Quantcast
Channel: MUSIC.LT naujienos
Viewing all 7370 articles
Browse latest View live

Į Lietuvą atvykstanti Lykke Li vilioja naujais garsais

$
0
0
„So sad, so sexy“ („taip liūdna, taip seksualu“) – atrodo, kad būtent tokia bus naujosios Lykke Li kūrybos nuotaika. Minios gerbėjų laukia ištempę ausis. Jau šią savaitę jie tikisi išgirsti visiškai šviežias šios kūrėjos dainas. Visai netrukus jas gyvai išgirsime ir Lietuvoje. Jau gegužės 29 d. viena originaliausių Švedijos popmuzikos žvaigždžių Vilniuje surengs išskirtinį koncertą.

Sklando gandai, kad paskutinius štrichus Lykke Li dainose deda garsiausias švedų muzikos prodiuseris Maxas Martinas. Populiariausių hitų skaičiumi jis nusileidžia tik bitlams. O jo klientų sąrašas atrodo lyg iš fantazijų srities: Justinas Timberlake‘as, Lana Del Rey, The Weeknd, Taylor Swift, Pink ir Adele.

so sad, so sexy

so sad so sexy A post shared by Lykke Li (@lykkeli) on Apr 9, 2018 at 9:19am PDT

Savo „Instagram“ paskyroje Lykke paskelbė trumpą vaizdo klipą, reiškiantį jos sugrįžimą ir naująją estetiką. Ketveri metai praėjo nuo paskutinio jos įrašo. Dar 2016 m. ji pradėjo kurti naują muziką ir atskleidė, kad šįkart jos kelias suks arčiau popmuzikos.

Šis naujo kūrybinio etapo pranašas – tamsus, melancholiškas ir viliokliškas pusantros minutės klipas. Li keliauja per šviesą ir tamsą, o jai akompanuoja paslaptingas garso takelis. Klipas baigiamas užrašu „so sad so sexy“. Kol kas dar neaišku, ar tai dainos, ar viso albumo pavadinimas. Bet kokiu atveju jis labai tiksliai apibūdina, kas yra Lykke Li.

Dar vakar vakare buvo paviešintas ir viršelis. Tai dar vienas masalas iš Lykke Li stovyklos. Labai įdomu, koks bus turinys. Visi atsakymai šį ketvirtadienį – na bent jau taip skelbia Li socialiniai tinklai. Visas muzikos pasaulis ir žiniasklaida nekantriai laukia jos naujo albumo. Faktas, kad daugumai tai bus metų sugrįžimas.

Pastaraisiais metais ryškiai apšviestas scenas Lykke buvo iškeitusi į šeimyninę ramybę. Ji susilaukė sūnaus su prodiuseriu, muzikantu Jeffu Bhaskeriu. Jis yra talkinęs Kanye Westui, Bruno Marsui, Taylor Swift ir buvo įvertintas net 5 „Grammy“ apdovanojimais. Su savo mylimuoju ir grupių „Miike Snow“ bei „Peter Bjorn and John“ nariais Lykke taip pat subūrė grupę „Liv“. Šį hipiškos laisvės projektą patys muzikantai vadina „ABBA“ ir „Fleetwood Mac“ kūdikiu.

LIV – Wings of Love



Dabar Lykke grįžta su naujomis jėgomis ir dar didesniu kūrybiniu įkvėpimu. Šiemet ji planuoja pristatyti ketvirtąjį albumą ir intensyviai ruošiasi vasaros festivalių maratonui. Į Vilnių Lykke Li atvyks iš Anglijos, kur koncertuos festivalyje „All Points East“ ir BBC rengiamame „Biggest Weekend“. O vėliau trauks į „Heartland“ festivalį Danijoje ir „Primavera Sound“ Ispanijoje. Didžiausia scena jos lauks rugpjūtį – JAV festivalyje „Lollapalooza“, sutraukiančiame apie 160 000 lankytojų.

Tiesa, didžiausi pasaulio muzikos festivaliai Lykke anaiptol nėra naujiena. Ji jau yra užkopusi į „Glastonbury“, „Sziget“, „Primavera“ ir „Coachella“ scenas. Ir tai ne keista – juk ji viena ryškiausių švedų popmuzikos žvaigždžių.

Lykke nėra tipinė Švedijos atlikėja. Tik nedidelę savo vaikystės dalį ji praleido Skandinavijoje: su tėvais ji gyveno Lisabonoje, Maroke, Nepale ir Indijoje, kol galiausiai apsistojo Los Andžele.

Li taisykles susikuria pati. Jos kūryba gimsta iš labai asmeniškos patirties: išsiskyrimų, vienatvės ir svajonių. Dėl to jos trapi muzika artima kiekvienam klausytojui. Akivaizdus to įrodymas – sąrašas filmų, serialų ir reklamų, kuriuose jau yra skambėjusios Lykke dainos: nuo „Saulėlydžio“ iki „Adelės gyvenimo“ ar net „Gucci“ bei „Apple“ reklamų.

Lykke Li - No Rest For The Wicked



Jausmingas jos melodijas yra įvertinę gausybė visiškai skirtingų muzikos meistrų. Jei ieškotume, kas sieja Robyn, „U2“, Bon Iver, Kanye Westą, Drake‘ą, Davidą Lynchą, „Röyksopp“, „Kings of Leon“ ir „Queens of the Stone Age“, atsakymas būtų – Lykke Li.

Rašydami apie jos debiutinį albumą „Youth Novels“ (2008) muzikos kritikai žavėjosi „koketišku balsu“ („The Guardian“), „popmuzikos taisyklių nepaisymu“ („Pitchfork“) ir „išskirtiniu gebėjimu kurti įsimintinus priedainius“ („NME“). Antrojo albumo singlas „I Follow Rivers“ skambėjo visur ir tapo indie muzikos klasika.

Paskutinis jos albumas „I Never Learn“ pasirodė 2014 metais ir buvo nominuotas „Nordic Music Prize“ apdovanojimuose kaip geriausias albumas, išleistas visoje Skandinavijoje. Šiam įrašui pavydėtinai gerai sekėsi ir „Billboard“ hitų sąraše.

Tiesa, Lykke nemėgsta būti priskiriama popmuzikai: „Tai tas pats, lyg būtum gėjus ir žmonės tik tuo tave apibrėžtų ir manytų, kad tau būtinai patinka George‘as Michaelas. Aš nemėgstu apibendrinimų“, – rėžia ji.

Šios švedės asmenybė prieštaringa: jautri ir kieta, intravertiška ir seksuali. Bet svarbiausia, kad ji išskirtinė. „Štai tokia aš esu. Netobula ir pasimetusi, nebandau vaidinti, kad viską žinau. Kaip tik atvirai sakau, kad nežinau ir niekaip nepasimokau“, – yra sakiusi Lykke Li.


Andrius Mamontovas ir Donatas Ulvydas atskleidžia nepapasakotas „Biplan“ istorijas

$
0
0
Finalinius „braškinio“ turo koncertus Kaune ir Vilniuje šį savaitgalį surengsiantys „Biplan“ dalinasi videointerviu, kuriame grupės draugai Andrius Mamontovas ir Donatas Ulvydas prisimena legendiniu tapusį grupės albumą „Braškės“ ir savo indėlį jame.

„Esu grupės „Biplan“ klavišininkas“, – šypsosi Andrius Mamontovas, prisimenantis „Braškių“ įrašus. Šiame albume daugumoje dainų Andrius Mamontovas įrašė klavišinių partijas, taip pat dainai „Kodėl?“ parvežė Romoje įrašytą motorolerio garsą.

Dainininko nuomone, „Braškės“ – tas albumas, nuo kurio prasideda tikroji „Biplan“ istorija, o jame sudėti kūriniai – aktualūs iki šių dienų. „Gali pasenti skambesys, stilistika, tačiau niekada nepasensta gera daina“, – sako Andrius Mamontovas ir prisipažįsta, kad jam pačiam „Braškėse“ labiausiai patinka daina „Sapnas“.

Režisierius Donatas Ulvydas, sukūręs vaizdo klipą dainai „Labas rytas“, teigia, jog bendradarbiavimas su „Biplan“ buvo jaunystės sėkmė. „Svarbiausi to meto muzikos industrijos žmonės atėjo ir pasakė, jog tai bus hitas, kuriam reikia klipo“, – pasakoja jis.

Vėliau jam teko kurti vaizdo klipus grupei „Skamp“, Andriui Mamontovui, Jurgai ir daugybei kitų, o dabar Donatas Ulvydas geriau žinomas kaip kino filmų režisierius. Donatui Ulvydui smagu prisiminti, kad sėkmingas kontaktas su „Biplan“ įvyko ir antrą kartą, kai grupė sukūrė dainą „Amore“ jo režisuotam filmui „Valentinas vienas“.

Švęsdami albumo „Braškės“ jubiliejų „Biplan“ kartu su muzikos agentūra M.P.3 albumo „Braškės“ kūrinius įamžino vinilo plokštelėje. Proginiam leidiniui buvo sukurtas naujas viršelis, o dainų įrašai restauruoti ir specialiai paruošti vinilo leidybai. Albumą „Braškės“ jau galima surasti ir visose skaitmeninėse muzikos platformose.

Šią savaitę visi „Braškių“ kūriniai ir geriausios grupės dainos skambės specialiai paruoštoje programoje baigiamuosiuose „Braškių“ turo pasirodymuose – ketvirtadienį, balandžio 19 dieną, muzikos klube „Renginių oazė“ Kaune ir šeštadienį, balandžio 21 dieną, klube „Vakaris“ Vilniuje.

„Braškės 20“: Donatas Ulvydas ir Andrius Mamontovas apie „Biplan“:







Mirė 28-erių švedų didžėjus Avicii

$
0
0
Švedų didžėjus Avicii rastas negyvas Muskate, Omane. Didžėjui, kurio tikrasis vardas – Tim Bergling, buvo vos 28 metai. Avicii mirė balandžio 20 d. Mirties priežastis kol kas nežinoma.

Avicii nebekoncertavo nuo 2016 m. dėl sveikatos problemų. Buvo skelbiama, kad atlikėjas sirgo sunkia pankretito forma, kurį sukėlė didelis alkoholio vartojimas.

Avicii buvo vienas populiariausių ir sėkmingiausių pasaulio didžėjų. Jis sukūrė tokius hitus kaip „Waiting for Love”, „Hey Brother”, „Wake Me Up”. Švedų didžėjus bendradarbiavo su gausybe populiarių atlikėjų, tarp jų Calvin Harris, Madonna, „Coldplay”.



„Timid Kooky“ dainą perkūrė elektroninės muzikos prodiuseris iš Serbijos

$
0
0
Ekscentriška ir sparčiai populiarėjanti grupė „Timid Kooky“ praėjusią savaitę pristačiusi savo debiutinį albumą „Tanzen“ atskleidžia netikėtą faktą apie savo debiutą. Vos metus koncertuojančios grupės iš Lietuvos kūrinį albume remiksavo muzikos prodiuseris iš… Serbijos.

DJ Dzigi pasivadinęs kūrėjas remiksavo titulinę albumo dainą „Tanzen“. Išsiskiriantis, itin trankus kūrinys gali sukelti galvos skausmą ne vienam klausytojui, tačiau grupės „Timid Kooky“ vaikinai apie jį turi savo istoriją. „Kodėl nusprendėme įtraukti jį į albumą? Atsakymas paprastas – dėl meilės muzikai ir gerai nuotaikai“, – atvirauja trijulė.

„Kol DJ Dzigi remiksavo mūsų „gabalą“, jautėmės taip, lyg kažkas nuolatos kutentų padus cukruje apvoliotu virvinės kanapės pluoštu. Atsimenu, kaip Dovydas (grupės gitaristas) apsipylė džiaugsmo ašaromis ir iškėlęs rankas į dangų šaukė „Visai stipriai daužo gabber techno!“, – prisimena grupės bosistas Tomas Simniškis.

DJ Dzigi remiksas yra įtrauktas į albumo „Tanzen“ kompaktinę plokštelę ir skaitmeninį leidimą. Po pirmojo „Timid Kooky“ albumo pristatymo koncerto Vilniuje serbų didžėjus lietuviams surengė ir dar vieną staigmeną – pirmasis atsiuntė video sveikinimą grupei ir užsiminė, kad ateityje mielai norėtų kartu padirbėti ir toliau.

„Kai pamatėm DJ Dzigi sveikinimą, likom šokiruoti. Dabar atrodo, kad tą akimirką išsipildė visos mūsų svajonės, tačiau tuo metu buvo labai sunku tai įsisąmoninti. Džiugas (grupės būgnininkas) dvi dienas po šio įvykio negalėjo sustoti, o Tomas (grupės bosistas) dar ir dabar pasižiūri į abi puses eidamas per gatvę. Neįtikėtinas jausmas, kai žinai, kad DJ Dzigi vis dėlto yra“, – teigia grupės nariai.

Debiutiniu grupės albumu „Tanzen“ vaikinai vainikuoja itin sėkmingus pirmuosius savo aktyvios veiklos metus. „Timid Kooky“ trijulė susibūrė beveik prieš trejus metus, tačiau savo skambesį šlifavo iki praėjusių metų vasario vidurio, kai pirmą kartą pasirodė gyvai ir laimėjo svarbiausius pradedančių grupių konkursus Lietuvoje.

Albumą „Tanzen“ jau galima rasti visose skaitmeninėse muzikos platformose. Kompaktinę ir vinilo plokšteles galima įsigyti www.buymusic.lt arba grupės koncertuose. Sėkmingai Vilniuje pradėtą albumo pristatymo turą „Timid Kooky“ šiandien tęs Alytuje, bare „Fenix“, gegužės 4 dieną Kaune, klube „Largo“, o gegužės mėnesį prisistatys Latvijos ir Lenkijos publikai.

„Timid Kooky“ – „Tanzen“ (DJ Dzigi remix):



Trakų pilyje – ypatingas Ericos Jennings ir retro orkestro koncertas „Džiazas po žvaigždėmis“

$
0
0
Erica Jennings surengs ypatingą solo koncertą „Džiazas po žvaigždėmis“, kuris vyks Trakų pilyje. Viena populiariausių dainininkių, neseniai išleidusi pirmąjį džiazo ir soulo muzikos dainų albumą „New Standards“, jau rugpjūčio 10 d. išskirtinėje vietoje – Trakų pilies kieme – surengs ypatingą koncertą.

„Labai džiaugiuosi galėdama pakviesti visus į savo solo koncertą Trakuose. Tai bus tikrai ypatingas vakaras, kuriame nemažai dainų nuskambės pirmą kartą, – sako E. Jennings. - Kartu su orkestru „Bad Ass Retro Orchestra“ atliksime dainas iš savo naujojo albumo „News Standards“, taip pat senesnius mano hitus: „Lovely Day“, „Leading Me Home“ ir kitas dainas. Prižadu, kad koncerte išgirsite ir man labiausiai patinkančias Nina Simone, Ella Fitzgerald, Amy Winehouse, Diane Washington ir kitų legendinių atlikėjų dainas. Tai bus stebuklingas vasaros vakaras po žvaigždėmis Trakų pilyje!“.

Bilietus į ypatingą Ericos Jennings ir orkestro „Bad Ass Retro Orchestra“ koncertą „Džiazas po žvaigždėmis“ jau galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt. Pirmieji bilietai kainuos nuo 25 Eur.

2017 m. pabaigoje pasirodęs E. Jennings albumas „New Standards“ buvo įrašytas Briuselio ir Niujorko įrašų studijose. Tiek už Atlanto, tiek dainininkės gimtojoje Airijoje muzikos kritikai puikiai įvertino pirmąjį atlikėjos džiazo ir soulo muzikos darbą. Nemažai prie sėkmės prisidėjo tai, kad naujos dainos buvo įrašytos kartu su talentingais džiazo muzikantais, dirbusiais su muzikos legendomis Bobu Dylanu, Liza Minelli, Franku Sinatra ir daugybe kitų.

„Žaviuosi dainininkėmis Aretha Franklin ar Amy Winehouse, todėl seniai svajojau apie retro skambesio įrašą. Albumas „New Standards“ padėjo naujai atrasti save šioje muzikoje“, – sako E. Jennings.

Pernai dainininkė surengė du albumo pristatymo koncertus. Teatralizuotame pasirodyme „Istorijos iš Niujorko“, į kurį buvo išpirkti visi bilietai, kartu su E. Jennings į sceną žengė ir „Vilnius City Opera“ komanda. Vėliau atlikėja surengė slaptą koncertą džiazo klube „Jazz Cellar“, kuris tą vakarą buvo sausakimšas. Kovo 17 – ąją, šv.Patricko dieną, E. Jennings surengė išskirtinį koncertą sausakimšame „Tamsta“ klube Vilniuje.

„Išrankiausi džiazo gerbėjai išgyrė mano debiutą. Naujame amplua jaučiuosi labai laisvai, be to, su manimi groja be galo talentingi muzikantai“, – pasakoja E. Jennings.

Ericos Jennings ypatingą koncertą „Džiazas po žvaigždėmis“ Trakų pilyje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis žaibiškai išpopuliarėjusio britų atlikėjo Rag’N’Bone Man pasirodymą ir stogą raunantį pankuojančių čigonų grupės „Gogol Bordello“ šou Vilniuje, taip pat garsiosios grupės „A-ha“ išskirtinį pasirodymą Trakų pilyje, didžiausią šalyje elektroninės muzikos festivalį „Betsafe Radistai Village“, atlikėjo „Daddy Was A Milkman“ ir visų laikų didžiausiu uždarų erdvių koncertu pretenduojantį tapti „Pink Floyd“ genijaus Roger Waters koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Erica Jennings – „Since you came to town“ | „Driftin'“:






„Music.lt“ LT Top 30: „Skamp“ su daina „Nemiegančios Naktys“ debiutuoja 3-ioje vietoje

$
0
0
Kiekvienas užsiregistravęs „Music.lt“ narys gali vieną kartą per savaitę pareikšti savo nuomonę – tam jis turi penkis pasirinkimus, kurių kiekvienas turi skirtingą vertę. Labiausiai patinkančiam kūriniui reikėtų skirti 5 balus, mažiau patinkančiam – 4, dar mažiau – 3, ir taip toliau. Lietuviškų dainų Top-30-uke galioja taisyklė, jog vienas kūrinys jame negali išbūti ilgiau nei 3 mėnesius.

Trumpai apžvelkime, kas 2018 m. balandžio 3-ioje savaitėje sulaukė didžiausio ir mažiausio „Music.lt“ bendruomenės palaikymo.

„Music.lt“ LT-TOP-30-uko pirmoje vietoje su topu atsisveikina OTREYA su daina „Flames“, kuriame ji jau išbuvo 12 savaičių. Antroje vietoje išlieka GJan su daina „Tabletė“ (5 savaitė, aukščiausia pasiekta vieta – 2). Trečioje vietoje debiutuoja „Skamp“ su daina „Nemiegančios Naktys“.

Kaip sekėsi kitiems kūriniams „Music.lt“ LT-TOP-30-uke? „Beissoul & Einius“ su daina „Innocent Black Coffee“ debiutuoja 9-oje vietoje. „G&G Sindikatas“ su daina „Misteris Alkotesteris“ 19 laiptelių kilsteli aukštyn į 12-ąją savaitę. Monique su daina „Nenoriu grįžt namo“ pirmąją savaitę pasiekia 16-ąją vietą, o reperiai „8 Kambarys“ su kūriniu „Ženklai“ debiutuoja 18-oje vietoje. „Laimingu Būti Lengva“ su kūriniu „Pavasario Vėjas“ debiutuoja 25-oje vietoje. Topą užbaigia „Flash Voyage“ su daina „Paprasta“ (3 savaitė, aukščiausia vieta – 9).

Šį kartą mažiausiai palaikymo sulaukė kūriniai, kurie taip pat pretenduoja iškristi iš „Music.lt“ LT-TOP-30-uko: „Timid Kooky“ – „Tanzen“ (3 savaitės, aukščiausia vieta – 24), „Kūjeliai“ su daina „Aukštai Nuo Tų Kalnų“ (2 savaitės, aukščiausia vieta – 8), Alkobilly Man su daina „Alkobudizmas (Sėgnals ėš Maskvuos)“ (7 savaitės, aukščiausia vieta – 12), „jauti“ – „MHM“ (4 savaitės, aukščiausia vieta – 20), Mad Money su daina „Cukrus & Mielės“ (2 savaitės, aukščiausia vieta – 14), „Daddy Was A Milkman“ su daina „Waterfall“ (4 savaitės, aukščiausia vieta – 13). Jei bent vienas iš šių kūrinių yra jūsų grojaraštyje, vis dar galite padėti jiems sugrįžti į „Music.lt“ LT-TOP-30 – atiduodami savo balsą.

Balandžio ketvirtoje savaitėje į LT-TOP-30 bandys patekti nauji kūriniai: „The Roop“ – „Tu ir muzika“, „Deeper Upper“ – „Boy‘s Don‘t Cry“, „The Station“ – „Tik Tau“, Marija Akelan – „Eternity of Dreams“, „Happyendless“ – „Paryčiai“ ir OTREYA su daina „Pretty Little Liar“.

[topas983]


Kviečiame savo nuomonę pareikšti jau dabar ir išrinkti kitos savaitės Music.lt TOP 30.

Šįvakar „Lofte“ – naujo „Deeper Upper“ singlo pristatymas (video interviu)

$
0
0
Šiandien, balanžio 23-ąją, daugelio jau pamėgtoje pirmadieninių gyvos muzikos koncertų serijoje LOCAL MONDAYS – „Deeper Upper“ pasirodymas, kurio metu vaikinai pristatys naujausią savo singlą „Boys Don't Cry“.

Ryškūs sintezatoriai, įmantrūs gitarų efektai, bet ką išjudinti galintis ritmas ir dainų tekstuose besislepiantys modernaus žmogaus mitai bei istorijos – tai yra Deeper Upper. Synthpop / Indie Rock / Electropop muzikos stiliams priklausantys ketvertas etikečių nesivaiko ir kaskart nuo scenos savo gerbėjams atiduoda 100% energijos, įkvėpimo ir šėlsmo.

Jūsų dėmesiui – trumpas ir smagus video interviu su „Deeper Upper“ nariais apie pirmadienius.

„Local Mondays“ renginių serija draugiška visiems: ir geros muzikos gerbėjams, ir šeimoms, ir gyvūnams, ir vaikams. Vaikams iki 8 metų įėjimas į koncertus nemokamas.

Šiandien „Local Mondays“ duris atvers 18.30 val. Įėjimo kaina: 5 eurai su „Facebook“ R.S.V.P., kitiems – 8 eurai. Bilietus galima įsigyti internetu goo.gl/BDxYLA
arba prie durų. „Local Mondays“ koncertą vilniečiai ir miesto svečiai ras menų fabrike „Loftas“, Švitrigailos g. 29, Vilniuje.

Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt










Sėkmingą bendradarbiavimą „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras tęs vasaros koncertuose

$
0
0
„Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras džiugina projekto „Untold Story“, gerbėjus – pristato gyvai Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje kartu atliktą kūrinį „Phoenix“ bei skelbia apie du projekto vasaros koncertus. Didingai skambanti „Colours of Bubbles“ kūryba bus pristatyta istoriniame Trakų pilies kieme ir Chaimo Frenkelio viloje Šiauliuose.

„Man labai patinka kūrinys „Phoenix“, kurį koncertuose atliekame paskutinį“, – yra sakęs Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dirigentas Modestas Barkauskas. „Jame labai ryškus grupės akcentuojamas kinematografiškumas ir bėgimo efektas.“

Tiek Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, tiek „Colours of Bubbles“ komandos džiaugiasi, jog planai pratęsti praėjusį rudenį pradėtą bendradarbiavimą tapo realybe, o „Untold Story“ dar kartą skambės neįprastose ir istorijų kupinose erdvėse. Sėkmė šį projektą lydi nuo pat jo pradžios praėjusių metų rudenį, kai muzikantai surengė tris išparduotus koncertus, kuriuose sulaukė milžiniško gerbėjų palaikymo.

Vasario mėnesį kompaktinio disko, dvigubos vinilo plokštelės pavidalu ir skaitmeniniu formatu išleistas albumas „Untold Story“ išgirtas tiek klausytojų, tiek muzikos kritikų. „Phoenix“ yra trečiasis šio albumo radijo singlas. Kiek anksčiau šiemet radijo stotis pasiekė „Ten Thousand Snowflakes“ ir „Storm“.

„Tai, ką mums pavyko sukurti drauge su grupe ir orkestru, man asmeniškai, yra jautru ir ypatinga“, – teigia Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dirigentas Modestas Barkauskas. Vasarą „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro sukurta „Untold Story“ skambės dviejose istorinėse vietose – liepos 26 dieną Chaimo Frenkelio viloje, Šiauliuose ir rugpjūčio 9 dieną Trakų pilies kieme.

„Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – „Phoenix“:






junior a pristatė dar vieną naują dainą pavadinimu „flashbacks“

$
0
0
junior a neseniai išleido kūrinį „violent“, o šiandien gerbėjams pristatė dar vieną naują dainą „flashbacks“. Abi dainos pasirodys trečiajame EP albume „The day he dissapeared“.






Kalėdiniai koncertai arenose su C.C.CATCH + INNA + IN-GRID

$
0
0
Gruodžio 14 d. Kaune ir gruodžio 15 d. Klaipėdoje vyks šventiniai koncertai, kuriuose dalyvaus trys žavios atlikėjos – C.C.Catch, Inna ir In-Grid. Populiarios disko ir šokių muzikos divos žiūrovams paruoš visą geriausią savo dainų „arsenalą“, tad didžiulis energijos užtaisas ir puiki prieškalėdinė nuotaika publikai yra tiesiog garantuota.

C.C.CATCH

C.C.Catch arba Caroline Catharina Müller (toks tikrasis dainininkės vardas) gimė 1964 m. Nyderlanduose. Baigusi mokyklą, būsimoji disko žvaigždė norėjo tapti dizainere ir dirbo siuvimo fabrike. 1979 m. šeima persikėlė į Vakarų Vokietiją ir jau nuo 1980 m. Karolina dainavo scenoje merginų pop-grupėje „Optimal“. 1985 m. po grupės pasirodymo muzikos konkurse talentingą atlikėją pastebėjo dainų kūrėjas bei grupės „Modern Talking“ narys Dieteris Bohlenas ir tą pačią dieną pakvietė Karoliną į savo garso įrašų studiją. Visai netrukus jiedu pasirašė sutartį, kuri žadėjo Karolinai puikią solinę karjerą.



Dainininkė išsirinko sau scenos vardą C.C.Catch, kur dveji „C“ yra abiejų jos vardų raidės, o Catch tiesiog puikiai prie jų derėjo. 1985 m. liepos 31-ąją, Karolinos gimimo dieną, buvo išleista jos debiutinė daina „I Can Lose My Heart Tonight“, tapusi hitu Europoje. Po metų pasirodė jos pirmasis albumas „Catch the Catch“, kurio viršelyje puikavosi jos mylimas katinas.
D.Bohleno ir dainininkės bendradarbiavimas trūko ketverius metus, per šį laikotarpį buvo išleisti 4 albumai ir 12 singlų (iš kurių net 8 kūriniai atsidūrė Top-20). 1989 m. kūrėjų keliai išsiskyrė, tačiau teisme Karolinai pavyko iškovoti galimybę naudoti C.C.Catch sceninį vardą ir toliau. Vėliau dainininkė dirbo su grupės „Wham!” (George Michael) vadybininku Simonu Napier Bellu, „Duran Duran“ vadybininku Andy Tayloru bei Dave‘u Claytonu (ex-„Wham!“ ir „U2“).

Viso dainininkės kūrybiniame sąraše – 5 studijiniai albumai, 1 mini albumas, daugiau kaip 20 dainų rinkinių, 21 singlas ir 17 vaizdo klipų.





INNA

Elena Alexandra Apostoleanu (toks tikrasis dainininkės vardas), gimė 1986 m. Rumunijoje. Vaikystėje meiliai senelio vadinama Inna, vėliau dainininkė būtent šį vardą pasirinko savo scenos pseudonimui. Savo karjerą pradėjusiai 2008 m. Innai sėkmės ilgai laukti nereikėjo – jau debiutinis jos albumas „Hot” (2009) sulaukė tarptautinio pripažinimo ir įėjo į Top-10 Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje. To paties pavadinimo singlas tapo platininiu daugelyje Europos šalių ir tapo Nr.1 Billboard Hot Dance Airplay.



2010 m. kūrinys „Sun Is Up“ jau iš antrojo dainininkės albumo „I Am the Club Rocker“ atnešė Innai „Eurodanceweb“ apdovanojimą ir ji tapo vienintele rumunų artiste, pelniusia šią premiją.



Viso Inna yra išleidusi penkis studijinius albumus, pats naujausias darbas – 2017 m. pasirodęs albumas „Nirvana“, kuriame skamba singlai „Gimme Gimme“, „Ruleta“, „Nirvana“ ir kiti. Populiariose interneto muzikos platformose Innos kūriniai yra perklausyti šimtus milijonų kartų, o pati dainininkė yra daugiausia įrašų pasaulyje pardavusi Rumunijos atlikėja.



IN-GRID

Turbūt nerastume žmogaus, kuris niekada nebūtų girdėjęs 2003 m. pasaulį pakerėjusį singlą „Tu es foutu“, tuomet skambėjusį ne tik diskotekose, bet ir iš kiekvieno automobilio lango.



In-Grid (tikras vardas Ingrid Alberini) gimė 1973 m. Šiaurės Italijoje. Mergaitės tėtis turėjo nuosavą kino teatrą ir dievino švedų aktorę Ingrid Bergman, tad būtent jos garbei Ingrid ir gavo savo vardą. Vaikystę daug laiko praleidusi žiūrėdama filmus, tapydama ir muzikuodama, Ingrid gana greitai suprato, kad būtent muzika ją traukia labiausiai. Jau mokykloje ji buvo tokia populiari, kad tekdavo dalyti autografus, o būdama 21-erių laimėjo regioninį konkursą „San Remo balsas“.

Tad visiškai nenuostabu, kad 2003 m. pasirodęs jos debiutinis albumas „Rendez-vous“ sulaukė sėkmės ne tik gimtojoje Italijoje, bet ir už jos ribų – albumas tapo auksiniu ir platininiu Lenkijoje, Čekijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Rumunijoje ir kitose šalyse.



Jau penkiolika metų In-Grid vykdo aktyvią koncertinę veiklą ir yra dažna viešnia televizijos ir radijo laidose. Dainininkė kalba anglų, vokiečių, prancūzų bei rusų kalbomis ir turi filosofijos mokslų daktaro laipsnį.

C.C.CATCH + INNA + IN-GRID koncertai vyks:
Gruodžio 14 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje
Gruodžio 15 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje

Bilietus platina www.bilietai.lt
Koncertus organizuoja www.medusaconcert.lt




Operos karaliaus Placido Domingo dovana – vasario 16-osios koncertas Lietuvoje

$
0
0
Vienas geriausių pasaulyje operos solistų Placido Domingo Lietuvai paruošė išskirtinę dovaną. Operos žvaigždė patvirtino, kad vasario 16 d. surengs ypatingą koncertą mūsų šalyje. P. Domingo, kurį muzikos kritikai vadina operos karaliumi ir geriausiu operos solistu pasaulyje, vienintelį pasirodymą su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) surengs didžiausioje „Žalgirio“ arenoje Kaune.

„Didžiuojamės galėdami oficialiai patvirtinti, kad Placido Domingo pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Neabejojame, kad įspūdingais pasirodymais garsėjantis operos solistas nustebins ne tik ištikimiausius klasikinės muzikos gerbėjus, bet ir visus melomanus. Ypač džiaugiamės, kad operos grando ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bendras koncertas vyks visiems svarbią vasario 16-ąją – Valstybės atkūrimo dieną – nacionalinės Lietuvos šventės metu. Neabejojame, kad tai bus vienas įspūdingiausių koncertų mūsų šalies istorijoje“, – sakė koncertų organizatoriaus „Live Nation Lietuva“ vadovas Deividas Afarjanc.

Bilietus į abejingų nepaliksiantį Placido Domingo ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą nuo balandžio 26 d. 10 val. ryto bus galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt. Dieną anksčiau, balandžio 25 d., su specialiu kodu išankstinius bilietus galės įsigyti registruoti „Live Nation Lietuva“ fanų klubo nariai.

Placido Domingo „Italia, ti amo“:



Operos karalius

Plácido Domingo visų pirma yra operos dainininkas, solo koncertuose atliekantis operos arijas ir geriausius Vienos operečių, Brodvėjaus klasikinių pastatymų ir tradicinės ispaniškos sarsuelos kūrinius. Ypač gausioje ir įvairioje programoje netrūksta pačių žinomiausių klasikinės muzikos brangakmenių, kuriuos per savo ilgametę karjerą solistas yra atlikęs ne vieną tūkstantį kartų.

Plácido Domingo, kurio talentas yra įvertintas net 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais, gimė 1941 m. sausio 21 d. Madrido priemiestyje (Ispanija). Vadovavęs geriausiems pasaulio orkestrams ir įkūnijęs net 149 skirtingus operos vaidmenis, P. Domingo augo labai muzikalioje šeimoje. Jo tėvas, Plácido Domingo vyresnysis, buvo iš Saragosos kilęs operos baritonas, o motina, Pepita Embil, buvo tradicinės ispaniškos sarsuelos žvaigždė.

Būsimasis operos karalius ir jo jaunesnioji sesuo Mari Pepa džiaugėsi laiminga vaikyste, kurios netemdė dažnos tėvų gastrolės, nes tuo metu juos prižiūrėjo dėdės ir tetos. „Prisimenu tą gerą saugumo jausmą, kai gyvenimo kasdienybė susidėjo iš trijų svarbiausių dalykų: namų, mokyklos ir žaidimų parke“, – prisimena vaikystę P. Domingo.

Kai P. Domingo suėjo 8-eri, jis su šeima persikėlė gyventi į Meksiką, kur „Mexico City“ konservatorijoje mokėsi groti pianinu ir diriguoti. Dėstytojai iškart pastebėjo išskirtinį būsimo operos karaliaus balsą ir netrukus P. Domingo debiutavo Monterėjaus operoje, vėliau beveik trejus metus koncertavo kartu su Izraelio nacionaline opera.

Daugiau nei 3900 pasirodymų

Plácido Domingo yra pasaulinį pripažinimą pelnęs ir daugybe talentų apdovanotas artistas. P. Domingo, kritikų vadinamas geriausiu ir įtakingiausiu dainuojančiu aktoriumi operos istorijoje, taip pat yra talentingas dirigentas ir vienas iš geriausių operos vadovų, besirūpinantis „Los Angeles Opera“ namais.

P. Domingo per savo įspūdingą ir ilgą karjerą įrašė daugiau nei 100 albumų su operomis, arijų rinkiniais ir duetais. Artistas nusifilmavo daugiau nei 50 muzikos vaizdo klipų ir trijuose operos filmuose „Carmen“, „La Traviata“ ir „Otello“.

1990 m. P. Domingo, kartu su kolegomis José Carreras ir Luciano Pavarotti subūrė „Three Tenors“ kolektyvą, kurio koncertinės gastrolės sulaukė neregėto populiarumo visame pasaulyje. Daugiau nei 3900 kartų operos scenose koncertavusio P. Domingo pasirodymą Romoje 2010 m. per televiziją matė daugiau nei 1 milijardas žiūrovų iš 117 pasaulio šalių. 2017-2018 m. sezoną P. Domingo koncertuoja garsiuosiuose Brodvėjaus operos rūmuose „Metropolitan Opera“ Niujorke.

Neprilygstamas dirigentas ir naujų talentų ieškotojas

P. Domingo yra ne tik operos solistas, bet ir puikus dirigentas ir naujų operos talentų globėjas. Kaip orkestro vadovas, jis sukūrė per 500 operos pasirodymų ir simfoninių koncertų. Kaip operos solistas ir kaip orkestro dirigentas, P. Domingo reguliariai koncertuoja Milano „La Scala“, Vienos operos, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus „Bastille Opera“, San Francisko operoje, Čikagos „Lyric Opera“, Vašingtono „National Opera“, Los Andželo operoje, Barselonos „Liceu“, Buenos Aires „Colon“, Madrido „Real“ ir daugelio kitų svarbiausių operos rūmų scenose.

P. Domingo nuopelnai yra įvertinti aukščiausiais apdovanojimais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, D. Britanijoje ir daugelyje kitų šalių. Artistui išskirtinius apdovanojimus taip pat įteikė Oksfordo ir Niujorko universitetai, taip pagerbdami jo svarbą muzikai ir menui. 2009 m. Švedijos karalius Carl Gustaf operos žvaigždei įteikė pirmąjį „Birgit Nilsoon Price“ apdovanojimą, kurio vertė yra daugiau nei 1 mln. JAV dolerių. Muzikantas pinigus skyrė savo fondui „Operalia“, kuris ieško ir globoja būsimas operos žvaigždes. Visuomeninio britų transliuotojo „BBC“ surengtos operos kritikų ir ekspertų apklausos metu buvo paskelbta, kad Placido Domingo yra „vienas geriausių visų laikų tenorų“. Londono dienraštis „The Guardian“ teigia, kad jis yra „svarbiausias šių laikų operos artistas“, o žurnalas „Newsweek“, išspausdinęs P. Domingo nuotrauką viršelyje, paskelbė, kad jis yra „operos karalius“.

Placido Domingo ištrauka iš „Carmen“:



Operos grando Placido Domingo ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis žaibiškai išpopuliarėjusio britų atlikėjo Rag’N’Bone Man pasirodymą ir stogą raunantį pankuojančių čigonų grupės „Gogol Bordello“ šou Vilniuje, taip pat Trakų pilyje vyksiančius išskirtinį garsiosios grupės „A-ha“ pasirodymą ir ypatingą Ericos Jennings koncertą „Džiazas po žvaigždėmis“, didžiausią šalyje elektroninės muzikos festivalį „Betsafe Radistai Village“, atlikėjo „Daddy Was A Milkman“ pasirodymą ir grupės „Pink Floyd“ legendos Roger Waters gastrolių „Us + Them“ koncertą Kaune.


Niujorkiečiai „Son Lux“ sugrįžta į Vilnių

$
0
0
Gerų koncertų sezonas įsibėgėjo. Gyvos ir elektroninės muzikos eksperimentais garsėjanti JAV trijulė „Son Lux“ antrą kartą koncertuos Vilniuje. Paskelbta, kad į jokių žanrų rėmus netelpanti grupė Lietuvoje pristatys vasarį išleistą savo penktąjį albumą.

Šįkart „Son Lux“ į Vilnių pasikvietė tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week”. Pats koncertas įvyks rugsėjo 30-osios vakarą menu fabrike „Loftas”. Naujamiesčio lofto erdvės tokiam koncertui pats tas ir deramai nostalgiškos. Jų turas aprėpia visa Europą, Vilnius – jo dalis.

„Son Lux“ ir Niujorkas – verti pažinties. Kūryba jiems – tai būdas kovoti su neviltimi. Asmeniniai ir politiniai klausimai „Son Lux“ muzikos pasaulyje yra neatskiriami. Ne veltui pernai jie savo mini albumo „Remedy“ pelną paskyrė organizacijai, dirbančiai su silpniausiais Amerikos visuomenės sluoksniais.


NPR Music Tiny Desk Concert:



Naujausias „Son Lux“ darbas „Brighter Wounds“ – brandžiausias ir mįslingiausias grupės įrašas. Kurdamas šį albumą grupės lyderis Ryanas Lottas patyrė reikšmingų išgyvenimų: pirmą kartą tapo tėvu, neteko artimo draugo, o jo šalies prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas. Tad naujosios dainos pasakoja apie šias skirtingas patirtis: ilgesį, netektį, viltį ir nerimą dėl ateities. „Nors mes plačiai atsimerkę, vis dėlto tai sapnas“, – gražiai dainuoja „Son Lux“.

„Son Lux“ gan ilgai buvo solinis pianisto Ryano Lotto smegenų vaisius. Tačiau ne taip seniai jo koncertų pagalbininkai – gitaristas Rafiqas Bhatia ir būgnininkas Ianas Changas – tapo ir nuolatiniais kūrybos partneriais. Visi trys myli muziką ir yra kieti kompozitoriai bei lygiaverčiai prodiuseriai.

Trijulė nesileidžia įspraudžiama į jokio žanro rėmus. Jie įsitaisę kažkur tarp eksperimentinės elektronikos ir postroko operos. Jų muzika skamba didingai lyg himnas, bet kartu ji labai intymi ir jausminga. Dviprasmiški dainų tekstai ir keisti skambesiai ardo tradicinius įsivaizdavimus apie popmuziką. Įdomi detalė - jiems labai patinka simetrija ir dviprasmybės. Improvizacija - bendras jų kūrybos vardiklis.

Son Lux – Easy with Woodkid



Originali „Son Lux“ kūryba patraukė ne vieno populiaraus muzikanto dėmesį. Australų superžvaigždė Lorde prisidėjo kuriant didžiausio jų hito „Easy“ remiksą. Savame kūrinyje, pavadintame „Eazy“, jį semplino ir reperis G-Eazy. Grupės bendradarbiais tapo ir prancūzas Woodkid, ir į Lietuvą rugpjūtį atvykstantis geras Jameso Blake‘o draugas Moses Sumney. Grupės „Daughter“ vokalistės balsas skamba „Son Lux“ dainoje „White Lies“. Dar jie dirbo su „Arcade Fire“, Beyonce ir Pulicerio premijos laureate Caroline Shaw.

Įkvėpimo jie semiasi iš daugybės skirtingų šaltinių, tad jų muzika kupina kontrastų ir netikėtumų. „Pirma kasetė, kurią nugvelbiau iš brolio, buvo „Beastie Boys“ albumas „License To lll“. O pirmoji, kurią nusipirkau už savus pinigus, – Betoveno „Sonatos“. Man regis, tuo pat metu nusipirkau ir Eltono Johno kasetę“, – savo eklektišką skonį aiškina grupės lyderis.

Son Lux – You Don‘t Know Me



Ryanas Lottas – tikras perfekcionistas. Jis generuoja idėjas ir jomis tiki. Kritikai rašo, kad jo kūryba yra muzikiniai peizažai, o ne paprastos dainos. Vaikystėje Ryanas negirdėjo daug muzikos, tad vėliau įvairią muziką gėrė didžiuliais gurkšniais.

Muzika reklamose ir kino filmuose – labai svarbi jo kūrybos dalis. Ryanas ypač didžiuojasi savo pirmuoju įvertinimu: jo pasiūlyta muzika „Absolut Vodka“ reklamos kampanijai įveikė daugybę konkurentų. Jis gavo neįtikėtiną darbo pasiūlymą, persikėlė į Niujorką ir įsirengė studiją pačiame Manhatano centre.

Ryanas ir dabar turi nemažai „užklasinių“ užsiėmimų. Su Sufjanu Stevensu ir reperiu Serengeti jie yra subūrę grupę „Sisyphus“. Tinklalapis „Drowned in Sound“ apie jų albumą rašė: „Tai tikrai pats geriausias albumas, kokį kada nors išgirsite. Jame puikiai dera elektronika, hiphopas, folkas, pop ir techno muzikos ritmai.“

Son Lux – All Directions



„Son Lux“ yra sukūrę garso takelius tokiems filmams kaip „Eleonoros Rigbi dingimas“ su Jessica Chastain ir Jamesu McAvoy‘umi bei „Popieriniai miestai“ su Cara Delevingne. Nieko nuostabaus – daugelis jų muziką vadina itin kinematografiška. Ryanas taip pat yra kūręs muziką ir šokio spektakliams, o jo multimedijos projektas buvo eksponuotas garsiajame Guggenheimo muziejuje Niujorke.

Su savo kūriniais jie dirba kruopščiai lyg skulptoriai. Tačiau dar labiau džiaugiasi galėdami juos atlikti gyvai. „Son Lux“ garsėja improvizacijomis ir spontaniškai scenoje gimstančiomis naujomis dainų versijomis. Juk jie geriausiai vertinami būtent gyvai. Tuo galėsite įsitikinti rugsėjo 30-osios vakarą menų fabrike „Loftas“.




Tarptautinė mugė „jazzahead!“ vis plačiau atveria duris Lietuvos džiazui

$
0
0
Lietuvos džiazo federacija (LDF) ką tik grįžo iš viešnagės “jazzahead!” – didžiausioje džiazo muzikai skirtoje parodoje Brėmene. Trylika metų iš eilės šis miestas yra džiazo atlikėjų, prodiuserių, festivalių organizatorių, agentų, leidėjų, žurnalistų, kritikų traukos vieta.

„Penktoji viešnagė šioje mugėje leido suprasti, kad turime nemažą įdirbį ir jis subrandino pirmuosius vaisius. Šių metų mugė mums tapo svarbi dėl būsimos narystės Europos džiazo tinkle, naujojo rinkinio „Jazz from Lithuania” pristatymo, tolimesnio bendradarbiavimo su kitomis Baltijos šalimis. Parsivežėme namų darbų keleriems metais į priekį”, – sako Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius.

Šiais metais Lietuvos stende dirbo LDF atstovai Solveiga Rusytė ir Julijus Grickevičius, muzikantas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis, Simona Kliševičienė ir Gabrielė Tamutytė iš agentūros „Tilto namai”, koncertinės įstaigos „Kauno santaka” atstovė Zita Bružaitė, „Vilnius Jazz” organizatorius Antanas Gustys. Pagrindiniu stendo traukos objektu tapo naujausias „Jazz from Lithuania” rinkinys.

Pasak agentūros „Tilto namai” atstovės Gabrielės Tamutytės, renginyje verta apsilankyti ir patiems muzikantams. „Nustebino, kiek daug tokių kasdien susitikdavom ir kaip jiems įprasta save atstovauti, ieškoti naujų ryšių, kalbėti apie savo muziką. Apskritai, smagu, kad Lietuva ir jos džiazas dalyvauja tokiame renginyje, nes būtent taip jie tampa matomi platesniam pasauliui”, – sakė G. Tamutytė.

Šiais metais agentūra „Tilto namai" reprezentavo grupes „Džiazlaif" ir „Sheep Got Waxed", kurios sutiktiems delegatams nebuvo naujiena. Daugelis atlikėjus jau atpažįsta iš kitų muzikos industrijos konferencijų Taline, Liublianoje, Groningene. Stendo svečiai domėjosi grupių „Reinless”, „Lajos”, trio „Infiltrators”, vokalistės Veronikos Chi Chi kompaktiniais diskais ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Ypatingas dėmesys skirtas šių metų šaliai partnerei Lenkijai. „Mums prireikė penkerių metų sunkaus ir vieningo darbo, kad atsidurtume šioje pozicijoje,” – dalinosi lenkų „Jazz Forum” vienas redaktorių Marekas Romanskis. Paskutinę mugės dieną paskelbta 2019 šalis partnerė – ja tapo Norvegija.

Šių metų mugės statistika įspūdinga: 15 000 klausytojų aplankė 100 koncertų, 3196 profesionalų, 1356 kompanijos iš 60 šalių. „jazzahead!“ sudaro kelios dalys – pirmiausia paroda, kur savo nacionalinius stendus įrengė daugelis Europos šalių, Šiaurės Amerikos, Azijos atstovų, taip pat leidybinių kompanijų, žurnalų, agentūrų atstovybės.

Tris vakarus skamba showcase (parodomosios programos) koncertai, klubų programa. Jie surikiuoti po šalies partnerės, Europos džiazo tinklo (European Jazz Network), užjūrio džiazo ir, žinoma, Vokietijos džiazo mugės vėliavomis. Siekiama, kad parodomojoje programoje pasirodytų ir muzikantai iš Lietuvos. Lietuvos pristatymą džiazo mugėje “jazzahead!” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Kurdamas naują albumą Jamesas Bluntas parašė per 100 dainų

$
0
0
Britas Jamesas Bluntas ne kartą minėjo, kad dainuoja apie savo jausmus, tačiau juokauja, kad yra pakankamai kvailas ir savo dainas leidžia išgirsti žmonėms visame pasaulyje. O šie už tai nepyksta, netgi priešingai – atsidėkoja sausakimšomis salėmis ir graibstomais albumas. Sausakimšos salės laukiama ir J. Blunto koncerte Vilniaus „Siemens“ arenoje gegužės 18 d., į kurį likę jau mažiau nei 30 proc. visų pardavime buvusių bilietų.

Įpusėjus pasauliniam koncertiniam turui („The Afterlove Tour“), J. Bluntas atskleidė netikėtų detalių apie keletą naujausių savo dainų, sugulusių į jo paskutinįjį albumą „The Afterlove“. Atlikėjas pasakoja, kad prie albumo dirbo dvejus metus, per kuriuos parašė daugiau nei 100 dainų, kurių kiekvienoje kalbėjo apie tai, kas atsitinka gyvenime, kai meilė baigiasi. Galiausiai albumui jis atrinko tik 13, jo manymu, geriausių kūrinių. Albumas buvo įrašytas kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Ryanas Tedderis, Edas Sheeranas, Amy Wadge, Johnny McDaidas ir Stephans Moccio.

Nors į radijo stočių topų viršūnes pakilusi „Love Me Better“, kaip įprasta J. Bluntui, iš pirmo žvilgsnio atrodo gana „minkšta“ meilės dainas, iš tiesų ji slepia šį tą daugiau. Kūrinyje britas tiesmukai užsimena apie kritiką, kurią jam tenka patirti kone kasdien realiame gyvenime. Tiesa, kritika jo adresu dažniausiai atkeliauja per socialinius tinklus.

J. Bluntas „Love Me Better“:



„Šį kūrinį kartu su Ryanu Tedderiu parašėme viešbučio kambaryje Londone – net ir tuomet kažkoks vyrukas stuktelėjo į duris ir mums liepė nutilti. Norėjome, kad daina būtų smagi, tačiau kartu nenukrypti nuo temos. Negatyvios eilutės, kuriomis sakau, kad buvau vadinamas bjauriausiais žodžiais – ne pati gražiausia dainos pradžia, tačiau tokia yra tiesa, – sako J. Bluntas ir priduria, kad šiandien socialiniuose tinkluose žmonės vieni kitiems yra pernelyg šiurkštūs. – Nors su tuo susiduria daugelis, tai, kad socialiniai tinklai leidžia kažkam pasakyti kažką siaubingo, dar nereiškia, kad taip ir reikia daryti.“

Romantikos nedaug ir kūrinio „Someone Singing Along“ eilutėse. Tiesą sakant, jis labiau primena himną šių dienų nestabilumui ir neramumams pasaulyje. Pats J. Bluntas prisipažino, kad šią dainą rašė galvodamas apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

Nors duris į pasaulinę šlovę J. Bluntui atrakinusi „You‘re Beautiful“ buvo dar debiutiniame brito albume, praėjus net 14 metų, šis kūrinys vis dar skamba kone kiekviename brito koncerte. Atlikėjas dar koncerto pradžioje neretai pajuokauja, kad šįvakar „You‘re Beautiful“ neskambės, tačiau daugelis „The Afterlove Tour“ turo koncertų baigiami būtent šio kūrinio akordais.

J. Bluntas „You‘re Beautiful“:



„Jau anksčiau esu sakęs, kad tai nėra romantiška daina. Ji apie nuo narkotikų apsvaigusį vaikiną, kuris kalbasi su svetima mergina nepaisydamas šalia esančio jos vaikino. Tai nėra daina apie romantišką vaikiną, ji apie tą, kuris atvirai pripažįsta, kad nėra geras, kad suklydo, kad jam nepavyko. Bet galbūt tai ir yra tai, ką girdėti nori merginos – ne apie tobulą vaikiną, bet apie tokį, kuris supranta, kad toks nėra“, – svarsto J. Bluntas ir prisipažįsta, kad įspūdingiausias momentas jo muzikiniame gyvenime buvo tuomet, kai jam teko groti 80 tūkst. žmonių Glastonberio muzikos festivalyje, Pietvakarių Anglijoje.

Į Vilnių atvyksta elektroninės muzikos žvaigždė Jonatan Bäckelie

$
0
0
Gegužės 11-ąją, penktadienį, menų fabriko „Loftas“ scenoje – pasaulinė elektroninės muzikos žvaigždė iš Švedijos – Jonatan Bäckelie, dar žinomas, kaip Ernesto. Vilniuje garsus atlikėjas taps pagrindine reivo vakarėlio „Bliztrave“ žvaigžde.

Jonatan Bäckelie šį mėnesį pristatys naujausią savo projektą „Teologen“, kurį lydės ir debiutinis EP pavadinimu „Tenacios Dao“. Jame bus galima rasti du kūrinius bei Mario Basanov remiksą. Nauju vardu elektroninės muzikos scenoje debiutuosiantis „Teologen“ lietuviams geriausiai pažįstamas pseudonimu Ernesto. Garsus švedų vokalistas 2010-ųjų pabaigoje drauge su lietuvių elektroninės muzikos kūrėjais Vidžiu ir Mario Basanov išleido itin populiariu tapusį kūrinį „Changed“. Šis kūrinys sėkmės sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Mario & Vidis feat. Ernesto - „Changed“:



Ir nors J. Bäckelie Ernesto pseudonimu jau yra lankęsis Vilniuje, tai bus pirmasis jo pasirodymas Lietuvje su naujuoju „Teologen“ amplua. Daugelis kūrinių, kuriuos lietuviai išgirs „BlitzRave“ metu, bus būtent iš naujojo jo projekto, tad tai bus unikali galimybė vieniems pirmųjų pasaulyje gyvai išgirsti tai, kas dar net neišleista.

Populiarus ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose – nuo JAV iki Japonijos, Jonatan Bäckelie šiuo metu priklauso legendinei muzikos leidybos kompanijai „Sonar Kollektiv“, kuriai taip pat priklauso tokie atlikėjai, kaip Fat Freddy's Drop, Fetsum ir kiti. Taip pat jį atsovauja ir leidybinė kompanija „Runemark“. Nuolat didžiausiuose pasaulio festivalio grojantis švedas dažnai bendradarbiauja su kitais elektroninės muzikos prodiuseriais, pavyzdžiui, Rafael Cerato, Jori Hulkonnen, Blu Mar Ten ir Alex Barck. Lietuviai tikrai yra girdėję ir jo koloboraciją su lietuviu „Ten Walls“ – kūrinį „Age Well“.

Ten Walls feat. Jonatan Bäckelie - „Age Well“:



Pastarąjį dešimtmetį itin besidomintis teologija ir todėl pasirinkęs naująjį „Teologen“ pseudonimą, Jonatan Bäckelie į muzikalų kokteilį suplaka ir teologijos meną (nuo šamanų būgnų iki bažnytinių chorų), ir elektroninę muziką. Pasak Jonatan, geriausiai jo muzikinį stilių apibūdintų ne techno ar house etikėtės, o SDM – „spritual dance music“. Jonatan Bäckelie nėra tik elektroninės muzikos kūrėjas, jis garsėja išskirtiniu ir užburiančiu vokalu, kuriuo pagardina visus savo kūrinius.

„Blitzrave“ – tai menų fabrike „Loftas“ kas mėnesį vykstantis reiverių vakarėlis į vieną vietą suburiantis ne tik elektroninės ir techno muzikos atlikėjus, bet ir didžiulę minią šokių muzikos gerbėjų. „Blitzrave“ su Jonatan Bäckelie a.k.a. Ernesto vyks gegužės 11 d. Vakarėlyje reiverių lauks ne tik Jonatan Bäckelie, bet ir lietuvių DJ bei elektroninės muzikos kūrėjai. Visi jie paskelbti bus netrukus.

Junior a pristatė dar vieną naują dainą pavadinimu „flashbacks“

$
0
0
Junior a neseniai išleido kūrinį „violent“, o šiandien gerbėjams pristatė dar vieną naują dainą „flashbacks“. Abi dainos pasirodys trečiajame EP albume „The day he dissapeared“.






Pagrindinių „Revolution Festival“ atlikėjų divizioną papildo dar keturi vardai

$
0
0
Penktus metus vyksiantis elektroninės muzikos festivalis „Revolution Festival“ nesiliauja stebinti ir atskleidžia dar keturis stiprius elektroninės muzikos scenos vardus: Lavery, Under Black Helmet, Mathlovsky ir Foxmind.

„Šiemet festivalyje pasirodys daugiau nei pusšimtis elektroninės muzikos scenoje pripažintų ir atpažįstamų atlikėjų, tarp kurių jau paskelbėme tokius vardus kaip džiunglių karalius General Levy, geriausiu Rusijos regio atlikėju išrinktas Steppa Style, hardcore prodiuseris Detest, Berlyne reziduojantis techno veteranas Blush Response, daugiau nei 25 metus psytrance muziką atliekantis Dj Cubixx bei kiti. Džiaugiamės, galėdami pristatyti dar daugiau elektroninės muzikos scenoje vertinamų vardų, kurie šiemet atvyks į Lietuvą“, - teigia festivalio organizatoriai.

Pozityvia energija festivalyje užkrės old school jungle muzikos atstovas, iš Jungtinės Karalystės kilęs Lavery. Jis yra rengęs pasirodymus kartu su didele dalimi šio žanro Jungtinės Karalystės atlikėjais, tokiais kaip Aries, Dj Hybrid, Kenny Ken. Su savo muzika atlikėjas taip pat yra išmaišęs visą Europą, ją gyvai atlieka ir įvairiose radijo stotyse. Didžiausiuose jungle muzikos apdovanojimuose „We love Jungle“ Jungtinėje Karalystėje praėjusiais metais Lavery buvo išrinktas vienu iš geriausių naujų šio žanro atlikėjų. „Revolution Festival“ lankytojams atlikėjas žada energijos, tamsesnių bei sunkesnių garsų kupiną pasirodymą.

Lavery:



Į techno atlikėjų sąrašo viršūnę šįkart stoja ne tik užsienio atlikėjai. Lietuvis Julius Laurašonis, geriau žinomas kaip Under Black Helmet, 2011-taisiais persikėlęs į Londoną ir įkvėptas vietinės elektroninės muzikos scenos pradėjo techno kūrybą ir šiam žanrui liko ištikimas lig šiol. Pirmasis atlikėjo albumas išleistas vos prieš tris metus, bet jis jau yra vadinamas vienu daugiausiai techno muzikos scenoje pasiekusiu lietuviu. Šią vasarą atlikėjas sugrįžta į gimtinę pasidalinti Berlyne įgyta muzikine patirtimi bei žada parodyti tamsiausias šiuolaikinio techno spalvas.

Under Black Helmet:



Itin tamsios bei trankios muzikos į festivalio muzikinį spektrą įneš hardcore muzikos atlikėjas iš Belgijos – Mathlovsky. Šio atlikėjo nuomone, žanrai tik apriboja kūrybines galias, kiekvienas jo kūrinys išsiskiria unikalumu. Nuo pat 2011-tųjų kuriantis Mathlovsky išleido jau 6 albumus bei nesuskaičiuojamą kiekį singlų, populiarių tarp viso pasaulio sunkiosios muzikos mylėtojų. Savo muziką pristatęs įvairiuose renginiuose, meno parodose, muzikos festivaliuose visoje Belgijoje bei Europoje jau šią vasarą Mathlovsky grįžta į Lietuvą.

Mathlovsky:



Prie paslaptimis apipintos, tarp medžių įkurdintos psytrance scenos atlikėjų prisijungia goa trance atstovų duetas iš Izraelio – Foxmind. 2014-siais susibūręs duetas savo muzika jau spėjo pasidalinti daugelyje didžiausių Izraelio miestų bei surinko platų gerbėjų ratą. Šiuo metu dueto pagrindinis tikslas yra dalintis savo muzika visame pasaulyje, šis jų pozityvios energijos bei unikalių garsų kupinas pasirodymas Lietuvoje bus pirmas.

Foxmind:



„Revolution Festival“ vyks liepos 6-8 dienomis Varėnos dainų slėnyje. Bilietus platina Bilietai.lt.





Į Lietuvą atvykstantis juodasis chirurgas SCARLXRD scenoje pjaustys įtampą iškraipytu vokalu

$
0
0
Vienas labiausiai kylančių hiphopo ir repo atlikėjų SCARLXRD pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Birželio 6 d. Menų fabrike LOFTAS jis surengs galingą pasirodymą.

Pasiklausius jo kūrinių, pirma reakcija – šokas. Tačiau įsiklausius giliau, pagalvoji: ,,OK. Ką tas žmogus išgyvena?“

„Kartais turime pradėti bijoti, kad pajudėtume į priekį. Aš nesu savo laimėjimų gerbėjas. Man tai lyg šešios pėdos po žeme. (,,6 feet“ – dainos pavadinimas, – aut. past.). Mes visi mirsime, todėl pirmyn. Tegul tai mus įkvepia. Vienas iš mūsų mylimųjų miršta ir mes pasineriame į visus drauge išgyventus gerus prisiminimus. Sielvartaujame, gedime, ir aš tai suprantu, bet mano mama visada sakydavo, kad jai mirus mes privalome surengti vakarėlį. Ji sakydavo: „Nekremuok manęs, nes kitaip aš grįšiu ir vaidensiuosi“. Tai jos žodžiai“, – sako SCARLXRD.

Štai ką atsako repo atlikėjas Marius Listhrop, paklaustas, kokią reikšmę turi SCARLXRD dainų žodžiai: „Heart attack“, CHAIN$AW, „King, Scar.“ savo unikalumu susprogdino muzikos industriją ir per dvejus metus vienai ryškiausių repo žvaigždžių uždirbo šlovės tiek, kiek svajoja vidutinis atlikėjas per visą savo karjerą. Maištininkas su juoda kauke – tarsi jaunas chirurgas, norintis sužinoti, kas yra žmogaus viduje ir kokie demonai jį valdo. Kodėl išsiskyrus begalinė meilė žmogui virsta noru jį sunaikinti? Kodėl dažnai negali atsiverti ir paprašyti kitų pagalbos?“

Scenos smurtautoju vadinamas SCARLXRD dažnai peržengia ribas ir pasiekia kitą žanro lygį. Iškraipytas vokalas, sunkiųjų gitarų skambesys ir spąstų elementai vos telpa į repo kategoriją, tačiau 23 metų vokalistas, nekreipdamas dėmesio į ginčus pogrindyje dėl jo talento, agresyvia dainų atlikimo maniera sužavėjo dešimtis milijonų gerbėjų visame pasaulyje.

SCARLXRD priklauso hiphopo judėjimui, kur tokie reperiai kaip XXXtentacion ir Lil Uzi Vert dainuoja įkvėpti savo nevilties ir pykčio akompanuojant galingam, bet agresyviam ritmui. Nieko keisto, kad juodus nagus ir tatuiruočių numargintą kūną turintis bičas yra laikomas vienu energingiausių atlikėjų. Nuolatiniai jo tempo pokyčiai ir klyksmai skamba tarsi patekus į pragarą, o šuoliai tiesiai ant minios ir mosh pit yra dalis jo pasirodymų.

Birželio 6 d. Menų fabrike LOFTAS jis surengs savo pirmąjį pasirodymą Lietuvoje. Bilietus platina: bilietai.lt








Festivalyje „Devilstone“ – belgiškos alternatyvos proveržis „Brutus“

$
0
0
Dešimtajame „Devilstone“, vyksiančiame liepos 12–15 d. Anykščiuose, pasirodys vos prieš metus debiutinį albumą išleidęs ir tarptautines melomanų simpatijas spėjęs pelnyti trejetas iš Belgijos „Brutus“. Grupė jau susirinko geriausius prestižinių leidinių įvertinimus ir ant kojų sukėlė solidų intensyvaus garso mylėtojų būrį. O beveik be sustojimo koncertuojančio trejeto varomoji jėga – įvairiapusišku muzikalumu pribloškianti vokalistė-būgnininkė Stefanie Mannaerts.

Nors „Brutus“ koncertuoja jau kelerius metus, tikrąjį savo skambesį grupė pristatė 2017 metų pradžioje, kai susikaupė ir Kanadoje per kelias savaites įrašė debiutinį albumą „Burst“. Jame įprasmintas unikalus grupės skambesys, kurį priskirti kažkuriam vienam žanrui būtų nusikaltimas sunkinančiomis aplinkybėmis.

„Brutus“ savo muzikoje supliekia beveik viską, kuo didžiuojasi „post“ stiliai – nuo „post-hardcore“ bei pankroko iki „post“ roko. Jų klausantis sunku patikėti, kad šią energijos bombą skraidina vos trys žmonės, iš kurių ryškiausiai spindi būgnininkė-vokalistė Stefanie Mannaerts. Jau ne kartą galėjome įsitikinti, kad muzikos skleidžiamos energijos negalima matuoti atlikėjų ar instrumentų skaičiumi, ir „Brutus“ yra dar vienas šios taisyklės įrodymas.

Praėjus daugiau nei metams po debiutinio albumo pasirodymo, „Brutus“ jau nebegalima vadinti nedrąsiais debiutantais, kuriuos netikėtai užklupo žvaigždžių dalia. Jie puikiai supranta, ką padarė.

„Tai nebėra grupė, kurios potencialas galbūt išsiskleis po kelerių metų. Dėl šio vardo jau dabar nuožmiai kovoja žinomi tarptautiniai festivaliai ir koncertų organizatoriai. Belgai savo bangą pagavo ir šiuo metu yra tarp geidžiamiausių alternatyvos atlikėjų Europoje, todėl mums keturgubai džiugu paskelbti, kad šį išskirtinį belgų projektą gyvai pamatys ir „Devilstone“ lankytojai,“ – intensyvių derybų vaisiais džiaugiasi festivalio kūrybos vadovė Dainora Spiglytė.

„Devilstone“ drąsiai teigia, kad tai neabejotinai bus TAS pasirodymas, apie kurį publika kalbės ir festivaliui seniausiai pasibaigus.








Vilniuje laukiama švedų muzikos žvaigždė Lykke Li pristato dvi naujas dainas

$
0
0
Įsivaizduokite: įrašote albumą ir pakviečiate jo pasiklausyti artimiausius draugus bei kolegas. Tarp jūsų svečių – Miley Cyrus, Alicia Keys, Markas Ronsonas, kino žvaigždės, žymiausi radijo stočių ir muzikos įrašų leidyklų atstovai. Būtent tokį specialų vakarėlį ir išankstinę albumo perklausą surengė švedų muzikos perlas Lykke Li.

Prieš porą metų Lykke Li jau buvo užsiminusi apie būsimo albumo kryptį: „Man visad norisi griebtis naujų dalykų... Dabar aš pradėjau kurti popdainas, visiškai to nesigėdydama.“ Albumo dar teks palaukti. Tačiau Li sukūrė alternatyvią folko supergrupę „Liv“ su grupių „Miike Snow“ ir „Peter Bjorn and John“ nariais bei savo mylimuoju, prodiuseriu Jeffu Bhaskeriu. Gerbėjus, išsiilgusius savo divos, ji pradžiugino ir dviem staigmenomis – klasikinių popdainų „Unchained Melody“ ir „Time In A Bottle“ koveriais.

Šitaip pasimankštinusi, dabar ji grįžta pilna jėga ir vieną po kitos žeria naujienas. Pagundžiusi gerbėjus trumpu vaizdo klipu, šią savaitę ji metė dar daugiau kozirių. Ketvirtasis jos albumas vadinsis „so sad so sexy“. Jame bus 10 naujutėlių kūrinių (prie vieno iš jų prisidėjo amerikiečių reperė Aminé). Jau patvirtintas albumo viršelis ir išleidimo diena – birželio 8-oji. Tuo rūpinasi įtakingos ir solidžios muzikos leidyklos „RCA Records“ ir „Sony“.

Albumo dainų sąrašas:

1. „hard rain“
2. „deep end“
3. „two nights feat. Aminé“
4. „last piece“
5. „jaguars in the air“
6. „sex money feelings die“
7. „so sad so sexy“
8. „better alone“
9. „bad woman“
10. „utopia“

Šiandien turime galimybę išgirsti tiek ilgai lauktus du naujuosius singlus. Albumo estetika, dainų pavadinimai, pirmieji singlai ir video anonsas sufleruoja viso albumo nuotaiką. Tinklalapis „Pitchfork“ tvirtina: „Lykke Li demonstruoja gilų naujausių muzikinių madų išmanymą ir drauge, kaip visad, lengvai nuo jų nukrypsta.“

Daina „hard rain“ pradės jos albumą. Tai pasakojimas apie abejones savo mylimuoju ir meile apskritai. Šio kūrinio prodiuseriu tapo iraniečių kilmės amerikietis Rostam, vadinamas tiesiog vunderkindu. Įvaldęs daugybę muzikos instrumentų, jis ištisą dešimtmetį buvo kultinės grupės „Vampire Weekend“ narys ir prodiuseris. Lykke ir Rostam bendro darbo rezultatą žurnalas „Rolling Stone“ pavadino „kerinčia balade, kupina subtilių sintezatoriaus motyvų ir netikėtų vokalo įmantrybių“. „Pitchfork“ kritikams „kibernetinė harmonija“ priminė „Bon Iver“ albumą „22, A Million“. „Jei tau patinka smarkus lietus / Aš turiu pilną jūrą / Galiu išlieti visą vandenyną“, – dainuoja Lykke Li.

Lykke Li – „hard rain“



Kaip rašo „Rolling Stone“, antrajame single „deep end“ Lykke Li žaidžia šiuolaikinėmis popmuzikos ir R&B madomis. Tinklalapis „NME“ teigia, kad šios dainos klausytis būtina tada, kai jautiesi seksualus, bet liūdnas. Šią kompoziciją talentingajai švedei padėjo sukurti net trys prodiuseriai, kurių pavydėtų bet kuri popmuzikos žvaigždė. Malay dirba su Franku Oceanu ir Zayn, T-Minus tobulina Drake‘o, Kendricko Lamaro ir Nicki Minaj hitus. Na, o jau minėtas Li gyvenimo vyras Jeffas Bhaskeris prisidėjo prie geriausių Kanye Westo, Edo Sheerano ir Taylor Swift albumų. Galime spėlioti, kad visama albume bus jaučiama hiphopo muzikos įtaka. Tiesa, Lykke savo esybės tikrai neišsižada: jos balsas panardina į malonią šiaurietišką melancholiją ir asmenišką poeziją.

Lykke Li – „deep end“



Lykke Li visada juda tik pirmyn. Klausydamiesi jos debiutinio albumo „Youth Novels“ (2008) susipažinome su originalia indie pop kūrėja, kuri gali priminti ir niūrųjį Tomą Waitsą, ir lengvabūdiškąjį Drake‘ą. Po to sulaukėme „Wounded Rhymes“ (2011). Šis darbas patvirtino Lykke kūrybines galias, akiplėšiškumą ir trapumą. Galingame trečiajame albume „I Never Learn“ (2014) ji tapo tikra širdgėlos deive.

Nors pradžia buvo nelengva, Lykke karjera visada kilo tik į viršų. Jos dainos suskambėjo daugybėje filmų ir serialų. Nuo „Saulėlydžio“ iki „Adelės gyvenimo“. Žymiojo Terrence‘o Malicko filme ji suvaidino Ryano Goslingo buvusią merginą. Tarp jos gerbėjų ir bendradarbių – „Röyksopp“, „U2“, Davidas Lynchas, „Kings of Leon“, Robyn ir jau minėtas Kanye Westas.

Lykke Li nėra tik dar vienas gražus veidas auksinėje Švedijos muzikos industrijoje. Ji labai jautri ir nuoširdi, ji atvirai dainuoja apie savo sudaužytą širdį. „Pastaruoju metu popmuzika įgijo kažkokį dirbtinį, veidmainišką ir šlykštų įvaizdį. Aš tikrai nenoriu būti jo dalimi. Kai žmonės man priklijuoja pop etiketę, mane iškart supykina“, – prisipažįsta ji.

Vienintelis Lykke Li pasirodymas Baltijos šalyse įvyks gegužės 29 d. koncertų salėje „Compensa“. Čia ji atvyks iš Jungtinės Karalystės, o iškart po to ruošis svarbiausiems Europos ir JAV festivaliams, tarp kurių – net didžioji „Lollapalooza“.

Viewing all 7370 articles
Browse latest View live