip ilgai, bet mes vis gaudavome tiesiog neįtikėtinų pasiūlymų groti“, – pasakoja Miloshas.

Pirmąjį „Rhye“ albumą Miloshui padėjo įrašyti danų prodiuseris Robinas Hannibalas, Vilniaus klube „Tamsta“ koncertavusios grupės „Quadron“ narys. Pastarasis ilgai buvo laikomas ir „Rhye“ nariu. Tik daug vėliau Miloshas paaiškino, kad „Rhye“ tėra jis vienas. Dabar jis kuria ir koncertuoja su visai kitais muzikantais.

Miloshas – tikras individualistas. Jo globą perėmė „Loma Vista Recordings“ leidykla. Būtent čia vasarį ir buvo išleistas antrasis „Rhye“ albumas „Blood“. Už viską jame atsakingas pats autorius. Jis netgi režisuoja užburiančius „Rhye“ vaizdo klipus. Albumo viršeliui jis nufotografavo nuogą savo mylimąją. Įdomi detalė - pirmojo albumo viršelyje taip pat nuoga nusifotografavo tuometinė jo žmona.

Rhye – Count To Five



Naująsias savo balades jis kūrė remdamasis koncertuose sukaupta patirtimi. „Rhye“ siekė, kad dainos ypač įspūdingai skambėtų gyvai. Tad albume elektroniką pakeitė gyvi instrumentai – būgnai, analoginiai sintezatoriai, net legendiniai „Hammond B3“ vargonai ir „Leslie“ kolonėlių garsas. Visa tai atlikti gyvai Miloshui padeda muzikantai, dirbę su Kelis, Jhené Aiko ir Davidu Byrne‘u. Tad iš trumpalaikio projekto „Rhye“ virto solidžia ir visame pasaulyje geidžiama muzikos grupe.

Šiandien „Rhye“ tęsia grožio paieškas. Geismas, vienatvė, erotika, meilė – visa tai šįkart sumišę ir su išsiskyrimo patirtimis. „Rhye“ labai nuoširdžiai dainuoja apie pačius intymiausius jausmus. Jo kūryba gimsta iš aistros mylimoms moterims, tad ji artima kiekvienai širdžiai, kuri bent kartą ką nors mylėjo.

„Per koncertus matau daug verkiančių žmonių. Tai nepaprastai gražūs momentai. Jie stovi apsikabinę savo mylimą žmogų ir jų akyse blizga ašaros. Būtent tokios reakcijos ir siekiu“, – prisipažįsta muzikantas.

Miloshas nusprendė niekada niekam neatskleisti projekto pavadinimo reikšmės. Juk tikrai muzikai nereikia jokio konteksto. Geriausia muzika paveikia pačias sielos gelmes ir neturi konkretaus žanro. „Rhye“ kūryba yra tobulas to pavyzdys.

Grupė „Laimingu Būti Lengva“ dalinasi nauju vaizdo klipu

$
0
0
Grupė „Laimingu Būti Lengva“ pristatė kūrinio „Raudonas Mustangas“ vaizdo klipą.




Naujametiniai Chriso Normano ir Gyčio Paškevičiaus koncertai

$
0
0
Gruodžio 29 – 31 dienomis Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaune skambės muzika, kuri niekada nesensta! Čia savo jungtinius Naujametinius koncertus surengs du publikos numylėtiniai, du scenos grandai – legendiniai Chrisas Normanas ir Gytis Paškevičius. Abu atlikėjai nutarė sujungti savo pajėgas ir šventiniu laikotarpiu padovanoti Lietuvos publikai dviejų dalių koncertus, tapsiančius geru traplinu į kitus metus. Ir Chrisas Normanas, ir Gytis Paškevičius pasirodys su savo gyvo garso grupėmis ir atliks visas populiariausias savo dainas, su kuriomis išaugo jau ne viena mūsų karta. Finaliniu koncertų akcentu taps vidurnaktį Kauno dangų nušviesiantis įspūdingas fejerverkas, skelbiantis naujųjų metų pradžią.

CHRIS NORMAN – auksinis „Smokie“ balsas

Chrisas Normanas (tikras vardas Christopher Ward Norman) gimė 1950 m. Jungtinės Karalystės Jorkšyro grafystėje, artistų šeimoje. Būdamas dvylikos jis įstojo į Bradfordo berniukų mokyklą, kur sutiko savo bendražygius – būsimus „Smokie” narius Alaną Silsoną ir Terry Uttley.

Pirmųjų grupės pavadinimų buvo daug ir įvairių, tačiau tikroji kūrybinė sėkmė atėjo 1975 m., kai buvo išleistas ilgai brandintas debiutinis grupės „Smokie” albumas „Pass It Around”, sukurtas kartu su garsiais to meto prodiuseriais ir dainų autoriais – Nicky Chinnu ir Mike’u Chapmanu. 1978 m. galima drąsiai vadinti „Smokie” aukso amžiumi – buvo išleistas albumas „The Montreaux Album”, sulaukęs aukščiausių kritikų vertinimų, o Chriso Normano ir Suzie Quatro dueto daina „Stumblin’ in” pateko į amerikietiškojo „Billboard” TOP-10 pozicijas.

Nors 1986 m. Chrisas Normanas paliko „Smokie” ir pradėjo solinę karjerą, jo diskografija išties įspūdinga – išleista virš 50 singlų ir daugiau kaip 30 albumų, pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų įrašų. Naujausias dainininko darbas – studijinis albumas „Don‘t Knock The Rock“ – pasirodė 2017 m. rugsėjį.



GYTIS PAŠKEVIČIUS

Gimė 1961 m. spalio 4 d, Šiauliuose, dainininkas, gitaristas ir dainų autorius. Muzikuoti pradėjo besimokydamas Šiaulių 13-oje vidurinėje mokykloje. Grojo mokyklos šokių vakaruose, vėliau grojo Šiaulių restorane „Geluva“ ir saldainių fabriko „Rūta“ estradiniame ansamblyje. 1986 m. kompozitorius M. Tamošiūnas pakvietė jaunąjį dainininką į savo vadovaujamą ansamblį „Oktava“, o 1989 m. kartu su garsiąją Latvijos dainininke Laima Vaikule išvyko į bendrą koncertinį turą.

[nuotrauka2]

Solinę karjerą pradėjo 1991 m., debiutinį albumą „Winner“ išleido 1993 m. Dalyvavo įvairiuose respublikos festivaliuose, konkursuose bei muzikiniuose projektuose. Gyčio Paškevičiaus dainos populiarumo lentelėse pasiekdavo pačias aukščiausias vietas, o koncertai pritraukdavo pilnas žiūrovų sales. Itin populiariomis tapo tokios jo dainos, kaip „Dalužė“, „Mano kraštas“, „Winner”, „Tu vėjo paklausk“ (B. Dylano dainos dainos „Blowin’ In the Wind” perdirbinys), „Šiam pasauly“, „Draugams”, „Nueitas kelias“, „Žiūrovai“, „Dar vienos Kalėdos” ir daugelis kitų.

Dainininkas ne kartą rengė savo koncertinius turus didžiausiose Lietuvos arenose. Pastarąjį kartą 2017 m. rudenį, pristatydamas publikai koncertą „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“.



Gyčio Paškevičiaus ir Chriso Normano koncertai vyks:
Gruodžio 29 d. - „Šiaulių“ arenoje (www.ticketmarket.lt)
Gruodžio 30 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje (www.bilietai.lt)
Gruodžio 31 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje (www.bilietai.lt)
Bilietai prekyboje nuo 2018 m. gegužės 4 d.

Koncertus organizuoja MEDUSA CONCERT - www.medusaconcert.lt




Jamesas Bluntas nustebino nauju skambesiu: kartu su Lost Frequencies įrašė singlą „Melody“

$
0
0
Gegužės 18 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertuosiantis Jamesas Bluntas toliau džiugina muzikiniais siurprizais. Britas pristatė naujausią savo singlą „Melody“, kurį įrašė kartu su žinomu Belgijos didžėjumi Lost Frequencies.

Naujasis kūrėjų darbas „Melody“ gimė iš kito kūrinio – „Hey, Melody“, kurį J. Bluntas studijoje rašė kartu su Edo Sheerano hito „Shape Of You“ bendraautoriumi Steve Macu ir „Maroon 5“ hito „Moves Like Jagger“ bendraautoriumi Ammaru Maliku.

„Pastarasis kūrinys savo formatu nelabai tiko mano naujausiam albumui „The Afterlove“, bet daina man labai patiko. Todėl, kai su manimi susisiekė Lost Frequencies ir paklausė, ar galėtume kartu padirbėti, buvau sujaudintas. Aš jau buvau didelis jo gerbėjas, o ir norėjau, kad daina išvystų dienos šviesą. Lost Frequencies į kūrinį įnešė savo magijos ir išėjo puikus vasaros hitas“, – sako J. Bluntas.

Lost Frequencies iš pradžių J. Bluntui siūlė sukurti remiksą, tačiau galiausiai buvo priimtas kitoks sprendimas. „Visuomet buvau J. Blunto fanas. Kai pasiūliau jam iš vieno jo kūrinių padaryti remiksą, pradėjome kalbėtis ir nusprendėme, kad būtų šaunu kartu sukurti visiškai naują kūrinį, o ne tik padaryti jau išleistos dainos remiksą. Tuomet Jamesas man atsiuntė dainos „Melody“ demo versiją. Iš karto pradėjau prie jos dirbti“, – pasakoja Lost Frequencies.

Lost Frequencies atskleidė, kad sukūrė daug skirtingų „Melody“ versijų, kol surado tą, kuri tiko ir patiko visai komandai. „Visgi, kūrinys buvo paruoštas beprotiškai greitai, ypač turint galvoje faktą, kad mes abu esame išvykę į koncertinį turą ir dalyvaujame galybėje kitų projektų. Labai džiaugiuosi, kad radome tokią dainos versiją, kurioje idealiai dera mūsų abiejų pasauliai“, – džiaugiasi belgas.

Pastaruoju metu J. Bluntas daug kūrinių įrašo kartu su kitais žinomais kūrėjais. Dar įrašinėdamas albumą „The Afterlove“, atlikėjas pasitelkė būrį garsiausių atlikėjų: grupės „OneRepublic“ vokalistą Ryaną Tedderį, Edą Sheeraną, Amy Wadge, grupės „Snow Patrol“ narį Johnny McDaidą ir kompozitorių Stephaną Moccio.

Naujausius J. Blunto kūrinius, taip pat ir anksčiau išleistus jo hitus „Wisemen“, „Goodbye My Lover“, „Postcards“, „You‘re Beautiful“, „Bonifire Heart“ ir kt., bus galima išgirsti jau gegužės 18 d. vieninteliame atlikėjo koncerte Lietuvoje, sostinės „Siemens“ arenoje. Vakaras su gražiausiomis baladžių meistro J. Blunto melodijomis nudžiugins ne tik įsimylėjusias poreles, dėl brito galvą pametusias merginas, bet ir visuomet jaunas mamas.

Lost Frequencies ft. James Blunt „Melody“:





L. Adomaitis skelbia papildomą turo „Vandenynai“ koncertą: „Klaipėda mane nuginklavo“

$
0
0
Grandioziniam koncertiniam turui „Vandenynai“ šalies arenose kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) besiruošiantis Linas Adomaitis į turo tvarkaraštį įtraukė papildomą koncertą. Prieš pat didžiąsias metų šventes, gruodžio 20 d., atlikėjas koncertuos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Tai bus jau ketvirtas suplanuotas L. Adomaičio turo „Vandenynai“ koncertas – atlikėjas anksčiau paskelbė metų pabaigoje surengsiantis pasirodymus Vilniaus „Siemens“, Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Cido“ arenose. Nors iki turo koncertų dar 8 mėnesiai, organizatoriai atskleidžia, kad bilietai sparčiai perkami.

„Sulaukėme daugybės klaipėdiečių laiškų, prašymų ir klausimų „kodėl turo planuose nėra Klaipėdos???“ Pasiteiravau, ar tikrai Klaipėda nori šio koncerto? Ir vėl pasipylė lavina žinučių: „Linai, pernai Klaipėda pirmoji iššlavė bilietus ne tik į pagrindinį, bet ir į papildomą koncertą, tad klausimų neturėtų kilti. Juk Klaipėda tave taip myli!“ Šimtai panašaus turinio žinučių nuginklavo ne tik mane, bet ir turo organizatorius. Taigi skelbiame džiugią naujieną – koncertas Klaipėdoje tikrai bus!” – džiaugiasi L. Adomaitis.

Klaipėdos „Švyturio“ arena L. Adomaičiui gerai pažįstama ir žadina tik geriausius prisiminimus. Dar 2015 m. jis uostamiesčio arenos scenoje stovėjo kartu su Gyčiu Paškevičiumi ir Kauno simfoniniu orkestru. Tuomet į Klaipėdoje vykusį vieną iš jų bendro areninio turo koncertų „Arena Show“ susirinko sausakimša „Švyturio“ arena.

„Aš Klaipėdos publiką beprotiškai myliu. Pernai mano dvidešimtmečio turas gerąja prasme šokiravo visą kūrybinę komandą, kai vos per kelias dienas buvo išgraibstyti bilietai į koncertą. Greitai priėmėme sprendimą surengti papildomą koncertą. Klaipėdoje visada groti yra labai gera. Man šis miestas kelia tik šiltus prisiminimus. Manau, laukdami didžiųjų metų švenčių drauge su klaipėdiečiais taip „užbanguosime“ „Švyturio“ areną, kad girdėsis ir kitam Baltijos krante“, – šypsosi Linas.

Turo „Vandenynai“ koncertuose L. Adomaitis pasirodys kartu su LVSO, kuriam diriguos maestro Gintaras Rinkevičius. Atlikėjas neslepia, kad šiam ilgai lauktam koncertiniam turui jis kelia didžiulius tikslus ir užmojus. Jau žinoma, kad koncertuose žiūrovai išvys ne tik pilnos sudėties LVSO orkestrą, bet ir aukščiausio kalibro svečių, kurie neabejotinai privers aiktelėti muzikos gurmanus.

Be to, atlikėjas atvirauja, kad koncertinėje programoje skambės ir senieji gerieji jo superhitai, tokie kaip „Aš pavydžiu sau“, „Tavo spalvos“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Ar tu ją matei?“, „Pasaulis gražus“, „Mamai“, „Lauko vidury“, „Kol kartu“ ir keletas naujų, specialiai šiam turui sukurtų muzikos perlų.

L. Adomaičio turo „Vandenynai“ koncertai vyks: gruodžio 19 d. Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 20 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 21 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 22 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus į Lino Adomaičio turo „Vandenynai“ koncertus platina „Tiketa“.




Spalį Vilniuje ekscentriškieji islandai „GusGus“ pristatys naują albumą

$
0
0
Spalio 14 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ savo pasirodymą surengs žymi islandų elektroninės muzikos grupė „GusGus”. Kartu su Bjork ir „Sigur Ros” ekstravagantiškieji „GusGus“ patenka į populiariausių pasaulyje Islandijos atlikėjų trejetą. Koncerte Vilniuje grupė pristatys savo naujausią studijinį albumą „Lies Are More Flexible“, išleistą š.m. vasarį ir kurio pirmasis singlas „Featherlight“ internete jau spėjo surinkti šimtus tūkstančių perklausų.

Savo biografijoje grupė turi dešimt studijinių albumų bei daugiau kaip dvi dešimtis singlų, viso pasaulyje yra parduota daugiau kaip 700 tūkstančių grupės albumų įrašų. Elektroninės muzikos novatoriais tituluojama komanda yra sukūrusi ir itin didelio populiarumo sulaukusias Bjork, „Depeche Mode”, „Moloko”, „Sigur Ros” kūrinių šokių versijas. Ne kartą Lietuvoje viešėjusi grupė čia turi tokią ištikimą savo gerbėjų auditoriją, tad kiekviena jų viešnagė prilygsta sugrįžimui į senų gerų draugų kompaniją.



1995 m. Reikjavike susibūrusią grupę įkūrė du muzikinių klipų kūrėjai - Sigurðuras Kjartanssonas ir Stefánas Árnis Þorgeirssonas, į pagalbą pasikvietę dar du vokalistus - Magnúsą Jónssoną ir Daníelį Ágústą Haraldssoną. Kiek vėliau prie grupės prisijungė garsūs Reikjaviko didžėjai Magnúsas Guðmundssonas ir Biggi Veira.

Grupės pavadinimas tiesiogiai susijęs su garsaus vokiečių režisieriaus Rainerio Wernerio Fassbinderio 1974 m. filmu „Baimė suvalgo sielą”, kuriame moteris gamina savo meilužiui kuskusą, jos lūpose skambantį kaip gus gus.



Sėkmingos karjeros pradžia galima vadinti 1997 metus ir antrąjį studijinį albumą „Polydistortion”, kurį išleido galinga amerikiečių leidybinė kompanija „Warner Bros.”. Sulaukęs geros kritikos, šis darbas pelnė islandams pasaulinį pripažinimą. Kaskart nenuspėjamus gyvus pasirodymus surengiančius menininkus galima pavadinti muzikinės eklektikos profesionalais – meistriškai miksuodami šokių muziką su elektronika, hiphopą su techno, fanką su house, jie nuolat eksperimentuoja ir nesiliauja drąsiai žaisti garsais.



Grupės sudėtis keletą kartų keitėsi, tačiau ir buvusiųjų narių karjeros susiklostė laimingai. Didžiausios sėkmės sulaukė Emiliana Torrini, atlikusi dainą filme “Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės”, bei koncertavusi su Stingu, Moby, Dido ir kitais žinomais atlikėjais. Šiuo metu grupę „GusGus“ sudaro du jos įkūrėjai - Biggi Veira (kompozitorius ir prodiuseris) ir charizmatiškasis vokalistas Daníel Ágúst, beje, pernai laimėjęs geriausio Islandijos pop dainininko titulą.

„GusGus“ koncertas vyks:
Spalio 14 d. Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“
Bilietai prekyboje nuo gegužės 7 d. www.bilietai.lt
Organizuoja MEDUSA CONCERT - www.medusaconcert.lt





Geriausia jauna Baltijos šalių grupė „Timid Kooky“ albumo pristatymo turą tęs užsienyje

$
0
0
Geriausia jauna Baltijos šalių grupe pernai tituluota grupė „Timid Kooky“ šiandien dalinasi gyvai atlikto savo kūrinio „Granny“ įrašu ir kviečia į paskutinį albumo pristatymo koncertą Kaune bei skelbia apie pirmas išvykas į užsienį – gegužės mėnesį trijulė koncertuos Latvijoje ir Lenkijoje.

Energingais pasirodymais klausytojus žavintys „Timid Kooky“ pristatomame vaizdo įraše atskleidžia tai, kokiu ritmu grupė gyvena šiandien – klipas nufilmuotas albumo „Tanzen“ pristatymo koncerte Vilniuje, klube „Kablys“ metu.

„Granny“ – vienas iš devynių grupės debiutinio albumo kūrinių. Ši daina tapo viena populiariausių grupės koncertuose, kurių vos kiek daugiau nei metus gyvuojanti grupė surengė jau beveik keturiasdešimt.

Gegužės mėnuo grupei pažers ypatingų pasirodymų – po baigiamojo albumo pristatymo turo koncerto šį penktadienį Kaune, klube „Largo“, trijulė pirmą kartą surengs solinius koncertus Latvijoje. Gegužės 11 dieną savo debiutinį albumą pristatys Cėsyje, gegužės 12 dieną – Rygoje, o gegužės 18 dieną keliaus į Lenkiją – dalyvaus festivalyje „Juwenalia Politechniki Warszawskiej“, Varšuvoje.

„Timid Kooky“ - „Granny“ | LIVE @ Kablys, Vilnius:





Nauja Jurgos daina – apie jausmą, kai lieki be žodžių

$
0
0
Prieš kelias savaites pasidalinusi nauja daina „(My Heart Beats) Staccato“, viena populiariausių Lietuvos dainininkių Jurga tęsi pažadą ir pristato lietuvišką šios dainos versiją „Be žodžių“. „Nauja, ilgai, bet jaukiai kurta daina – mano dovana tau šiltam vakarui. Apie jausmą, kai lieki be žodžių“, – sako Jurga.

Šią dainą Jurga įrašė kovo-balandžio mėnesiais Rygoje. Balandžio pradžioje dainininkė socialiniuose tinkluose pristatė kūrinį „(My Heart Beats) Staccato“, kurį kartu sukūrė Kristinė Praulina, Valteris Sprūdžis, Kasparas Ansonas. Būtent šią anglišką dainos versiją galima išgirsti Latvijos radijo stotyse.

Lietuviškus žodžius dainai „Be žodžių“ parašė Jurga. Pasak jos, lietuviškai ši daina skamba dar svajingiau ir su daugiau skrydžio. Jau nuo rytojaus naują Jurgos kūrinį galima rasti „iTunes“, „Amazon“, „Spotify“, „Deezer“, „Tidal“ ir kitose platformose.

Praėjusiais metais Jurga išleido savo septintąjį solinį albumą „Not Perfect“, kurį pristatė radijo singlai „Bro“ ir „Reikalingi“. Šiemet Jurga su grupe surengė šį albumą pristatantį koncertų turą. Daina „Be žodžių“ – pirmasis dainininkės singlas jau nebe iš albumo „Not Perfect“ programos, o iš visiškai naujo kūrybos etapo.

Jurga - Be Žodžių:






Šįvakar Vilniuje – hip-hop kultūros legendos „Gang Starr Foundation“

$
0
0
Šįvakar, gegužės 3-ąją, menų fabrike „Loftas“ hip-hopo gerbėjų laukia išskirtinis vakaras – į Vilnių atvyko hip-hopo kultūros legendos „Gang Starr Foundation“. Jie pasirodys „Old's Kool“ renginyje, kuris po vienu stogu subūręs didžiausius repo gerbėjus, vienai nakčiai taps repo klasikos festivaliu.

Pagrindinėmis vakarėlio žvaigždėmis taps dvi legendos iš JAV, „Gang Starr Foundation“ judėjimo atstovai – Afu-Ra ir Jeru the Damaja. „Gang Starr Foundation“ buvo įkurtas 1993-aisiais, vadovaujant legendinei grupei „Gang Starr“, Bostono Legendos „Big Shug“ iniciatyva. Daugelio grupės narių tuometinius kūrinius prodiusavo pats DJ Premier, o po judėjimo vėliava slepiasi tokie vardai kaip M.O.P., Bumpy Knuckles, Group Home ir keletas kitų.

Pasaulines repo žvaigždes šįvakar vakarėlyje apšildys būrys Lietuvos hip-hopo gerbėjams žinomų vardų: scenos senbuvis, „Tie Geresni“ komandos dalis ir freestyle'o čempionas „Ltzoo“, „Dee & Kamy“ kompanijos narys Kamy, repo grupės „JBC“ vilkas Mc Broo. Masiniame repo vakarėlyje klausytojai išgirs ir „Mc Battle“ kovų prizininką Regis! Skoolz MC bei Jonavos delegatą ADE, taip pat atlikėjus MTW, Liam, Cheka. Prie DJ pultų stos DJ Alko ir Mr. Propper (Street Up Crew).

Kad „Old's Kool“ renginys bus daugiau nei vakarėlis, išduoda jo programos įvairovė. „Freestyle Open Mic“ lauko scenoje pasirodys Jama ir Sania Banginis bei „Freestyle Open Mic“ komanda. Jie ne tik demonstruos žodžių išradingumą prie mikrofono, bet ir kieme užkurs tikrų tikriausią grilių, tad bus pasirūpinta ir alkanais. Šįvakar renginyje lankytojų lauks ir „Lithuanian Beatbox Family“ programa.

Išskirtinė galimybė Vilniuje pamatyti pasaulinės hip-hopo legendas – jau šįvakar menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius). Bilietus galima įsigyti internetu arba prie durų.




„Devilstone“ festivalyje – aktualiausia lietuviška alternatyva

$
0
0
Vienas iš dešimtojo „Devilstone“ festivalio tikslų – pateikti publikai geriausia, kas šiuo metu vyksta Lietuvos alternatyviojoje scenoje. Liepos 12-15 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis kviečia per vieną savaitgalį gyvai išgirsti reikšmingiausius lietuviškos alternatyvos atlikėjus. Lietuviškų grupių sąrašą papildo „ba.“, „Frank Fitts“, „Colours of Bubbles“ ir „Sraigės efektas“.

Pagiežingu užsidegimu kabinančio alternatyvaus roko kūrėjai „ba.“ nebe pirmus metus mėgaujasi publikos numylėtinių statusu. Šiais metais „ba.“ trykšta produktyvumu: unikalus fotografijų albumas, dokumentinis filmas, nauja daina ir kovo mėnesį trankiai atšvęsti gimtadieniai sausakimšuose Vilniaus ir Kauno klubuose. Pražiopsojusiems ar netilpusiems į koncertus „Devilstone“ suteikia šansą „ba.“ išgirsti vidurvasarį.

„Frank Fitts“ – jaunosios kartos alternatyvos viltis. Nuo septintos klasės kartu grojantys vaikinai kuria energingą, be galo linksmą 90-ųjų įkvėptą garažinį roką, nerūpestingai laviruojantį tarp melodingo ir aštraus skambesio. Jaunatviškai veržlūs ir ambicingi muzikantai savo sėkmę skinasi tvirtai ir užtikrintai, o ja neabejoja ir festivalio organizatoriai.

Lojalią fanų bazę nuosekliai besiauginančių instrumentalisų „Sraigės Efektas“ skambesyje skirtingos muzikinės kryptys meistriškai suvienijamos kartojant it mantrą motyvus, kurie nejučia įtraukia į hipnotizuojančių kompozicijų spiralę. Prieš tris metus „Sraigės efektas“ „Devilstone“ pristatė savo debiutinį albumą, o šiemet muzikantai atvyksta apsiginklavę perregimo vinilo pavidalu išėjusiu psichodeliško „noise“ albumu „Snaigės Defektas“.

Epiniam ir kinematografiškam rokui festivalyje atstovaus „Colours of Bubbles“. „Paprastais bernais“ save vadinantis penketas yra rimtai pasižymėjęs apdovanojimuose, tačiau jokie trofėjai nereprezentuoja grupės universalumo, muzikalumo bei sceninių gebėjimų kaip pernykščiai pasirodymai su sostinės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Pastarieji šiemet nugulė į albumą „Untold Story“. Geriausios grupės istorijos skambės ir dešimtajame „Devilstone“.









Viewing all 7370 articles
Browse latest View live